Ústí n/L – Prostějov 4:1 (kon.) | Sokolov – Benátky n/J 5:1 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 2:3 (kon.)
Šumperk – Jihlava 2:3 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Poruba 2011 3:2 (kon.)
Piráti Chomutov
2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
HC Slavia Praha
Pondělí 28.09.2020, 12:00 • ROCKNET ARÉNA • Juniorská liga akademií • 29. kolo

V závěrečném dějství padaly góly jen v přesilovkách. V nich nejprve Piráti srovnali, jenže v závěru potrestal dva jejich fauly Šimon Slavíček, který tak prodloužil chomutovské čekání na první body v sezóně. (13:55:06)

59:58
    Slavia právě vstřelila branku!
    ŠIMON SLAVÍČEK však hattricku přece jen dočkal po dobré práci Křenka, který zpoza branky našel svého parťáka z útoku před odkrytou domácí klecí a Slavíček neměl problém skórovat. Asistence: Lukáš Křenek a Maxim Havrda.

59:43
    Slavíček mohl přidat čtvrtý gól hostů, ale blafák nedotáhl a neuspěl ani se snahou o zasunutí puku za čáru zpoza branky.

58:29
    A další komplikace pro Piráty v honbě za vyrovnáním. Jak Ekrt dostává dvě minuty za podrážení.

57:53
    Tak to je pro domácí velká rána. Po faulu v závěru normální hrací doby využil přesilovku ŠIMON SLAVÍČEK, který dostal puk mezi kruhy a z otočky se trefil přesně k tyči. Asistence: Adam Klatt a Mikuláš Hovorka.

57:35
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (David Petrásek – 2 min., zásah do nohou).

57:24
    Havrda dostal mezi kruhy přihrávku od zadního mantinelu, jenže v rozhodující chvíli mu puk přeskočil čepel, takže nezakončil.

56:47
    Vyroubal měl blízko k hattricku. Z rohu dostal přihrávku mezi kruhy, ale propálil obránce před sebou.

55:50
    Z protiútoku pálil z pravého kruhu Ekrt, Pittrova lapačka byla pozorná.

55:36
    Slavia se usadila v pásmu, ale Hovorkovo nahození neprošlo přes chumel hráčů před Josefem Němečkem, takže puk se odrazil do rohu.

54:33
    Slavíček mohl strhnout vedení zpět na stranu Slavie. Po Havrdově objetí branky byl úplně sám na vrcholu brankoviště, ale Josef Němeček ho parádně vychytal.

53:45
    Icing také na straně Slavie.

53:16
    Matějka nejprve ve vlastní třetině při rozehrávce trefil soupeře, ale následně nepustil před branku přihrávku, která mířila na osamoceného útočníka Pražanů.

52:57
    Tohle se Pirátům úplně nepovedlo. Vyhození od vlastní modré mířilo těsně vedle slávistické branky, takže Chomutovu je odpískán icing.

52:22
    Slavia je nyní aktivnější. Tichý se natlačil z levého křídla před Petráska, ale mířil jen do boční sítě.

51:37
    Havrda po přejetí útočné modré na nic nečekal a pálil. Jeho pokus lízl lapačku Josefa Němečka, od níž šel puk do rohu, kde puk sebrali obránci.

50:55
    Slavíčkův mocný nápřah na levém křídle ke gólu nevedl, jeho rána byla hodně nepřesná.

50:04
    Jurak převzal na útočné modré dlouhý pas z vlastní třetiny, ale z mezikruží minul hostujícíc branku.

Libor Kult

Branky a nahrávky: 42. Vyroubal (Jurak, Ludvík), 49. Vyroubal (F. Döring) – 24. Klatt (Labuzík, Štrombach), 27. Slavíček (Havrda), 58. Slavíček (Klatt, Hovorka), 60. Slavíček (Křenek, Havrda)

Piráti Chomutov: J. Němeček (Bajgar) – Petrásek, Houdek, M. Pöschl, Ludvík, Matějka, Machyňa – P. Šugár, Jiří Kulich, Jurak, T. Svoboda, Černý, Lambert, Vyroubal, Pavlák, F. Döring, Ekrt.
    HC Slavia Praha: Pittr (Ondrík) – Hovorka, D. Němeček, Štíbr, Palát, Hrdlička, Cichoň, Klatt – Štrombach, Havrda, Kižlin, Brummel, Slavíček, Křenek, Malínek, Hofmann, Labuzík, Tichý, Puczek.

Rozhodčí: Jaroš – Hynek, Hnát