Čeljabinsk – Nižněkamsk 6:3 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Minsk – Spartak Moskva 0:3 (kon.)
Severstal Čerepovec
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 18.10.2020, 16:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Severstaľ Čerepovec (4-3-1-6, 28:41, 13. místo)
    Domácí v poslední době střídají vítězné zápasy s nezdary, po těsné výhře 3:2 v Kazachstánu nad Barysem doma vybuchli 0:4 s Čeljabinskem. Hokejisté Čerepovce mají druhý nejslabší útok celé ligy hned za tradičním otloukánkem z Rigy, přesto se drží mezi postupovou osmičkou v Západní konferenci.

Kanadské bodování:
    Alexandr Petunin 4+5
    Vladislav Kodola 3+5
    Jegor Morozov 1+6

Avtomobilist Jekatěrinburg (10-2-3-2, 62:42, 1. místo)
    Pět ze šesti posledních duelů uralského klubu skončilo rozdílem jediného gólu nebo až na nájezdy, jako ten poslední. V pátek urval Avtomobilist v sedmé sérii výhru v Nižném Novgorodě. Těsné a vyrovnané zápasy dokážou bílo-červení téměř vždy urvat ve svůj prospěch a tak mají nejnižší počet porážek v lize (pouhé dvě) a vedou tabulku celé KHL o skóre před CSKA Moskva. Navíc se mohou opřít o duo nejproduktivnějších hráčů ligy – letní posilu z Viťazu Makejeva a 42letého nestárnoucího Dacjuka.
    Dosti neobvyklou kuriozitou je, že k vedení v lize stačí při nejlepším útoku soutěže i podprůměrná obrana, až třináctá v počtu inkasovaných branek. I zmíněná Riga, která je předposlední, dostala méně branek.

Vzájemné zápasy
    Do minulé sezóny se táhla šňůra pěti vítězství Jekatěrinburgu s celkovým skóre 21:5, loni ale hokejisté Severstali zabrali a v obou duelech bodovali. Po porážce 2:3 po prodloužení na Uralu dokázali v lednu na domácím ledě konečně zvítězit 3:1 (30. Markovin, 44. Geraskin, 56. Monachov – 46. Trjamkin).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Kudako, Afanasjev, Adamčuk, Karimov, Tichonov – Geraskin, Vicharev, Kapustin – Kodola, Vovčenko, Petunin – Nättinen, Bukarts, Liška – Alexejev, Dumbadze, Kara – Čižikov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Gross) – Trjamkin, Vasilevskij, Genoway, Zborovskij, Bodrov, Mamkin – Makejev, Dacjuk, Golyšev – Bělousov, Sexton, Holland – Kulikov, Macek, Bočarov – Litovčenko, Platt, Protapovič.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Berseňov, Judin.

Oba celky stojí nastoupeny na modrých čarách k poslechu hymny. Domácí hokejisté budou hrát ve žlutočerných dresech, Avtomobilist v bíločervené kombinaci.

00:01

0:20
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., podrážení).

0:31
    Na pravém kruhu pálil z první nikým nehlídaný Makejev, švihem však Podjapolského nepřekonal.

0:51
    Georgij Bělousov po rychlé zasekávačce zblízka přestřeluje a domácí vyhazují.

2:20

2:53
    Čerepovecká posila z Viťazu Joonas Nättinen si mohl debut v žluto-černém dresu osladit gólem, zblízka však neprotlačil kotouč za Kovářova záda.

4:52
    Protiútok domácích zastavuje pádem na led Bodrov, kotouč končí za brankou Jekatěrinburgu a oba celky střídají.

5:16
    První reklamní přestávka.

6:44
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí vybojovali puk za soupeřovou bránou, zpětnou přihrávku na modrou čáru posunul Tichonov k Afanasjevovi a jeho ránu golfákem Kovář pouze vyrážel do strany. Český brankář nevěděl, kde má kotouč, a zjistil to až ve chvíli, kdy ho ALEXANDR PETUNIN pohotově došťouchl do odkryté klece.
    Asistence: Maxim Afanasjev, Michal Tichonov.
    6:44 Alexandr PETUNIN - 1:0

7:16
    Petunin zůstal na ledě a po chvilce mohl skórovat podruhé, když ho vyslal do úniku Provolněv. Z levého křídla vypálil příklepem a Kováře zachránila zadní tyčka!

8:34
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Kodola – 2 min., podrážení).

9:03
    V přesilovce pálil Genoway těsně vedle a po nárazu do zadního hrazení domácí vyhazují.

10:19
    Vladislav Podjapolskij ukryl křížnou střelu Bělousova do své lapačky.

10:34

12:39
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hosté jen nahodili kotouč podél mantinelu a odjeli střídat. Veterán Dacjuk ho však dokázal vepředu nejen udržet proti přesile, ale ještě předat Mackovi, jehož přihrávku zpoza brány využívá úspornou ranou bez přípravy zblízka STANISLAV BOČAROV.
    Asistence: Brooks Macek, Pavel Dacjuk.
    12:39 Stanislav BOČAROV - 1:1

13:14
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., nedovolené bránění).

14:32
    Silný tlak v přesilovce využívá KIRILL KAPUSTIN. Unavená čtveřice před ním ustupovala a tak se domácí útočník po několika výměnách puku s Nättinenem pohodlně trefuje zápěstím k tyči. Asistence: Joonas Nättinen.
    14:32 Kirill KAPUSTIN - 2:1

14:55
    Kovář má kotouč v lapačce po střele obránce Adamčuka, následuje druhá reklamní pauza.

15:26
    Domácím hokejistům je pískán ofsajd.

16:03
    Kapustin mohl po Kovářově zákroku dorážet z pravého kruhu do odkryté části jeho klece, v posledním zlomku vteřiny mu zablokoval hůl obrovitý obránce Trjamkin.

17:19
    Podjapolskij spěchá na střídačku, domácí v poskytnuté výhodě hrají v šesti.

18:10
    Čerepovecká šestice v čele s Robertsem Bukartsem nepouští soupeře k puku a rozhodčího už musí brnět zdvižená paže.

19:25
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexandr Protapovič – 2 min., držení).

19:25
    Předchozí pasáž nabídla neuvěřitelný obrázek. Žlutočerní svírali soupeře přes dvě minuty, hosté stále nemohli střídat a z posledních sil už jen blokovali prostor před vlastní bránou. Snad dvacet zblokovaných nebo nepřesných střel muselo přijít, než konečně před bývalým hráčem Zlína či Sparty Bukartsem zasáhl Kovář a může nastat klasická přesilovka.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Lídr KHL po první třetině překvapivě prohrává v Čerepovci. Jakub Kovář kapituloval poprvé po dorážce nejproduktivnějšího hráče Severstali Alexandra Petunina v 7. minutě. Přihrávku Brookse Maceka zpoza brány využil k vyrovnání Stanislav Bočarov, ale za necelé dvě minuty v přesilovce vrátil domácím náskok Kirill Kapustin. Hokejisté Čerepovce navíc zahájí druhou třetinu se zbývající minutou a 35 vteřinami přesilové hry k dobru.

Statistiky první třetiny:
    Střely na bránu 9:8, vhazování 6:10, čas v útoku 4:59 – 3:15, vyloučení 2:2, využití 1:0.

20:01

21:25

22:04
    Čerepovecký nápor pokračoval i po vypršení trestu. Vovčenko našel před bránou zcela volného Petunina, kterého sice rozklekem vychytal Kovář, ale domácí útočník byl při střele zezadu faulován.

22:04
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michail Mamkin – 2 min., podrážení).

23:28
    Vladislav Kodola zpoza brány hledá spoluhráče, ti jsou však dobře pokryti a do šance se nenabízejí.

24:04

25:30
    Tvrdou střelu Charlese Genowaye od modré čáry vyráží Vladislav Podjapolskij do strany.

26:19
    Souvislou pasáž nahoru-dolů ukončuje ofsajd domácího Provolněva, následuje komerční přestávka.

28:03
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Afanasjev – 2 min., hákování).

28:50
    Dacjuk nabil Genowayovi na golfák, který naráží do výstroje Vladislava Podjapolského.

29:13
    Severstaľ se vysvobozuje z tlaku a může prostřídat.

30:03

31:14
    Protapovičova střela vypadla Podjapolskému z lapačky, jako první se vzpamatovali jeho spoluhráči a uklízejí puk z nebezpečného prostoru.

31:55
    Z levého kruhu pálil těsně vedle domácí brány Genoway.

32:48
    Vyhozený kotouč končí na domácí střídačce, pokračovat ve hře se bude až po komerční přestávce.

33:23
    Sergej Zborovskij prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě, výjimkou byla poslední překážka – lapačka domácího brankáře.

34:16
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Charles Genoway – 2 min., nedovolené bránění).

34:38
    Bukarts je se svou dlouhou holí nesmírně aktivní, ale jeho počínání hosté zastavují a vyhazují přes celé kluziště.

36:13
    Adamčukovi přeskakuje kotouč hůl do středního pásma, tohle oslabení Avtomobilist přežije.

36:16

36:38
    Podjapolskij přicvakl lapačkou puk na ledě po střele Michaila Mamkina od modré. Vhazovat se bude v domácím obranném pásmu.

37:55
    Domácí gólman se vrhl šipkou po křížně nahozeném puku, sice ho nezastavil, ale spoluhráči stačili kotouč podržet, než se Podjapolskij znovu postavil do brány.

38:45
    Závaru odolal i Kovář, za jeho záda se nepodařilo prošťouchnout puk domácímu Liškovi.

38:59
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Čerepovce.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Prostřední část hry nepřinesla žádný gól. Favorizovaný Jekatěrinburg měl více šancí, domácí hrozili hlavně v přesilových hrách, ale celkově bylo zajímavých okamžiků k vidění méně než v úvodní třetině a tak stále platí stav 2:1.

Statistiky po dvou třetinách:

40:01

41:33
    Hosté se vymanili z obranného pásma a z protiútoku pálil do brankáře obránce Zborovskij.

41:57
    Po chybě hostujícího obránce Mamkina pálil z mezikruží úplně volný Vovčenko. Kovář jeho tutovku za svá záda nepustil.

43:19
    Zborovského zpětnou přihrávku veterán Dacjuk přejel a domácí posouvají kotouč do středního pásma.

45:02
    Důrazný Petunin vybojoval puk v útočném pásmu a předal ho Adamčukovi, jehož prudkou střelu chytá Jakub Kovář.

46:41
    Podjapolskij vytěsnil rozklekem střelu Zborovského, který si nabruslil na pravé křídlo.

47:52
    Kovář vyráží ránu jednoho z domácích hokejistů brankářskou holí do rohu.

48:45
    Nastřelený kotouč se odráží o zadní mantinel a Kirill Adamčuk ho pohotovou ranou vrací z úhlu na Kováře, který opět odolal.

49:42
    Tečovaná střela Denise Bodrova rozvlnila ochrannou síť za čerepoveckou bránou.

51:05
    Hostům se začíná povážlivě krátit čas a stále se nemohou dostat do útočného pásma. Domácí výtečně hájí obrannou modrou, vepředu jim stačí přejet červenou čáru a nahodit.

51:30
    Tak konečně se Avtomobilisté sesypali na Podjapolského, který raději zalehává kotouč a po reklamní pauze se bude vhazovat na jeho straně.

52:06
    Domácí zakázané uvolnění, ovšem předtím mohli být hosté rádi, že nešli do čtyř, když se Zborovskij věnoval z pravého křídla najíždějícímu Kodolovi.

52:06
    Oddechový čas pro domácí.

52:51
    Pavel Dacjuk se protáhl mezi beky a předal puk na levé křídlo Stanislavu Bočarovovi, jehož pokus z úhlu končí v lapačce Vladislava Podjapolského.

54:02
    Kapustin dostihl vyhozený kotouč a hokejisté Severstali zůstali v útočném pásmu. Liška však neadresoval připravenému Bukartsovi přesnou přihrávku.

54:57

55:52
    Rychlý ťukes na jeden dotek za bránu a zpět před ni zakončil těsně vedle Sexton. Domácí vyhazují přes celé hřiště.

56:57

57:03
    Přesilovková kombinace ještě pokračovala při hře pět na pět. Genoway prostřelil Podjapolského zprava mezi betony a Čerepovci zachránila vedení dobře ukotvená tyčka!

57:15
    Dnešní utkání sleduje 1516 diváků.

57:32
    Střelu po ledě od levého hrazení ukryl v lapačce Vladislav Podjapolskij. Nastal čas odvolat Kováře z brány?

57:32
    Oddechový čas pro hosty. Bill Peters posle na led šestici bruslařů, Kovář zůstane na střídačce.

57:54
    Domácí v power-play vyhráli buly, od modré čáry pálí do Podjapolského lapačky obránce Vasilevskij.

58:22
    Na modré čáře nezachytil zpětnou přihrávku Vasilevskij, domácí pětice může vystřídat.

59:13
    Avtomobilist znovu zavezl puk do útočného pásma.

59:31
    Do brejku ujel Kirill Kapustin a mohl zápas rozhodnout, od pravého mantinelu však minul prázdnou bránu.

59:57
    Nastřelený kotouč zalehává Podjapolskij, hostům zbývá čas na vyhrané buly a poslední střelu.

V Čerepovci se zrodil překvapivý výsledek! Hokejisté Jekatěrinburgu teprve potřetí v sezóně nebodovali a z čela tabulky KHL je sesadil výhrou v moskevském derby CSKA.
    Všechny góly padly mezi 7. a 15. minutou první třetiny, vítězný dal v přesilovce po několika výměnách puku s novou posilou Nättinenem Kirill Kapustin. V dalším průběhu zářili oba brankáři, kterým shodně jednou pomohla také nastřelená tyčka. Poslední část hry patřila Avtomobilistu, ovšem domácí zodpovědně bránili a výhru si sebrat nenechali.

Statistiky zápasu:

Jakub Kovář (JEK) 18 zákroků, 2 obdržené góly, úspěšnost 90%
    Adam Liška (ČER) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:39 (18:13:35)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 7. Petunin (Afanasjev, M. Tichonov), 15. Kapustin (Jo. Nättinen) – 13. Bočarov (Macek, Dacjuk)

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Kudako, Afanasjev, Adamčuk, Karimov, M. Tichonov – Geraskin, Vicharev, Kapustin – Kodola, Vovčenko, Petunin – Jo. Nättinen, Roberts Bukarts, Liška – A. Alexejev, Dumbadze, Kara.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Ch. Genoway, Zborovskij, D. Bodrov, Mamkin – Makejev, Dacjuk, Golyšev – Bělousov, Sexton, Holland – P. Kulikov, Macek, Bočarov – Litovčenko, Platt, Protapovič.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Berseňov, Judin