Děčín – Bílina 6:3 (kon.) | MOSTEČTÍ LVI – Jablonec 0:0 (odl.) | Trutnov – Dvůr Králové n. L. 4:2 (kon.)
Znojmo – SHK Hodonín 4:1 (kon.) | Val.Meziříčí – Kopřivnice 4:3 (po pr.) | Klatovy – Stadion Cheb 3:1 (kon.)
Písek – Řisuty 4:3 (po pr.) | Tábor – Havlíčkův Brod 4:5 (po pr.) | Opava – Nový Jičín 5:2 (kon.)
po prodl.
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:3 (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 23.09.2020, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ (ČR) • 2. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
   
  HC ISMM Kopřivnice

  Premiérové kolo znamenalo pro Kopřivnici zápas s nováčkem soutěže Orlů ze Znojma. Kopřivnická Tatra do něj vstoupila dobře a nad favoritem druhé ligy se ujala vedení, Orli ale v průběhu duelu dokázali skóre otočit a následně zvítězit 4:2. Po průměrné přípravě se tak Tatra bodů nedočkala, o to hladovější ale bez pochyb bude před středečním duelem na Bobří hrázi.
   
  HC Bobři Valašské Meziříčí

  První ostrý zápas byl na žádost Hodonína odložen, prvního soutěžního zápasu se tak Bobři dočkají teprve nyní, ve středu. Bobrům se po povedené přípravě vykrystalizovaly útoční tahouni, který mají velký potenciál táhnout Valachy v další sezóně za úspěchem. Jak budou Bobři vypadat v nově začínající sezóně může napovědět už duel proti Kopřivnici.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) – Holiš, Báchor, Žák (A), Hajda, Kamas, Kobylík, Pavlas – Andris, Vávra (C), Stodůlka, Pernický, Slovák, Finsterle, Pořický (A), Kuchařík, Urban, Vavřík, Urbanec.

  HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Šindelka) – Krzak, Štěpánek, Bail, Rudl, T. Fojtík – Suchý, Gola, Marek, Daron, Pokorný, Hrubý, Gebauer, Bartošák, Kofroň, F. Fojtík, Sluštík, M. Mach, Žemba, J. Mach (C).

  Rozhodčí: Blaha – Kučera, Peluha.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:14
  Úvodní momenty utkání patřily prvnímu útoku Kopřivnici, který se ihned dostal k nebezpečnému pokusu z mezikruží. Brankář Slovák lapačkou kotouč vytěsnil do rohu kluziště.
   
  01:00
  Rozehrávka Valachů se nesetkala s pochopením útočníků domácích, kteří puk nezachytili a černá guma následně skončila až na zakázaném uvolnění.
   
  01:36
  Vavřík dokázal obejít hned dvojici protihráčů a dostal se s pukem za branku soupeře, útočná formace ale nedokázala vymyslet nic kloudného, z čeho by vyplynulo ohrožení pro svatyni brankáře Hromady.
   
  02:20
  Valaši se osmělují směrem dopředu, další nepřesná rozehrávka ale znovu končí na zakázaném uvolnění.
   
  03:05
  Tlak Kopřivnice předznamenal zmatek v obranných řadách Valachů a nebezpečnou střelu z prostoru pro vhazování nakonec musel lapit až brankář Slovák. Bobři se poté dostali do útočného pásma a donutili Hromadu přidržet kotouč ve své moci, díky čemuž získali vhazování v útočném pásmu.
   
  03:31
  Hokej nahoru dolů. Kopřivnice vyhrála vhazování ve svém obranném pásmu a ihned po přechodu modré čáry neváhala ohrozit Slováka nebezpečnou střelou od mantinelu. Gólman domácích si sám chvíli nebyl jistý, zda kotouč zastavil ještě před brankovou čárou, nakonec však vše pro Bobry hrající v modrém dopadlo dobře.
   
  04:23
  Valašský pokus o rychlé založení útoku končí znovu na zakázaném uvolnění.
   
  04:35
  Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Hajda – 2 min., nedovolené bránění).
   
  05:13
  Kopřivnice právě vstřelila branku!
  Tlak Tatrovky končí první brankou v síti domácího mužstva! ADAM KOFROŇ stál v pravý čas na pravém místě a po přesném pasu Sluštíka bleskovou střelou z bezprostřední blízkosti dostal černou gumu až brankáře Slováka. Asistence: Ondřej Sluštík.
   
  06:10
  Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (M. Mach – 2 min., vysoká hůl).
   
  06:45
  Bobři se ihned ujali tlaku v útočném pásmu a sám kapitán Vávra měl k dispozici dva slibné pokusy. Jeden z nich ale skončil mimo prostor tří tyčí a druhý zastavil skvělým zákrokem rychle se přesunující Hromada. Následuje vhazování v obranném pásmu hostí.
   
  07:17
  Kopřivnice podruhé během krátké doby vyhazuje přes všechny čáry. Bobři budou muset začít znovu až od brankáře Slováka.
   
  08:10
  Kopřivnice hraje v plném počtu.
   
  08:48
  Finsterle skvěle zachytil nepřesnou rozehrávku hostí v obranném pásmu a dostal se ke střele z bezprostřední blízkosti, brankář Hromada ale předvedl dobré refexy a nedůraznou střelu útočníka domácích zastavil.
   
  09:37
  Kopřivnice se po oslabení dostala po delší odmlce do útočného pásma a hned to znamenalo rozhozenou obranu domácích. Ti však ale všechno zvládli a dostávají puk alespoň do středního pásma.
   
  10:28
  Valachům se nedaří přechod do útočného pásma. Další pokus o přechod všech čar skončil jen pukem v moci soupeře.
   
  11:09
  První útok domácích se natlačil až do brankoviště soupeře, kotouč se ale znovu protlačit za záda Hromady nepodařilo.
   
  12:14
  Urbanec zachytil rozehrávkou Kopřivnice, nepodařilo se mu ale udržet puk ve své moci. Tatrovka znovu míří s černou gumu směrem ke Slovákovi.
   
  13:35
  Kopřivnice právě vstřelila branku!
  Z tlaku Kopřivnice plyne druhý gól hostujícího celku! JAKUB MACH už měl po zmatku v obranném pásmu jednoduchou úlohu dorazit puk za bezmocně ležícího Slováka. Asistence: Radim Štěpánek.
   
  14:43
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Bobři z ničeho nic stahují náskok soupeře! JAKUB POŘICKÝ ujel do samostného úniku s Andrisem a a prvně jmenovaný po skvělém pásmu napříč brankovištěm zavěsil nekompromisně pod horní tyč. Asistence: Tomáš Andris a Šimon Kuchařík.
   
  16:05
  Kopřivnice právě vstřelila branku!
  Brankové hody pokračují! Neskutečný tlak Kopřivnice znamená již třetí gól v sítí Bobrů zásluhou ROBINA GEBAUERA, který po učebnicovém pasu zavěsil podobně jako chvíli před ním Pořický na druhé straně. Asistence: Dominik Rudl.
   
  16:05
  Střídání v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Slovák, přichází Sachr.
   
  17:39
  Kopřivnice nemá dost a pokračuje ve snahách navýšit své vedení o další branku. Nováček v bráně Bobrů Sachr je ale prozatím pozorný a pokus z prostoru pro vhazování bez větších potíží lapil.
   
  18:47
  Valaši se po delší odmlce dostali do útočného pásma, střelu se jim ale ze sympatického tlaku vyprodukovat nepodařilo.
   
  19:16
  Přechod přes modrou čáru tentokrát domácím zhatil čárový sudí, jehož pozorné očko spatřilo ofsajdové postavení.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  Divoká první třetina na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí nabídla hned 4 branky, bohužel pro domácí 3 z nich skončili za zády brankáře Slováka. Tatrovka měla v prvních dvaceti minutách více ze hry a po zásluze může jít do kabin o poznání spokojenější.
   
  Druhá třetina začne přibližně v 18:49.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:28
  Báchorovo nahození od modré vyrazil Hromada bez potíží do rohu. Puku se následně ujímají jeho spoluhráči z Kopřivnice.
   
  21:22
  První momenty druhé periody patří domácím Bobrům, kteří zatlačili Tatrovku v jejím pásmu. Prozatím se svěřencům trenéra Doboše nedaří vyprodukovat žádný střelecký pokus.
   
  22:20
  Poprvé ve druhé třetině se útoku dostali také hosté, ani oni se chvilkové kombinaci k žádnému střeleckému pokusu nedostali.
   
  23:17
  Prvnímu útoku Valachů se nevydařil přechod před útočnou modrou, Kopřivnice velmi zodpovědně brání své obranné pásmo.
   
  23:59
  Hosté uklidnili tempo hry za svou brankou a chystají se na útočnou akci.
   
  24:39
  Kuchařík dostal pěkný pas v rychlém útoku na levou stranu kluziště, jeho rána z prostoru pro vhazování ale nenadělala brankáři Hromadovi příliš starostí. U puku jsou znovu hosté.
   
  25:22
  Kotouč skončil mimo prostor ledové plochy, vhazovat se bude po levici brankáře Sachra.
   
  26:08
  Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (M. Mach – 2 min., hákování).
   
  26:44
  Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Hrubý – 2 min., nedovolené bránění).
   
  27:33
  Valaši obléhají svého soupeře v útočném pásmu, nedaří se jim ale najít moment překvapení, který by vedl k překonání brankáře Hromady. Pokus od modré brankář hostí schoval bez problémů v lapačce.
   
  28:08
  Kopřivnice hraje se 4 hráči na ledě.
   
  28:44
  Kopřivnice hraje v plném počtu.
   
  29:29
  Bobři se i po konci dvojnásobné přesilovky tlačí kupředu. Kopřivnice ale funguje skvěle organizovaně ve svém pásmu a nedovoluje domácím výrazněji ohrozit brankáře Hromadu jako se o to naposledy pokoušeli Bobři nástřelem od modré. Pro ten našel hostující gólman bez potíží místo ve své lapačce.
   
  30:45
  Kopřivnice vyvezla kotouč až za branku Sachra, ani jí se ale nepodařilo vyslat na branku domácích žádný střelecký pokus. Bobři však následně vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
   
  31:33
  Skvělý Sachr zachránil Bobry před dalším pukem v brance. Hosté vykombinovali svou útočnou akci až do prázdné branky, brankář domácích jim ale vystavil stopku ve skórování neskutečným rozštěpem.
   
  32:43
  Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Slovák (U) – 2 min., podrážení).
   
  33:36
  Kopřivnice postupně svírala Bobry až téměř do brankoviště, finální střela z bezprostřední blízkosti ale skončila pukem mimo ledovou plochu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
   
  34:43
  Valašské Meziříčí hraje v plném počtu.
   
  35:25
  Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Štěpánek – 2 min., držení).
   
  37:24
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  V závěru přesilovky Valaši snižují náskok soupeře! MICHAL ŽÁK si našel klouzající kotouč v prostoru před brankovištěm a podařilo se mu jej před přesunem brankáře Hromady dostat za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Vávra.
   
  38:20
  Bobrům narostla po vstřelené brance a tlačí Kopřivnici v závěru třetiny v jejím pásmu. Tatrovka už naopak vyhlíží konec periody, aby se mohla v šatně řádně uklidnit.
   
  39:35
  Vávra se protlačil k dobré šanci z mezikruží, Hromada proti jeho střele ale vytasil bleskovou lapačku a schoval černou gumu do své moci. Následuje vhazování po jeho pravé ruce.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  V prostřední periodě domácí srovnali tempo hry se svým soupeřem a odměnou jim bylo snížení náskoku hráčů z Kopřivnice. Ti před třetí třetinou vedou o pouhou jednu branku, na Bobří hrázi se tak máme před třetí třetinou na co těšit.
   
  Třetí třetina začne přibližně v 19:35.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:37
  Nahození Báchora neprošlo přes klubko těl před brankářem Hromadou, hostům se ale nepodařilo vyhodit puk dostatečně daleko tak, aby stihl prostřídat celou svou formaci. Domácí pokračují v tlaku.
   
  41:33
  Kopřivnice pouze odevzdala puk soupeři a vyčkává ve středním pásmu, co mají Bobři ve svém útočném repertoáru.
   
  42:29
  Střela Andrise od modré nadělala Hromadovi nemalé starosti, brankář hostí ale na poslední chvíli vyrazil puk mimo prostor brankoviště. Kopřivnický útok následně zhatil ofsajd.
   
  43:37
  Valaši jsou ve třetí periodě jednoznačně aktivnější a jejich vyrovnávací branka visí ve vzduchu. Kopřivnice jakoby ještě byla v kabině a nedokáže se srovnat s nastoleným tempem domácích.
   
  44:25
  Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Rudl – 2 min., podrážení).
   
  45:17
  Přesilová hra Bobrům paradoxně uškodila. Během její téměř první poloviny se nedostali za modrou čáru.
   
  45:38
  Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Kofroň – 2 min., podrážení).
   
  46:06
  Brankář Hromada má něco v nepořádku se svou výstrojí a hlavní rozhodčí kvůli němu přerušuje tlak Bobrů zastavením hry.
   
  46:25
  Kopřivnice je znovu alespoň se čtyřmi bruslaři v poli.
   
  47:05
  Oba týmy po posledních divokých momentech přitvrzují. Kopřivnice nyní drží kotouč v oslabení v útočném pásmu.
   
  47:16
  Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Finsterle – 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Štěpánek – 2 min., hrubost).
   
  47:38
  Kopřivnice hraje v plném počtu.
   
  48:00
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  Bobři po zásluze vyrovnávají stav utkání! JAKUB POŘICKÝ využil svého důrazu a protlačil kotouč v brankovišti až za brankovou čáru i díky zmatkům, které vznikly po dalším náporu Valachů. Asistence: Michal Žák a Stanislav Báchor.
   
  48:58
  Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Sluštík – 2 min., krosček).
   
  49:43
  Bobři kombinovali v útočném pásmu, Kopřivnici se ale podařilo vyhodit přes všechny čáry.
   
  50:11
  Hosté drží puk v útočném pásmu a spoří cenné vteřinky ve svém oslabení. Bobrům se naopak nedaří ke kotouči dostat a zahrozit ještě v početní výhodě.
   
  50:58
  Kopřivnice hraje v plném počtu.
   
  51:42
  Po chvilkovém tlaku hostí se ke střele na druhé straně dostal Urbanec, jeho rána ale letěla nad prostor tří tyčí Hromadovy svatyně.
   
  52:13
  Brankář Sachr velmi jistě přikryl další pokus Kopřivnice do své lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.
   
  52:32
  Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Finsterle – 2 min., sekání).
  Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Gola – 2 min., sekání).
   
  53:01
  Slovák se dostal do samostatného úniku, ve kterém udělal krásnou kličku do forhendu, brankář Hromada ale koncem betonu zastavil jeho pokus o zasunutí kotouče za brankovou čáru.
   
  54:32
  Oba týmy hrají v plném počtu.
   
  55:07
  Slovák během krátké chvíle v další gólovce! Po úniku Vávry se k němu i s dávkou štěstí odrazil kotouč v předbrankovém prostoru, útočník Valachů ale trefil nastavenou lapačku brankáře Hromady.
   
  56:19
  Tatrovka v posledních momentech utkání zatlačila Bobry v jejich pásmu a Sachr musel řešit dvě nepříjemné střely. S oběma si ale poradil a do útoku mohou zase domácí.
   
  57:30
  Hosté stupňují tlak v útočném pásmu a obrana Valachů má co dělat, aby udržela puk daleko od brankoviště. Gól Kopřivnice visí ve vzduchu.
   
  58:28
  Hlavní rozhodčí přerušil hru poté, co ztratil kotouč z dohledu v obranném pásmu Valachů. Vhazovat se bude po levici Sachra.
   
  59:08
  Domácí Bobři si vybírají oddechový čas.
   
  59:28
  Po střele Finsterleho skončil puk zblokován v horní síti za Hromadovou svatyní.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  Ve třetí periodě se domácím Bobrům podařilo srovnat skóre zápasu a utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se pokusíme najít vítěze ve hře 3 na 3, případně budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  60:23
  K úvodní střele prodloužení se dostal na pravé části kluziště Finsterle, jeho ránu ale zblokoval obránce soupeře za branku Hromady.
   
  61:05
  Andris se rozjel až ze svého pásma, na území Kopřivnice ale pouze odevzdal puk soupeři.
   
  61:53
  Kopřivničtí se natlačila do brankoviště, obrana Bobrů ale odolává.
   
  62:23
  Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
  TOMÁŠ VÁVRA rozhoduje v samostatném úniku o osudu utkání! Kapitán Bobrů dostal krásnou přihrávku od Finsterleho na modrou, jeho první kličku ještě dokázal brankář Hromada zneškodnit, na následnou dorážku už byl ale krátký. Asistence: Lukáš Finsterle a Stanislav Báchor.
   
  62:23
  Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Hromada – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
   
  Konec zápasu.
   
  Valašské Meziříčí nakonec v nervy drásajícím utkání otočilo nepříznivý vývoj utkání a ač to tak po první třetině vůbec nevypadalo, nakonec proti Tatrovce svěřenci trenéra Doboše připisují dva body do tabulky za výhru po prodloužení. Kopřivnice naopak může litovat nevyužitých tlaků, kterých za celý zápas měla nezpočet a v celém průběhu utkání mohla Bobrům odskočit o výraznější brankový rozdíl.
   
  Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji vám příjemný zbytek středečního večera. (23:59:05)

  Daniel Gargulák

  Branky a nahrávky: 15. Pořický (Andris, Kuchařík), 38. Žák (Vávra), 48. Pořický (Žák, Báchor), 63. Vávra (Finsterle, Báchor) – 6. Kofroň (Sluštík), 14. J. Mach (Štěpánek), 17. Gebauer (Rudl)


  HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (17. Sachr) – Holiš, Báchor, Žák (A), Hajda, Kamas, Kobylík, Pavlas – Andris, Vávra (C), Stodůlka, Pernický, Slovák, Finsterle, Pořický (A), Kuchařík, Urban, Vavřík, Urbanec.
  HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Šindelka) – Krzak, Štěpánek, Bail, Rudl, T. Fojtík – Suchý, Gola, Marek, Daron, Pokorný, Hrubý, Gebauer, Bartošák, Kofroň, F. Fojtík, Sluštík, M. Mach, Žemba, J. Mach (C).

  Rozhodčí: Blaha – Kučera, Peluha.