Třinec – Vítkovice 6:0 (kon.) | Sparta – Motor ČB 2:1 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:1 (kon.)
Liberec – K. Vary 7:3 (kon.) | Litvínov – Pardubice 1:2 (0:2 po s.n.) | Olomouc – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
konec
HC Sparta Praha
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Motor České Budějovice
Úterý 15.12.2020, 17:00 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga (ČR) • 11. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To byla ode mě poslední informace z tohoto utkání, děkuji za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit, na počtenou! (19:19:19)
   
  Máme dobojováno! Budějovičtí hokejisté zásluhou obránce Karla Plášila snížili na rozdíl jednoho gólu, ale více už nestihli. Naopak domácí hokejisté svůj hubený náskok ubránili a dokráčeli k cenné výhře 2:1.
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  O vítězi je zřejmě rozhodnuto! Machovský v posledních vteřinách ještě čelil několika nebezpečným střelám, ale sparťanský brankář všechny rány pochytal.
   
  59:15
  Hosté odvolali Pateru ze svého pracoviště, ale sparťané nepouští svého soupeře do vyložených šancí. Nyní ovšem musel zasahovat brankář Matěj Machovský.
   
  58:12
  Už mohlo být rozhodnuto! Buchtele našlápl ve středním pásmu, ale sám proti Paterovi neuspěl. Velmi důležitý zákrok hostujícího gólmana!
   
  57:53
  Karel Plášil se prodral skrz pravou stranu kluziště, ale domácí byli v obraně pozorní a mají kotouč na svých holích. Budějovičtí na chvíli zřejmě odvolají brankáře.
   
  57:13
  Adam Polášek vystřelil od modré čáry a domácí ještě pokračovali ve svém tlaku v útočném pásmu. Pech se pokoušel najít své spoluhráče, ale neúspěšně.
   
  56:09
  Horák neriskoval a nahodil kotouč do útočného pásma. Krátce poté se hosté dostali do další střelecké pozice před Machovským, domácí gólman zasáhl.
   
  55:54
  David Tomášek už je zpátky na ledové ploše. Mezitím Budějovičtí chtěli proniknout do útočného pásma přes pravou stranu kluziště, sudí píská ofsajd.
   
  54:43
  Sparťané se pokusili zaútočit ve vlastním oslabení. Říčka vybídl najetého Sukeĺa, ale proti němu byli hned dva hostující obránci. Tomášek za chvíli naskočí do hry.
   
  53:57
  Další výtečný počin domácích hokejistů. Kapitán Sparty Michal Řepík bez větších problémů poslal kotouč až do obranného pásma Českých Budějovic.
   
  53:28
  Domácí první atak Motoru přečkali bez úhony. Pech posléze posílá kotouč až na druhou stranu k Jiřímu Paterovi. Hosté musí založit útok z vlastního pásma.
   
  52:54
  Komplikace pro Spartu. Útočník David Tomášek (SPA) přidržel Miroslava Formana a už putuje na trestnou lavici za držení. Domácí se za chvíli budou bránit.
   
  52:39
  Buchtele bojoval o kotouč za brankou Motoru, ale proti dvěma protihráčům neměl šanci na úspěch. Budějovičtí se dostávají alespoň do středního pásma.
   
  52:29
  Tomášek byl úspěšný na vhazování, ale jeho spoluhráči následně svou nepřesnou přihrávkou vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
   
  52:21
  Na druhé straně byl neúspěšný Zdeněk Doležal a krátce nato rozhodčí viděl další ofsajd. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
   
  51:24
  Roman Horák hledal dobře najetého Sobotku, ale zkušený útočník těžkou přihrávku nezpracoval. Velká škoda pro domácí celek.
   
  51:02
  Budějovičtí byli nyní pro změnu netrpěliví při svém přechodu do útočného pásma a sudí přerušuje hru pro postavení mimo hru. Za chvilku budeme pokračovat.
  Ještě nevíte, co pod stromeček? Internetový obchod marken.cz nabízí unikátní dřevěný box s cennými artefakty z historie českého a československého hokeje. Každý box je jedinečný!

  Petr Pavlík

  Branky a nahrávky: 28. Buchtele (Němeček, Tomášek), 31. Tomášek (Buchtele, Kudrna) – 42. Plášil (Suchánek, Forman)


  HC Sparta Praha: Neužil (46. Machovský) – Němeček, Piskáček (A), Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Kalina, Kulhánek – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Kudrna, Tomášek, Buchtele – Říčka, Pech (A), Šmerha – Dvořáček, Sukeľ, Zikmund.
  Motor České Budějovice: Patera (Čiliak) – Vydarený (A), Slováček, Suchánek, Plášil, Lytvynov, Roth – Forman, Venkrbec (C), Z. Doležal – Michnáč, Gilbert, Karabáček – Christov, Jonák, D. Voženílek – Prokeš.

  Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Ondráček, Špůr