Středa 23.09.2020, 18:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

Zblokované střely: 12:17
    Vyloučení: 2:5
    Bodyčeky: 14:24
    Vyhrané buly: 25

Je konec. Sibir Novosibirsk zvítězil na ledě Petrohradu poměrem 4:1. V poslední třetině byla k vidění pouze jedna branka, kterou vstřelil v 55. minutě Puustinen.
    Novosibirsk tak zaslouženě vyhrál, ovšem je třeba připomenout, že hned 11 hráčů si odbylo v dnešním utkání za Petrohrad svou premiéru.

59:52
    Těsně před koncem utkání se ještě Petrohrad dostal ke střele, ovšem ta neskončila brankou.

59:19

58:19
    Nakonec se to domácím sice podařilo, ale střela se Nikitu Zorkinovi nepovedla.

57:58
    Petrohrad se v přesilovce nemůže dostat do útočné třetiny, jelikož obrana Novosibirsku je hodně vysunutá.

57:19
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikolaj Timašov – 2 min., podrážení).

56:39
    Posléze musel Harri Säteri znovu zasahovat, což se mu opět povedlo.

56:06
    Vasilij Podkolzin se prodral obranou ke střele, ovšem s tou si poradil bez problémů gólman Harri Säteri.

55:43
    Tentokrát se sice domácí dostali dopředu, ale ke střele už ne.
    54:50 Juuso PUUSTINEN - 1:4

54:50
    Sibir právě vstřelil branku!
    Tak nyní je vše rozhodnuto, neboť Novosibirsk vede na ledě Petrohradu už 4:1! Konstantin Alexejev vyslal poloviční střelu na bránu, kterou cíleně a skvěle tečoval JUUSO PUUSTINEN. Asistence: Konstantin Alexejev, Mikael Ruohomaa.

53:59

53:20
    Opět se Sibir prokombinoval ke střele, ovšem ta ani tentokrát neskončila v síti Petrohradu.

52:54
    Jyrki Jokipakka vypálil nepříjemnou střelu k pravé tyči, ovšem tam se skvěle natáhl gólman Berdin.

52:19
    Hostující hráč to zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus letěl nad bránu.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 11. Ivan Morozov (TS) – 7. Gurkin (Šaškov, Česalin), 26. Česalin (Gurkin, Šaškov), 38. Puustinen, 55. Puustinen (K. Alexejev, Ruohomaa)

SKA Petrohrad: Berdin (Brinkman) – Kirsanov, Brinkman, Grjaznov, Vaščenko, Zorkin, Koromyslov, Zelenov, Spiridonov – Ivan Morozov, Tkačjov (A), Nikolajev – Glotov, M. Aaltonen (A), Kuzmenko – Chusnutdinov, Timkin (C), Podkolzin – Ivanov, Čibrikov, Krovjakov.
    HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Ilja Morozov, Jokipakka, K. Alexejev, Gurkin, J. Chabarov, Timašov, Pastuchov, Naumov – Ruohomaa, Sannikov (C), Puustinen – Sajustov (A), Milovzorov, O. Li – V. Komarov, Česalin (A), Šaškov – Šarov, Romancev, Romajev.

Rozhodčí: Vasiljev, Ovčinikov – Sivov, Šalagin