Benátky n/J – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Kolín – Prostějov 2:3 (po pr.) | Kadaň – Jihlava 2:5 (kon.)
Sokolov – Poruba 2011 2:3 (kon.) | Šumperk – Slavia 0:4 (kon.) | Kladno – Havířov 5:1 (kon.)
Přerov – Vsetín 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 5:4 (po pr.)
SK Trhači Kadaň
2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Středa 23.09.2020, 18:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 4. kolo

Třetí perioda přinesla jen jednu branku a to z hokejky hostujícíhio útočníka Jakuba Illéše. Jihlava si tak po zásluze odváží tři body za výhru 2:5. (20:31:03)

59:15
    Dukla vyhazuje kotouč přes celé kluziště.

58:28
    Domácí se usadili před Fučíkem.

57:37
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Krenželok – 2 min., podrážení).

56:00
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale žádná větší šance k vidění zatím není.

54:50
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Fronk – 2 min., podrážení).

54:21
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Matyáš Svoboda – 2 min., krosček).

53:44
    Domácí posílají kotouč do středního pásma.

52:48
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Krenželok – 2 min., krosček).

52:17
    Úmyslný ofsajd domácího celku.
    51:10 Jakub ILLÉŠ - 2:5

51:10
    Dukla právě vstřelila branku!
    Po krásné kombinace je tu k vidění pátý hostující gól, když se střelou mezi betony prosadil JAKUB ILLÉŠ. Asistence: Lichanec Peter.

50:50
    Dukla se vlastní nepřesností obírá a útocnou třetinu.

49:24
    Kadaň se vysvobodila.

48:54
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Veselý – 2 min., hrubost).

48:02
    Trhači se po dlouhé době usadili před Fučíkem.

46:35
    Tomáš Jirkánek po opuštění trestné lavice ujížděl na Hanuljaka, ten ho lapačkou vychytal.

44:58
    Dukla mohla přidat druhý gól ve vlastním oslabení. Tentokrát ale Miroslav Hanuljak předvedl pohotový zákrok!

44:31
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., podrážení).

44:09
    Opět to samé provinění.

43:40
    Zakázané uvolnění domácích.

42:45
    Snahu domácího týmu o přechod do pásma zhatil pískot čárového rozhodčího, ofsajd.

42:15
    Jihlava stále kombinuje před Hanuljakem.

40:40
    Trhači posílají kotouč do středního pásma.

40:01

Druhá část nabídla k vidění tři góly. Všechny ze strany hostujícího celku. Nejprve využil přesilovou hru Jiří Fronk, poté usměl z nahození Jakub Illéš a svůj druhý přesný zásah v utkání si připsal také Jiří Fronk. Třetí třetina začne přibližně v 19:55.

40:00

39:10
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Matyáš Svoboda – 2 min., podrážení).

38:07
    Dukla stále kombinuje před Hanuljakem.

37:13
    David Homer se srazil se svým spoluhráčem, rozhodčí hru přerušil.

36:40
    Trhači vyhazují kotouč přes všechny čáry.

36:23
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jiří Bucek – 2 min., sekání).

35:18
    Roman Chlouba měl na hokejce hattrick, jeho střela ovšem okopírovala pouze brankovou čáru.

34:27
    Jan Müller ve velké rychlosti nastřeluje pouze Fučíkův beton.

33:09
    Úmyslný ofsajd Trhačů.

32:56
    Komerční přestávka.

31:50
    Domácí se na chvilku usadili v útočné třetině. Hosté záhy posílají kotouč až za Hanuljakovu bránu.

31:03
    Jihlava šetří čas.

30:33
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

29:56
    Trhačům se nedaří usadit v útočné třetině.
    28:19 Jiří FRONK - 2:4

28:19
    Hosté udeřují v oslabení! Tiomáš Jiránek se spolu s JIŘÍM FRONKEM dostali do přečíslení, druhá jmenovaný z dorážky vsítil čtvrtou branku. Asistence: Tomáš Jiránek.

28:02
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., držení).
    26:49 Jakub ILLÉŠ - 2:3

26:49
    Tento gól si Miroslav Hanuljak za rámeček rozhodně nedá.JAKUB ILLÉŠ nahodil kotouč od modré čáry, kotouč k překvapení všech skonšil až za Hanuljakem. Asistence: Tomáš Havránek, Filip Eliáš.

26:26
    Kotouč na holých hostující Jihlavy.

25:22
    Arslan Achmetianov vypálil jedovatou střelu od modré čáry, Tomáš Fučík stihl betony sklapnout včas!

25:01
    Vlastimil Bilčík nahazuje od modré čáry. Vhazuje se před Hanuljakem.

24:28
    Matěj Pekr se po nepřesnné rozehrávce ocitl tváří v tvář Hanuljakovi. Domácí muž s maskou chytá.

23:34
    Dukla kombinuje před Hanuljakem.

22:19
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Vít Seemann – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – 2 min., hrubost).
    20:33 Jiří FRONK - 2:2

20:33
    Jihlava využívá přesilovou hru 5 na 3. Matěj Pekr vypálil nepřesnou střelu od modré čáry, kotouč se odrazil od zadního mantinelu přesně na hůl JIŘÍHO FRONKA, proti jehož střele se Mirosval Hanuljak nestihl přesunout včas. Asistence: Matěj Pekr, Daniel Krenželok.

20:20
    Jihlava usazena před Hanuljakem.

20:01

První třetina přinesla branku v desáté minutě, kdy se do střeleckých statistik poprvné zapsal Roman Chlouba. K vyrovnání došlo o šest minut později. Za záada Miroslava Hanuljaka se střeloiu z první trefil Matěj Zadražil. Vyrovnaný stav nevydržel ovšem dlouho, když se o půl minuty později podruhé v zápase prosadil Roman Chlouba. Druhá perioda začně přibližně v 19:00.

20:00

19:58

19:30
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Vít Seemann – 2 min., napadení).

19:04
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Tomáš Koblížek – 2 min., držení hole).

17:45
    Arslan Achmetianov projel půlkou hřištěm, v útočném pásmu o puk záhy ovšem přišel.
    15:46 Roman CHLOUBA - 2:1

15:46
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Trhači si v zápetí berou vedení zpět na svou stranu. ROMAN CHLOUBA obkroužil bránu a nekompromisně zakončil. Asistence: Tomáš Koblížek, Marcel Kottek.
    15:21 Matěj ZADRAŽIL - 1:1

15:21
    Hosté se na chvilku usadili před Hanuljakem a vyrovnávají stav utkání. Lukáš Mareš přihrával kotouč od mantinelu mezi kruhy, kde se nejlépe zorientoval MATĚJ ZADAŹIL. Asistence: Lukáš Mareš.

14:36
    Matěj Pekr uháněl směrem Hanuljak, druhý jmenovaný v klidu chytá.

14:15
    Pokus o nahození Romana Chlouby končí po zásahu hostujícího obránce mimo kluziště.

13:03
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Radek Havel – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., hrubost).

12:28
    Hosté rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

11:55
    Miroslav Hanuljak chytá dělovku z hole Jiřího Fronka!

11:21
    Jihlava ve vlastní přesilové hře vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

10:57
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Zdeněk Zabloudil – 2 min., napadení).

10:02
    Daniel Kolář získal více prostoru a zakoušel ihned pálit, branku ovšem netrefil.

09:33
    09:11 Roman CHLOUBA - 1:0

09:11
    Trhači se po vypršení přesilové hry dostávají do vedení! Jakub Trefný přihrál kotouč na hůl ROMANA CHLOUBY, který střelou mezi betony otevírá skóre dnesního utkání. Asistence: Jakub Trefný.

07:47
    Jihlavští hráči vystihli domácí přihrávku a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

07:30
    Trhači kombinují v útočné třetině.

07:08
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Krenželok – 2 min., vražení na hrazení).

06:17
    Tomáš Fučík chytá nahození od modré čáry, vhazuje se po jeho levici.

05:50
    Hosté první oslabení přečkávají bez úhony.

05:02
    Jan Müller nebezpečně nahazoval kotouč na gólmana Fučíka, ten s pomocí obránců puk ukrývá pod lapačku.

04:24
    Jihlavští se osvobozují.

03:50
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Zadražil – 2 min., sekání).

02:45
    Vítězslav Brož vyslal nepřesnou střelu z levého kruhu.

01:37
    Hosté okupují útočné pásmo.

00:26
    Jihlava se ihned v úvodu zápasu mohla dostat do vedení, kotouč se všem podle všeho odrazil od brankové kontrukce.

00:01

SK Trhači Kadaň: Hanuljak (Běhula) – Kottek, Trefný, R. Havel, Seemann, Březák, Havlín, Běhula – Koblížek, Chlouba, Z. Zabloudil – Matyáš Svoboda, Bucek, J. Müller – Homer, Achmetianov, J. Svoboda – Jakub Veselý, Hradecký.

HC Dukla Jihlava: Fučík (Jan Brož) – D. Krenželok, T. Černý, D. Kolář, Bukač, Bilčík, Mareš, Eliáš – T. Havránek, M. Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Pekr – Lichanec, T. Harkabus, Poletín – Chlubna.

Rozhodčí: Hucl, Pilný – Kokrment, Beneš.

Kadaňští vzhledem ke koronavirovým opatřením a nařízené karanténě odehráli svůj první duel až v rámci třetího kola Chance ligy. Na začátek ji čekal hned daleký výjezd za jedním z favoritů letošního ročníku, a tedy Porubou. Ta již po prvních dvaceti minutách vedla o dva góly. Když byl stav 3:0, porubského gólmana přemohl Filip Helt, který Kadani přišel vypomoci z extraligového Litvínova. Již však trhačský dres v předešlých sezónách oblékal. Po zbytek utkání již ale skórovala jen Poruba. Při závěrečném hvizdu byl výsledek pro domácí 11:1.

Jihlavští kvůli koronavirovým záležitostem neodehráli bohužel hned pět předem dohodnutých přípravných klání. Nejprve se vydali na led Třebíče, kde uspěli poměrem 5:3. Následující tři utkání na domácí půdě s Třebíčí, výjezd do Vsetína a nakonec i do Prostějova byla však zrušena. Po téměř měsíci se utkala Dukla s Porubou, ale padla s ní 2:4. Následovalo zrušení dalšího duelu s Třebíčí, po kterém si před domácími fanoušky poradili s druholigovým Havlíčkovým Brodem vysokým poměrem 11:3. Nakonec zvítězili i v extraligovém Litvínově 3:1. Poslední přípravné střetnutí se Znojmem skončilo opět zrušením.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Stanislav Jiskra

Branky a nahrávky: 10. Chlouba (Trefný), 16. Chlouba (Koblížek, Kottek) – 16. M. Zadražil (Mareš), 21. Fronk (Pekr, D. Krenželok), 27. Illéš (T. Havránek, Eliáš), 29. Fronk (Jiránek), 52. Illéš (Lichanec)

SK Trhači Kadaň: Hanuljak (R. Běhula) – Kottek, Trefný, R. Havel, Seemann, Březák, Havlín, T. Běhula – Koblížek, Chlouba, Z. Zabloudil – Matyáš Svoboda, Bucek, J. Müller – Homer, Achmetianov, J. Svoboda – Jakub Veselý, Hradecký.

Rozhodčí: Hucl, Pilný – Kokrment, Beneš