Michalovce – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Poprad – Detva 4:0 (kon.) | Topoľčany – HC Slovan 2:5 (kon.)
Nitra – Trenčín 6:3 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 22.09.2020, 17:30 • Zimný štadión Michalovce • Kaufland Super Cup • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Prajem príjemný podvečer pri sledovaní online textového prenosu zo štvrťfinálového zápasu Tipsport Kaufland Cupu. O 17:30 proti sebe nastúpia Dukla Michalovce a Banská Bystrica. Štvrťfinále sa hrá pohárovým systémov doma – vonku.

MICHALOVCE obsadili v základnej C skupine druhú priečku za Popradom. V troch zápasoch nazbierali päť bodov. Michalovce zdolali Spišskú Novú Ves 3:2 po predĺžení, Popradu podľahli 0:2 a s Košicami vyhrali 4:3.

B. BYSTRICA postúpila z prvého miesta A skupiny, na konte mala sedem bodov. Liptovský Mikuláš zdolala 4:0, s Detvou remizovala 4:4 a nad Martinom zvíťazila 6:4.

Úvodné zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (T. Tomek) – McCormack, Bdžoch, Mihalik, Southorn, Ventelä, Ťavoda, Zekucia – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Regenda, Mlynarovič, Takáč – Bartánus, Galamboš, Šoltés – Mašlonka, Češík, M. Matoušek – Chalupa

HC 05 Banská Bystrica: Rabčan (Gajan) – Welsh, Ďatelinka, Biro, Žiak, J. Brejčák, Petrinec, Mich. Roman, Demo – Lamper, Winquist, Mistele – Kriška, Tamáši, M. Sloboda – Fafrák, Sojka, L. Lunter – Vašaš, O. Giertl, Vybíral

Rozhodca: Korba, Kalina – Bogdaň, Janiga.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:01
    Stretnutie sa začalo aj s miernymi technickými problémami. Verme, že čoskoro bude všetko v poriadku.

0:01
    Samozrejme, podľa zverejneného protestu sa dnes prvých 45 sekúnd bude búchať hokejkami o ľad.

0:59
    Michalovce sa pokúsili o prvú akciu tohto stretnutia, ich snahu zastavuje ofsajdové postavenie.

1:37
    Banskobystričania sa síce nasťahovali do útočného pásma, v ňom ale veľa neukázali. Domáci poslali jednoduché vyhodenie o mantinel.

02:59
    Technické problémy, verme, že pominuli úplne. Michalovce sa teraz držia v útočnej tretine.

03:38
    Patrik Lamper síce dokázal z pravého krídla vystreliť, avšak dobre postavený McCormack jeho pokus zrazil.

04:12
    Regenda krásne prihral pred bránkovisko súpera, kde si nakorčuľoval jeden z jeho spoluhráčov. V obrovskej šanci neprekonal Rabčana.

04:40
    Adam Žiak potiahol puk do útočného pásma a spoza obrancu aj vystrelil, Škorvánek puk vyrážal späť do hry.

05:01
    Sojka prihral medzi kruhy, Lunter pálil z prvej tesne vedľa. Následne Sojka puk získal za bránkou, natlačil sa do bránkoviska, ale betón Škorvánka odolal.

05:36
    Dávid Šoltés schytal pri mantineli tvrdý hit od bývalých spoluhráčov, s problémami ide striedať. Medzitým nepresne zakončil Mašlonka.

06:13
    Mašlonka nahodil na zadný mantinel, tam bol pripravený Rabčan. Spoluhráčom pomohol v rozohrávke.

06:45
    Welsh v útočnom pásme našiel Winquista, jeho zakončenie síce nevyzeralo nebezpečne, ale bolo zaujímavé. Škorvánek opäť so zákrokom.

07:24
    Samuel Takáč sa chcel natlačil spoza bránky až do zakončenia, Rabčan odolal a pokryl aj ešte väčšiu šancu, keď strieľal spomedzi kruhov Mlynarovič.

08:08
    Hrá sa bez prerušení, naozaj je to veľmi rýchly hokej zo strany na stranu. Zatiaľ až na dve šance dominujú defenzívy, no okienka sa otvárajú.

08:29
    Miloš Fafrák poslal z pravého kruhu veľmi dobrú strelu švihom tesne nad ľadom a brankár Škorvánek predviedol rýchly betón.

08:30
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Marek Bartánus – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

08:37
    Michalovce po buly puk posielajú vyhodením za bránku Rabčana.

09:03
    Ivan Ďatelinka pálil z pravého krídla, bližšiu žrď si postrážil Škorvánek a Mihalik znova vyhadzuje cez všetky čiary.

09:34
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Marek Mašlonka – 2 min., nedovolené bránenie).

09:34
    HC ´05 Banská Bystrica bude hrať 56 sekúnd presilovku o dvoch hráčov.

09:55
    Fafrák prihrával pred bránkovisko na Vašaša, toho od výbornej šance obral teč jedného z trojice hráčov Dukly.

10:21
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Marek Sloboda – 2 min., faul lakťom).

10:30
    Bartánus na ľade, Michalove sú so štyrmi hráčmi.

10:59
    Domáci sa aj v hre 4 na 4 usadili v útočnom pásme, lenže prišlo iba nepresné nahodenie od modrej čiary.

11:19
    Galamboš na ľavom krídle strieľal z uhlu, zakončil nad a následne McCormack z dobrej pozície na pravom kruhu pálil takisto nepresne.

11:34
    Mašlonka na ľade, začala sa krátka presilovka Michaloviec. Hostia puk vyhodili.

12:01
    Michalovce sa v tejto presilovke nevedia dostať do útočného pásma. Navyše, Žiak strieľal do bočnej siete na opačnej strane.

12:21
    Banská Bystrica v plnom počte, vrátil sa aj Marek Sloboda.

13:05
    Lalancette získal puk v rohu, prihral na kruh a Takáč mieril vedľa. Po odrazenom puku pálil sprava Hickmott, skvele zasiahol lapačkou Rabčan.

13:48
    Banská Bystrica sa po dlhom čase dostala z vlastnej tretiny. Ďatelinka puk nahodil na zadný mantinel, kde boli prví hostia. Strieľal Petrinec, nepresne.

14:12
    Patrik Lamper prihral medzi kruhy, voľný Mistele švihom vystrelil tesne vedľa troch žrdí. Bola to dobrá pozícia.

14:15
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Josh Winquist – 2 min., krosček).
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Pavol Regenda – 2 min., hrubosť).

15:02
    V hre 4 na 4 to je zatiaľ opatrné, oba tímy sa snažia byť pozorné v defenzíve.

15:29
    Galamboš bol na chvíľu sám pred bránkoviskom, kde ho hľadal Ťavoda. Útočníka Michaloviec okamžite dostúpili obrancovia hostí.

16:06
    Bdžoch netrafil puk na modrej čiare a hostia mohli ísť do prečíslenia. Tamášimu puk ušiel.

16:15
    Oba tímy sú v plnom počte.

16:48
    Ján Brejčák dobrou rozohrávkou založil akciu Banskej Bystrice, po prechode cez modrú čiaru bol zastavený Winquist.

17:17
    Prvá formácia Michaloviec získala puk na zadnom mantineli. Na ľavom kruhu bol voľný Southorn, ale nedostal dobrú prihrávku a z otočky už neprepálil súpera.

17:59
    Mihalik posúval puk na voľného Takáča v útočnom pásme, ten sa k nemu nedostal. Hostia vyhodili do stredného pásma a išli striedať.

18:10
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ján Brejčák – 2 min., napadnutie).

18:29
    Banská Bystrica začína oslabenie dobre, Tamáši vyhadzuje cez všetky čiary.

18:49
    Samuel Mlynarovič poslal veľmi dobrú ranu cez dvoch obrancov, tesne minul bránku Rabčana.

19:05
    Horelo to aj po ďalšej šanci. McCormack pálil od modrej, ležiaci puk pri bránkovisku si našiel Regenda pred prázdnou časťou bránky, fantasticky vystrel betón Rabčan.

19:19
    Hostia znova vyhodili puk za bránku michalovskej Dukly.

19:36
    Matt Mistele v oslabení dokonca prešiel po krídle medzi kruhy a švihom prekvapil Škorvánka. Ten zasiahol ramenom.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Domáce Michalovce mali v prvej tretine väčšie šance, ale aj Banská Bystrica preverila defenzívu súpera. Napriek tomu, že sledujeme dobrý zápas na gól stále čakáme.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:10
    Banská Bystrica s piatimi hráčmi, Brejčák si odsedel celé dve minúty.

20:37
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice. Ešte predtým dobre strieľal Korhonen, ale lapačkou zasiahol brankár Rabčan.

20:48
    Mihalik strieľal backhandom, Biro puk zrazil za bránku a Regenda pri dorážke neprestrelil Rabčana.

21:16
    Samuel Mlynarovič obdržal výbornú prihrávku popred bránku, puk mu nesadol na hokejku a nedokázal trafiť odkrytú časť svätyne Rabčana.

22:02
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci síce mali v úvode tretiny tlak, lenže hosťom skvele vyšiel protiútok. Na jeho konci bol VLADIMÍR VYBÍRAL, ktorý obdržal presnú prihrávku ponad presúvajúceho sa Škorvánka. Výborne ho našiel Vašaš.

23:00
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Matt Mistele – 2 min., sekanie).

23:19
    Banská Bystrica vyhodila puk po buly cez všetky čiary, následný pokus domácich o návrat výborne prečítal Brejčák.

24:27
    Michalovce hrajú túto presilovku veľmi zle, nevedia sa usadiť v útočnom pásme. Banskobystričania sú na puku rýchlejší.

24:50
    Zakázané uvoľnenie Michaloviec.

25:00
    Banská Bystrica v plnom počte.

25:01
    Fantastická kontra domácich. Tí vyhrali buly vo svojom pásme, prešli do prečíslenia, Bartánus prihral pred bránkovisko a Southorn zakončil popod betón. Rabčan puk zastavil pred čiarou.

25:59
    Marek Biro strieľal od modrej čiary tesne vedľa bránky súpera, vzápätí Mistele nepresne prihrával pred bránkovisko.

26:48
    Banská Bystrica sa síce držala v útočnom pásme, ale iba pri mantineli, odkiaľ nebezpečenstvo nehrozilo.

27:42
    Galamboš strieľal do bočnej siete, vzápätí puk získal Mašlonka, k žrdi ho nezakončil, pretože si to dobre postrážil Rabčan.

28:28
    Momentálne sa hrá v dobrom tempe. Domáci sa snažia zakončovať, ale defenzíva Banskej Bystrice pracuje pri vlastnej bránke veľmi dobre.

29:18
    Vašaš dostal prihrávku do útočného pásma, okamžite mu nasadil čistý hit Bdžoch a puk získal pre svoj tím.

29:39

29:47
    Southorn spravil chybu v rozohrávke a voľný Winquist prekonal Škorvánka. Jeho strela spred bránkoviska ale narazila na konštrukciu bránky.

30:23
    Regenda vyviezol puk spoza bránky, prihral na kruh a Ján Ťavoda pálil tvrdo tesne vedľa troch žrdí.

31:53
    Znova sa hrá dlhšie bez prerušenia, lenže ani na jednej strane sme nevideli nejaké výraznejšie zakončenie.

32:31
    Marek Mašlonka sa pekne uvoľnil na pravom krídle, dobre strieľal k žrdi, no Rabčan vytiahol výborný zákrok vyrážačkou.

33:36
    Brejčák sa dostal okolo Hickmotta z vlastnej tretiny nakoniec až do útočnej, ale nahodenie Romana prečítal betónom Škorvánek.

34:39
    Naozaj, posledných takmer päť minút sa nedeje vôbec nič zaujímavé. Nehrá sa logicky ani v dobrej atmosfére, keďže je obmedzená kapacita.

35:07
    Marek Bartánus sa natlačil k zakončeniu, Rabčan puk zrazil pred seba a lapačkou pokryl pokus o dorážku od Šoltésa.

35:27
    Adam Žiak síce spravil chybu v rozohrávke, ale Chalupa ho nevyužil, keďže nepresne prihrával pred bránku.

35:44
    Ťavoda vystrelil tvrdú ranu od modrej čiary, brankár Eugen Rabčan skvele zasiahol lapačkou.

36:38
    Mihalik nedostal puk von zo svojej tretiny, a tak strieľal spovedľa bránkoviska Lunter. Zakončil však nad brvno bránky Škorvánka.

37:08
    Michalovčania na modrej čiare veľmi dlho váhali čo spraviť, zbytočne sa vystavili do ofsajdu.

37:41
    Galamboš získal puk vo svojej tretine, prechod dopredu Michalovciam nevyšiel. Výborne prečítal situáciu obranca Ďatelinka.

38:22
    Šoltés prenechal v útočnej tretine puk na Galamboša, jeho strela z prvej trafil hokejku Dema, ktorý si pripísal dobrý blok.

38:55
    Kontra domácich vyzerala dobre, lenže po prihrávke do druhej vlny bol Chalupa dobre zablokovaný. Ďalšia prihrávka pred bránkovisko si nenašla adresáta.

39:34
    Tamáši a Biro sa pri rozohrávke nedohodli, druhý menovaný puk získal späť a posunul dobre. Kriška zakončil z krídla do Škorvánka.

39:38
    Winquist vyhral buly, okamžite strieľal Mistele. Výborne lapačkou zasiahol Škorvánek.

39:48
    Hostia sú v druhej tretine presvedčivejším tímom. Možno nie aktívnejším ani herne lepším, ale presvedčivejším. Zatiaľ čo domáci napriek mnohým náznakom šancí ani raz neprekonali výborne chytajúceho Rabčana, tak teraz po ďalšej dobrej kombinácie strieľal gól do šatne JOSH WINQUIST.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Vladimír Vybíral a Josh Winquist sú strelcami po 40 minútach stretnutiach. Výborne chytá mladý Eugen Rabčan a Michalovce sa v ofenzíve trápia. Druhá tretina celkovo nebola nejako okulahodiaca.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:18
    Michalovce začali aktívne, Rabčan vyrazil strelu z krídla do hry a nahodenie Bdžocha zrazila defenzíva Bystrice.

40:57
    Regenda strieľal z krídla tesne vedľa. Domáci ostali v útočnom pásme, Mlynarovič trafil Winquista, ktorý predviedol obetavý blok.

41:31
    Mihalik nevystrelil cez Slobodu, puk si našiel Southorn a švihom minul vzdialenejšiu žrď bránky Rabčana. Aktívny vstup Dukly do tretiny.

41:51
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Miloš Fafrák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

42:29
    Michalovce sa zatiaľ nedostali do útočného pásma tak, aby sa rozostavili a kombinovali. Hostia znova bránia v oslabení dobre.

42:49
    Jordon Southorn mal veľa priestoru aj času na modrej čiare. Vyslal pokus švihom, bránku Rabčana iba tesne minul.

43:12
    Konečne to zo strany Michaloviec vyzerá ako presilovka. Lalancette na vrchole kruhu trafil hokejku Korhonena, ten tečoval puk na ochrannú sieť.

43:51
    Banská Bystrica je v plnom počte.

44:09
    Miloš Fafrák potiahol puk z krídla cez obrancu medzi kruhy a vystrelil k bližšej žrdi, ktorú v obrovskej šanci tesne minul. Mohlo to byť o tri góly.

44:58
    Individuálne to skúsil aj Vašaš, jeho akcia skončila strelou švihom a zákrokom od Škorváneka.

45:58
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Ján Brejčák – 2 min., krosček).

46:22
    McCormack najskôr nepresne strieľal, potom prihral na ľavý kruh a Šoltés z prvej minul priestor troch žrdí.

46:46
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Pavol Regenda – 2 min., sekanie).

47:13
    Dukla Michalovce dala gól!
    V hre 4 na 4 domáci znížili. Neujali sa obrovské šance, ale teraz to VLADIMÍR MIHALIK vyriešil jednoduchou strelou od modrej čiary, ktorá prešla popod Rabčana.

47:58

48:17
    Kapitán hostí Ivan Ďatelinka takmer vrátil dvojgólový náskok Banskej Bystrici, jeho bombu zastavila konštrukcia bránky.

48:34
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Patrik Lamper – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

48:46
    Michalovce hrajú s piatimi hráčmi a začína sa ich dlhá presilovka.

49:36
    Michalovce zavreli svojho súpera v jeho tretine, kde sa snažia kombinovať. Dobre strieľali Lalancette aj Bartánus, dvakrát betónmi zasiahol Rabčan.

49:59
    Znova Lalancette, tentoraz z pravého krídla a tesne vedľa troch žrdí. Dukla hrá svoju presilovku dobre.

50:43
    Banská Bystrica teraz dobre zbiera sekundy v útočnom pásme, čo je pre hostí dobrá správa, keďže tlak Michaloviec sa začínal stupňovať.

51:09
    Jordan Hickmott bol na chvíľu voľný na pravom kruhu, proti jeho strele sa obetavo hodil Mistele a Ďatelinka puk odstrelil.

51:39
    Marek Bartánus mal na hokejke vyrovnanie, zblízka tesne minul bránku Rabčana, ten ešte asi zasiahol.

52:34
    Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

53:09
    Strela z pravého krídla skončila zákrokom Rabčana, ktorý puk vyrazil pred seba. Dorážkou neuspel Mašlonka.

53:48
    Adam Žiak s dobrou strelou, Škorvánek puk neudržal v lapačke. Našiel si ho Sojka, spred bránkoviska backhandom nezakončil.

54:28
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

55:05
    Hostia sa tentoraz dostali dopredu bez icingu, v útočnom pásme nevymysleli vôbec nič.

55:32
    Michalovce veľmi dobre kombinujú v útočnom pásme. Je to bez striel, lenže defenzíva Banskej Bystrice má veľké problémy čítať tie rýchle prihrávky.

55:59
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Nick Welsh – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

56:30
    Polminútka presilovky Michaloviec ubehla, defenzíva Banskej Bystrice zatiaľ zvládla tento úsek bez ťažkostí.

56:59
    McCormack poslal dobrú strelu od modrej, Bartánus ju nedokázal tečovať a Rabčan puk posunul zákrokom do rohu ihriska.

57:31
    Fantastický zákrok Eugena Rabčana zmaril vyrovnanie. Regenda bol sám pred bránkoviskom, kde aj dostal prihrávku. Z prvej zakončil gólmana do Bystrice, ten lapačkou posunul puk aj pred dorážkou.

57:59

58:19
    Mihalik to skúsil podobne ako pri góle, tentoraz Rabčan na všetko videl. Po ďalšej prihrávke pred bránkovisko sa strhla skrumáž, puk za čiaru neprešiel.

58:58
    Hostia výborne držia puk na zadnom mantineli za bránkou Škorvánka, kde zbierajú sekundy.

59:09
    Domáci sú už šiesti. Ďatelinka navyše spravil chybu, Hickmott vo veľkej šanci neprestrelil Misteleho, ten sa obetavo hodil do puku!

59:41

59:41
    Oddychový čas domácich Michaloviec.

Banská Bystrica vyhráva prvé štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu po góloch Vybírala a Winquista. Mihalik síce znížil, ale domáce Michalovce napriek hernej prevahe nedokázali aspoň vyrovnať. Do štvrtkovej odvety teda vstúpia v lepšej pozícii "Barani". Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:45:41)

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 48. Mihalik (Lalancette) – 23. Vybíral (Vašaš), 40. Winquist (Lamper, Mistele)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (T. Tomek) – McCormack, Bdžoch, Mihalik, Southorn, Ventelä, Ťavoda, Zekucia – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Regenda, Mlynarovič, Takáč – Bartánus, Galamboš, Šoltés – Mašlonka, Češík, M. Matoušek – Chalupa
    HC´ 05 Banská Bystrica: Rabčan (Gajan) – Welsh, Ďatelinka, Biro, Žiak, J. Brejčák, Petrinec, Mich. Roman, Demo – Lamper, Winquist, Mistele – Kriška, Tamáši, M. Sloboda – Fafrák, Sojka, L. Lunter – Vašaš, O. Giertl, Vybíral

Rozhodčí: Korba, Kalina – Bogdaň, Janiga