Přerov – Slavia 4:2 (kon.) | Kolín – Kadaň 2:3 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 2:3 (kon.)
Frýdek-M. – Kladno 3:5 (kon.) | Vrchlabí – Prostějov 2:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 10.10.2020, 17:00 • Škoda aréna Šumperk • Chance liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Domácí si v posledních dvou utkáních připsali 6 bodů. Nejprve na domácím ledě slavili svou první výhru v CHANCE lize, když skalpovali frýdecko-místecké Rysy 5:0. Poté na první úspěch navázali na ledě Prostějova, který udolali 3:4.

Draci se nyní se 7 body nachází na 14. místě tabulky. Domácí mají na svém kontě dvě výhry, jednu prohru po prodloužení a pět proher. Jejich skóre je 17:28.

Ofenzívě Šumperanů velí se 7 (3+4) kanadskými body Tadeáš Jaroš. Pětibodově 5 (2+3) se zatím prosadil Daniel Spratek a závěsu za vedoucí dvojicí jsou čtyřbodoví Jozef Baláž 4 (3+1), Tadeáš Král 4 (2+2), Jan Bernovský 4 (1+3) a Petr Kratochvíl 4 (0+4).

V obranných řadách PARSU je jasně nejvýraznější postavou kapitán Petr Gewiese. Nejen, že má šumperský zadák na svém kontě nejvíce kanadských bodů z celého celku 8 (3+5), ale také se pyšní nejvyšším ice-timem ze všech Šumperanů. Kapitán na ledě v průměru tráví 26 minut a 59 sekund, což je zároveň nejvyšším průměrně stráveným časem na ledě za zápas v celé CHANCE lize! Kromě kapitána Draků se z defenzivních řad bodově prosadil také Daniel Kabelka 3 (1+2).

V bráně je jasnou jedničkou Marek Peksa, ten Drakům zatím zajistil 2 výhry, pyšní se jedním čistým kontem. Jeho gólový průměr na zápas je 3,25 a úspěšnost 90,97 %:

HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Hosté mají z posledních zápasů na kontě jednu prohru a jednu výhru. Benátky nejprve nestačili na ledě Kadaně na domácí Trhače, kterým podlehli 4:3 po samostatných nájezdech. Následně doma těsně zvítězili 5:4 nad Kolínem.

Benátky nyní se 13 body okupují 6. místo tabulky CHANCE ligy. Středočeši mají na svém kontě tři výhry v základní hrací době, jednu výhru po prodloužení, dvě prohry po prodloužení a dvě prohry.

V útoku se zatím nejvíce daří mladíkům. První místo s 9 (4+5) kanadskými body náleží jednadvacetiletému Kryštofovi Hrabíkovi. Následuje ho o 4 roky starší kolega Adam Dlouhý, který má jen o bod méně 8 (3+5). Třetí nejproduktivnější útočník je ze všech tří nejmladší, teprve dvacetiletý účastník loňského Mistrovství světa juniorů Matěj Pekař zaznamenal 7 (1+6) kanadských bodů.

Defenzívě velí, stejně jako v případě Draků, kapitán. Petr Kolmann si zatím připsal 6 (3+3) kanadských bodů. Zkušený obránce je opět následován dvěmi mladíky. Tři body získali dvacetiletý David Aubrecht 3 (3+0) a jednadvacetiletý Petr Krejčí 3 (1+2).

V benátské kleci nejspíše nastoupí Lukáš Pařík. Účastník letošního mistrovství do dvaceti let Benátkám zatím vychytal 2 výhry. Jeho gólový průměr je 3,99 a jeho úspěšnost 88,41 %.

SESTAVY Z POSLEDNÍCH ZÁPASŮ

Peksa – Gewiese, Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Věntus – Jaroš, Milfait, Kratochvíl – Krejčiřík, Tadeáš Král, Bernovský – Kučera, Spratek, Krč – Uhlík, Hroch, Blaško.

Pařík – Hanousek, Šedivý, Štibingr, Kovář, Krejčí, Aubrecht – Dlouhý, Čederle, Špaček – Zachar, Najman, Vlach – Pabiška, Hrabík, Pekař – Maršoun, Šafařovský, Wiencek.

CHANCE liga nabídne před jejím pozastavením právě i tento zápas 10. kola. Zvítězí domácí Draci potřetí v řadě, nebo je zastaví „papírově silnější" Benátky? Souboj startuje na ledě šumperské Škoda arény v 17:00.

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Gewiese (A), Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Věntus, Dosek – Jaroš (A), Milfait (A), P. Kratochvíl – Krejčiřík, Tadeáš Král, Bernovský – Kučera, Spratek, Krč – Uhlík, Hroch, Scheuter.

HC Benátky nad Jizerou: Pařík (Krátký) – Šedivý, T. Hanousek, Kovář, Štibingr, Aubrecht (A), P. Krejčí, Had – Pabiška (C), Najman, M. Zachar – D. Špaček (A), A. Dlouhý, Pekař – Hrabík, Wiencek, Šafařovský – Maršoun, Křepelka.

Rozhodčí: Čech, Skopal – Gančarčík, Bartek.

00:01

00:10
    První útok Draků vyráží směle dopředu.

00:36
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jan Milfait – 2 min., hákování).

01:10
    První přesilovková střela Benátek končí v Peksově lapačce.

01:33
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Tak tohle bylo spíš nešťastné. K chycení kotouče zbývaly Peksovy milimetry! Hosté ale využívají přesilovou hru. MAREK ZACHAR obdržel přihrávku od Tomáše Hanouska, vystřelil, střela se velmi zpomalila, Peksa se proto roztáhl do rozštěpu, Zacharův zásah nakonec ale zamířil přímo do volného prostoru u pravé tyče šumperského brankáře. Asistence: Tomáš Hanoušek, Adam Najman
    01:33 Marek ZACHAR - 0:1

04:02
    Po první brance jsou aktivnější hosté, drží se na kotouči v útočném pásmu.

04:44
    Hosté stále na kotouči, ostřelují šumperskou klec.

05:37
    Dopředu se hnal hostující Špaček, který vypálil jako z děla, ale jeho střela skončila vysoko nad šumperskou brankou.

06:23
    Gewiese přihrál ve střední pásmu na Krče, ten z prostoru mezi kruhy střílí vedle brány.

07:17
    Draci se teď udržují v útočné třetině, hra je ale situována spíše do rohů Škoda arény.

08:31
    Nadějnou střelu Kratochvíla Pařík zlikvidoval svými betony.

08:55
    Dopředu se pokoušel jít Hrabík, to ale ze samostatné akce odstavil domácí kapitán.

09:17
    Před bránou domácích vznikla menší šarvátka, když se chtěl k dorážce dostat Šafařovský, do toho se opřel Peksa.

09:39
    Střelec první branky, Marek Zachar se zuřivě dral dopředu mezi tři šumperské hráče, dostal se dokonce až k bráně, v té době byl však Dračí defenzívou zneškodněn.

10:41
    Draci se zakázaně uvolňují.

11:55
    Obě strany sin na ploše vytváří stejné množství šancí. K hezké bekhendové střele se dostal Maršoun, toho ale Drak Peksa skvěle vytáhl svým rozštěpem.

12:51
    Gewiseho špatná rozehrávka vrací do pásma Benátky, ty se nakonec dostaly je střele, která však směřovala do výšin ke stropu Škoda arény.

12:57
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Lukáš Pabiška – 2 min., podrážení).

13:37
    Draci právě vstřelili branku!
    A máme srovnáno. Draci využívají nabídnutou přesilovku. Domácím se sice ze začátku početní výhody nedařilo založit útočnou formaci. Nakonec se jim to podařilo. Jan Bernovský našel z mezikruží u pravé tyčky naprosto volného TADEÁŠE JAROŠE, který Šumperku zajišťuje srovnání. Asistence: Jan Bernovský, Petr, Gewiese.
    13:37 Tadeáš JAROŠ - 1:1

15:15
    Střelu od modré, kterou na Peksu vyslal Pekař skončila v bezpečně uschovaná v lapačce domácího brankáře.

16:43
    Střela Křepelky končí v Peksově náruči.

17:19
    Domácí mají po signalizovaném faulu výhodu, kotouč drží za Brankou Gewiese.

17:37
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Kryštof Hrabík – 2 min., sekání).

18:35
    Draci se nepřesnou přihrávkou ve středním pásmu provinili icingem.

19:03
    Hosté se v oslabení osvobozují, Kotouč letí až k Peksovi.

19:30
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Daniel Kabelka – 2 min., hákování).

19:45
    Poté, co Kabelka hákoval unikajícího Wienceka, se síly na ledě srovnaly.

19:50
    Nyní už hosté v přesilovce vyzkoušeli Peksovu pozornost, nebezpečný byl zejména Hrabík, ale Peksa svůj tým drží.

20:00

První třetina přinesla velmi vyrovnaný hokej. Ke slovu se nejprve dostali hostující Benátky, které poslal do vedení v početní výhodě Marek Zachar. Bylo tomu tak už ve druhé minutě první periody. Domácí Benátky doháněli 12 minut, když se ve 14. minutě, rovněž v přesilové hře, trefil Tadeáš Jaroš, který zajistil srovnání. Do kabin se tedy odchází za vyrovnaného stavu.

Střely na branku: 7:13

Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:24
    Hosté v přesilové hře zakládají útok.

21:08
    Hosté v přesilovce hrozili před bránou Šumperanů, ale střelecky se v početní výhodě nepředvedli.

23:31
    Kotouče se zmocnil Uhlík, který hledal nejlépe střelecky postaveného hráče, našel Gewiseho, jeho pas na šumperského kapitána byl však nepřesný.

25:29
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, na kotouči se drží oba týmy, ale vlastně nikdo.

26:09
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Petr Gewiese – 2 min., hákování). Po nedovoleném zákroku bylo nařízeno trestné střílení, které hráč Marek Zachar neproměnil.

27:50
    Po dlouhé době se ke střele dostali domácí, za které se pokoušel prosadit Milfait, který hledal prostor mezi betony Paříka, ten nenašel. Brankář Benátek jeho pokus chytil.

28:11
    Benátky se provinily zakázaným uvolněním.

28:43
    Věntusova prudká rána zasvištěla kolem uší benátského brankáře.

29:34
    Draci teď zahrozili, když z levého kruhu pálil Kabelka, jeho pokus ale pouze rozduněl plexisklo.

30:22
    Střelecky velmi aktivní Kryštof Hrabík teď prověřil Peksu, ten jeho pokus ukryl ve své lapačce.

31:20
    Ani jednomu týmu se nedaří lehce přejít přes střední pásmo, lépe jsou na tom ale v této disciplíně Benátky.

32:58
    Poté, co se delší dobu hrálo bez přerušení a oba celky se střídali v držení kotouče, hru přerušuje odpískání hry vysokou holí.

33:53
    Věntuse od puku odstavil Dlouhý, který získal pro hosty pásmo, ti se dostali ke střele, bohužel pro Benátky nebyla rána úspěšná.

35:20
    Slova se ujal domácí kapitán Gewise, který s kotoučem zabruslil do útočného pásma, tam se mu zúžila možnost, komu kotouč poslat.

37:00
    Krč se pokoušel nabruslit do útočné třetiny, na několikátý pokuse se mu to povedlo, ale vystavil se sám sobě do ofsajdu.

37:16
    Střelecky se opět prosadil Hrabík, které Peksu tentokrát ohrozil z pravého kruhu, jeho střela byla ale opět zastavena šumperským strážcem.

37:30
    Na ledě zůstal ležet Tadeáš Jaroš, po delší době, sice značně otřesený, odjíždí z plochy sám a míří do šaten.

38:13
    Dobrý pas na Kratochvíla nepřinesl své ovoce, jelikož šumperské jednadvacítce střela od modré nesedla.

39:33
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Vojtěch Krejčiřík – 2 min., podrážení).

39:50
    Draci se v závěru druhé periody osvobozují.

40:00

Hra byla ve druhé třetině značně ochuzená o střely. Na kotouči se vždy držel jeden z celků, ale většinou se nedostal do pozice k zakončení, když se do ní dostal, tak střílel mimo, nebo střelce obral o brankový zásah gólman. Střelecky aktivnější jsou rozhodně hosté, těm se také lépe daří přejít střední pásmo, v této disciplíně Draci často chybují a plynou z toho zakázané uvolnění.
    Ve 27. minutě jsem také viděli trestné střílení, když se hákováním provinil Petr Gewiese a za hosty se tedy dostal šanci prosadit Marek Zachar, tomu, ačkoli je dnes na ledě hodně vidět, se to nepovedlo. Ve druhé dvacetiminutovce jsme tedy branku neviděli.

Střely na bránu po druhé třetině: 4:13.

Další třetina začne přibližně v 18:36.

40:01

41:00
    Ze začátku třetí třetiny jsou aktivnější hosté, kteří kombinují před Peksovou brankou. Nakonec jejich snahy přerušilo postavení mimo hru.

41:36
    Počáteční aktivita hostům ovoce nepřinesla, tuto přesilovou hru nevyužívají.

42:43
    Podstatně více se teď na kotouči drží hosté, z prostoru za kruhy se pokoušel prosadit Aubrecht, jeho pokus nebyl úspěšný.

44:20
    Jarošův pokus od modré čáry se pokoušel tečovat Bernovský, střela se změněnou trajektorií ale letěla mimo bránu hostí.

45:23
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Daniel Kabelka – 2 min., krosček).

45:25
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Štibingr – 2 min., podrážení).

45:41
    Přesilová hra Benátek neměl dlouhého trvaní, jelikož se podrážením provinil Jan Štibingr. Síly na ledové ploše se srovnaly.

47:34
    Špaček se nyní už ve hře 5 na 5 pokoušel o střelu od modré, trefil ale pouze jednoho ze svých spoluhráčů.

48:14
    V momentu, kdy se Jaroš pokoušel vystřelit od modré bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti jednoho z domácích.

48:24
    Gewiseho střela od modré je zastavena Paříkovou lapačkou.

48:55
    Kryštof Hrabík je dnes nejaktivnější ze Středočechů. Benátská pětapadesátka se hnala sama na Peksu, ten proti střele Hrabíka vytáhl bravurní zákrok lapačkou.

50:26
    Teď hrozil na druhé straně ledové plochy domácí Kučera, který nejdříve pálil z levého kruhu, tuto střelu Pařík vyrazil betony, opět na Kučerovu hokejku, i dorážka však nebyla úspěšná.

50:41
    Na ledové ploše zůstal ležet Dominik Věntus, značně otřesen se nakonec zvedl a odjel po svých na střídačku.

51:57

52:23
    Začátek početní výhody se odehrává v obranném pásmu Draků, Šumperanům se nedaří získat kotouč pod kontrolu, střílí naopak hosté.

53:05
    Domácím se v této přesilové hře vůbec nedařilo. Nejen, že nemohli založit útok, ale kotouč se stále objevoval v jejich obraném pásmu, až opakujících se chyb využil benátský mladík JAN ŠTIBINGR, který poslal svůj tým do vedení střelou mezi Peksovy betony. Asistence: Martin Zachar
    53:05 Jan ŠTIBINGR - 1:2

55:03
    Po druhé brance jsou Benátky jasně na koni, nyní velmi pohrozil Špaček, který z velké blízkosti prověřil Peksu, který byl na chvíli rozhozen, ale nakonec kotouč lapil.

55:36
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Marek Peksa – 2 min., podrážení). Trest odpyká Jan Milfait.

56:24
    Hosté v přesilovce zatím jen kombinují.

56:38
    Benátky využívají nabídnutou přesilovku a 4 minuty před koncem. Středočeši se usadili v pásmu a rychlými přihrávkami si vyměňovali kotouč. Domácí nebyli tolik pohybliví a TOMÁŠ HANOUSEK, nakonec překonal Peksu. Asistence: Daniel Špaček, Martin Zachar.
    56:38 Tomáš HANOUSEK - 1:3

57:56
    Draci rozhodně nesložili zbraně. Domácí střílí kontaktní branku, kterou po přihrávce Kabelky vsítil JAN MILFAIT. Asistence: Daniel Kabelka.
    57:56 Jan MILFAIT - 2:3

57:56
    Oddechový čas pro domácí.

59:03
    Peksa opouští klec, domácí to zkouší v šesti.

59:40
    Králova střela mířila pouze na betony Paříka.

59:54
    Poslední sekundy zápasu se domácí proviňují zakázaným uvolněním.

Je za námi dnešní na dlouho poslední zápas CHANCE ligy, jak pro Benátky, tak pro Draky. V dnešním klání byli nakonec úspěšnější hosté, za které se hned v úvodu prosadil Martin Zachar. Poté srovnal domácí Tadeáš Jaroš. Ve druhé periodě jsme branku neviděli, ve třetí třetině jsme naopak viděli hned 3 gólové trefy. Nejprve šli do vedení o jednu branku hosté, když se ve vlastním oslabení trefil Jan Štibingr. Další trefu Středočechů přidal Tomáš Hanousek. Draci se nenechali zaskočit a bojovali až do posledních minut. V 58. minutě vykřesal Drakům naději Jan Milfait. To bylo ale ze šumperských holí vše. Benátky berou tříbodové vítězství. Na ledě Šumperka vítězí 2:3.

Střely na branku 18:33.

Ode mě je to dnes vše, doufám, že co nejprve budeme moci opět věnovat čas hokeji, ať už na televizních obrazovkách nebo prezenčně na ochozech stadionu. Do té doby hodně zdraví. Sportu zdar a hokeji zvlášť! (19:26:07)

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 14. Jaroš (Bernovský, Gewiese), 58. Milfait (Kabelka) – 2. M. Zachar (T. Hanousek, Najman), 54. Štibingr (M. Zachar), 57. T. Hanousek (D. Špaček, M. Zachar)

DRACI PARS ŠUMPERK: Peksa (Altrichter) – Gewiese (C), Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Věntus, Dosek – Jaroš (A), Milfait (A), P. Kratochvíl – Krejčiřík, Tadeáš Král, Bernovský – Kučera, Spratek, Krč – Uhlík, Hroch, Scheuter – Blaško.
    HC Benátky nad Jizerou: Pařík (Krátký) – Šedivý, T. Hanousek, Kovář, Štibingr (A), Aubrecht, P. Krejčí, Had – Pabiška (C), Najman (A), M. Zachar – D. Špaček, A. Dlouhý, Pekař – Hrabík, Wiencek, Šafařovský – Maršoun, Křepelka.

Rozhodčí: Čech, Skopal – Gančarčík, Bartek