Vítkovice – K. Vary 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:7 (kon.)
Mountfield HK
4:5 (1:2, 2:0, 1:3)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 09.10.2020, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Juniorská liga akademií • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásný večer z města pod Bílou věží! Na konec pracovního týdne je naplánovaná předehrávka 18. kola mezi mládežnickými týmy Mountfieldu HK a Madety Motor České Budějovice.

Pojďme se podívat na aktuální formu obou celků. Jako první si představíme domácí.

17. místo, 6 zápasů, 6 bodů, skóre 21:19

Při pohledu do tabulky se zdá, že se jindy silný tým Lvů výsledkově trápí. Nicméně musíme vzít v potaz aktuální průběh sportovních soutěží. Ani Juniorské lize akademií se totiž nevyhnula úprava hracího kalendáře. Východočeši mají odehraných šest utkání, zatímco například mládežníci pražské Slavie zápasů 11. Z posledních třech duelů má juniorka Mountfieldu zápornou bilanci. Nejprve padla na domácím ledě s brněnskou Kometou 5:6, o den později však zůstaly body v Hradci za vítězství 6:3 se Zlínem. V posledním střetnutí Hradečtí podlehli Bruslařům z Mladé Boleslavi rozdílem jediné branky 1:2.

Madeta Motor České Budějovice
    19. místo, 4 zápasy, 5 bodů, skóre 8:16

Hosté doposud odehráli ještě o dvě utkání méně a téměř měsíc byli mimo hru. Program Motoru tak připomínal trhací kalendář. Poslední utkání totiž sehráli 12. září. První vítězství za tři body si Madeta připsala za vítězství 3:1 se Zlínem. Od té doby se ale Jihočechům výsledkově nedařilo. Za poslední dva zápasy inkasovali 15 branek. Už utkání s Olomoucí připomínalo střelnici, Hanáci deklasovali Motor 9:1. Poslední zápas sehrál Motor s Riderou. Ve Vítkovicích nezvládl třetí třetinu, ve které inkasoval čtyři branky a prohrál 6:3.

Matouš Masopust (2+0)
    Adam Čížek, Yahor Hrakholski, Jan Janoch – všichni (1+1)

Marek Dvořák
    – 234 min. | úsp. 92.36 % | prům. 3.08
    Martin Lidák
    – 9 min. | úsp. 66.67 % | prům. 20.00

Mountfield HK: Tichý (Sajdl) – Králik, M. Pinkas, Mikulec, Havlíček, Naar (A), Janoušek, Pelda – Matěj Beneš, Kašpar, Lang, Pajer, Michal Beneš, Budina, Janda (A), Šedivý, Moravec, Poppel (C).

Madeta Motor České Budějovice: Dvořák (Ludvík) – Najman, Hubata (C), Remta, Vaněk, Svach, Čížek – Karbulka, Hrubec, Welser, Anderle, Hrakholski, Masopust, Březina, Kašpar, Janoch (A), Chocholoušek, Schwartz, Pouzar.

Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Kis.

Dobré odpoledne z ČPP Arény. Hráči už nastoupili na modrých čarách, utkání za chvíli začne.

00:01

00:16
    Úvodní buly vyhrál tým z Hradce Králové a ihned se pokusil postupovat do útočného pásma. Útok Hradce neměl dlouhého trvání a vzápětí postupovali na druhou stranu hosté.

01:10
    Lvi teď ostřelovali svatyni Dvořáka a maskovaný muž v modrém dresu si připsal první zákroky.

01:50
    Vhazování po levici Tichého.

02:24
    Hradec rozjel svoji akci od vlastní branky, jenže ve středním pásmu stopku vystavil Ludvík, jenž nahodil touš do útočné třetiny a nechal spoluhráčům čas k vystřídání.

03:29
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Welsner – 2 min., podrážení).

03:40
    Hradec po krátké kombinaci připisuje první střelu v přesilovce. Poppel dostal křižnou přihrávku a z levého kruhu pálil z první. Dvořák se ale stihl přesunout a vyrazil touš do bezpečí.

04:51
    Moravec z vrcholu levého kruhu vypálil, ale brankář hostí přerušil hru.

05:29

05:54
    Domácí předvádějí dobrý pohyb při napadání, Budějovicím se nedaří vyvést kotouč z vlastní třetiny.

06:46
    Hradec v úvodu zápasu lepším týmem. Po dalším zákroku Dvořáka se bude vhazovat po jeho pravici.

07:24
    Hráči Motoru si teď nerozuměli. Hradec tak v klidu zahájí další akci z vlastní třetiny.

08:19
    Janoch pálil z vrcholu pravého kruhu. Jeho pokus však Tichý vyrazil ramenem. Střela zamířila po zákroku do ochranné sítě.

09:19
    Hra je teď přerušená z důvodu posunuté klece domácích.

09:35
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, nicméně ani jeden z celků se nedokáže usadit v útočnémpásmu.

10:14
    Čížek se ocitl coby obránce na levém kruhu, dostal nahrávku od spoluhráče. Jeho střela však zamířila jen do plastronu brankáře Tichého.

10:36
    Velká šance hostí. Hráči Motoru ujížděli dva na jednoho. Vše na sebe vzal Karbulka, jenž zvolil střelu. Gólman domácích však dokázal zakročit.

11:46
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Vzápětí se však hosté ujímají vedení. MATOUŠ MASOPUST dokázal ujet hradecké obraně a z vrcholku pravého kruhu trefil horní růžek Tichého branky – 0:1. Bez asistence.

12:34
    Janda se protáhl až před branku, jenže v poslední chvíli zatáhla obrana Jihočechů za záchrannou brzdu a nedovolila Jandovi zakončit.

13:39
    Tichý teď vykopl střelu Welsnera z dobré pozice pravým betonem.

14:53
    Moravec nabíjel Langovi, ale brankář Dvořák je v tomto zápase zatím pozorný.

15:31
    O puk bojovalo klubko hráčů v rohu za domácí brankou. Nejšikovnější byl Michal Beneš, jenž touš ukořistil a postupoval do útočného pásma. Jeho akci však zastavil ofsajd.

16:32
    Najman naznačil střelu od půlící čáry a pokračoval v jízdě. Z pravého křídla poté přestřelil.

17:48
    Šedivý se teď pustil do strkanice s Vaňkem. Sudí ale tuto potyčku rychle srovnal.

17:48
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Vaněk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Welser – 2 min.).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Šedivý – 2 min., hrubost).

18:02
    Motor zvyšuje skóre! MATOUŠ HRUBEC se si vzal kotouč, projel do útočné třetiny, natlačil se před obránce a zasunul kotouč za pravý beton. Bez asistence.

19:31
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec vzápětí snižuje na rozdíl jediné branky. JAROSLAV KAŠPAR se nejrychleji dostal k odražené střele Matěje Beneše a když byl v ostrém úhlu, z bezprostřední blízkosti překonal již bezmocně roztaženého Dvořáka – 1:2. Asistence: Matěj Beneš, Petr Moravec.

19:50
    Třetina se již dohrává. Kotouč na holi mají domácí.

20:00

První dějství nabídlo hned tři branky. Domácí vstoupili do utkání aktivněji, jenže v úvodu nedokázali překonat obranu hostí v čele s Dvořákem. Madeta se dostávala často do přečíslení, avšak nedokázala svoji snahu přetavit v branku. To se povedlo až Matouši Masopustovi, jenž otevřel gólový účet utkání. Branka hostům očividně pomohla a ve druhé polovině přejali iniciativu. Necelé dvě minuty před koncem úvodního dějství přidal další branku Madety David Kašpar. Jenže těsně před koncem první dvacetiminutovky snížil hradecký Jaroslav Kašpar a do šaten se šlo za stavu 1:2.

Další třetina začne přibližně v 17:46.

20:01

20:11
    Úvodní vhazování druhé dvacetiminutovky ukořistili domácí. Útočnou akci začnou od vlastní svatyně.

20:27
    Tak to je vstup do třetiny, který se Hradci musí líbit! MATYÁŠ BUDINA si od mantinelu vybruslil k pravé tyči, odkud překonal Dvořáka. Asistence: Lukáš Pajer.

22:28
    Poppel dostal kotouč na pravý kruh odkud zkoušel pálit, jenže důsledná obrana hostí mu nedovolila zakončit.

23:22
    Hradec kombinoval v útočné třetině. Lang dostal prostor ke střele a vyzkoušel pozornost Dvořák. Ten však dokázal zakročit vyrážečkou.

24:25
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Hubata – 2 min., podrážení).

24:39
    Welser se už natahoval po průnikové přihrávce od spoluhráče, po které by postupoval sám na hradeckou svatyni. Dobrý obranný zákrok však předvedl Janda.

25:39
    Lvům se zatím jejich přesilová hra nedaří. Hráči Motoru ujížděli do situace 2 na 2, kterou vyřešil Tichý, když vyrazil kotouč do rohu.

26:25

26:47
    Oddechový čas pro hosty.

26:47
    Dvořák teď dvakrát podržel svůj tým! Nejprve se dokázal přesunout a zastavil střelu Langa z pravého kruhu. A poté Lang nabíjel svému spoluhráči, jenž nedokázal překonal Dvořáka z mezikruží.

28:00
    Hradec se teď dlouho drží v útočném pásmu.

28:44
    Teď jsme mohli sledovat šance na obou stranách. Nejprve Karbulka vybruslil od mantinelu až do mezikruží, jenže netrefil prostot branky. Následně akci Mountfieldu zakončoval Moravec. Jeho střela našla jen připraveného brankáře.

30:47
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Naar – 2 min., nedovolené bránění).

30:54
    První přesilovka také pro hosty, kteří zatím dokázali využít dvě možnosti ze čtyř odehraných duelů.

31:44
    Zatím je to boj o útočné pásmo. Hradec dobře brání svoji modrou čáru.

32:03
    I Hradec se v početní nevýhodě dostal do útoku. Ke střele se dostal Janda, ale Dvořák byl pozorný.

32:50

33:38
    Motor teď velmi rychle přešel přes střední pásmo. Po krátké kombinaci se k zakončení dostal Svach. Jeho projektil ale našel jen plastron Tichého. Vhazování v obranném pásmu domácích.

34:52
    Naar se teď pokoušel sestřelit ujíždějícího Janocha, ten se elegantně vyhnul a dostal se až k zakončení. Tichý opět připraven.

35:16
    Mountfield se ujímá vedení! Michal Beneš přihrával z levého kruhu na pravý do jízdy pro LUKÁŠE PAJERA, jenž si zpracoval kotouč a střelou tahem překonal brankáře na jeho lapačku – 3:2. Asistence: Michal Beneš, Martin Janda.

37:08
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:25
    Kapitán Madety Hubata odzbrojil protihráče a rozjížděl další útok. Hradec však dokázal ubránit obrannou třetinu.

38:45
    Za Dvořákem teď několikrát po sobě zadunělo tvrzené sklo. Domácím se nedaří trefit prostor branky.

39:01
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Karbulka – 2 min., hákování).

39:40
    Útočné snažení Lvů přerušilo postavení mimo hru. Hradec bude muset rozjet další akci ze středního pásma.

40:00

Druhé dějství patřilo domácím. Hned po 27 vteřinách Hradec srovnal na 2:2. To jistě dodalo sebevědomí na hradecké hokejky, což bylo vidět na průběhu hry. Lvi po většinu času kontrolovali dění na ledě a byli lepším týmem, navíc se zásluhou Lukáše Pajera ujali vedení. Do třetí třetiny si hráči Mountfieldu odnáší jednobrankový náskok.
    Dokáže Motor ještě zvrátit dnešní duel? Třetina začne přibližně v 18:31.

40:01

40:05
    Hra ve třetí periodě je hned po pěti vteřinách přerušená. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

40:40
    Budějovice se osvobozují, Hradec rozjede další akci od své svatyně.

40:52
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Matěj Beneš.

41:00

41:34
    Lang v oslabení vypálil z mezikruží, jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.

42:52

43:05
    Stejný přestupek i na druhé straně.

44:08
    Tichý využil střídání Motoru a dlouhou přihrávkou hledal Pajera, jenž stál připravený na modré čáře.

44:41
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Schwartz – 2 min., vysoká hůl).

44:41
    Oddechový čas pro domácí.

44:41
    Velká šance pro Lvy! Ti budou hrát 24 sekund dvojnásobnou přesilovku.

45:24
    Pajer zavezl touš do útočné třetiny.

46:11
    Čížek se položil na led a nataženou hokejkou zastavil přihrávku, to byl dobrý obranný zákrok.

46:41

46:59
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Welser – 2 min., podrážení).

47:34
    Hradec využívá přesilovku a připisuje si sedmý přesilovkový gól v sezoně. Hradecká pětice kombinovala a dostala touš na LUKÁŠE PAJERA, jenž přesnou střelou překonal Dvořáka na jeho vyrážečku – 4:2. Asistence: Petr Poppel, Kryštof Lang.

49:59
    Zakázané uvolnění Madety. Welser nedosáhl na přihrávku od Vaňka a hra je přerušená.

50:45
    Motor snižuje na rozdíl jediné branky! Janoch poslal kotouč na TOMÁŠE BŘEZINU, který vypálil z prostoru levého kruhu. Tichý nedokázal střelu udržet, naopak se svojí pohotovou dorážkou přispěchal Březina, jenž dorazil touš do branky. Asistence: Jan Janoch.

52:36
    Michal Beneš bruslil podél levého mantinelu odkud vyzkoušel pozornost Dvořáka. Ten však jeho střelu podržel. Následovala menší potyčka.

54:19
    Lang nejprve neprošel středním pásmem, pak ale zachytil rozehrávku hostí a napodruhé zavezl puk do pásma.

55:33
    Pajera teď za pomoci svých obránců vychytal Dvořák.

56:26
    Dobrá pasáž Lvů. Ti teď ohrožují klec hostů, čímž nedovolují Madetě ohrozit Tichého svatyni.

56:42
    Vzápětí se ale Motor dostal do pásma, kde dostal nabito od Masopusta DOMINIK VANĚK, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a srovnal stav na 4:4. Tichý měl zřejmě zakrytý výhled. Asistence: Matouš Masopust, Matouš Masopust.

58:30
    Tak to je tvrdá rána pro Hradec! Madeta byla na kotouči, který se příhodně dostal až k DOMINIKU VAŇKOVI, který přidal druhou branku v zápase. Asistence: Tomáš Březina.

59:07
    Hradec to zkouší se šesti bruslaři v poli.

59:26
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Hubata – 2 min., hrubost).

59:26
    Velká příležitost pro domácí na zvrat ve skóre. Hradec to ještě zkouší ve variantě šesti proti čtyřem.

59:48
    Lvi se zatím nedostali k výraznějšímu ohrožení branky. To už vypadá pro Madetu dobře.

Odpověď na moji otázku, kterou jsem pokládal před začátkem třetí třetiny zní jasně – ano. Hradec bude jistě smutnět. České Budějovice totiž dokázaly zvrátit duel ve svůj prospěch, když ve třetí dvacetiminutovce dokázaly vsítit tři branky. Rozhodující postavou byl budějovický Dominik Vaněk, jenž nejprve srovnal na 4:4 a poté minutu a půl před koncem vystřelil výhru hostům. Hradec v závěru zkoušel štěstí se šesti hráči v poli, navíc dostal příležitost 34 vteřin dlouhé přesilovky. Tu však nedokázal využít a plný bodový zisk si tak z města pod Bílou věží odváží po skvěle zvládnuté třetí třetině České Budějovice.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji hezký víkend a u dalších zápasů mládeže se budu těšit. Na počtenou! (19:30:25)

Petr Koval

Branky a nahrávky: 20. Kašpar (Matěj Beneš, Moravec), 21. Budina (Pajer), 36. Pajer (Michal Beneš, Janda), 48. Pajer (Poppel, Lang) – 12. Masopust, 19. Hrubec, 51. Březina (Janoch), 57. Vaněk (Masopust, Hrubec), 59. Vaněk (Březina)

Mountfield HK: Tichý (Sajdl) – Králik, M. Pinkas, Mikulec, Havlíček, Naar (A), Janoušek, Pelda – Matěj Beneš, J. Kašpar, Lang, Pajer, Michal Beneš, Budina, Janda (A), Šedivý, Moravec, Poppel (C).
    Banes Motor České Budějovice: Dvořák (Ludvík) – Najman, Hubata (C), Remta, Vaněk, Svach, Čížek – Karbulka, Hrubec, Welser, Anderle, Hrakholski, Masopust, Březina, D. Kašpar, Janoch (A), Chocholoušek, Schwartz, Pouzar.

Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Kis