Kluž – KuPS 3:1 (kon.) | Ararat-Armenia – CZ Bělehrad 1:2 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Flora 3:1 (kon.)
Liberec – APOEL 1:0 (kon.) | Malmö – Granada 1:3 (kon.) | Charleroi – Lech Poznaň 1:2 (kon.)
Rosenborg – Eindhoven 0:2 (kon.) | Beer Ševa – Plzeň 1:0 (kon.) | Legia – Karabach 0:3 (kon.)
FK Sarajevo – Celtic 0:1 (kon.) | Dinamo Brest – Ludogorec 0:2 (kon.) | Standard – Fehérvár 3:1 (kon.)
Kodaň – Rijeka 0:1 (kon.) | Dundalk – KÍ Klaksvík 3:1 (kon.) | Young Boys – Tirana 3:0 (kon.)
Basilej – CSKA Sofia 1:3 (kon.) | Rangers – Galatasaray 2:1 (kon.) | AEK Atény – Wolfsburg 2:1 (kon.)
Sporting – Linz 1:4 (kon.) | Rio Ave – AC Milán 2:2 (8:9 po pen.) | Tottenham – Maccabi Haifa 7:2 (kon.)
AEK Atény
2:1 (0:1)
VfL Wolfsburg
Čtvrtek 01.10.2020, 20:45 • Olympijský stadión Spyridona Louise, Atény • Evropská liga (předkola) • Play-off

Fotbalisté bundesligového Wolfsburgu si základní skupinu Evropské ligy nezahrají. Zápas v Aténách se pro ně vyvíjel dobře, přísnou penaltu jejich brankář Pervan Mantalosovi vyrazil a gólem do šatny otevřel skóre Mehmedi.
    Ve druhém poločase ale hrál sedmý celek německé nejvyšší soutěže zbytečně pasivně a nevytvořil si jedinou šanci. Po zásluze pykal v 64. minutě, kdy neuvěřitelnou ranou z dálky trefil šibenici Simões. Zápas směřoval do prodloužení, to však odmítl v nastaveném čase po pár minutách na hřišti Karím Ansárífard, který své sólo proti přesile dovedl k úspěšnému zakončení.
    Na los Evropské ligy se tak mohou těšit v řecké metropoli, třeba narazí podobně jako před třinácti lety na některého z českých pohárových zástupců.
    Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a dobrou noc! (22:48:11)

Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:17.

90+6

90+6
    Domácí v jedenácti lidech uhájili vlastní šestnáctku proti přízemnímu centru a teď už může jejich obrovská radost propuknout naplno!

90+5
    Žlutou kartu dostává Marko Livaja (AEK Atény). Zbytečně zavinil trestný kop jediný krok od kratší strany pokutového území.
    90+4. Karím ANSÁRÍFARD - 2:1

90+4
    AEK Atény právě vstřelil branku!
    Domácí podnikli bleskový útok přes celé hřiště a íránský náhradník KARÍM ANSÁRÍFARD rozpoutal po samostatném průniku chytrým zakončením k tyči nadšení v domácích řadách. Pervan na jeho dlouho chystanou střelu vůbec nereagoval, zřejmě ji přes několik hráčů neviděl.

90+1
    Po dvouminutovém ošetření se rozehrál přímý kop, jenže po odrazu míče z vápna fauloval útočící Weghorst.

90
    Od prodloužení dělí obě mužstva ještě 4 nastavené minuty.

89
    Žlutou kartu dostává André Simões (AEK Atény) za faul na Białka.

88
    Odražený míč napálil před velkým vápnem Arnold, do střely mu skočila hned dvojice žlutočerných.

87
    Střídání v týmu AEK Atény: ze hřiště odchází Oliveira, přichází Ansárífard.

87
    Čtvrtý roh celku z města volkswagenů našel jen prvního bránícího hráče na bližší tyči.

86
    Dlouhovlasý Čyhrynskyj rozhodil vražením do boku Gerhardta, který upadl. Trestný kop pak poslal Arnold přes zeď z 27 metrů k tyči, ale bylo to přece jen příliš daleko, aby Tsintotas nestihl prudký míč vyboxovat.

84
    Marko Livaja nemohl v akci pokračovat pro zdvižený praporek.

82
    Na trestný kop si zaběhl za obranu Jevhen Šachov a špičkou kopačky míč prodloužil ze vzduchu jen do připravených rukavic brankáře Pervana.