HK MD Šumperk – Warriors Brno 11:4 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 5:3 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Havlíčkův Brod 1:2 (po s.n.)
Ústí n/L – Písek 5:2 (kon.) | Přerov – Vsetín 3:7 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Technika Hockey Brno
Neděle 04.10.2020, 13:30 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Začíná druhé kolo vzájemných zápasů.
    Na led RT TORAX ARENY přijede Technika Hockey Brno a bude chtít domácímu týmu HC RT TORAX Poruba 2011 oplatit prohru 1:2 z prvního kola.

Ve čtyřech utkáních výhru ještě neslavila. Jak bylo řečeno, do sezóny vstoupili dnešní hosté s Porubou prohrou 1:2. Pak následoval zápas se Vsetínem, taktéž v Sovím hnízdě a tentokrát to byl už vysoký rozdíl skóre a to 2:7. A do třetice doma Technika prohrála s Šumperkem 1:6. První venkovní utkání odehrála v Přerově a odjela s výsledkem 2:7, takže opět bez bodů.
    Ve větrném nedělním odpoledni se pokusí na porubském ledě v druhém venkovním zápase domácí potrápit.

Na šesti dosavadních gólech se podílelo šest hráčů – útočníci Rudolf Klíma, Martin Adam, Oscar Hubáček, Jakub Vrána, David Novosedlík a obránce Radovan Fojt.

Z plného počtu utkání, tedy pěti, má devět bodů a to jej řadí na průběžné třetí místo za Přerov, který má navíc dvě utkání k dobru. Po výhře nad dnešním soupeřem 2:1 si Poruba v prvním domácím utkání s Šumperkem připsala bod po prohře 4:5 na nájezdy. Následoval zápas na Lapači, který rozhodovaly opět nájezdy, ale tentokrát si dva body odvezli Porubané po výhře 4:3. První bezbodový zápas zažil RT TORAX doma s Přerovem, kdy hosté vyhráli 6:3, ale v posledním duelu na Warrioru dovezl domů výhru 4:2. Ale také čtyři vyšší tresty, z toho jeden nejvyšší – trest ve hře.

Střelcem kabiny je Matěj Halata (4+2), který spolu s Michalem Morávkem (3+3) vede kanadské bodování týmu.
    Excelentním nahrávačem s 4 asistencemi je Richard Bořuta.

HC RT TORAX Poruba 2011: Pawlas (Slíž) – Topolanský, Pachula, Pitucha, Mrozek, Macias, Debnár, Hlaváč – Ślusarczyk, Pavlík, Halata – Benka-Rybár, Morávek, Bořuta – ELze, Barčák, Zelinka – Urbančík

Technika Hockey Brno: Hořejší (Šembera) – Kubica, Vacek, Fojt, Fornál, Holcman, Přecechtěl – Švarcberger, Brůžek, Hubáček, Novosedlík, Vrána, Čoupek, Nerad, Adam, Kelbl, Lajoš

Rozhodčí: Blaževič – Bartek, Dohnal.

Krásné odpoledne ze slunné Ostravy!

V RT TORAX ARENĚ je vše připraveno k šestému kolu Extraligy juniorů.

00:01

00:10
    Domácí sice vyhráli vhazování, ale nahrávku na Pavlíka vystihl Lajoš a odraženou střelu pak dopravoval na bránu obránce. Pawlas má puk v lapačce.

Technika se drží v pásmu a tlačí do brány. Domácím se daří dopravit puk do střední třetiny až regulérním vyvezením. Vyhazování soupeř dokázal vždy zachytit.

01:49
    První lajna Poruby se drží v pásmu, ale Fornát tlačí soupeře na mantinel.

02:41
    Technika se provinila icingem. Vhazovat se bude po pravici Hořejšího.

03:05
    Brůžek má kotouč pod kontrolou, ale nahrávka přes pásmo neprochází přes Morávka.

03:52
    První největší šanci třetiny měl u levé Pawlasovy tyče Fojt. Porubský brankář má puk pod lapačkou.

05:03
    Dobré šance v podání Morávka nebo Bořuty končí mimo bránu, ale na druhé straně měl mnoho prostoru Čoupek, který si vyjel z rohu a chtěl protlačit puk u pravé gólmanovy tyče. Do bezpečí odpálil kotouč Macias.

06:10
    Hořejší drží nulu! Puk z hole Bořuty v bráně nekončí.

07:08
    Technika se dost lehce dostává do útočného pásma a odstřeluje Pawlasovu bránu z každé pozice. Nakonec hru přerušuje puk mimo hrací plochu.

07:27
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Holcman – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Lajoš.

07:50
    Pachula tečuje puk vystřelený Pavlíkem. Jen těsně míjí pravou tyč hostující brány.

08:55
    Na ledě je opět první přesilová formace a nacvičený signál, kdy Pachula stojí před brankou už vypadal slibněji. Do teče ale vkládá hůl. Fornát.

09:27

10:37
    Domácí odevzdávají puk do pásma hostů a jdou střídat. Poté, co zabránili útočnému výpadu Čoupkovi.

11:22
    Střílená nahrávka Ślusarczyka před bránu Halata nestihl protečovat do odkryté poloviny brány.

12:02
    Vhazuje se ve střední třetině blíže porubské bráně, protože odtamtud puk odskočil mimo hřiště.

12:53
    Pachula vystihl nájezd Švarcbergera a vyjel si na útočnou misi. Střela na druhou tyč jen těsně minula cíl.

13:27
    zakázané uvolnění pro Porubu.

13:45
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hostům branka nebyla souzena a z tlaku vymanil domácí Halata, když kotouč vyvezl kolem střídaček do útočné třetiny a vybídl JAKUBA ŚLUSARCZYKA otevřít skóre. Asistence: Matěj Halata.

14:44
    Porubané mají tlak na bránu, ale v navýšení gólového účtu je zastavuje posunutá branka poté, co se jeden z útočících hráčů hodně lepil na gólmana.

16:10
    Pachula střílí po zachycení puku na modré čáře. Střela k Hořejšímu neputuje, protože ji zablokoval Přecechtěl.

16:50
    Icing Poruby.

17:50
    Techniku drží porubská obrana za brankou a po vyjetí z tlaku jsou na tom Porubané podobně. Hraje se po mantinelech.

18:39
    Novosedlík je zastaven na útočné modré. Po střele Barčáka končí puk v lapačce Hořejšího.

18:53
    Bula po pravé ruce hostujícího gólman se bude opakovat. Má opět kotouč v moci.

19:05
    Střela Lajoše zaduněla o mantinel za Pawlasovou bránou.

19:27
    Hořejší dostává puk do masky, tak sudí Blaževič přerušuje hru, přestože byl puk stále ve hře.

20:00

Domácí byli asi překvapeni nasazením a aktivitou soupeře, který si vypracoval dost nebezpečné šance. Ale byl to právě RT TORAX, který otevřel střeleckou listinu. Ve 14. minutě byl gól přiznán Jakubu Ślusarczykovi, ale v podstatě si jej dál sám obránce Vacek. Vložil do zpětné nahrávky na Halatu hůl a gólman na to už neměl čas reagovat. Puk mu prošel mezi betony.

20:01

20:13
    Úvodní buly vyhrála Technika jen se nepropracovala přes střední pásmo.

21:42
    Technika tlačí a po střele Brůžka končí puk za ochrannou síti.

22:22
    První střela Poruby v podání Barčáka končí v lapačce Hořejšího. Ten okamžitě rozehrává. Další pokus ale už kryje. Bude se vhazovat po jeho levici.

23:07
    Pachulova střela byla jemná a tak si s ní hostující gólman poradil. Vhazovat se bude po pravici Hořejšího.

23:34
    Technika právě vstřelila branku!
    DAVID NOVOSEDLÍK nebyl nikým atakován a tak mohl dorážet svou střelu přes ležícího Pawlase. Ani pravým betonem nezabránil projít puku za brankovou čáru. Asistence: Oskar Hubáček.

24:45
    Podruhé mohl TORAX vést po střele Ślusarczyka. Gólman si kotouč našel a po opětovném vhazování v útočné třetině domácích si vyšlápl i na střelu Topolanského.

26:00
    Technika byla hodně blízko vedení, kdyby nebyl na správném místě obránce Pitucha. Pawlas čelil mnoha střelám, skončil na břiše a tak měli hosté odkrytou bránu, kterou ochránil zmiňovaný obránce před střelou Brůžka.

28:08
    Porubané se dvakrát osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

28:33
    Poruba měla puk na holích, ale při nahrávce na modrou podjely Topolanskému brusle a tak jeli tři na jednoho. Brůžek nahrál na střed najíždějícímu Vránovi, kterému po druhém křídle najížděl Lajoš. Pawlas radost Technice překazil, když si povyjel a puk mířený k druhé tyči lapil.

30:05
    Vacek byl ve výborné pozici, ale zakončení neprošlo přes čáru.

31:02
    DANIEL PACHULA střílel povyjetím od modré a odraženou střelu dorazil za Hořejšího.

31:43
    Halata jel sám na brankáře, ale žádnou kličkou jej nepřekvapil.

31:43
    Po vhazování se gólově radoval FILIP HLAVÁČ.

32:26
    Situace tři na dva se objevila před diváky a vyřešili ji domácí bravůrně. Hořejší ani nestačil na změny puku reagovat a už lovil čtvrtý puk z brány. Autorem branky je KACPER MACIAS prostřelil postoj gólmana. Asistence: Daniel Elze.

32:26
    Tři góly rychle po sobě byly na hostujícího gólmana už moc a přepustil brankoviště svému staršímu kolegovi.

35:03
    Technika se radovala z dosažení gólu, jenže marně. Pawlas drží puk bezpečně v lapačce až to je k neuvěření.

37:40
    Poruba zahrála zakázané uvolnění.

39:27
    Technika v závěru třetiny dost zlobí porubské, ale Pawlas je v bráně jistota.

40:00

Druhá třetina byla dramatičtější a to díky vstřeleným gólům. Technika Hockey Brno dokázala srovnat po dobrém vstupu do utkání ve 4. minutě Davidem Novosedlíkem, jenže pak přišly dvě minuty slávy pro Porubské, kteří v krátkém intervalu dosáhli tří branek. Vedoucí dal v čase 31:02 Daniel Pachula po 41 vteřinách navýšil stav Filip Hlaváč a po půl minutě, tedy ve 33. minutě utkání přesně zacílil Kacper Macias. To už bylo pro Hořejšího příliš a přepustil brankoviště Šemberovi, který si okamžitě připisoval zásahy. Což zvedlo spoluhráčům sebevědomí a závěr třetiny si vychutnávali v útočné třetině. Už už se radovali ze snížení, jenže Pawlas k údivu všech měl puk v lapačce. Třetina tedy skončila 3:1 pro domácí.

Další třetina začne přibližně v 15:06.

40:01

40:39
    Pawlas drží puk ve výstroji po střele Fornála.

40:55
    LUBOŠ FOJT snižuje na rozdíl dvou branek střelou mezi betony. Asistence: Michael Fornál a Oskar Hubáček.

45:00
    Hraje se nahoru dolů a v době řešení technických problému se neudálo na ledě nic dramatického. Stav máme pořád 4:2.

47:30
    Pawlas vysunul beton proti střele Čoupka a následně Poruba zahrála dlouhou nahrávkou zakázané uvolnění. Zelinkovi se nepodařilo krotit puk na útočné modré.

48:04
    Pawlas přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levici.

48:32
    Pavlík napřáhl mezi kruhy, ale puk končí na bruslích obránce.

49:40
    Šembera vytěsnil puk nad branku po střele Morávka.

50:35
    Podobnou střelu řešil Pawlas. Puk vyletěl po střele Přecechtěla za porubskou branku.

51:50
    Debnár pálí, ale puk blokuje Kubica. Puk odehrál do rohu.

52:50
    Vhazuje se po levici Pawlase, ale Technika se v pásmu moc dlouho nezdržela. V obraně ovšem zapracovala parádně. Puk drží Kubica a dává prostor k vystřídání.

54:15
    Domácí bojují v obranném pásmu o zisk puku. nakonec jej odpalují, ale icing to nebude.

54:42
    Ofsajd zastavuje RT TORAX v pokračování v útoku.

55:25
    Šembera drží puk v lapačce po nahození Bořuty.

55:38
    Icing je odpískán Technice. Nahrávku o mantinel nezpracoval Brůžek.

55:55
    Puk je za mantinelem. Bude se vhazovat napravo od Šembery ve středním pásmu.

56:29
    Šembera vykryl pokus Halaty a následně si poradil s nájezdem po křídle Barčáka.

57:06
    Technika se dostala přes střední pásmo, ale zadovka v podání Švarcbergera končí na hokejce Mrozka. Pak se Poruba provinila icingem.

57:12
    Oddechový čas pro hosty.

57:12
    Hosté hrají bez gólmana!

57:37
    V šesti drží domácí pod tlakem, na bránu ovšem ještě nevystřelili.

58:28
    Domácí se ubránili tlaku a do prázdné vyhodil přes všechny čáry MATĚJ HALATA.

58:57
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Macias – 2 min.).
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Lajoš – 2 min.).

59:59
    FILIP BRŮŽEK ještě stihl zkorigovat výsledek na 3:5 z pohledu Brna, kdy nastřelil puk do brankoviště a on prostě zajel za čáru. Asistence: Luboš Fojt a Michael Fornál.

Třetí dějství vyšlo gólově lépe hostům. Vyhráli jej 2:1 a z Poruby odjíždí sice bez bodů, ale s pocitem zlepšených výkonů a herních kvalit.
    V první minutě snížil Luboš Fojt a když už to vypadalo, že se utkání dohraje bez gólů, sáhla Technika tři minuty před koncem základní hrací doby po hře bez gólmana a dost slušně odstřelovala porubské brankoviště. K jednomu odraženému kotouči se ovšem dostal Matěj Halata a přes všechny čáry dopravil puk do nehlídané svatyně. Na konečných 5:3 pro RT TORAX stanovil skóre utkání v doslova posledních vteřinách Filip Brůžek, když nachytal Pawlase už nekoncentrovaného.

Technika Hockey Brno si za výbornou hru, předvedené akce, přečíslení a aktivitě střelby zasloužila minimálně bod. Srazily ji jen dvě minuty druhé třetiny, kdy dostala tři góly.

HC RT TORAX Poruba 2011 doma poprvé vyhrál za tři body a to hlavně díky výbornému brankáři Filipu Pawlasovi.

Z dnešního utkání je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek nedělního dne. (16:10:18)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 14. Ślusarczyk (Halata), 32. Pachula, 32. Hlaváč, 33. Macias (Elze), 59. Halata – 24. Novosedlík (Hubáček), 41. Fojt (Fornál, Hubáček), 60. Brůžek (Fojt, Fornál)

Rozhodčí: Blaževič – Bartek, Dohnal