Nové Zámky – Zvolen 1:0 (4:3 po s.n.) | Košice – Miskolc 4:1 (kon.)
konec
HC Košice
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
sk Úterý 20.10.2020, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Zápas medzi HC Košice a DVTK Miškovec sa práve skončil. Úspešnejší v ňom boli domáci, ktorí súpera zdolali pomerom 4:1 a do tabuľky si pripísali prvé tri body.

  Pomer striel v dnešnom zápase: 28:17

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. (20:17:53)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:20
  Košice posielajú puk cez všetky čiary. Máme tu poslednú minútu riadnej hracej doby i celého zápasu.
   
  58:35
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
   
  58:02
  Posledné dve minúty. Nedeje sa už prakticky nič zaujímavé, zápas sa len dohráva.
   
  57:22
  Posledné tri minúty zápasu. Rajna už medzičasom zacúval medzi tri žrde, zdá sa, že Miškovec už ďalší inkasovaný gól riskovať nebude.
   
  56:17
  Oddychový čas domácich.
   
  55:46
  Oba celky sú už v plnom počte.
   
  55:15
  Košice hrajú so štyrmi hráčmi. Miškovec je stále usadený v blízkosti ich bránky, paradoxne, hrá tam takmer bez striel.
   
  54:57
  Hostia sú stále bez gólmana. Košice si zbytočne komplikujú záver stretnutia, hrá sa výlučne pred bránkou Jakuba Sedláčka.
   
  53:39
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Radek Deyl – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + 10 min. osobný trest, napadnutie oblasti hlavy a krku).
   
  53:08
  Rajna ostáva na striedačke. Hostia majú o dvoch hráčov viac, hrajú ale s prázdnou bránkou.
   
  53:08
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Oliver Jokeľ – 2 min., sekanie).
   
  53:08
  Oddychový čas hostí.
   
  53:08
  Košice hrajú v plnom počte.
   
  52:26
  Košice dali gól!
  Bolo však viac-menej jasné, ako to dopadne. Košice sa neuponáhľali, počkali si na ideálny moment a z vlastného pásma trafili prázdnu miškoveckú svätyňu. Skóroval MAREK BARÁNEK. Asistencia: Žiga Pavlin.
   
  52:05
  Hostia to skúšajú bez brankára, hrajú so šiestimi korčuliarmi!
   
  51:38
  Domáci sa bránia jednoducho, ale dobre. Puk lieta často až na opačný koniec klziska.
   
  51:08
  Vylúčenie v tíme HC Košice (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
   
  50:49
  Milého pokus od modrej. Rajna všetko videl a hru prerušil.
   
  50:30
  Miškovec sa teraz dobre bráni, zároveň mu však rýchlo ubúdajú sekundy, ktoré by mohli hrať veľkú úlohu pri prípadnej snahe o vyrovnanie.
   
  49:43
  Rokaly zachytil košickú rozohrávku a puk poslal vysokým oblúčikom ďaleko od Rajnu — až k Sedláčkovi.
   
  49:09
  Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Bence Szirányi – 2 min., nedovolené bránenie).
   
  48:36
  Teraz nám to ale arbitri vynahradili a hru prerušili hneď dvakrát. Po vhadzovaní pred Sedláčkom to skúšal Göz, priestor troch žrdí sa mu však trafiť nepodarilo.
   
  47:48
  Pospíšil vykreslil na ľadovej ploche veľký oblúk a počkal, kým jeho spoluhráči prestriedajú. Stále hráme bez prerušenia, už niekoľko minút.
   
  46:49
  Napriek tomu zabojoval v pásme Belluš, ktorý ešte získal puk pre spoluhráčov, ale nič vážnejšie z toho Košice nevyťažili.
   
  46:12
  Sekundy plynú veľmi rýchlo, hra sa prerušuje v tretej tretine minimálne. To všetko sú faktory, ktoré hrajú v prospech domácim. Tí už sa za gólmi ponáhľať nemusia.
   
  44:16
  A ďaleko sa nedostal ani Miskolczi. Ten chcel využiť trochu priestoru pri mantineli, v útočných radoch mu však chýbala podpora. Napokon tak nemal komu prihrať.
   
  43:07
  Wolff to nemyslel zle, keď puk posúval na spoluhráča cez os klziska. Košice však jeho zámer dobre prečítali a súpera do šance nepustili.
   
  41:08
  Úvodné sekundy hrajú v neprospech Miškovca, keďže hra sa centralizuje pred bránkou Rajnu. Hostia potrebujú hru presunúť na opačný koniec.
   
  40:30
  Tretia tretina práve začala plynúť. Budeme zvedaví, či sa počas nej ešte udeje niečo podstatné, alebo to už Košice dotiahnu do úspešného konca.
   
  40:01
  Začala sa tretia tretina.
   
  Hlavný arbiter skontroloval čas a spolu so sirénou odpískal koniec druhej tretiny. Hráči si pôjdu odpočinúť, a síce za priebežného stavu 3:1 v prospech domácich.

  Pomer striel po 2. tretine: 26:10

  Tretia tretina sa začne približne o 19:45.
   
  40:00
  Druhá tretina sa skončila.
   
  39:30
  Je tu posledná minúta druhej tretiny.
   
  38:41
  Obrovská šanca Miškovca počas vlastného oslabenia! János Vas sa dostal do samostatného úniku proti Sedláčkovi. V rozhodujúcej chvíli si to hodil na bekhend, ale zblízka už košického brankára neprestrelil.
   
  37:36
  Košičania roztočili presilovkový kolotoč. Pred bránkou bol dobre postavený Růžička, ktorý clonil Rajnovi vo výhľade. Puk spoza kruhu k nemu napokon nepreletel cez prehustenú miškoveckú tretinu.
   
  36:50
  Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Kyle Osterberg – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
   
  36:00
  Košice hrajú medzičasom v plnom počte.
   
  34:46
  Košice dali gól!
  Košičania rozostavili svoj presilovkový formát, ktorý bol pomerne rýchlo úspešný. Na konci ich gólovej akcie stál pritom PAVEL KLHŮFEK, ktorý tak zavŕšil hetrik. Asistencia: Oliver Jokeľ.
   
  34:33
  Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Márk Miskolczi – 2 min., držanie).
   
  34:15
  Slovák si skúsene počkal za košickou bránkou a útočnú akciu založil v ideálnej chvíli. Oceliari poľahky prenikli pred Rajnu, tam ich ale hostia zatlačili k mantinelom.
   
  33:54
  Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Pospíšil – 2 min., sekanie).
   
  33:30
  Klhůfek by počas presilovej hry rád zavŕšil hetrik. Teraz to však nemal ideálne, pálil len od modrej čiary do priestoru, na ktorý Rajna dobre videl. Puk si tak sklepol betónmi.
   
  32:46
  Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (János Vas – 2 min., podrazenie).
   
  31:16
  Hra mierne stratila na svojom tempe. Videli sme viacero nepresností, ani jeden z tímov v tejto chvíli nedokázal založiť svoju útočnú akciu.
   
  30:25
  Domáci chybovali v strednom pásme, výsledkom čoho bola veľká šanca Miškovca. Rokaly s Vasom to už síce do prečíslenia nestihli, nebezpečná však bola aj Vasova tvrdá strela z kruhu. Sedláček ju musel vytesniť na ochrannú sieť.
   
  30:07
  Miškovec sa dožadoval zakázaného uvoľnenia, Oceliari však v strednom pásme jemne tečovali. Prerušovať sa tentokrát nebude.
   
  29:01
  Teraz to už na Sedláčka prepadlo. Bence Szirányi mal ale smolu, že sa košickému gólmanovi hráči v rozhodujúcej chvíli rozostúpili a on tak mohol puk bez problémov zachytiť.
   
  28:38
  Egle udržal pásmo pre svoj tím, následné miškovecké zakončenie ale neprešlo cez pevnú defenzívu Oceliarov.
   
  27:49
  Lövei si vymenil puk s Osterbergom, ani jeden z nich sa ale k lepšiemu zakončeniu nedostal. Smerom dopredu teraz pôjdu hokejisti odetí v čierno-oranžovom.
   
  26:10
  Košičania sa snažili hru zrýchliť po ľavej strane, ale pri puku bol najskôr Csányi. Ten ho tak poslal na opačný koniec, odkiaľ ho Oceliari vystrelili nedovolene.
   
  25:12
  Rajna teraz zaľahol puk pred dobiedzajúcim Bellušom. Nasleduje komerčná prestávka.
   
  24:06
  Zakázané uvoľnenie hostí.
   
  23:45
  Tvrdý pokus Slováka od modrej. Oprel sa do prihrávky od miškoveckej brány, ale priestor Rajnovej svätyne zasiahnuť nedokázal.
   
  22:56
  Sedláček sklepával puk k zadnému mantinelu, kde sa k nemu dostali domáci korčuliari. Tí však potrebovali prestriedať, a tak sa dynamizácie hry nedočkáme ani tentokrát.
   
  21:48
  Hra sa v úvode prostrednej časti prelieva zo strany na stranu. O čosi viac z nej majú Košice, výraznejšiu šancu si však vypracovať nevedia.
   
  20:10
  Prostredné dejstvo práve začalo plynúť. Čaká nás ďalších dvadsať minút zápasu medzi košickými oceliarmi a ľadovými medveďmi z Miškovca.
   
  20:01
  Začala sa druhá tretina.
   
  Siréna v Steel aréne ohlásila koniec prvého dejstva. Celky schádzajú z ľadu po dvadsiatich minútach za priebežného stavu 2:1.

  Pomer striel po 1. tretine: 12:6

  Druhá tretina sa začne približne o 18:53.
   
  20:00
  Prvá tretina sa skončila.
   
  19:27
  Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
   
  18:18
  Košice dali gól!
  Košičania sa ale presadili bezprostredne po Wolffovom návrate na ľad. V pásme nepoľavili a súperovi pohrozili viacerými strelami. Cestu do siete si napokon našiel puk PAVLA KLHŮFKA. Druhý gól za posledných 10 minút pre tohto muža. Asistencia: Martin Réway.
   
  17:38
  Opäť sa činila trojica Milý — Pospíšil — Klhůfek. Druhý menovaný to skúšal v predbránkovom priestore, Klhůfek zasa tečoval ranu od modrej. Nič toho v miškoveckej sieti neskončilo.
   
  16:15
  Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Nickolas Wolff – 2 min., hákovanie).
   
  15:47
  Tvrdá hra Jenyša, ktorý prišiel súpera dohrať k zadnému mantinelu. Pískať sa však v žiadnom prípade nemohlo, všetko to bolo v súlade s pravidlami.
   
  15:06
  Miškovec sa dopustil zakázaného uvoľnenia. Vas následne buly nezvládol, ale pomohol mu Szirányi, ktorý vybojoval puk pre svoj tím. Hostia teraz budú chcieť striedať.
   
  13:20
  Košičania by radi pridali aj druhý gól, čo demnoštroval Havrila. Ten v útočnom pásme poriadne ponaháňal dvojicu súperov, k puku sa však nedostal.
   
  12:41
  Košice dali gól!
  Následne to už ale nedokázal. Košičania zvolili tentokrát výrazne tvrdší projektil, ktorý si napokon predsa len našiel cestu do siete. Presadil sa PAVEL KLHŮFEK. Asistencie: Marek Baránek, David Růžička.
   
  12:35
  Obrovská košická šanca! Milý dostal puk k bližšej žrdi, odkiaľ skúsil v rýchlosti dvakrát zakončiť. Rajna si ale žrď postrážil a svoj tím podržal.
   
  12:06
  Egle zachytil košickú rozohrávku a puk posielal okamžite dopredu. Bola tam nenápadná strela, po ktorej musel Sedláčik hru prerušiť. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.
   
  11:37
  Košičania vyslali tvrdý projektil od modrej, ktorý ukryl Rajna v lapačke. Vopelka si ešte pred bránku skúsil nakorčuľovať, ale puk gólmanovi nevypadol. Vojtkó tak prišiel košickému útočníkovi okamžite dohovoriť.
   
  10:27
  Jenyš bol zozadu napádaný dvojicou súperov a aj keď sa snažil spätnou prihrávkou nájsť spoluhráča, nepodarilo sa mu to. Dopredu pôjdu hokejisti z Miškovca.
   
  09:41
  Teraz si domáci vypracovali pomerne slušný tlak. Vietor do miškoveckej tretiny priniesla trojica Milý — Pospíšil — Klhůfek, ani jeden z nich ale Rajnu neprepálil.
   
  08:20
  Košičania si puk rozhodili v pásme a poslali ho na modrú čiaru. Tam Slovákovi prepadol cez čepeľ a skončil len v stredovej tretine. Domáci tak museli vykorčuľovať.
   
  07:55
  Nasleduje komerčná prestávka.
   
  05:54
  Aj v tejto chvíli boli aktívnejší hostia, hoci tentokrát im to bolo skôr na škodu. Szirányi rozohrával neuvážene cez všetky čiary, z čoho je len zakázané uvoľnenie.
   
  05:00
  Miškovec dal gól!
  A Oceliarov to môže poriadne mrzieť. Miškovec sa totiž dostal do rýchleho protiútoku, v ktorom našiel recept na Sedláčka SZILÁRD ROKÁLY. Asistencie: Kevin Wehrs, Haralds Egle.
   
  04:49
  Jenyš získal pásmo pre Košice. Domáci si v ňom ešte puk rozhodili na modrej čiare, strela z pravej strany však našla len nohy maďarského hokejistu.
   
  04:02
  Růžička si pri mantineli podal dvoch súperov, Miškovec sa tak stiahol za vlastnú bránu. Odtiaľ poslal puk nedovolene a je z toho len zakázané uvoľnenie.
   
  03:20
  Hrá sa dlho bez prerušenia. Oba celky si viackrát vymenili puk, keď ho Miškovec zbytočne nahadzoval na zadný mantinel, Košičania sa zasa nepretlačili cez vykrytú stredovú čiaru.
   
  02:39
  Göz si v strednom pásme vypýtal puk a po pravej strane ho dostal až k súperovej bránke. Miškovec tam chvíľu operoval, ani tentokrát z toho ale nebolo nič zaujímavé.
   
  01:16
  Jenyšovo zakončenie z uhla. Košice sa ešte v predbránkovom priestore snažili o dorážky — neúspešne.
   
  00:57
  Na opačnej strane sa ocitol v dobrej šanci Osterberg. Do pásma si prikorčuľoval z druhej vlny, puk dostal medzi kruhy, ale Sedláčkovu bránku trafiť nedokázal.
   
  00:06
  Napokon z toho bolo rýchle zakázané uvoľnenie Miškovca. Hra sa presťahovala pred Rajnu, ktorý sa prilepil k ľavej žrdi, puk ale chytať nemusel.
   
  00:03
  Stretnutie medzi Košicami a Miškovcom sa práve začalo. Domáci celok je pri puku a v hĺbke stredného pásma premýšľa, čo s ním.
   
  00:01
  Stretnutie sa práve začalo.
   
  Hráči už stoja nastúpení vo vyprázdnenej Steel aréne. Nasledovať budú hymny Slovenskej republiky a Maďarska. Po ich odznení sa zápas začne.
   
  Úvodné zostavy:

  HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Novota — Vopelka, Chovan (C), Réway — Milý, Pospíšil, Klhůfek — Belluš, J. Eliaš, Jenyš — Krasničan, Havrila, Jokeľ — Frič

  DVTK Miškovec: Rajna (Kiss) — Wehrs, Szirányi, Wolff, Vojtkó, Göz, Láda — Egle, Vas, Rokaly — Flick, Osterberg, Lövei — Révész, Miskolczi, Csányi — Farkas.
   
  Vážení športoví priatelia, vitajte pri priamom prenose z deviateho kola Tipos extraligy, v rámci ktorého si budú sily merať HC Košice a DVTK Jegesmedvék Miškovec.

  Pre HC Košice pôjde o druhý súťažný zápas v aktuálnej sezóne, pričom prvý odohrali len v nedeľu. Celok z východného Slovenska nastúpi na stretnutie v Steel aréne po dlhých 226 dňoch z pozície jedenásteho, a teda predposledného celku extraligovej tabuľky. Oceliari v ostatnom kole nestačili na Zvolen, ktorému podľahli 3:5 a s navlas rovnakým skóre sa zaradili pred posledný Liptovský Mikuláš. Aby sa zverenci trénera Jana Šťastného odlepili odo dna tabuľky, maďarský celok potrebujú zdolať minimálne po predĺžení, respektíve samostatných nájazdoch.

  Posledný odohraný zápas Košíc:
  HKM Zvolen — HC Košice 3:5

  Ani DVTK Jegesmedvék Miškovec na tom nie je o poznanie lepšie. Patrí mu síce ôsma priečka, ale len so ziskom dvoch bodov za dve prehry po predĺžení a samostatných nájazdoch. Zverenci Kanaďana Allisona nastrieľali počas troch odohraných stretnutí päť gólov, pričom sami ich inkasovali osem. V aktuálnej sezóne sa ľadové medvede z výhry ešte netešili, no ak by Košice na ich ľade zdolali, mohli by sa posunúť smerom nahor a v tabuľke by mohli preskočiť Nové Zámky.

  Posledné tri odohrané zápasy Miškovca:
  DVTK Jegesmedvék Miškovec — Dukla Trenčín 2:3
  HC 05 Banská Bystrica — DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:1 sn
  DVTK Jegesmedvék Miškovec — HC Slovan Bratislava 2:3 pp
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 13. Klhůfek (Baránek, Růžička), 19. Klhůfek (Réway), 35. Klhůfek (Jokeľ), 53. Baránek (Pavlin) – 5. Rokály (Wehrs, Egle)


  HC Košice: Sedláček (Riečický) — Pavlin, Baránek, Mudrák, Růžička, Slovák (A), Deyl (A), Novota — Vopelka, Chovan (C), Réway — Milý, Pospíšil, Klhůfek — Belluš, J. Eliaš, Jenyš — Krasničan, Havrila, Jokeľ — Frič
  DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna (Kiss) — Wehrs, Szirányi, Wolff, Vojtkó, Göz, Láda — Egle, Vas, Rokaly — Flick, Osterberg, Lövei — Révész, Miskolczi, Csányi — Farkas