Warriors Brno – Technika Brno 0:0 (odl.) | Havlíčkův Brod – Kralupy n. Vltavou 2:3 (po pr.) | Ústí n/L – Kobra 4:8 (kon.)
Vsetín – Poruba 2011 3:4 (1:2 po s.n.) | HK MD Šumperk – Přerov 0:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
VHK ROBE Vsetín
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pátek 25.09.2020, 18:45 • Zimní stadion Na Lapači • DHL Extraliga juniorů • 3. kolo

Konec zápasu. (21:13:13)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba 2011.

64:34
    Vsetínští se rozjeli na Slíže a střílí. Gólman Poruby však kotouč chytá do lapačky.

62:24
    Centrum dění se na chvíli přesunulo ke vsetínské bráně. Kotouč je však odtud včas poslán zpět za modrou čáru.

61:09
    Hra se odehrává především u brány Poruby.

60:01

60:00

59:34
    Konec třetí třetiny se odehrál v poměrně klidném tempu.

58:56
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilové hry. Skvělou souhrou před porubskou bránou, tuto souhru nakonec zakončuje VOJTĚCH PERNICKÝ, skvělou střelou za Slížova záda. Asistence: Michal Kopčil, Adam Macík.

58:27
    Vsetínští se při přesilové hře drží v útoku.

57:22
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lhotský – 2 min., podrážení).

55:00

53:07
    Poruba má opět značnou výhodu, ale využít ji se jí nedaří.

52:23
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Sviták – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Barčák – 2 min., sekání).

51:57
    Hosté se pokoušejí využít pětiminutové přesilové hry, ale za záda Nešpůrka se jim trefit nedaří.

50:00
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kuchařík – trest ve hře, zásah do hlavy nebo krku + 5 min., zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Novosad.

50:00
    Chovanec po nárazu do mantinelu padl na led a vypadalo to, že ztratil vědomí. Po několika minutách se za pomoci svých spoluhráčů zvedá a odjíždí na střídačku.

48:03
    Hraje se u Slíže. Vsetín se snaží udržet kotouč za modrou čárou, ale marně.

47:41

46:52
    Vsetínští se drží se v útoku. Kotouč se jim však nedaří dostat za gólmanova záda.

45:41
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Macias – 2 min., sekání).

44:14
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté se dostali před vsetínskou bránu, odkud vyslal přesnou střelu MICHAL MORÁVEK. Asistence: Richard Bořuta, Pavel Chovanec.

43:57
    Bednařík dostal šanci skórovat, jeho střela se však odrazila od betonu.

43:09
    Poruba se dostala z obranného pásma a útočí. Záhy je však vytlačena zpět vsetínským celkem.

42:34
    Vsetín nadále útočí na Slíže.

41:25
    Veselý se dostal s pukem k levému kruhu, odkud nahrál na Pospíšila v mezikruží, jenž vypálil. Kotouč však skončil ve Slížově lapačce.

40:01

Druhá třetina se velmi podobala té první. Nejprve se do vedení dostali domácí, vzápětí však Poruba vyrovnala. Změní se něco do třetí periody? Ta začne asi ve 20:17.

40:00

39:54
    V posledních vteřinách proběhl boj o puk u mantinelu. Trval až do sirény.

38:48
    Čapka střílel od modré, přes volný prostor až k bráně. Slíž však kotouč chytil mezi betony.

36:25

36:15
    Vsetínští se dostali přes modrou čáru a vysílají několik střel na soupeřovu bránu, gól z toho však není.

35:24
    Hraje se u vsetínské brány.

34:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Halata – 2 min., držení).

32:40
    Hráči Poruby se přes celou plochu vydali na vsetínskou bránu a skoro z toho byl gól. Nešpůrek však skvěle zakročil a kotouč chytil do lapačky.

30:05
    Porubě se málem podařilo vstřelit gól, když do nehlídaného místa vystřelil hostující útočník. Střela však těsně minula bránu.

28:56
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

25:48

25:38
    Jurek se dostal ke kotouči ve středním pásmu, pokusil se využít prázdného pásma u porubské brány a vyjel na Slíže. Vsetínský útočník však špatně zamířil a černá guma jen o pár milimetrů minula bránu.

24:10
    A je opět vyrovnáno. Hosté využívají přesilové hry 5 na 3 a do brány se prosazuje JONÁŠ BARČÁK. Asistence: Jakub Slusarczyk.

23:51
    Domácí hrají ve značném oslabení.

23:48
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Macík – 2 min., vysoká hůl).

23:42
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Pernický – 2 min., sekání).

23:16
    MARTIN KOŽENÝ se dostal do mezikruží, kam mu přišla nahrávka od Svobody. Asistence: Pavel Svoboda, Tadeáš Pospíšil.

22:42

21:24
    Domácí jsou u v útoku, do brány se jim však trefit nedaří.

20:42
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Bořuta – 2 min., držení).

20:01

V první polovině třetiny se domácí dostali do vedení, ale na útoku neustávali a svého soupeře drželi především před jejich bránou. Porubě se přesto podařilo dostat z pásma a prosadit se. Do kabin se tedy odchází za vyrovnaného stavu. Uvidíme co přinese další třetina, která začíná cca v 19:29.

20:00

19:45
    Vsetínským se na chvíli podařilo dostat z pásma, vzápětí však do něj byli zpátky zatlačeni.

17:57
    Již minutu se hosté drží před vsetínskou bránou. Vypadá to, že se role ze začátku třetiny prohodili.

16:33
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Celky se přetahují o puk.

15:15
    Hra se vyrovnala, ale na střely zatím nedochází.

12:45
    MATĚJ HALATA využil vyvinutého nátlaku na domácí a vyrovnává. Asistence: Jakub Slusarczyk.

12:02
    Hosté se dostali do útoku.

10:59

10:24
    Vsetín se snaží využít přesilovky a drží soupeře pod nátlakem, gól však žádný nepadl.

09:28
    Poruba vystřelila naslepo kotouč pryč z pásma, aby mohli vystřídat. Poté se však opět hrálo před porubskou bránou.

08:59
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Bořuta – 2 min., vysoká hůl).

08:22
    Domácí jsou nabuzeni předešlým gólem. Soupeře se jim daří udržet v obranném pásmu.

06:31
    Po několika předešlých šancích šancích se Vsetín prosazuje a to po skvělé střele MARTINA KOŽENÉHO. Asistence: Tadeáš Pospíšil.

05:17
    Pernický se dostal až k bráně, tam chtěl nahrát na Jurka za ním. Do cesty puku se však postavil hráč Poruby, který jej získal na svou stranu.

03:37
    Poruba se dostala za modrou čáru a vysílá střely na Nešpůrka, ten bránu úspěšně brání.

02:45
    Pernický se zmocnil kotouče ve středním pásmu, dojel s ním však jen k levému kruhu.

02:07
    Na tahu jsou hosté, kteří kotouč posílají do zakázaného uvolnění.

01:10
    Nadále se hraje v útočném pásmu domácích, ale Slíž v bráně za sebe kotouč ani jednou nepustil.

00:17
    Ihned po buly se kotouče zmocnili vsetínští a útočí na bránu.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (Tkadlec) – Kožený (A), Houser, Krnáč, Čapka, Sviták, Macík – Pospíšil (A), Kuchařík, Novosad, Svoboda, Bednařík, Jurek, Maštalíř, Kopčil, Pernický (C), Veselý, Apolenář.

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž (Pawlas) – Pachula, Macias, Mrozek, Topolanský, Pitucha (C), Lhotský – Benka-Rybár, Slusarczyk, Elze, Zelinka, Barčák, Halata, Bořuta, Chovanec, Urbančík, Morávek (A).

Rozhodčí: Kovařčík – Hanzlík, Tvrdý.

Vstup do sezony se juniorům příliš nepovedl. V utkání proti Šumperku se jim nevyvedla druhá třetina, kdy jim Draci v rychlém sledu nasázeli čtyři góly a Vsetínští tak přišli o celý zápas. Všechno však napravili v nedělním utkání proti Technice, kdy hned od první minuty hráli útočný hokej a svého soupeře ani jednou nepustila do vedení.

Poruba se v prvním utkání setkala s Technikou, kdy se na začátku zápasu Poruba dostala do vedení. Ve druhé periodě bylo vyrovnáno. Pět minut před koncem utkání se však Porubě ještě podařilo prosadit. V utkání proti Šumperku vypadalo, že jednoznačně patří Drakům, neboť těm se hned v první třetině podařilo nastřílet tři góly. Ale během dalších dvou period Poruba vyrovnala a hrálo se prodloužení. O utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.
    GSA

Anna Pavlína Sedláčková

Branky a nahrávky: 7. Kožený (Pospíšil), 24. Kožený (Svoboda, Pospíšil), 59. Pernický (Kopčil, Macík) – 13. Halata (Slusarczyk), 25. Barčák (Slusarczyk), 45. Morávek (Bořuta, Chovanec), rozh. náj. Halata