Přerov – Vítkovice 3:4 (kon.) | Chomutov – Hvězda Praha 0:0 (odl.) | Kometa Brno – Poruba 7:4 (kon.)
K. Vary – PZ Kladno 5:1 (kon.) | Havířov – Olomouc 3:1 (kon.) | Plzeň – Hvězda Praha 7:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 0:7 (kon.) | Kobra – Mountfield HK 2:9 (kon.) | HC Litvínov – Třemošná 0:0 (odl.)
Jihlava – Sparta 5:3 (kon.) | Zlín – Třinec 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 0:0 (odl.)
Motor ČB – Technika Brno 0:0 (odl.)
Berani Zlín
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 03.10.2020, 15:30 • PSG Aréna - Zlín • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny příznivce českého mládežnického hokeje. Dnes se v rámci šestého kola Extraligy Dorostu utkají týmy PSG Berani Zlín a HC Oceláři Třinec.

Dorostenci Beranů ze Zlína zatím v tabulce skupiny Východ okupují po čtyřech odehraných zápasech šesté místo se ziskem šesti bodů. Ševci nejdříve padli s Kometou a vysoko porazili olomoucké kohouty. V posledních dvou zápasech se o vítězi rozhodovalo až v samostatných nájezdech. S Vítkovicemi zlínští nejdříve padli, proti Šumperku už byli úspěšní.

Statistikám Beranů zatím vévodí Adam Jecho (3+3), zdatně mu sekunduje Robin Gerych (2+2) a Jan Ramert, který vstřelil jednu branku a přidal tři asistence.
    Mezi tři tyče se zatím třikrát postavil Tomáš Málek s úspěšností zákroků 89,57 %, jednou chytal také Michal Hendrych jehož úspěšnost se vyšplhala na 86,21%.

Mladí Oceláři zatím stihli odehrát pět zápasů, kdy postupně porazili Šumperk, Vsetín a Porubu. Poprvé narazili až když na jejich led dorazili dorostenci z nedalekých Vítkovic, to prohráli dokonce 0:5. Na vítěznou vlnu se však vrátili hned první říjnový den, kdy porazili Olomouc 4:6. Celkem tak Oceláři získali dvanáct bodů, což je staví na třetí místo za Kometu a Vítkovice.

Nejpilnějším sběratelem kanadských bodů je Tadeáš Hlávka, který rozvlnil síť soupeřovy branky šestkrát, k tomu přidal i tři asistence. Jen o bod méně má Matěj Kozlík (3+5). Patrik Volas dal tři góly a na další čtyři nahrál.
    V brankovišti Třince se zatím vystřídali tři gólmani. Jan Uhrin odchytal dva zápasy a jeho úspěšnost se vyšplhala na 88,57%. Denis Heczko odehrál stejný počet utkání, jeho výsledky byly však o kousek horší (85,11%). Jakub Klimek odchytal zápas proti Vítkovicím v němž inkasoval pětkrát.
    V Třinci tak mají velmi vyrovnané brankářské trio a těžko odhadovat kdo se do brankoviště postaví proti Zlínu.

00:01

00:23
    Hned po 23 vteřinách se píská icing hostů.

00:32
    Máme tu druhé zakázané uvolnění Ocelářů v krátkém sledu.

01:35
    S první střelou na zlínskou klec si Málek poradil.

02:23
    Tomeček se krásně prháčkoval až před Klimka, zakončit ale nedokázal.

03:16
    Třineckého brankáře teď prověřil obránce Žižka, prvního gólu jsme se však zatím nedočkali.

05:34
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Boris Žabka 2 min – nedovolené bránění.).

05:45
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Šišák – 2 min., držení).

07:31
    Třinečtí byli ve hře čtyři na čtyři aktivnější, zlínští však přežili i následné krátké oslabení.

09:14
    Tlak Ocelářů zastavil až úspěšný zákrok brankáře Málka.

09:49
    Oceláři teď mocně doráželi v před brankovém prostoru, výsledkem však byla pouze krátká potyčka se zlínskými obránci.

09:49
    Za předešlou potyčku se nakonec vylučovat bude. Na dvě minuty za hrubost si jde sednout zlínský Šišák a na 2+2 minuty Patrik Volas.

11:29
    Burian pálil od modré čáry, střela však byla zablokovaná a zlínští tak začínají od Málka.

13:15
    Na výraznější šanci v posledních minutách čekáme, hra se přelévá ze strany na stranu.

14:24
    Ocelářům se píská ofsajd.

15:29
    Do akce se teď tlačili Berani, předávka puku však nebyla natolik přesná aby znamenala ohrožení brány.

16:16
    Velmi tvrdě teď pálil jeden z třineckých obránců, brankář domácích však zasahovat nemusel, puk mířil těsně vedle.

16:53
    Další útok zlínských, tentokrát pálil z ostrého úhlu Jecho.

17:41
    Oceláři se znovu snažili překonat brankáře domácích, opět bez úspěchu.

18:10
    Zničehonic stál před Málkem osamocený Wawrskiewicz, ale mířil mimo tři tyče.

19:07
    Po pěkné kombinaci střílel z první Volas, brankář domácích opět na svém místě.

19:27
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Babulík – 2 min., podrážení).

19:57
    Oceláři pilně ostřelují zlínskou klec, zatím bez úspěchu.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli, i když jednou se síť třinecké brány rozvlnila, gól však byl podle rozhodčích v rozporu s pravidly. Jinak jsme byli svědky několika šancí, oba brankáři ale své celky podrželi.
    Druhá třetina začne přibližně v 16:20

20:01

20:30
    Aktivnější jsou na začátku Oceláři kteří dohrávají přesilovku z první třetiny, zlínský brankář si zatím se všemi pokusy poradil.

21:26
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři nakonec tlak přetavili v úvodní branku a to pouze 1 vteřinu před konce přesilovky, síť za Málkem rozvlnil
    Dawid WAWRZKIEWICZ. Asistence: Filip Tomiczek a Boris Žabka

23:08
    Před zlínskou brankou teď v bolestech leží Burian, naštestí se zdá být v pořádku.

23:36
    Třineckou střelu teď trochu smolně zablokoval hostující útočník.

24:25
    Další nebezpečný výpad třineckých zlikvidoval Málek, hosté jsou očividně při chuti.

24:55
    Zakázané uvolnění Beranů.

25:46
    Do útočného pásma se teď tlačil Matyáš Horský, proti třinecké přesile ale neuspěl

26:20
    Icing Ocelářů.

26:48
    Do nebezpečného útoku se hnali hosté, přihrávku však výborně zablokoval Tomáš Žižka.

28:04
    V nájezdu jeden na jednoho, jeden z třineckých útočníků brankáře Málka nepřekonal.

29:17
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Babulík – 2 min vysoká hůl.).

29:49
    Těsně před Málkem se zjevil Ochman, z težké pozice už zakončit nedokázal.

30:48
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hlávka – 2 min., sekání).

32:50
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Ramert – 2 min., podrážení).

33:10
    Střelu od modré čáry tečoval Hlávka, puk ale vyletěl až ke střeše PSG Arény.

33:47
    Šanci na brejk v oslabení vycítil Čechmánek, k puku se ale nedokázal dostat.

34:04
    Icing hostů

34:34
    Do velmi dobré pozice se před brankou dostal jeden z hostí, puk ale místo do brány poslal mimo.

35:39
    Žižkovu rozehrávku zachytil hostující útočník a mohl z toho být pořádný problém pro domácí, Málek si ale s pomocí svých beků poradil.

37:09
    Do útoku se snaží dostat také domácí, brankář Ocelářů Klimek má však v této části hry mnohem méně práce než jeho kolega.

37:43
    Píská se Icing Ocelářů.

38:11
    Hezkou akci po ose Šotovský – PETR OCHMAN zakončil druhý jmenovaný a nemýlil se. Hosté jdou tím pádem do dvoubrankového trháku. Asistence: Ondřej Šotovský

38:54
    Šotovský neuspěl před Málkem ani na dvakrát.

39:41
    Další Icing hostů.

40:00

Ve druhé třetině jsme se konečně také dočkali nějakých branek, konkrétně dvou, obě pak skončily v síti domácích. Pomýšlejí – li Berani na bodový zisk budou muset nutně přidal.
    Další třetina začne zhruba v 17:10

40:01

40:10
    Teď možná jeden ze zlínských beků vyděsil brankáře Málka, když puk poslal skrz jeho brankoviště, vhazuje se ve zlínském obranném pásmu.

40:45
    Icing domácích.

41:09
    Další skrumáž před zlínskou klecí, zlínský gólman však svou pozici uhájil.

41:18
    Málek teď musí vytahovat jeden zákrok za druhým, Oceláři jsou mnohem aktivnější.

42:45
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Buják – 2 min., hákování).

42:55
    Brankář Málek teď chtěl svému týmu pomoci s rozehrávkou, místo toho se však hodně rychle musel vrátit do brány aby zachytil tvrdou střelu od červené čáry.

43:25
    Po potyčce před třineckou bránou jsou současně vyloučeni Boris Žabka a Matěj Mojžíš oba na dvě minuty za hrubost.

44:02
    Další skrumáž před ocelářskou klecí, několik exluzivních zákroků vytáhl gólman Klimek.

44:51
    Hrajeme v pěti na obou stranách.

45:45
    V posledních minutách se značně přiostřilo, nikdo nikomu nechce darovat ani centimetr ledu !!

46:50
    Úmyslný ofsajd Ocelářů přesouvá hru do útočného pásma Beranů.

46:54
    Zlín právě vstřelil branku!
    Velká snaha Beranů je po zásluze odměněna. FILIP KALÁČ ač v pádu dokázal beckhandem zakončit nad Klimkovo rameno. Asistence: Michal Tomeček.

47:21
    Berani vycítili šanci vyrovnat a valí se n a Klimkovu klec.

50:01
    Šikovný průnik Matyáše Horského nakonec střelou neskončil.

50:55
    Zlínští se snaží být aktivnějším týmem, určitě by ale potřebovali aby na třineckou bránu létalo více puků.

51:15
    Zakázané uvolnění Ocelářů.

51:43
    Oceláři teď zlínské Berany mačkají v pásmu.

52:17
    Po tvrdém souboji leží na ledě jeden z Ocelářů, doufejme že bude v pořádku.

52:17
    Podle všeho nebudou rozhodčí předešlý atak trestat.

53:03
    Po neočekávaném odrazu puku od mantinelu zívala na zlínské prázdná brána, beci Třince však včas zareagovali.

54:33
    Berani se teď sami vyhnali z útočného pásma.

54:48
    Oceláři se dostali do dobré střelecké pozice, Málek však jejich pokus vychytal.

55:55
    Jeden ze zlínských stáhl ocelářského útočníka k zemi, rozhodčí však vylučovat nehodlají.

56:51
    Nahození od modré čáry nemohlo brankáře domácích překvapit.

57:31
    Ačkoli se zlínští snaží útočit, hraje se především v jejich pásmu a berani puky vyhazují.

57:41
    Oddechový čas Beranů.

57:49
    Málek musí v posledních minutách řešit spoustu kotoučů mířících na jeho branku, žádná ze střel ho však nijak více neohrozila.