FK Krasnodar – Chelsea 0:4 (kon.) | Başakşehir – PSG 0:2 (kon.) | Sevilla – Rennes 1:0 (kon.)
Dortmund – Zenit 2:0 (kon.) | Club Brugge – Lazio 1:1 (kon.) | Juventus – Barcelona 0:2 (kon.)
Ferencváros – Dynamo Kyjev 2:2 (kon.) | Manchester Utd. – RB Lipsko 5:0 (kon.)
Ferencváros Budapešť
2:2 (0:2)
Dynamo Kyjev
Středa 28.10.2020, 21:00 • Groupama Arena (Budapešť) • Liga mistrů • Skupina G

On-line přenos je u konce. Já vám děkuji za pozornost a u fotbalové Ligy mistrů zase někdy na počtenou! (23:17:41)

Tabulka skupiny G (po 2. kole):

1. Barcelona – 6 bodů (7:1)
    2. Juventus – 3 body (2:2)
    3. Dynamo Kyjev – 1 bod (2:4)
    4. Ferencváros – 1 bod (3:7)

V Budapešti se utkaly po úvodním kole dva poražené celky. Ferencváros chtěl odčinit výprask z Barcelony a Dynamo Kyjev domácí prohru s Juventusem.

A po prvním dějství vše nasvědčovalo tomu, že úspěšnější budou Kyjevané. Ve 28. minutě totiž z penalty otevřel skóre Cygankov a na jeho trefu navázal před přestávkou De Pena.

Jenže takřka po hodině hry snížil na rozdíl jedné branky Nguen a drama bylo na světě. Domácím nakonec pomohlo vyloučení Sydorčuka, které potrestal Boli v poslední minutě řádné hrací doby.

Utkání tak skončilo remízou 2:2.

Držení míče: 50% : 50%.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:1.
    Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:11.

90+5

90+5
    Bojko (Dynamo Kyjev) se blýskl zákrokem večera! Gólman ukrajinského týmu čelil během krátké chvíle dvěma rohovým kopům a po tom druhém mu chtěl Zubkov zavěsit balon pod břevno. Bojko však míč skvělým reflexem vyrazil a zachránil tak svému celku bod.

90+3
    Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Gerson Rodrigues.

90+2
    Zmíněnou šanci chtěl chytit za pačesy Blažič (Ferencváros). Jako stoper překvapil nečekanou střelou z dálky, která zaplachtila vysoko nad branku.

90+1
    Ještě je tu pro oba celky šance strhnout vedení na svou stranu. Nastavuje se totiž hned 5 minut.
    90. Franck BOLI - 2:2

90
    Ferencváros právě vstřelil branku!
    V Groupama Areně vybuchla exploze radosti! Po nakrátko rozehrané standardce se do balonu opřel Mak, ve vápně stojící Laïdouni jeho střelu ukázkově stopnul a vzápětí z otočky posunul míč do středu na FRANCKA BOLIHO, který se ani v krkolomné pozici nemýlil.

89
    Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vladyslav Suprjaha, přichází Benjamin Verbič.

89
    Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Tudor Baluța.

87
    Ofsajd a v něm Dvali (Ferencváros).

86
    Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Gergő Lovrencsics, přichází Endre Botka.

86
    Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Adnan Kovačević, přichází Laša Dvali.
    86. Červená karta po 2. žluté

86
    Komplikace pro Dynamo Kyjev! Serhij Sydorčuk v souboji o míč přišlápl soupeři nohu a ani omluva ho neuchránila od druhé žluté karty. Svého prohřešku si byl Sydorčuk dobře vědom, takže po vyloučení nijak neprotestoval a kapitánskou pásku při odchodu do sprch ochotně předal spoluhráči.

84
    Za Ferencváros zahrozil střídající Laïdouni. A Bojko měl situaci o to těžší, že míč těsně před ním zaplaval.

Lukáš Jasoněk

Branky: 59. Nguen (Zubkov), 90. Boli (Laïdouni) – 28. Cygankov (pen.), 41. De Pena (Bujalskij)

Karty:   12. Somália (FTC), 21. Heister (FTC), 26. Charatin (FTC), 71. Laïdouni (FTC), 72. Nguen (FTC) – 52. Sydorčuk (DKY), 76. Bujalskij (DKY)   86. Sydorčuk (DKY)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:11.
    Ferencváros Budapešť: Dibusz – Lovrencsics (C) (86. Botka), Blažič, A. Kovačević (86. Dvali), Heister – Somália, Charatin (65. Laïdouni) – Sigér (73. Mak) – Zubkov, Isael (73. Boli), Nguen.
    Náhradníci: Bogdán, Bánki – Frimpong, Mak, Botka, Baturina, Dvali, Boli, Laïdouni.

Dynamo Kyjev: Bojko – Kędziora, Zabarnyj, Popov, O. Karavajev – Bujalskij (82. Garmaš), Sydorčuk (C), Šaparenko (89. T. Baluța) – Cygankov (90+3. Rodrigues), Suprjaha (89. Verbič), De Pena.
    Náhradníci: Neščeret – T. Baluța, Verbič, Šepeljev, Citajšvili, Šabanov, Ledněv, Andrijevskij, Garmaš, Rodrigues, Syrota, Duelund.

Rozhodčí: Kružliak (SVK) – Somolani (SVK), Gringore (FRA)