Kadaň – Benátky n/J 4:3 (3:2 po s.n.) | Sokolov – Prostějov 5:2 (kon.) | Šumperk – Frýdek-M. 5:0 (kon.)
Přerov – Poruba 2011 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Sobota 03.10.2020, 13:00 • Tipsport arena, Praha 7 (Bubeneč) • Juniorská liga akademií • 10. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Na počtenou! (15:11:53)

V Holešovicích je dohráno, Plzeň si po včerejší porážce na ledě Kladna spravila chuť a poráží Spartu 3:1! Nutno dodat, že její vítězství je zasloužené – po většinu střetnutí měla jasnou převahu, zatímco domácím se vůbec nedařilo nějak vážněji promluvit do hry.

59:59
    Plzeň právě vstřelila branku!
    V Holešovicích je definitivně dohráno, sekundu před koncem z vlastního pásma opuštěnou klec Sparty trefuje ADAM ŽENÍŠEK, a dělá tak definitivní tečku za plzeňským tříbodovým vítězstvím – 1:3! Bez asistence.

59:32
    Sparta se dostala do ofsajdu, vhazovat se tak bude před plzeňskou modrou čarou.

59:03
    Je tu poslední minuta, Sparta má pořád čas utkání poslat do prodloužení. Plzeň se ale brání kvalitně.

58:22
    Chvátal našel na modré čáře Konečného, který se ale kvůli dotěrnému protihráči nedostal ke střele.

57:50
    Krbeček zůstává na střídačce, Sparta v šesti!

57:50
    Oddechový čas pro domácí.

57:50
    Dvě minuty a deset sekund před koncem základní hrací doby se bude po icingu vhazovat před Bočanem.

57:26
    Sparta se znovu snaží se propracovat ven z vlastního pásma, uvidíme, zda se jí to tentokrát podaří.

57:04
    Šuhaj pronikl za modrou čáru a najel do rohu, kde jej od kotouče odstavili dva protiháči.

56:28
    Hru obou celků doprovází řada nepřesností. Začíná být znát, že jim pomalu dochází síly.

55:38
    Plzeň má průběh v posledních několika minutách plně pod kontrolou, Sparta působí celkem bezradně.

54:53
    Malák našel dlouhou přihrávkou Adamce, který následně puk ze středního pásma nahodil za Krbečka.

54:18
    Adam Ženíšek zkusil štěstí z prostoru mezi modrou čarou a mantinelem, Krbeček pryž lapil do rukavice.

53:40
    Smolovu přihrávku zachytil jeden z domácích, hostující útočník dnes v Holešovicích nemá svůj den.

52:44
    Eremiáš vyhazuje puk do pásma Sparty, plzeňští hráči využívají situace a odjíždí střídat.

52:07
    Kremláčkova střela z modré se od brusle jednoho z domácích odrazila vysoko nad Krbečkovu svatyni.

51:37
    Přechod Plzně do útočného pásma zastavil ofsajd, který byl navíc rozhodčím posouzen jako úmyslný.

51:04
    Holešovičtí se dostali ke kotouči a vyhodili jej za Bočana, plzeň se musí stáhnout ven z útoku.

50:32
    Další trest pro Spartu, dvě minuty na trestné lavici za držení stráví obránce Roman Vandirek (SPA).

50:04
    Znovu byl vidět Malák, tentokrát zpoza modré čáry nahodil kotouč za Krbečkovu svatyni.

49:36
    Krbeček Malákovu slabší ránu z pravé strany hravě lapil do své rukavice, hra je přerušena.

48:58
    Tomov je zpátky, domácí jsou v plném počtu. Sparta se chopila kotouče a chce se procpat před Bočana.

48:29
    Plzeň se po nějaké době vrátila do útočného pásma, uvidíme, co před Krbečkem vymyslí tentokrát.

47:57
    Jakub Konečný se ve vlastním oslabení dostal na pravý kruh, odkud minul hostující svatyni.

47:28
    Malát nabil na modrou čáru Kremeláčkovi, kterému ale následné zakončení vůbec nevyšlo.

46:58
    Nino Tomov (SPA) míří na trestnou lavici za podrážení, indiáni mají šanci zvýšit svůj náskok.

46:22
    Po dalším zakázaném uvolnění uvidíme vhazování po pravé ruce Jakuba Krbečka.

46:08
    Plzeň se nyní dostala do přečíslení dva na jednoho, které díky dobré práci obrany Sparty ranou neskončilo.

45:35
    Soukup unikl domácí obraně, Krbeček jeho zakončení ale zneškodnil!

44:56
    Nahození z modré čáry Bočan sklepl do rohu kluziště, kde se k pryž dostal jeho spoluhráč.

44:29
    Hraje se ve svižném tempu, skromné obecenstvo v Tipsport areně se nyní jistě nenudí.

43:47
    Straka u mantinelu chvíli bojoval s jedním z protihráčů, který domácího útočníka nakonec odzbrojil.

43:20
    Indiáni se svým soupeřem srovnají krok a čím dál tím častěji si berou kotouč na své hole.

42:49
    Holešovičtí rychle zneškodnili další plzeňskou akci a chtějí se nyní prodrat ven z vlastního pásma.

42:15
    Plzeňský gólman si na své konto připisuje další zákrok, domácí to se snahami o vyrovnání myslí vážně.

41:59
    Znovu sledujeme další bitvu o kotouč, tentokrát za svatyní Davida Bočana. Uvidíme, kdo jej vybojuje.

41:30
    Smolu na modré čáře připravil o puk Theimer, útočná akce Plzně tak skončila dříve než začala.

40:53
    Sparta do třetí části vlétla aktivně a snaží se se znovu protlačit před Bočanovo brankoviště.

40:27
    Konečný z pravého kruhu přestřelil, kotouč proletěl kolem vzdálenější tyče hostující branky.

40:01

Druhá třetina v Holešovicích jednoznačně patřila hostujícím hokejistům. Sparta po slušném výkonu v první části po přestávce propadla a od většího manka jí zachránily jen dobré výkony jejího gólmana. Svěřenci Richarda Žemličky tak před třetím dějstvím prohrávají na svém ledě o jednu branku a uvidíme, jestli se jim podaří po se nepovedené dvacetiminutovce vzpamatovat. Pokud ne, bude mít tým lodivoda Petra Vojana v poslední části práci velmi jednoduchou...

Další třetina začne přibližně v 14:35.

40:00

39:39
    Závěr prostřední dvacetiminutovky na chvilku přerušuje plzeňský ofsajd, hra se přesouvá do středního pásma.

39:12
    Jeden z hostů byl v ideální pozici před brankou, na krátkou přihrávku ale nedosáhl!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

38:22
    Jejich nápor ale zničehonic ukončuje vyloučení, za držení hole je tentokrát trestán Adam Mácha (SPA).

38:10
    Zakončení z prostoru pro vhazování minulo vzdálenější tyč plzeňské branky, Holešovičtí stále dobývají klec.

37:43
    Plzeň je snad poprvé ve druhé třetině pod tlakem, Sparta se snaží ještě před pauzou vyrovnat stav duelu.

37:03
    Přesilovka domácích končí zrovna v momentně, kdy začínala gradovat. Ženíšek se vrací na led.

36:45
    Prudká rána z modré čáry trefila jen plexisklo, Tomáš Tomek nyní nezamířil úplně přesně.

36:19
    Střela z pravého kruhu se neujala, Sparta se usadila před Bočanem a snaží se jej nějak překvapit.

35:54
    Krbeček nyní lapil pryž ze vzduchu do své rukavice, po pauze uvidíme vhazování před jeho svatyní.

35:31
    Z domácí části ledové plochy se krátce po buly ozvalo dunění betonu, indiáni útočí i v oslabení.

35:24
    Spartě znovu nevyšla rozehrávka, prudká přihrávka zpoza vlastní klece dojela až za Bočanovu klec.

35:03
    Nyní ovšem dostávají další šanci, Adam Ženíšek (PLZ) dostává menší trest za pozdní dohrání.

34:43
    V pěti už jsou i plzeňští hráči, domácím se v přesilovce nepodařilo se probojovat před Bočanovu klec.

34:12
    Sparta hraje v plném počtu, její velmi krátká početní výhoda začíná. Uvidíme, jestli jí přetaví v gól.

33:53
    Krbeček vytěsnil Šuhajovu střelu z modré betonem, odraženou pryž pak pro jistotu přikryl svou rukavicí.

33:10
    Klimo před sebou měl prázdnou branku, do cesty puku ale někdo na poslední chvíli nastavil brusli!

32:38
    Nevyužijí, přesilovka totiž končí předčasně! Za sekání je ze hry vykázán Adam Eremiáš (PLZ).

32:06
    Plzeňského útočníka na kruhu podrazil David Vitouch (SPA), využijí hosté i svou druhou početní výhodu?

31:58
    Adamec byl faulován, v pádu nicméně zvládl zakončit. Krbeček jeho pokus vyrazil od sebe betonem.

31:42
    Krbeček má v posledních minutách dost práce, zatímco Bočan se v hostujícím brankovišti už musí nudit.

30:44
    Malát nyní pro jistotu nahrál puk za sebe spoluhráči a odjel střídat, protihráč se jej snažil odzbrojit marně.

30:05
    Na Maláta se pověsil Chvátal, který jej ale přes veškerou snahu nakonec nezvládl oddělit od pryže.

29:41
    Aktivní hra Plzně vedla k další střele, maskovaný muž v domácí svatyni byl opět rychlejší než letící puk.

29:10
    Václav Adamec zakončoval z hranice brankoviště, ani on ale recept na Jakuba Krbečka nenašel.

28:22
    Tomov nahodil kotouč z vlastního pásma až k Bočanovi, který jej hokejkou sklepl do rohu kluziště.

27:54
    Malátova střela z vysokého úhlu se neujala, puk se od Krbečkova betonu odrazil za klec.

27:19
    Hraje se v rychlém tempu, aktivnějším celkem na ledě jsou momentálně hokejisté Sparty.

26:29
    Holešovičtí se zničehonic probrali a atakují plzeňskou klec, Bočan si na nedostatek práce stěžovat nemůže.

25:47
    Malát přenechal puk Špačkovi, jehož nepříliš povedený projektil připraveného Krbečka nepřekvapil.

25:23
    Krbeček zlikvidoval i další střelu, při pohledu na najíždějící protihráče pak pro jistotu puk zalehl.

24:54
    Plzeň se drží v útočném pásmu i po přesilovce, Spartě se nedaří se vysvobodit z mírného náporu.

24:07
    Hosté přesilovou hru přetavují v přesný zásah a podruhé v utkání se ujímají vedení! Popelka nahrál na pravý kruh ADAMU EREMIÁŠOVI, který následnou přesnou střelou překonal Jakuba Krbečka – 1:2! Asistence: Adam Popelka.

23:51
    Indiáni si v přesilovce počínají lépe než jejich soupeř, nyní se usadili před Krbečkem a kombinují.

23:16
    Kremláček našel v prostoru pro buly připraveného Soukupa, jehož následnou prudkou dělovku z voleje sparťanský gólman bez větších obtíží zastavil.

22:49
    Na trestnou lavici za hákování nyní míří Oto Theimer (SPA), škodovku čeká první přesilovka.

22:19
    Úspěšným zákrokem brankáře končí i následný plzeňský protiútok, hosté budou za chvíli v pěti.

22:02
    Bočanova lapačka – Filip Ducháč 1:0. Hostující gólman hravě střelu z pravého kruhu zneškodnil.

21:32
    Plzeň hlídá modrou čáru a nepouští za ní svého soupeře, Holešovickým se nedaří prorazit vpřed.

21:02
    Indiáni se poprvé osvobozují, vyhozený kotouč doskákal až za Krbečkovo brankoviště.

20:23
    Spartu čeká přesilovka číslo tři, dvěma minutami za držení hole nyní rozhodčí trestá Adam Pánika (PLZ).

20:07
    Už sedm sekund po úvodním buly druhé části se přerušuje, Bočan zneškodnil první domácí pokus.

20:01

První třetina je za námi, dnešní soupeři se na patnáct minut vrací do kabin za stavu 1:1. Plzeň měla zkraje duelu převahu, kterou se jí podařilo přetavit v úvodní gól, hra se však postupně vyrovnávala a později v periodě přišlo vyrovnání z dílny Jana Krupičky. Uvidíme, jakou podívanou nám nabídne druhé dějství. O ničem ještě není ani zdaleka rozhodnuto.

Další třetina začne přibližně ve 13:45.

20:00

19:52
    Popelka projel podél mantinelu do útočného pásma, okamžitě se na něj ovšem pověsili dva protihráči.

19:27
    Bočan si na své konto připisuje další zákrok, Sparta má v závěru periody více ze hry.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

18:48
    Theimer se dostal do úniku! Domácí forvard chtěl Bočana vymíchat a následně zakončit k levé tyči, gólman ale puku do cesty položil beton!

18:23
    A znovu se bude vhazovat v domácím pásmu, Žemličkovi svěřenci se totiž dopustili icingu.

18:13
    Krbeček byl opět připravený rychle zasáhnout proti plzeňské střele, buly bude vhozeno před jeho brankou.

17:59
    První třetina se pomalu chýlí ke konci, do přestávky zbývá odehrát už jen něco málo přes dvě minuty.

17:27
    Sledujeme poměrně vyrovnanou bitvu, ani jednomu celku se nyní nedaří se usadit v pásmu soupeře.

16:57
    Skákající kotouč po odražené střele z modré čáry nakonec Krbeček zvládl zneškodnit, následuje pauza.

16:20
    Krupička poslal krátkou přihrávkou do útoku Vitoucha, který ale také nemířil úplně přesně.

15:48
    Rychlý výpad hostů končí další zákrokem Krbečka, který se následně rozhodl na chvíli přerušit hru.

15:21
    Klimo se se štěstím protlačil až před brankoviště, z kvalitní pozice ale Bočanovu svatyni minul.

14:34
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, po pauze se bude vhazovat před hostující modrou čarou.

14:11
    Sparta stále kombinuje, dlouhá série přihrávek zatím ve střelecký pokus nevygradovala.

13:37
    Špačkovi bude na trestné lavici dělat společnost Tomáš Pánek (PLZ), jenž na kruhu podrazil Vitoucha.

12:47
    Oba celky jsou v plném počtu, na kotouči jsou častěji hráči Plzně. Těm se ale nedaří se protlačit do útoku.

12:09
    Kremláček drží puk na své polovině a snaží se setřást agresivně forčekujícího hráče Sparty.

11:33
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hra ve čtyřech na obou stranách přináší vyrovnání, Sparta po rychlém výpadu připravila Bočana o neprůstřelnost! Stav na 1:1 upravuje JAN KRUPIČKA, a v Holešovicích tak začínáme zase od nuly. Asistence: David Vitouch.

10:30
    Pozor, plzeňskou přesilovku nakonec neuvidíme! Na trestnou totiž putuje jak Michal Klimo (SPA), jenž se provinil podrážením, tak i David Špaček (PLZ), který těsně před přerušením tvrdě přišpendlil protihráče na mantinel. Hostující bek dostal krom dvou minut i osobní trest, a na lavici ho tak doprovází Kvasnička.

10:21
    Škodovka se usadila v soupeřově pásmu a nepouští svého soka ke kotouči, Sparta se jí jej snaží sebrat.

09:46
    Sudí zvedl paži, Bočan upaluje na střídačku. Plzeň má ponechanou výhodu, bude se opět vylučovat.

09:23
    Kotouč po nepovedené domácí rozehrávce skončil na icingu, vhazovat se tak bude před jejich brankou.

08:40
    Daniel Malák trpělivě drží kotouč za svou klecí a čeká, až se na led dostane čerstvá indiánská lajna.

08:04
    Plzeň je v plném počtu, s oslabením si poradila na jedničku. Sebastián Malát se už vrátil na led.

07:40
    Sledujeme bitvu o kotouč v pravém rohu za Bočanem, do které je namočeno hned několik hráčů.

07:11
    Bočan zatím v početní nevýhodě stále nemusel čelit ani jediné střele, Sparta působí bezzubě.

06:37
    Holešovickým se nedaří před hostující klecí rozjet kombinaci, Plzeň má zatím oslabení pod kontrolou.

05:55
    Nyní už ale sudí hráče na trestnou vykazují, Sebastián Malát (PLZ) před svou klecí zahákoval protihráče.

05:43
    Po přerušení byla nyní před Krbečkem k vidění první menší strkanice, vylučovat se nebude.

05:23
    Plzeň se opět usadila vepředu a kombinuje, domácí se zatím ke kotouči dobývají jen marně.

04:54
    Sparta se pokusila na gól rychle odpovědět, kvalitní hostující obrana jim však nedovolila Bočana ohrozit.

04:12
    Mírná převaha hostujícího celku vede k první brance, indiáni už v páté minutě střetnutí odskakují do vedení! Ke gólu vedla souhra dvou Adamů, krátce po vyhraném vhazování před Krbečkem se na střeleckou listinu zapsal ADAM ŽENÍŠEK – 0:1! Asistence: Adam Popelka.

03:53
    Sparťanský gólman musel opět zakročit, tentokrát se za něj Plzeňští pokoušeli puk doslova procpat.

03:28
    Malák našel na modré volného Špačka, jehož následnou střelu Krbeček zastavil rychlým mávnutím rukavice.

02:53
    V útočném pásmu nyní operují zase indiáni, domácí je ale drží u mantinelu a nepouští je ke střelám.

02:16
    Zembol na poslední chvíli přenechal puk Krupičkovi, který ale kvůli dotěrnému protihráči nezvládl zakončit.

01:55
    Odpískáno první zakázané uvolnění dnešního střetnutí, vhazovat se bude po pravici Davida Bočana.

01:09
    Z velké vzdálenosti nyní zkusil štěstí zase Tomov, jehož projektil plzeňskou branku o pár centimetrů minul.

00:36
    Moravec zachytil sparťanskou rozehrávku a zamířil vpřed, Plzeň chce znovu prorazit do pásma soupeře.

00:10
    Střela zpoza modré čáry Krbečka nepřekvapila, domácí gólman jí lapil a následně pryž vrátil do hry.

00:01

Sudí svolává týmy do středového kruhu, začínáme!

Hostující hráči opouští kabinu a míří směrem k ledové ploše, start střetnutí se pomalu ale jistě blíží.

Filip Přikryl ani Martin Lang dnes nenastoupí. Je pravděpodobné že se po včerejším utkání na Kladně vydali do Klatov, kde si večer připíší start ve druhé lize proti Příbrami. V sestavě Plzně z produktivního tria tak zbyl jen Malát, zatímco Spartu posílil David Vitouch.

Ještě jednou vám přeji příjemné sobotní dopoledne, tentokrát už přímo z Tipsport areny. Níže si můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy.

HC Sparta Praha: Krbeček (Čazimi) – Tomov, Vandirek, Tůma, Kulhánek (C), Ducháč, Chvátal (A), Tomek – Klimo (A), Krupička, Straka, Mácha, Zembol, Vitouch, Václavík, Konečný, Theimer, Kuracina.

HC Škoda Plzeň: Bočan (Micka) – Moravec, Pánek, Páník, Kremláček, Špaček, Malák (C) – Popelka, Kvasnička, Hollar, Adamec, Šuhaj (A), Smola, Marcel, Eremiáš, Malát, Ženíšek, Korčák, Soukup.

Rozhodčí: Horák – Šimánek, Zíka.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ 2019/20

Dnešní soupeři se spolu v uplynulém ročníku potkali dvakrát, obě střetnutí se odehrály v rámci provizorního turnaje O pohár DHL. První meeting vyhrála Sparta, která si téměř přesně před rokem odvezla z Plzně dva body za nájezdovou výhru, zatímco prosincovou odvetu v Holešovicích zvládli lépe indiáni.

Ubráněná oslabení: 75,0% – 68,6%

Plzeň do včerejšího utkání s Rytíři nasadila talentované trio Sebastián Malát, Filip Přikryl a Martin Lang, které bylo u všech čtyř gólů indiánů. První dva jmenované čtyři kanadské body vyhouply na sdílené druhé místo týmové produktivity, Lang si jich na konto připsal zase tři. Prosadí se i dnes v Holešovicích?

HC ŠKODA PLZEŇ (15. místo)
    6 Z, 2-0-0-4, 18:29 (-11), 6 bodů

Na druhou stranu indiáni na tom nejsou úplně nejlépe. Z prvních šesti duelů sezóny vybojovali jen dvě výhry a zatím se krčí pět míst nad posledním týmem tabulky z Chomutova. Nedařilo se jim ani včera večer na ledě Kladna, kde sice po prvních pěti minutách vedli už 2:0, po konci základní hrací doby ale platil stav 4:7.

Nejproduktivnější hráči
    Vojtěch ŠUHAJ – 6 Z, 5 bodů (2+3)
    Čtyři hráči (Sebastián Malát, Václav Adamec, Adam Ženíšek, Filip Přikryl) – 4 body

8 Z, 5-2-0-1, 36:22 (+14), 19 bodů

Sparta prožívá fenomenální vstup do nového ročníku. Svěřenci Richarda Žemličky mají na kontě sedm výher z celkem osmi odehraných utkání, přičemž tu poslední vybojovali včera večer v domácím střetnutí s Energií. Díky výsledku 4:2 se bodově vyrovnali s dosavadním lídrem Juniorské ligy akademií z Vítkovic, kterého tak dnes mohou v případě vítězství předběhnout.