Pondělí 26.10.2020, 20:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 5. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (22:30:56)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:8.

Zatímco úvodní půle dohrávky 5. kola německé Bundesligy nenabídla mnoho zajímavých momentů, do druhých 45 minut hlavně Augsburg vstoupil mnohem odhodlaněji. Úvodní šanci sice zahodil Diaby, poté se ovšem hosté dostali hned k několika atraktivním příležitostem a jednu z nich po parádní zasekávačce dokázal proměnit Daniel Caligiuri, jednoznačně nejlepší muž v bílém dresu. Dlouho se zdálo, že by stav mohl zůstat vyrovnaný až do závěrečného hvizdu, jenže v 74. minutě hostům klapla standardní situace a ve vzduchu hlavičkující Lucas Alario konečně prolomil prokletí svého týmu, který předtím dvakrát napálil brankovou konstrukci. Skóre 3:1 v posledních vteřinách do odkryté klece uzavřel Moussa Diaby. Leverkusen zůstává neporažený a posouvá se na čtvrté místo za silnou trojku ve složení RB Lipsko, Bayern a Dortmund. Augsburg se vinou horšího skóre propadl na 11. pozici.

90+4

90+4
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Ne vždy se risk s vysunutým gólmanem vyplácí. Lukáš Hrádecký velmi takticky vyboxoval míč někam ke středu hrací plochy a Leon Bailey už věděl, jak s ním naložit. Jeho střela od půlící čáry by sice nedoputovala do sítě, ovšem MOUSSA DIABY předvedl závěrečný sprint a volný balon kopl do místa určení. Ihned poté sudí píská konec. Asistence: Leon Bailey.

90+3
    Ještě je tu jedna šance od rohového praporku, kterou má Daniel Caligiuri.

90+3
    Do vápna míří Rafał Gikiewicz. Zajímavé řešení kopu od středové čáry.

90+2
    Skvělé krytí míče předvádějí domácí. Moussa Diaby a Karim Bellarabi si předali dva dalekonosné centry s chirurgickou přesností. Augsburg už je ve viditelné křeči.

90+1
    Sudí nastavují tři minuty. Bude 180 vteřin stačit k vyrovnání, nebo si všechny body odnesou domácí?

90
    Diaby zkoušel vpřed vyslat Floriana Wirtze, jeho přihrávka však byla příliš krátká.

89
    Lukáš Hrádecký čekal na přiběhnuvšího útočníka, pak si ještě jednou míč položil k nohám a posílá výkop někde za půlku. Slušný strategický manévr.

88
    Na míči jsou sice hráči v bílém, dostat se dále než za půlící čáru je ovšem pro ně nadlidským úkolem. Edmond Fayçal Tapsoba navíc zvládl udržet míč na hrací ploše a pokračuje natahování času ze strany Bayeru.

87
    Rozhodčí Storks nyní předvedl povedený moment, když se míči vyhnul jakoby hrál v Matrixu. I sudí někdy dokáže obohatit fotbalové představení svým dílem.

86
    Vzdušný souboj lépe ustál Daley Sinkgraven. Leverkusen se tak dostává k dalšímu autovému vhazování, které mu umožní našetřit možná i desítky vteřin.

85
    Hosté potřebují útočit, jenže Jeffrey Gouweleeuw se přesto musí vrátit jen ke Gikiewiczovi. V hlavách hráčů je možná bilance ze vzájemných zápasů, nervozita zjevně stoupá.

84
    Tentokrát se s míčem na chvíli obejme Lukáš Hrádecký, jehož zkoušel ohrožovat Daniel Caligiuri, ovšem klid v zakončení mu neumožnil Aleksandar Dragović.

84
    Snadná práce pro Gikiewicze po dalším rohu domácích. Míč si ze vzduchu sebral jako švestku ze stromu.

83
    Diaby se prvními dvěma doteky dokáže dostat mimo přítomnost svého strážce, jenže přihrávky už nejsou jeho doménou. Nyní zblízka trefil Roberta Gumnyho.

81
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Marco Richter.
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raphael Framberger, přichází Robert Gumny.
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Karim Bellarabi.

Patrik Czepiec

Branky: 16. Alario (pen.), 74. Alario (Amiri), 90+4. Diaby (Bailey) – 52. D. Caligiuri (Vargas)

Karty:   78. Alario (LEV) – 15. Framberger (AUG), 77. Vargas (AUG)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (36. Dragović), S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven – Palacios (63. Wirtz), Baumgartlinger, Amiri – Bailey, Alario (81. Bellarabi), Diaby.
    Náhradníci: Lomb – Wirtz, Weiser, Tah, Wendell, Bellarabi, Demirbay, Jedvaj, Dragović.

FC Augsburg: Gikiewicz – Iago, Uduokhai, Gouweleeuw, Framberger (81. Gumny) – D. Caligiuri, Gruezo, R. Khedira (81. Richter), Hahn (46. Vargas) – Niederlechner (73. Strobl), Gregoritsch (46. Jensen).
    Náhradníci: Koubek – Vargas, Gumny, Oxford, Richter, Pedersen, Suchý, Strobl, Jensen.

Rozhodčí: Storks – Siewer, Hüwe