Středa 23.09.2020, 18:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

Zblokované střely: 12:17
    Vyloučení: 2:5
    Bodyčeky: 14:24
    Vyhrané buly: 25

Je konec. Sibir Novosibirsk zvítězil na ledě Petrohradu poměrem 4:1. V poslední třetině byla k vidění pouze jedna branka, kterou vstřelil v 55. minutě Puustinen.
    Novosibirsk tak zaslouženě vyhrál, ovšem je třeba připomenout, že hned 11 hráčů si odbylo v dnešním utkání za Petrohrad svou premiéru.

59:52
    Těsně před koncem utkání se ještě Petrohrad dostal ke střele, ovšem ta neskončila brankou.

59:19

58:19
    Nakonec se to domácím sice podařilo, ale střela se Nikitu Zorkinovi nepovedla.

57:58
    Petrohrad se v přesilovce nemůže dostat do útočné třetiny, jelikož obrana Novosibirsku je hodně vysunutá.

57:19
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Nikolaj Timašov – 2 min., podrážení).

56:39
    Posléze musel Harri Säteri znovu zasahovat, což se mu opět povedlo.

56:06
    Vasilij Podkolzin se prodral obranou ke střele, ovšem s tou si poradil bez problémů gólman Harri Säteri.

55:43
    Tentokrát se sice domácí dostali dopředu, ale ke střele už ne.
    54:50 Juuso PUUSTINEN - 1:4

54:50
    Sibir právě vstřelil branku!
    Tak nyní je vše rozhodnuto, neboť Novosibirsk vede na ledě Petrohradu už 4:1! Konstantin Alexejev vyslal poloviční střelu na bránu, kterou cíleně a skvěle tečoval JUUSO PUUSTINEN. Asistence: Konstantin Alexejev, Mikael Ruohomaa.

53:59

53:20
    Opět se Sibir prokombinoval ke střele, ovšem ta ani tentokrát neskončila v síti Petrohradu.

52:54
    Jyrki Jokipakka vypálil nepříjemnou střelu k pravé tyči, ovšem tam se skvěle natáhl gólman Berdin.

52:19
    Hostující hráč to zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus letěl nad bránu.

51:59
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikita Čibrikov – 2 min., vysoká hůl).

51:19
    Nyní navíc půjde Petrohrad do oslabení, ovšem hosté to ještě zkoušejí v šesti.

50:50
    Nyní se sice Petrohrad dostal do útočné třetiny, ale tam opět nic velkého nevymyslel.

50:00
    Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby.

49:39
    Petrohrad má velké problémy s rozehrávkou už ve své třetině a zatím to tak nevypadá na nějaký velký zvrat.

47:16
    Hosté zatím jsou ve třetí třetině jasně lepším týmem a mají tak utkání pod kontrolou.
    46:21 Berdin si poradil s pokusem Olega Liho.

46:21
    Novosibirsk mohl přidat čtvrtou branku, ovšem únik Olega Liho vychytal brankář Berdin!

45:25
    Nyní je hra opět přerušená a následuje tak komerční přestávka.

45:00
    Po skoro pěti minutách se hra přerušila, když Novosibirsk vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

44:46
    Následně to zkoušel zpoza modré Arsenij Koromyslov, ovšem ani jeho pokus nebyl nijak nebepzečný.

44:22
    Nyní se už domácí hráč Petrohradu dostal ke střele od modré, ovšem ta minula svatyni Harri Säteriho.

43:55
    Zatím nám toho třetí třetina moc nepřinesla a puk tak klouže ze strany na stranu.

42:30
    Posléze se dopředu sice dostal Petrohrad, ale z toho nakonec nebylo nic velkého.

41:19
    Hosté se sice dostali do zakončení, ale to skončilo pouze vedle levé tyče.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:12.

Druhá perioda je u svého konce a Sibir Novosibirsk vede nad SKA Petrohrad 3:1. Ve 26. minutě vrátil vedení na hostující stranu Česalin. Nakonec ještě ve 38. minutě přidali hosté další branku, kterou dal Puustinen. Petrohrad tak nedokázal ve druhé třetině využít žádnou ze tří přesilovek.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:33
    Poté se k puku dostali hráči Novosibirsku, kteří ještě rozjedou jednu akci před sirénou, která ukončí druhou třetinu.

38:48
    Domácí se dostali do šance, ale střela z levé strany nebyla gólová.

Vše je potvrzené a Novosibirsk tak vede v Petrohradě před koncem druhé třetiny poměrem 3:1!

37:46
    Rozhodčí se raději šli ještě podívat na záznam, ovšem je patrné, že se kotouč odrazil od kamery uvnitř brány a gól tak bude určitě platit.
    37:46 Juuso PUUSTINEN - 1:3

37:46
    Hosté zvyšují svůj náskok na dvě branky a vedou 3:1! Domácí obránce Arsenij Brinkman se dopustil obrovské chyby, když přišel o kotouč na své polovině, čehož využil JUUSO PUUSTINEN, jenž vypálil do kamery pod horní tyčí. Bez asistence.

37:39

37:03
    Znovu se Petrohradu nepodařilo něco vymyslet a nakonec se s pukem dostali až k vlastní svatyni.

36:40
    Ovšem hostům se opět skvěle podařilo vyhodit kotouč ze své poloviny a mohou vystřídat.

36:15
    Opět se musí hosté bránit v oslabení a tohle by už Petrohrad měl proměnit vzhledem k počtu přesilovek.

35:39
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Stěpan Sannikov – 2 min., držení).

34:58
    Nakonec se už ale Sibir dokázala vyprostit ze svár soupeře a vyhodila puk do bezpečí.

34:39
    Hosté už sice jsou v plném počtu, ale stále čelí tlaku ze strany Petrohradu.

34:25

33:39
    Následně tvrdě pálil z levé strany Andrej Kuzmenko, ovšem ani jeho pokus se nezatřepal v síti.

33:16
    Petrohrad svírá svého soupeře, ale gólman Harri Säteri předvedl několik důležitých zákroků.

32:25
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jegor Milovzorov.

32:18
    Po oddechovém čase hostů se právě Novosibirsk dostal do šance, ale ta gólem neskončila.

31:58
    Oddechový čas pro hosty.

31:14
    Po čtyřech minutách je hra přerušená, když se Novosibirsk provinil zakázaným uvolněním.

30:00
    Máme za sebou polovinu základní hrací doby a Novosibirsk vede v Petrohradě poměrem 2:1.

29:38
    Novosibirsku se nyní naskytly hned dvě možnosti na gól, ovšem ani jedna střela v dobré pozici neskončila v síti.

29:07

28:48
    Nikita Zorkin to posléze zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus minul bránu.

28:18
    Nyní se bojuje o puk ve středu hrací plochy, čímž Novosibirsk tahá čas.

27:46
    Posléze se hostům podařilo vyhodit kotouč a Petrohrad tak musí začít novou akci od své brány.

27:26
    Arťom Nikolajev dostal přihrávku na pravou stranu, ovšem při snaze vystřelit mu sjel kotouč z hole.

27:07
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jefim Gurkin – 2 min., faul kolenem).

26:55
    Posléze tady máme komerční přestávku.

26:36
    Nyní se ovšem museli hosté bránit, ale gólman Harri Säteri byl připraven.
    26:00 Jevgenij ČESALIN - 1:2

26:00
    Hostující mužstvo jde zpět do vedení a tentokrát je to 2:1 pro Novosibirsk! Jefim Gurkin posunul kotouč před bránu do velké šance JEVGENIJU ČESALINOVI, který skvěle zakončil mezi betony brankáře Berdina. Asistence: Jefim Gurkin, Nikita Šaškov.

25:40
    Nyní byl k vidění skvělý průnik hostujícího hráče z pravé strany, ovšem jeho následná nabídka neskončila gólem.

24:26
    Harri Säteri musel být připraven na zakončení soupeře, se kterým si dokázal poradit.

24:02
    Nakonec se obraně Novosibirsku podařilo vyhodit kotouč do bezpečí a může tak vystřídat.

23:18
    Petrohrad nyní uzamknul soupeře v útočné třetině, ale zatím bez nějakého výsledku.

22:15
    Nakonec ale přišel rychlý protiútok Petrohradu, se kterým si ovšem poradil gólman Harri Säteri.

22:05
    Následně ovšem Novosibirsk vybojoval vhazování ve třetině soupeře a může se tak dostat ke střele.

20:38
    Hosté se snažili něco vymyslet ve třetině soupeře, ale opět z toho nebylo nic nebezpečného.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:21.

První třetina je u svého konce a Petrohrad zatím hraje s Novosibirskem poměrem 1:1. Do utkání vstoupili hosté velmi dobře a v 7. minutě je poslal do vedení Gurkin. Ovšem v 11. minutě se Novosibirsk při přesilovce dopustil velké chyby a daroval tak soupeři trestný nájezd, který proměnil Morozov a srovnal na 1:1. V následujících dvou třetinách se ovšem rozhodně máme na co těšit.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:28
    Stěpan Sannikov se pokoušel vypálit z pravého křídla, ale to se mu moc nepovedlo.

18:13
    Hostující mužstvo se snaží něco vymyslet ze své poloviny, ale přihrávka na pravou stranu nebyla přesná a skončila pouze u obránců soupeře.

17:45
    Nyní musel pro změnu na druhé straně zasahovat gólman Michail Berdin, když se puk nepříjemně odrazil od zadního mantinelu na síť brankové konstrukce a tam už byl samozřejmě připraven dotěrný útočník Novosibirsku.

17:21

16:28
    Vladimir E. Tkačjov posunul puk na Arsenije Brinkmana hned dvakrát a ten z obou posunutí vyslal tvrdou střelu, ovšem ani jedna neskončila v síti.

15:49
    Hráči Novosibirsku se asi nechali unést snadným vstupem do utkání a nyní tak mají další problém a to v podobě oslabení.

15:21
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Jefim Gurkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:52
    No a Andrej Kuzmenko byl velice blízko ke vstřelení vedoucí branky Petrohradu, ovšem jeho pokus orazítkoval horní tyč!

13:36
    Znovu byla k vidění skvělá kombinace z pravé strany a následná přihrávka před bránu, na kterou ale domácí útočník těsně nedosáhl.

13:09
    Petrohrad vstřelená branka hodně nakopla a mladíci najednou bruslí po celé hrací ploše jako neohrožení.

12:55

12:28
    Vladimir E. Tkačjov mohl otočit stav utkání, ovšem s jeho pokusem po úniku si skvěle poradil Harri Säteri!

11:44
    Novosibirsk ovšem pokračuje v přesilové hře, ale zatím si jen předává kotouč ze strany na stranu.
    10:55 Ivan MOROZOV - 1:1

10:55
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A je srovnáno na 1:1! Trestného střílení se ujal IVAN MOROZOV, který dokázal propasírovat kotouč k pravé tyči přes lapačku brankáře Säteriho. Bez asistence.

10:55
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Mikael Ruohomaa – trestné střílení, hákování).
    10:55 Faul Mikaela Ruohomy.

10:55
    Domácí celek bude mít trestné střílení, když Mikael Ruohomaa zatáhl za Jevgenija Timkina ve vyložené šanci!

10:28
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladimir E. Tkačjov – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

10:00
    Ani po deseti minutách se domácí celek nedostal ke střele, zatímco hosté vyslali na bránu Berdina čtyři pokusy.

09:35
    Petrohrad to tentokrát zkusil po pravé straně, ale ani tam nebylo místo k proniknutí před bránu.

08:56
    Opět přišla nebezpečná střela z hole hostujícího hráče, která ale tentokrát neměla nárok na úspěch.

07:39
    Novosibirsk rozhodně nepovoluje ve svém úvodním tempu a opět dělá obraně soupeře velké problémy.
    06:58 Jefim GURKIN - 0:1

06:58
    Máme tady úvodní branku utkání, kterou dávají hosté! JEFIM GURKIN vystřelil z levé strany, ovšem trefil přesně brusli domácího obránce Marata Chusnutdinova, od kterého se kotouč odrazil za záda bezmocného gólmana Berdina. Asistence: Nikita Šaškov, Jevgenij Česalin.

06:43
    Následně musel znovu zasahovat gólman Michail Berdin, což se mu podařilo i po teči Nikity Vaščenka.

06:23
    Tentokrát se ovšem dopředu dostala SKA a vybojovala buly v útočné třetině.

06:06
    Jak se očekávalo, tak Novosibirsk je nakonec v dnešním zápase, proti takzvanému béčku Petrohradu, favoritem což je očividné od úvodního buly.

05:42
    Po skoro pěti minutách je hra přerušena, když se hosté dostali do zakončení, se kterým si ale brankář Michail Berdin poradil.

05:12
    Posléze se Novosibirsk dokázal uvolnit a může tak vystřídat svou formaci.

04:44
    Nyní se už domácí mužstvo dostalo do třetiny soupeře, ovšem zatím drží puk jen směrem k mantinelu.

03:40
    Petrohrad se sice snaží něco vymyslet směrem dopředu, ovšem zatím to má hodně těžké a gólman Harri Säteri nemá žádnou práci.

02:33
    V dnešním zápase debutuje v drese Petrohradu hned 11 hráčů! Převážně to jsou mladí hráči. Bude tak velmi zajímavé, jak se s dnešním zápasem poperou.

01:52
    Znovu se dopředu snažil dostat Novosibirsk, ovšem tentokrát se mu to po pravém křídle nepodařilo.

00:42
    Dmitrij Sajustov se hned v úvodu zápasu dostal ke střele, ovšem tu skvěle vyrazil brankář Berdin!

00:01

SKA Petrohrad: Berdin (Brinkman) – Kirsanov, Brinkman, Grjaznov, Vaščenko, Zorkin, Koromyslov, Zelenov, Spiridonov – Ivan Morozov, Tkačjov, Nikolajev – Glotov, M. Aaltonen, Kuzmenko – Chusnutdinov, Timkin, Podkolzin – Ivanov, Čibrikov, Krovjakov.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Ilja Morozov, Jokipakka, K. Alexejev, Gurkin, J. Chabarov, Timašov, Pastuchov, Naumov – Ruohomaa, Sannikov, Puustinen – Sajustov, Milovzorov, O. Li – V. Komarov, Česalin, Šaškov – Šarov, Romancev, Romajev.

Rozhodčí: Vasiljev, Ovčinikov – Sivov, Šalagin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Bohužel v tomto utkání nenajdeme žádnou československou stopu.

SKA Petrohrad se momentálně nachází v Západní konferenci na 1. místě se 13 body a skóre 26:17. V posledním zápase zvítězil na domácí půdě s Nižnij Novgorod poměrem 2:1. Zatím tak má z osmi zápasů pouze jednu prohru.

HC Sibir Novosibirsk Novosibirsk najdeme ve Východní konferenci až na 8. pozici s 5 body a skóre 20:25. V posledním zápase zavítal na led Dynama Minsk, kde byla velká podívaná co se týče gólů, ovšem šťastnější byl domácí celek, jenž zvítězil poměrem 5:4.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy SKA Petrohrad a HC Sibir Novosibirsk. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci minulého roku na ledě Novosibirsku, kde ovšem Petrohrad zvítězil 2:0. Dnes se bude hrát na Ledovém dvorci v Petrohradě. Úvodní buly je naplánováno na 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 11. Ivan Morozov (TS) – 7. Gurkin (Šaškov, Česalin), 26. Česalin (Gurkin, Šaškov), 38. Puustinen, 55. Puustinen (K. Alexejev, Ruohomaa)

SKA Petrohrad: Berdin (Brinkman) – Kirsanov, Brinkman, Grjaznov, Vaščenko, Zorkin, Koromyslov, Zelenov, Spiridonov – Ivan Morozov, Tkačjov (A), Nikolajev – Glotov, M. Aaltonen (A), Kuzmenko – Chusnutdinov, Timkin (C), Podkolzin – Ivanov, Čibrikov, Krovjakov.
    HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasikov) – Ilja Morozov, Jokipakka, K. Alexejev, Gurkin, J. Chabarov, Timašov, Pastuchov, Naumov – Ruohomaa, Sannikov (C), Puustinen – Sajustov (A), Milovzorov, O. Li – V. Komarov, Česalin (A), Šaškov – Šarov, Romancev, Romajev.

Rozhodčí: Vasiljev, Ovčinikov – Sivov, Šalagin