Benátky n/J – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Kolín – Prostějov 2:3 (po pr.) | Kadaň – Jihlava 2:5 (kon.)
Sokolov – Poruba 2011 2:3 (kon.) | Šumperk – Slavia 0:4 (kon.) | Kladno – Havířov 5:1 (kon.)
Přerov – Vsetín 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 5:4 (po pr.)
Rytíři Kladno
5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
AZ Havířov
Středa 23.09.2020, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zápas 4. kola Chance ligy mezi týmy Rytíři Kladno a AZ Heimstaden Havířov se odehraje na kladenském ČEZ stadionu.

Rytíři se po třech zápasech nacházejí na 9. místě tabulky. První zápas soutěže Kladno vyhrálo jednoznačně 7:1, když na domácím ledě přivítalo nováčka Chance ligy Kolín a po dvou gólech zaznamenali Adam Kubík, Marek Račuk a Tomáš Pitule, které doplnil jednou trefou Tomáš Plekanec. V předehrávce 6. kola se ale Rytířům už tak dobře nevedlo a doma prohráli s pražskou Slavií 2:4. Slavia si postupně vytvořila tříbrankové vedení, které zmírnily dvě trefy domácích, a tak v závěrečných minutách Rytíři zkusili hru bez brankáře. Toho ale využili Pražané a stanovili konečné skóre gólem do prázdné branky. Poslední zápas Rytíři ztratili ve Vsetíně, kde třikrát vedli, ale nakonec prohráli 3:4 v prodloužení a odvezli si pouze jeden bod.

AZ Heimstaden Havířov
    Havířov je v tabulce výše než Kladno a nachází se na 5. místě. Havířovští v prvním zápase přivítali doma Sokolov, na který nestačili a prohráli těsně 1:2. Do dalšího zápasu nastoupil Havířov v Šumperku, kde se na všech třech gólech podílel Roman Szturc a hosté si odvezli 2 body za výhru 3:2 v prodloužení. Poslední zápas, který Havířov sehrál, byl předehrávkou 14. kola Chance ligy a Slezané v něm vyzvali Jestřáby z Prostějova. Oba týmy měly spoustu šancí, ale Havířovští se mohli spolehnout na vynikajícího brankáře Aleše Stezku, i díky kterému vyhráli 4:1.

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Ticháček, Zelingr, L. Doudera, Štochl, Mikliš – Kubík, Plekanec (C), Š. Jelínek – Filip, Račuk (A), Melka (A) – Hajný, Pitule, Š. Bláha – Hlava, Šapovaliv, Guman.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka (Štipčák) – L. Rutar, Kachyňa, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Ševěček, Kočí – Kotala (A), F. Seman, O. Procházka – Fridrich (C), Maruna, L. Bednář – Horváth, Mastič, Petriska – Doktor, Cihlář, D. Sklenář.

Rozhodčí: Souček, Čáp – Hnát, Dědek.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhrál Havířov, který ale hned o kotouč přišel a k puku se dostali domácí.

01:10
    První větší šanci měli domácí, ale Stezka byl připraven a puk poslal do bezpečí.

02:20
    Další šance domácích! Štěpán Bláha se snažil třikrát dorazit puk za gólmana, ale obránci gólmanovi pomohli a kotouč se za záda Stezky nedostal.

03:18
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matyáš Šapovaliv – 2 min., podrážení).

04:15
    Kladno se zatím velmi úspěšně brání a nepouští Havířov do větších šancí.

05:10
    Havířovští se nemůžou dostat do útočného pásma a zbývá už jen pár sekund do konce přesilové hry.
    06:35 Antonín MELKA - 1:0

06:35
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Maxim Mastič dostal dobrou přihrávku od spoluhráče z obranného pásma, obkroužil však jen kladenskou branku, kde mu puk sebral Račuk. Ten přihrál puk ANTONÍNU MELKOVI, kterému puk přeskočil čepel a se štěstím dojel až do brány! Kladno otevírá skóre zápasu. Asistence: Marek Račuk.

07:52
    Tomáš Plekanec dostal puk zpoza branky od Nicolase Hlavy. Plekanec následně přesně přihrál mezi kruhy TOMÁŠI GUMANOVI a ten propálil havířovského gólmana. Asistence: Tomáš Plekanec, Nicolas Hlava.
    07:52 Tomáš GUMAN - 2:0

10:15
    Dále pokračuje tlak domácích a hosté se jen těžko dostávají do hry.

12:40
    Hosté se konečně dostali do útočného pásma, kde se snaží upravit skóre zápasu.

13:00
    Doktor měl dobrou šanci, ale trefil pouze Košarišťana do ramene.

13:55
    Sklenář mířil z pravého kruhu, ale kladenského gólmana nezaskočil. Ten bez problému puk chytá.

16:15
    Hra se přelévá ze strany na stranu a nejsou k vidění žádné šance.

16:57
    Hajný zkusil překvapit gólmana nastřelením z pravého kruhu, ten ale puk dobře viděl a přerušil hru.

18:16
    Domácí v posledních minutách vyvinuli na hosty velký tlak a vytěžili z něj další gól! NICOLAS HLAVA dostal z levého rohu přihrávku od Matyáše Šapovaliva a prostřelil Aleše Stezku přesně! Asistence: Matyáš Šapovaliv.
    18:16 Nicolas HLAVA - 3:0

19:01
    Poslední minuta odstartovala opět nebezpečnou střelou od modré z hokejky Jakuba Štochla. Stezka byl ale připraven a puk poslal do bezpečí.

20:00

První třetina patřila domácím Rytířům! Skóre zápasu otevřel Antonín Melka, který dostal se štěstím puk za záda Stezky. Rytíře první trefa nakopla a hned v následující minutě padl další gól, který vstřelil z mezikruží Tomáš Guman. Poslední trefu třetiny přidal Nicolas Hlava, který v poslední minutě prostřelil havířovského gólmana.

20:01

20:15
    K puku se dostali jako první hosté, které ale domácí nepustili ven z obranného pásma.

21:30
    Druhá třetina začala pomalu a zatím nebyly k vidění větší šance.

22:15
    Ševěček nastřelil od modré čáry, ale Košarišťa puk vyráží do ochranné sítě.

23:17
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jiří Ticháček – 2 min., nedovolené bránění).

23:18
    Havířov má přesilovou hru a zkusí dát svůj první gól v zápase.

24:05
    Kladno se ale brání velice dobře. První střelu na branku v přesilovce Košarišťan bezpečně chytil a přerušil hru.

25:48
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Ludvík Rutar – 2 min., držení).

26:05
    Havířov se osvobozuje a Kladno musí založit nový útok.

26:35
    Domácím se v přesilové hře zatím příliš nedaří a hosté se úspěšně brání.

27:00
    Frye zkusil vypálit nebezpečně od modré. Stezka ale byl připraven.

28:07
    Doudera nastřelil puk před brankáře, kde Kladenští zkoušeli dorazit puk za havířovského brankáře. V nepřehledné situaci ale Stezka puk viděl a podržel.

29:50
    Hra se oproti první třetině zpomalila a nejsou k vidění takové šance.

31:30
    Po Miklišově střele propadal puk do prázdné branky, to ale nedovolil jeden z Havířovských, který puk vyrazil.

33:53
    Hra se na delší dobu zasekla v prostředním pásmu u mantinelu, kde se hráči rvali o puk.

36:00
    Maruna měl možnost z bezprostřední blízkosti dorazit puk do sítě. Z chaosu v předbrankovém prostoru ale vyšli vítězně domácí a Košarišťan puk zakryl.

37:02
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (David Chroboček – 2 min., vysoká hůl).

37:40
    Hosté se dvakrát osvobodili a domácím se přesilová hra zatím nedaří.

38:34
    Račuk chtěl překvapit Stezku z mezikruží rychlou střelou, ale trefil mimo.

40:00

Druhá třetina se hrála ve velmi pomalém tempu. Oba týmy nezahrozily vyloženými šancemi a tak se jde do poslední třetiny za stejného stavu jako do prostředního dějství 3:0.

40:01

40:23
    Kladno odstartovalo hodně aktivně, ze svého náporu ale žádnou střelu nevytěžilo.

41:24
    Jelínek i přes svoji drobnou postavu ustál souboj u mantinelu a Rytíři se dál drží v pásmu.

42:35
    Střela hostí byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po pravici Košarišťana.

42:58
    Nicolas Hlava přesprintoval obranu soupeře, kotouč ale dostihl až za brankou, a tak nemohl zakončit. Šapovaliv následně ztratil puk i pásmo.

45:15
    Šapovaliv pouze přejel před brankářem, ale přihraný puk od spoluhráče netrefil.

46:43
    Plekanec jel sám na branku, ale přestřelil a trefil ochrannou síť.

48:10
    Puk nebezpečně zůstával před brankou hostů, kde ho ale Cihlář odstrčil rukou pryč a Havířovští kotouč odpálili pryč z obranného pásma.

48:19
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., vysoká hůl).

49:50
    Hostům se však nedaří ani tato přesilová hra a Kladno se úspěšně brání.

50:43
    ANTONÍN MELKA dostal puk křížem k protější tyči od Pituleho a navyšuje skóre na 4:0. Asistence: Tomáš Pitule, Zachary Frye.
    50:43 Antonín MELKA - 4:0

51:21
    Stezka po jednom ze zákraků zůstal před brankovištěm a NICOLAS HLAVA po necelé minutě dává do prázdné klece na 5:0. Asistence: Tomáš Guman, Matyáš Šapovaliv.
    51:21 Nicolas HLAVA - 5:0

51:42
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Štochl – 2 min., vysoká hůl).

53:10
    Havířov se usazuje v útočném pásmu a zkouší upravit skóre zápasu.

54:00
    I po uplynutí přesilové hry zůstali Havířovští v pásmu Kladna.

54:04
    Hra ale byla přerušena po zahrátí puku vysokou holí.

54:40
    Kotala mohl sám ujíždět na branku, počkal si však na svého spoluhráče, kterému chtěl puk předat do jízdy. Byl ale obrán o kotouč jedním z domácích hráčů.

55:31
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Marek Račuk – 2 min., vysoká hůl).

56:30
    Přesilové hry Havířovským dnes příliš nejdou, domácí se úspěšně brání a nedovolí Havířovu zaútočit.

57:20
    Plekanec mohl navýšit v oslabení, sám ale nevystřelil a přihrál jen na brusle Adamu Kubíkovi, kterému se nepodařilo zakončit.

59:01
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov se dočkal v poslední minutě! JAKUB KOTALA dostal puk od Rašnera před brankoviště, položil si Košarišťana a přehodil přes něj kotouč do sítě. Asistence: Ondřej Procházka, Alex Rašner.
    59:01 Jakub KOTALA - 5:1

59:58
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., hrubost).

V tomto zápasu byli lepší domácí, kteří porazili Havířov 5:1. Kladno poslední třetinu začalo velice aktivně, ale nevytěžilo z toho žádné střely. Po skončení přesilové hry ale padl gól. Antonín Melka dostal puk křížem k prostější tyči od Pituleho a navýšil na 4:0. Po necelé minutě se opět radovali domácí, když Nicolas Hlava trefil puk do odkryté klece. Ale i hosté se dočkali gólu! V poslední minutě utkání dorazil puk do sítě Jakub Kotala, který stanovil konečné skóre zápasu 5:1.

Ode mě je to vše, hezký zbytek dne! (20:25:21)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 7. Melka (Račuk), 8. Guman (Plekanec, Hlava), 19. Hlava (Šapovaliv), 51. Melka (Pitule, Frye), 52. Hlava (Guman, Šapovaliv) – 60. Kotala (O. Procházka, Rašner)

AZ Havířov: Stezka (Štipčák) – L. Rutar, Kachyňa, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Ševěček, Kočí – Kotala (A), F. Seman, O. Procházka – Fridrich (C), Maruna, L. Bednář – Horváth, Mastič, Petriska – Doktor, Cihlář, D. Sklenář.

Rozhodčí: Souček, Čáp – Hnát, Dědek