Benátky n/J – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Kolín – Prostějov 2:3 (po pr.) | Kadaň – Jihlava 2:5 (kon.)
Sokolov – Poruba 2011 2:3 (kon.) | Šumperk – Slavia 0:4 (kon.) | Kladno – Havířov 5:1 (kon.)
Přerov – Vsetín 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 5:4 (po pr.)
HC ZUBR Přerov
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Středa 23.09.2020, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přerov vs. Vsetín
    Sedmého března letošního roku si zřejmě ještě málokdo připouštěl, že by moravské derby Přerova a Vsetína mělo být nadlouho posledním utkáním. Play-off, které oba týmy vyhlížely z nejlepších pozic za suverénním Motorem, se nakonec nekonalo a nenaplnila se tak ani přání fanoušků obou klubů – moravské derby v semifinále. Sezona tak na vzájemné duely byla i přesto dosti bohatá. Hanáci se totiž Vsetínu postavili v šesti duelech, z nichž ukořistili pět výher rozdělených do patnácti bodů. Vítejte u sledování moravského derby!

HC ZUBR Přerov: D. Dvořák (Holík) – Hrabal, F. Král, Kučeřík, Zbořil (A), Dluhoš, Dřímal, Gréč – T. Doležal (C), Pšurný (A), Dostálek – Svoboda, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, Indrák, Sebera – Dobša, Hajšman, Fencl.

VHK ROBE Vsetín: Strmeň (Gába) – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Jenáček Š., Jenáček J. – J. Kloz, R. Vlach, Klímek – Březina, Pechanec, Gorčík – Machač, Rehuš (A), Babka – Hořanský, Gajarský, Vítek (A).

Rozhodčí: Fiala, Koziol – Kleprlík, Konvička.

Utkání za malou chvíli začne. Domácí Zubři nastupují v tmavé, čili modré, variantě dresů, hosté hrají ve žlutém.

00:01

00:10
    Po úvodním buly putuje kotouč do pásma hostů.

00:41
    Doležal clonil Strmeňovi ve výhledu, Dostálek proto zkusil vystřelit z rohu. Další dorážky Zubrů končí v ochranné síti.

00:45
    Zubři uspěli na vhazování v útočné třetině a Kučeřík tak mohl pálit bez přípravy.

01:16
    První kontakt s pukem si připisuje i Dvořák v brance Přerova, nemusel však zasahovat, nýbrž pouze pomohl s rozehrávkou za vlastní klecí.

02:20
    Poslední minutu se hraje převážně ve středním pásmu, kde se oba týmy střídavě přetahují o kotouč.

03:12
    Ofenzivní snahy hostů zmařil ofsajd, brzy nato pak hru přerušil Dvořákův první zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.

03:42
    Hryciow zachytil puk letící ven z přerovského pásma a obratem střílel, nastřelil ovšem pouze brusli soupeřova obránce.

04:45
    Přerovu se příliš nedaří rozehrát, Valaši aktivně napadají kousek za polovinou kluziště.

05:02
    Nyní se však hra přesouvá před Strmeně, icing Vsetína.

05:08
    Doležal pokračoval v útočné akci v rohu kluziště odkud nastřelil pouze brusli Ondračky. Puk sražen v ochranné síti.

05:19
    A hra byla brzy přerušena i na opačné straně. Dvořák schoval puk ve své lapačce.

05:59
    Jakub Svoboda skvělým forčekingem donutil hostující obránce chybovat a vybojoval puk pro Čípa, jenž mu jej zpátky sklepával do jízdy zpoza brány! Velká šance jednoho z nejzkušenějších útočníků v přerovském kádru!

06:29
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jan Strmeň – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

07:06
    První přerovský útok v uplynulé půlminutě přesilovky pořádně zatlačil a Strmeně ostřeloval doslova z hranice brankoviště. Vsetínský gólman však při přesunu v modrém půlkruhu vykopl brankovou konstrukci mimo svou obvyklou pozici.

07:06
    Ledaři se postarali o brzkou nápravu a hra může pokračovat.

07:14
    Zubři vytáhli na soupeře přesnou kombinaci, kdy Pšurný přihrál ze středu na střelu do prázdné klece Doležalovi, ten ale s pokusem zahálel déle, než mohl. Skvělý přesun Strmeně!

08:04
    Z trestu Strmeně zbývá zhruba půlminuty a na ledě je stále elitní formace Přerova, která hosty tlačí do úzkých.

08:26
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři na konci přesilové hry otevírají skóre! Hrabal tak tak zachránil kotouč před únikem za modrou čáru a poté jej na pravý kruh předal ROMANOVI PŠURNÉMU, jenž prostřelil vsetínského gólmana mezi betony! Asistence: Josef Hrabal, Vlastimil Dostálek.
    08:26 Roman PŠURNÝ - 1:0

08:58
    Hanáky brzy čeká další přesilová hra, sekáním se provinil Jan Bartko.
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jan Bartko – 2 min., sekání).

09:04
    Nepříjemný pohled po vyhraném buly Přerova. Další ze série tvrdých střel vytáhl Josef Hrabal, puk však ke vší smůle skončil v tváři Jakuba Jenáčka. Hra byla rychle přerušena, vsetínský mladík už ale dostává péči na střídačce a jistě bude brzy k dispozici na ledě.

10:09
    Hrabal má teď zřejmě nejvyšší ice-time ze všech hráčů. Ke střele nabil Filipu Králi, ta ale rozduněla pouze mantinel za vsetínskou bránou.

10:38
    Puk je až u Daniela Dvořáka, Valaši mají chvíli na oddech.

11:04
    Hostům se na led vrátil Bartko, když Bořilovu střelu blokovala hokejka Kloze. Druhé vyloučení Vsetín zvládl ubránit.

12:43
    Pechanec si sjížděl do mezikruží, o první větší šanci Vsetína se však nepostaral díky pozornosti přerovských beků.

13:54
    Gajarský vytáhl škaredý zákrok proti Hejcmanovi, který zůstal ležet na ledové ploše a lékaři pro něj dokonce volali nosítka. Naštěstí se však brzy oklepal a s bolestivou grimasou na tváří dobruslil na střídačku. S agresorem se ihned po ataku nepáral Kučeřík, který na Gajarského okamžitě vysypal spršku pěstí. Zubři si zahrají pětiminutovou přesilovku.

Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Adam Gajarský – 5 min., pozdní dohrání + trest ve hře, pozdní dohrání + 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radek Kučeřík – 2+2 min, hrubost).

15:07
    Vsetín se v této třetině musel bránit už dost, zatím však stále nápor elitní přerovské formace zvládá.

16:17
    Zbořil pálil od modré, jeho střele však scházela patřičná razance. Ani tečovat se ji přerovským forvardům nezdařilo, Vsetín tak vyhazuje kotouč až ke Dvořákovi.

17:03
    Další Hrabalův nápřah končí na Strmeňově rameně.

17:12
    Počet hráčů na ledě se srovná, Vsetín si pak po uplynutí trestu Gajarského zahraje 18 sekund v početní výhodě.
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., hákování).

18:08
    Mladší z přerovských Svobodů, Matěj, předvedl pěknou sólo akci, kterou zakončil střelou přes vsetínského obránce. Strmeň byl pozorný.

18:14
    Indrák clonil a tečoval před Strmeněm, ten schoval puk na své hrudi.

18:48
    Hezkou stahovačku ukázal Březina. Prostor, který získal, však nevyužil ke střeleckému pokusu.

19:18
    Puk se motá za Dvořákem, oba týmy mezitím v plném počtu.

20:00

Úvodní třetina zápasu patřila Zubrům, jejich soupeř ze Vsetína totiž strávil velkou část v početní nevýhodě. Přerované nastolili solidní tempo, které udržovali i mimo přesilovky a příkladem mohla jít akce Jakuba Svobody. Dlouho se na ledě pohybovala první zubří pětka, z níž právě Hrabal dokázal zachytit puk těsně před modrou a přesunout jej na Romana Pšurného, který střelou mezi betony trestal Strmeňovo zdržování hry. Gajarský zanedlouho ošklivě atakoval Hejcmana a zamířil tak do kabin. Po pětiminutové přesilovce Hanáků už ale skóre zůstalo nezměněno.

21:46
    Zubři se dostali do problémů, když se je Vsetínští snažili ostřelovat ze všech stran. Kudělka ale ve skvělé pozici Dvořákovu bránu přestřelil!

21:57
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká David Dobša.

22:20
    První přesilovkový pokus Vsetína schoval Dvořák do lapačky.

22:38
    Ofsajd hostujícího celku.

22:47
    Za vlastní brankou čeká na rozehrávku s pukem Jan Bartko.

23:06
    Doležal hostům doslova ukradl vyhrané buly, puk se nachází opět daleko od přerovské branky.

23:35
    A dobře si svou práci odvedl i Dluhoš. Valaši toho zatím mnoho nepředvedli.

23:57
    Domácí hrají v plném počtu.

24:34
    Jako blesk zčistajasna přichází druhá branka Zubrů! Zatímco většina hráčů v modrém zamířila na střídačku, FILIP KRÁL šlápl do bruslí, aby stihl dojet Indrákovu přihrávku těsně u modré čáry! Poté se v pořádné rychlosti dostal na dostřel a nechytatelně vymetl pravý horní roh Strmeňovy branky! Asistence: Daniel Indrák.
    24:34 Filip KRÁL - 2:0

25:32
    Vsetínští stříleli ihned po vyhraném buly, Dvořák zasáhl s jistotou.

26:00
    Matěj Svoboda si rozdal bruslařský souboj se soupeřem podél pravého křídla a nakonec se dostal až k sympatickému zakončení bekhendem.

26:16
    Další úspěšný zásah si po Klozově střele připisuje Dvořák, puk ale o jeho lapačku pouze zavadil.

27:14
    Přerovští byli pozorní ve svém mezikruží, kam se stahovali hráči ve žlutém dorážet nevyzpytatelné odrazy. Na Dvořáka se ale nakonec nedostal byť jen jediný pokus.

28:15
    Vsetín se snaží zařadit vyšší rychlostní stupeň, přerovská defenziva je dnes ale minimálně průchozí.

29:15
    Josef Hrabal je dnes pořádně vidět! Jednomu z vsetínských útočníků už padal puk na hokejku ke střele do odkryté klece, zkušený přerovský bek však stihl zavčasu zasáhnout. Putuje ovšem na trestnou lavici za zdržování hry, puk totiž vyletěl mimo mantinely.
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Josef Hrabal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

30:13
    Gorčík dostal nabito ke střele do odkryté části klece, nastřelil však pouze vzdálenější spojnici!

30:47
    A u pravého kruhu domácích bylo opět dostatek prostoru pro Vsetín, Březina se neprosadil z bezprostřední blízkosti, jelikož Dvořák se dokázal parádně roztáhnout a pokrýt co nejvíce místa!

31:15
    Zubři hrají v plném počtu.

31:30
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

32:06
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Po 32 odehraných minutách přerovská obrana chybuje a hosté se dostávají na rozdíl jedné branky! Hosté využili své rychlosti v protiútoku, kdy o puk připravil domácího obránce ANTONÍN PECHANEC. Ten zřejmě bez úmyslu nakonec nasměroval puk mezi Dvořákovy betony, odkud puk zaplul za brankovou čáru. Asistence: David Březina.
    32:06 Antonín PECHANEC - 2:1

32:20
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Ondračka – 2 min., hákování).

33:30
    Hra se přerušuje, jelikož před brankou Strmeně zůstal na ledě ležet Dostálek. Ten zřejmě inkasoval do tváře něčí holí. Bude se pokračovat bez dalšího vylučování.

34:20
    Zbořilovo nahození srazil do ochranné sítě Hořanský, hra zůstane pro vhazování v pásmu Vsetína.

36:27
    Hraje se dlouho bez přerušení, přičemž se těžiště hry přesouvá ze strany na stranu. Práce měl ale povícero v posledních minutách brankář Vsetína.

36:41
    Až nyní přichází přerušení, dojíždějící puk zakryl Dvořák pod lapačku.

37:57
    Roman Vlach vybruslil po levém křídle až ke střele z kruhu, na což Dvořák zareagoval sebejistě lapačkou.

38:34
    Hořanský nahazoval od modré puk pro sjíždějícího Kudělku, hra se ale opět zastavila na Dvořákovi.

38:51
    Smetanova střela po buly sražena do ochranné sítě.

38:57
    A další pokus téhož hráče končí v lapačce přerovského strážce tří tyčí.

39:13
    Zatímco hlasatel oznámil poslední minutu druhého dějství, za brankou Zubrů se strhla menší mela kvůli prohřešku Sebastiána Gorčíka (Vsetín). Ten si odpyká na trestné dvě minuty za sekání přes prsty domácího brankáře.

39:42
    Domácí se ale nemůžou dostat do pásma, ba naopak se brání sami v přesile. Dobrou pozici měl předtím v protiútoku Rehuš.

40:00

Na začátku druhé periody měl skvělou pozici hostující Kudělka, ke gólu však nevedla ani následná přesilová hra Vsetína a úřadovat tak mohli opět Zubři. Filip Král udělal o tři rychlé kroky navíc, aby stihl Indrákův pas ještě na modré čáře a následně nechytatelně vymetl pravý horní roh Strmeňovy branky. V dalším oslabení Přerova zahrozil Gorčík s Březinou, tutovky však ani jeden neproměnil. Ke snížení vedla až akce Antonína Pechance, jenž se po chybě obrany šťastně prosadil střelou na vzdálenější tyč. Třetí třetina začne přibližně v 19:53.

40:01

40:15
    Třetí třetinu začínají s pukem na vlastních holích Zubři, kterým ještě zbývá část přesilové hry.

40:55
    Hrabal se prezentoval další střelou z nápřahu, Strmeň měl ale nikým nekrytý výhled.

41:20
    Hosté hrají v plném počtu, Pechanec organizuje stěhování do útočného pásma.

42:31
    Zakázané uvolnění Přerova.

43:19
    Ofenzivní snahy Zubrů brzdí odpískaný ofsajd.

45:14
    Dvě minuty dlouhou hluchou pasáž opět zastavuje hvizd čárových sudí, tentokráte pro zakázané uvolnění Vsetína.

45:50
    Filip Král si udělal výlet do útočného pásma, odkud prudkou střelou provětral lapačku Strmeně.

46:47
    Třetí třetina nám zatím nabízí velmi bojovný hokej, který se však obchází bez větších příležitostí obou mužstev.

47:29
    Sudí dlouho nechávali plynout čas během přetlačované u mantinelu. Nakonec z něj do útoku mohli zamířit hosté.

47:55
    Kudělka měl na hokejce srovnání! Z odkryté části branky trefil pouze pravou tyč! Tohle může vsetínského kapitána mrzet.

48:10
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Roman Vlach – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radek Číp – 2 min., hrubost).

48:47
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Kudělka vyslal prudkou přízemní střelu mimo tři tyče.

49:28
    Přerovští obránci se teď pořádně zapotili, když předbrankovým prostorem létal kotouč sem a tam. Hostům se ale zatím srovnat nedaří.

50:15
    Na opačné straně nebezpečně vyhlíželo přečíslení Matěje Svobody s Čípem, Strmeň ale své spoluhráče podržel.

51:10
    Zbořil se dostal ve vlastním pásmu pod tlak forčekujících soupeřů, z čehož vyplynulo nahození Smetany. Dvořák puk raději polapil a přerušil hru.

51:53
    Za vlastní brankou čeká s pukem na lepší pohyb spoluhráčů přerovský Tomáš Dřímal.

52:22
    Dostálek uháněl na branku soupeře, nebyl ale sám, dotírající obránce jej dostihl a odzbrojil.

53:42
    Po gólech jsou zatím ve třetí třetině hladovější Vsetínští, kteří Dvořáka pravidelně zasypávají letmými i nebezpečnějšími pokusy.

54:06
    Dvořák nyní sklidil ovace publika, když se parádně roztáhl na brankové čáře a vychytal z bezprostřední blízkosti střílejícího forvarda hostů!

54:44
    Hra byla přerušena, puk letěl do ochranné sítě za Strmeněm.

55:16
    O další závar před Dvořákem se postarala Pechancova formace, čas se ale hostům neúprosně krátí.

56:27
    Vsetínští jsou směrem dopředu hodně aktivní. Za účelem získání kotouče však pootevírají prostor ve své obraně.

57:18
    Rehuš si vyměnil puk s Machačem, žádné nebezpečí z toho však pro domácí nevyplynulo.

57:32
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Zbořil – 2 min., podrážení).

57:32
    Oddechový čas pro hosty.

57:50
    Buly po levici Dvořáka.

58:02
    Poslední dvě minuty třetí třetiny byly rozehrány.

58:21
    Vsetínští drží přesilovkovou formaci u puku, Strmeň stále zůstává v brankovišti.

58:37
    Březinova střela končí sražena v ochranné síti, Zubři mohou prostřídat síly na ledě, zatímco Vsetínští si jednu přidávají – Vsetín to zkouší v šesti bez brankáře.

58:59
    Jednašedesát vteřin před koncem třetiny je o vítězi pravděpodobně rozhodnuto! FILIP KRÁL se zmocnil kotouče v rohu vlastního pásma a z otočky trefil prázdnou bránu přes celé kluziště! Bez asistence.
    58:59 Filip KRÁL - 3:1

59:32
    Přerov hraje v plném počtu, dnešní tři body si už, na rozdíl od předešlého duelu s Kolínem, pravděpodobně pohlídá.

Do poslední třetiny domácí Přerov vstupoval s jednobrankovým vedením, a to se snažili Srdínkovi svěřenci rychle smazat. Zvýšenou ofenzivní aktivitu mohl v gól přetavit Kudělka, z odkryté klece však trestuhodně trefil pouze tyč. Dvořák musel lapit další dvě velké šance Vsetína a nakonec nepovolil ani v závěrečné vsetínské výhodě 6 proti 4, kterou 61 vteřin před koncem ukončil trefou do prázdné brány přes celé kluziště Filip Král. Z prvního moravského derby si tak tři body připisují domácí Zubři.

Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím, příště na počtenou! (20:32:25)

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 9. Pšurný (Hrabal, Dostálek), 25. F. Král (Indrák), 59. F. Král – 33. Pechanec (Březina)

VHK ROBE Vsetín: Strmeň (Gába) – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Jenáček, Jenáček – J. Kloz, R. Vlach, Klímek – Březina, Pechanec, Gorčík – Machač (A), Rehuš, Babka – Hořanský, Gajarský (A), Vítek.

Rozhodčí: Fiala, Koziol – Kleprlík, Konvička