Michalovce – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Poprad – Detva 4:0 (kon.) | Topoľčany – HC Slovan 2:5 (kon.)
Nitra – Trenčín 6:3 (kon.)
HK Poprad
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
HK Detva
sk Úterý 22.09.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Kaufland Super Cup • Čtvrtfinále

V poslednej dvadsaťminútovke Popradčania bezproblémovo kontrolovali dej a napokon ešte pridali jeden zásah. Na konečných 4:0 pre Poprad uzavrel v 55. minúte Haščák. Odvetný zápas tohto štvrťfinále sa odohrá vo štvrtok na ľade Detvy, lepšiu východiskovú pozíciu majú kamzíci. (20:15:09)

59:20
    Dalhuisen pálil od modrej čiary, Sholl zasiahol bezpečne a zastavil puk betónmi.

58:49
    Detvania sa oslobodzujú, Poprad už sa asi nikam nebude ponáhľať.

57:52
    V závere tretej tretiny získava Poprad presilovku. Oliver Turan dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

57:19
    Blíži sa záver oslabenia domácich, Popradčania majú puk pod kontrolou za vlastnou bránkou, Detvania striedajú.

56:55
    Po strele Gachulinca od modrej čiary Vošvrda nevedel, kde má puk, napokon sa mu ho podarilo aj s pomocou spoluhráčov dostať preč spred bránkoviska.

56:38
    Hostia sú usadení v útočnom pásme, zatiaľ sa im však nedarí výraznejšie presadiť.

55:44
    Detva získava presilovú hru. Lukáš Handlovský dostáva dve minúty za hákovanie a 10 minút aj za nešportové správanie.

54:59
    Poprad dal gól!
    Vyzerá to tak, že Poprad už päť minút pred koncom pečatí svoje víťazstvo v zápase, to by sa muselo stať niečo mimoriadne. Skokan potiahol puk po pravom krídle, natlačil sa pred bránku a z bránkovej čiary bekhendom jednou rukou posunul na MARCELA HAŠČÁKA, ktorý zblízka nezaváhal.
    Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana.

54:46
    Trochu riskantne to teraz v obrannom pásme rozohrali domáci, Detvania však chybu nevyužili.

54:01
    Štvorica domácich hráčov vyrazila dopredu, nebola však z toho žiadna dobrá šanca, Detvania sa rýchlo v obrane zorganizovali.

52:53
    Marek Zagrapan to teraz urobil veľmi šikovne. Na ľavom kruhu sa jednoduchým posunutím puku medzi korčule zbavil Turana a strieľal. Sholl však okamžite predviedol výborný zákrok lapačkou.

52:23
    Od modrej čiary tvrdo pálil Turan, jeho pokus letel mimo priestoru bránky.

51:48
    Poprad prečkal oslabenie bez väčších problémov. Domáci sú momentálne na puku, rozohrávajú z obranného pásma.

51:01
    Svitana v závere oslabenia svojho tímu dokázal zaútočiť. Potiahol si puk po krídle, strieľal z pravého kruhu, triafal však vedľa.

50:38
    Z ľavého kruhu sa k strele dostal River Rymsha, jeho strelecký pokus nebol presný a hneď nato sa domáci znovu oslobodili.

50:02
    Úvodnú minútu presilovej hry hostia premárnili. Nezískali vôbec útočné pásmo, domáci úspešne bránia modrú čiaru.

49:04
    Detva získava presilovku a môže sa ešte vrátiť do zápasu. Dávid Skokan dostáva dve minúty za krosček.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 28. Handlovský (Matúš Paločko, Zagrapan), 31. Handlovský (Preisinger, Mešár), 38. Drgoň (Skokan, Haščák), 55. Haščák (Skokan, Svitana)

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Hudec, Erving, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Lušňák – Matej Paločko, Bjalončík, Šotek – Dzivjak
    HK Detva: Sholl (Petrík) – Jendroľ, F. Fekiač, Rais, Golian, Korím, Turan, Rymsha, Gachulinec – Ščurko, V. Fekiač, Žilka – Sýkora, Čacho, Charbonneau – Ľupták, Klíma, Nauš – Cox, Valent, Gašpar

Rozhodčí: Snášel, Orolin – Šoltés, Stanzel