Michalovce – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Poprad – Detva 4:0 (kon.) | Topoľčany – HC Slovan 2:5 (kon.)
Nitra – Trenčín 6:3 (kon.)
HK Poprad
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
HK Detva
sk Úterý 22.09.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Kaufland Super Cup • Čtvrtfinále

57:52
    V závere tretej tretiny získava Poprad presilovku. Oliver Turan dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

55:44
    Detva získava presilovú hru. Lukáš Handlovský dostáva dve minúty za hákovanie a 10 minút aj za nešportové správanie.

54:59
    Poprad dal gól!
    Vyzerá to tak, že Poprad už päť minút pred koncom pečatí svoje víťazstvo v zápase, to by sa muselo stať niečo mimoriadne. Skokan potiahol puk po pravom krídle, natlačil sa pred bránku a z bránkovej čiary bekhendom jednou rukou posunul na MARCELA HAŠČÁKA, ktorý zblízka nezaváhal.
    Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana.

49:04
    Detva získava presilovku a môže sa ešte vrátiť do zápasu. Dávid Skokan dostáva dve minúty za krosček.

43:28
    Jakub Žilka oslabuje svoj tím. Dostáva dve minúty za seknutie a Poprad bude hrať v početnej výhode.

37:45
    Kamzíci využívajú dvojnásobnú presilovku a zvyšujú svoj náskok. Haščákova krížna prihrávka našla na bránkovej čiare Skokana, ktorý to nabil za pravý kruh ADAMOVI DRGOŇOVI a jeho strela príklepom prekĺzla cez Sholla.
    Asistencie: Dávid Skokan, Marcel Haščák.

36:48
    Bude z toho dvojnásobná presilovka pre Poprad. Andrej Golian je na dve minúty vylúčený za držanie.

36:21
    Poprad získava presilovú hru. Ján Sýkora si odsedí trest pre hráčsku lavicu za príliš veľa hráčov na ľade.

32:43
    Dobrú možnosť na zníženie mal Rastislav Gašpar. V prečíslení dvoch proti jednému napokon zakončoval sám. Postupoval až pred Vošvrdu, miešal, miešal, no napokon zakončoval iba do roztiahnutého betónu.

30:24
    Domáci hokejisti pridávajú v krátkom čase druhý gól. V defenzíve Detvy nastala diera. Mešár postupoval po pravom krídle, ponúkal pred bránku voľnému Preisingerovi, ktorý sa však neulakomil, pristavil dozadu LUKÁŠOVI HANDLOVSKÉMU a ten chladnokrvne zakončil.
    Asistencie: Miroslav Preisinger, Filip Mešár.

28:02
    A mohlo to byť vedenie už o dva góly. Bjalončíkovi sa ukázal pred bránkoviskom voľný Matej Paločko, strela mu však nesadla, i keď bol neohrozený v podstate sám pred bránkou.

27:30
    Domáci idú do vedenia vo vlastnom oslabení. Kamzíci prebrali puk v obrannom pásme, LUKÁŠ HANDLOVSKÝ vykorčuľoval po ľavom krídle. Mal na opačnej strane spoluhráča v prečíslení dvoch proti jednému, no rozhodol sa sám strieľať a ponad vyrážačku prekonal Sholla.
    Asistencie: Matúš Paločko, Marek Zagrapan.

26:32
    Presilovky Detvy bude pokračovať. Za podrazenie je na dve minúty vylúčený Mike Dalhuisen.

26:09
    Do dobrej pozície vyslal Sýkora Klímu. Tomáš Klíma sa uvoľnil pred bránkoviskom, zakončoval z prvej, mieril to však ponad bránu.

25:18
    Poprad to teraz neurobil dobre. Dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade dostáva popradská hráčska lavica.

23:43
    Sledujeme prvé vylúčenie na strane domáceho Popradu. Dávid Skokan dostáva dve minúty za hru vysokou hokejkou a 10 minút za nešportové správanie.

18:12
    V závere prvej tretiny bude hrať Poprad opäť presilovku. Dominik Jendroľ dostáva dve minúty za držanie a Viliam Čacho 10 minút za nešportové správanie.

17:42
    Ervingova rozohrávka vôbec nebola dobrá, čo sa snažil ihneď využiť Charbonneau, ktorý zachytil puk. Posielal ho naslepo spätne na pravý kruh, tam už sa však vrátili domáci.

14:36
    Presilovku bude hrať opäť Poprad. Viktor Fekiač je na dve minúty vylúčený za hákovanie.

12:57
    Popradčania šikovne a rýchlo prenikli cez stredné pásmo. Nakorčuľovaný Patrik Svitana si spracoval puk na krídle, pokračoval do pásma a z pravého kruhu vystrelil. Gólman Sholl predviedol veľmi rýchlu lapačku.

10:26
    Popradčania opäť po buly rozbehli svoju presilovku. Spoza pravého kruhu strieľal Svitana, Sholl vyrážal pred seba a Preisinger sa snažil dorážať. Detvianski hráči mu stihli vypichnúť puk.

09:30
    Vylučuje sa po prvákrát v stretnutí. Daniel Gachulinec si odpyká dve minúty za hákovanie.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 28. Handlovský (Matúš Paločko, Zagrapan), 31. Handlovský (Preisinger, Mešár), 38. Drgoň (Skokan, Haščák), 55. Haščák (Skokan, Svitana)

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Hudec, Erving, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Lušňák – Matej Paločko, Bjalončík, Šotek – Dzivjak
    HK Detva: Sholl (Petrík) – Jendroľ, F. Fekiač, Rais, Golian, Korím, Turan, Rymsha, Gachulinec – Ščurko, V. Fekiač, Žilka – Sýkora, Čacho, Charbonneau – Ľupták, Klíma, Nauš – Cox, Valent, Gašpar

Rozhodčí: Snášel, Orolin – Šoltés, Stanzel