Havlíčkův Brod – Ústí n/L 5:4 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 4:3 (kon.) | Technika Brno – HK MD Šumperk 1:6 (kon.)
Chrudim – Písek 0:0 (odl.) | Poruba 2011 – Přerov 3:6 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Kobra 4:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:6 (0:3, 1:1, 2:2)
HC ZUBR Přerov
Neděle 27.09.2020, 13:30 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

Domácím se podařilo utkání dramatizovat a to hlavně v posledních minutách třetí třetiny. Sice bylo už jasné, že si Zubři odvezou tři body a RT TORAX bude týmem, který poprvé zažije utkání bez bodů, i když oproti prvnímu dějství byla hra ze strany domácího celku rapidně lepší. Zubři s góly třetí třetiny Daniela Indráka a Jakuba Němce zvítězili s šesti góly. Porubské trefy zařídili Jakub Pitucha a v poslední minutě Přemysl Pohl, který stanovil konečný výsledek 3:6.

Z RT TORAX ARENY je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne. (16:07:41)

59:18
    Poruba právě vstřelila branku!
    Protiútok se vydařil PŘEMYSLU POHLOVI, který stanovuje konečný výsledek 3:6. Asistence: Jakub Urbančík a Daniel Elze.

59:02
    Pawlasova boční síť se zavlnila.

58:42
    Hosté se již bezhlavě a s nasazením do útoku nehrnou. Proto má RT TORAX šance. Jenže je moc nevyužívá.

58:01
    Ve středním pásmu po souboji Halaty s Halíkem končí puk mimo hrací plochu. Vhazuje se blíže k bráně Pawlase.

56:52
    RTTORAX má další a další možnosti zdramatizovat utkání, ale v bráně Zubrů stojí nepropustný Horák.

56:00
    Přerušuje se kvůli ležícímu hráči pod mantinelem. Vypadá to, že Benka-Rybár bude v pořádku.

55:01
    Topolanský zachránil pásmo a jde do útoku kolem mantinelu. O kotouč za brankou přichází. Pawlas čelí střele Hradila.

54:13
    Kombinace Přerovských není zakončena gólem. Střelou ano, ale ta končí na holeních Elzeho.

53:21
    Do pásma nahazuje Gréc. Porubský brankář, i když nemusel, přerušil hru.

53:08
    Ofsajd zastavuje Zubří protiútok.

52:33
    Morávek vyhrává buly po pravé ruce Horáka na Maciase, který tvrdě střílí. Horák drží puk ve výstroji.

51:00
    Domácí jsou poháněni fanděním diváků a povzbuzováním při každé možné šanci skórovat. Střely a možnosti si tvoří, jenže koncovka do vymezeného prostoru není přesná.

49:04
    Benka-Rybár netrefuje prázdnou bránu. Sice střílel ze skoro nulového úhlu, ale mohl trefit vrchní vzdálenější roh.

48:40
    Po 13 vteřinách využitá přesilovka dává domácím jakousi naději. Obránce JAKUB PITUCHA stojící v přesilovce před gólmanem snižuje přerovské vedení. Asistence: Jakub Urbančík a Michal Mrozek

48:27
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Holík – 2 min., nedovolené bránění).

48:17

47:41
    Zubři blokují střelecké pokusy. Domácí jsou ale pořád v pásmu a hledají vhodnou příležitost a prostor k zakončení.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 34. Benka-Rybár (Bořuta, Morávek), 49. Pitucha (Urbančík, Mrozek), 60. Pohl (Urbančík, Elze) – 12. Kleinar (Němec), 13. Fencl (Šimanský, Dobša), 17. Gréc (Indrák), 39. Dobša (Fencl, Indrák), 43. Indrák (Gréc), 45. Němec (Rozsahegyi)

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž (Pawlas) – Topolanský, Mrozek, Pitucha, Pachula, Macias – Benka-Rybár, Morávek, Bořuta – Ślusarczyk, Halata, Barčák – Elze, Zelinka, Urbančík – Pohl
    HC ZUBR Přerov: Horák (Hanáček) – Holík, Gréc, Hanák, Němec, Billa, Fencl – Šilhavý, Kleinar, Halík, Petr, Dobša, Kolařík, Štíbr, Rozsahegyi, Hradil, Šimanský, Brázda, Indrák

Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Janoško