AEK Atény – Leicester 1:2 (kon.) | Zorja Luhansk – Braga 1:2 (kon.) | AC Milán – Sparta 3:0 (kon.)
Lille – Celtic 2:2 (kon.) | Karabach – Villarreal 1:3 (kon.) | Linz – Ludogorec 4:3 (kon.)
Antverpy – Tottenham 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Dinamo Záhřeb 0:0 (kon.) | Feyenoord – Wolfsberger 1:4 (kon.)
Gent – Hoffenheim 1:4 (kon.) | CZ Bělehrad – Liberec 5:1 (kon.) | Sivasspor – Maccabi Tel Aviv 1:2 (kon.)
AS Řím – CSKA Sofia 0:0 (kon.) | Kluž – Young Boys 1:1 (kon.) | Arsenal – Dundalk 3:0 (kon.)
Molde – Rapid 1:0 (kon.) | Slavia – Leverkusen 1:0 (kon.) | Nice – Beer Ševa 1:0 (kon.)
Benfica – Standard 3:0 (kon.) | Rangers – Lech Poznaň 1:0 (kon.) | Omonia Nikósie – Eindhoven 1:2 (kon.)
Granada – PAOK 0:0 (kon.) | Real Sociedad – Neapol 0:1 (kon.) | Alkmaar – Rijeka 4:1 (kon.)
Lille OSC
2:2 (0:2)
Celtic Glasgow
Čtvrtek 29.10.2020, 18:55 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Evropská liga • Skupina H

Ve druhém tkání skupiny vyhrál AC Milán doma nad Spartou 3:0 a vede se šesti body skupinu. Druhé je čtyřbodové Lille, třetí je Celtic s dnešním jedním bodem a poslední Sparta zatím na bodový zisk čeká. (20:57:12)

Utkání je u konce. V prvním poločasu bylo Lille lepším týmem, ale vylámalo si zuby na střelecké nemohoucnosti. Scott Bain totiž dvakrát dobře zasáhl a navíc ve 41. minutě chytil penaltu. Tou dobou už Celtic vedl o dvě branky, když se v rozmezí 28. – 33. minuty prosadil Mohamed Elyounoussi. Nejprve díky krásné střele k tyči a poté po neméně vydařeném střeleckém pokusu z první z vápna.

Dvacet minut druhé půle se hosté dobře bránili. Jenže během devíti minut dostalo jejich vedení trhlinu a šance na tři body se rozplynula. V 67. minutě totiž snížil Zeki Celik a v 75. minutě stanovil konečný výsledek na 2:2 Jonathan Ikoné. Ani jeden z týmů si pak už žádnou gólovou příležitost nevytvořil – 2:2.

90+5

90+4
    Balon je v poklidu u Scotta Baina, který si počkal, až k němu doběhne Weah a poté sbírá míč do rukou.

90+3
    Domácí mají ještě možnost zahrání rohového kopu, kdyžý Yilmaz prošel hezkou kombinací do vápna a hledal Ikoného. Tomu míč uskočil od kopačky a nebezpečí hasí Shane Duffy.

90+1
    Timothy Weah málem využil nedohody mezi obráncem Duffym a gólmanem Bainem. To by bylo pro Celtic hodně kruté, ale nejrychleji se zorientoval právě brankář Scott Bain a bere míč.

90+1
    Jeremie Frimpong se chopil na půlce míče, na levé straně si udělal dobrý den z protihráče a pronikl až do vápna. Měl před sebou dva hráče, tak zkusil kličku doprava a vystřelil, jenže mířil hodně vedle.

90
    Hosté již nemohou využít žádné možnosti ke střídání.

90
    Rozbíhá se poslední minuta základní hrací doby. Bude se ale hrát ještě pět minut nastaveného času.

88
    Ten nic nevymýšlel a poslal centr do vápna, leč obrana Lille si věděla rady.

88
    Hned poté ale Luiz Araujo zbytečně fauluje právě hráče Celticu, který před okamžikem ztratil míč. Přímý volný kop z pravé strany zhruba čtyřicet metrů od branky rozehraje McGregor.

87
    Po rohu šli hosté do přečíslení tři na dva, ale jakékoliv snahy o ohrožení branky Mike Maignana, který si tedy ve druhém poločase moc nezachytá, hatí špatná přihrávka Elyounoussiho.

87
    Renato Sanches zahraje z pravé strany rohový kop.

86
    Nový muž na hřišti Ismaila Soro na půlce fauloval Boubakary Soumarého a i nyní mohla přijít žlutá karta. Severomakedonský sudí Stavrev ale záložníkovi z Pobřeží Slonoviny jen domlouvá.

85
    To samé platí na druhé straně, kdy šel balon hodně daleko od nabíhajícího si Mohameda Elyounoussiho.

84
    Centr do vápna byl přetažený a Timothy Weah na něj v žádném případě nemohl dosáhnout.

84
    Mohamed Elyounoussi na středu hřiště přejel Svena Botmana a vidí žlutou kartu.

83
    Střídají také domácí. Dnes znovu výborně hrající Yusuf Yazici jde ze hřiště nastupuje místo něj syn slavného libérijského fotbalisty George Weaha Timothy Weah.

82
    Po chvilce následuje ještě jedno střídání Celticu. Olivier Ntcham míří z placu a nahradí ho Stephen Welsch.

81
    Scott Brown jde na hřiště místo Ismaila Sora, dolů odchází také Ryan Christie, místo něhož nastupuje Thomas Rogić.

80
    Ještě před čtvrt hodinou byl zápas jasně v moci Celticu, který vedl o dvě branky. Nyní bude po zhruba dvanáct minut hájit remízový stav.

78
    Hosté ihned zkusili protiútok a po delším čase byl vidět i Mohamed Elyounoussi, jenž v prvním poločasu během pěti minut dvakrát skóroval. Po levé straně se dostal do vápna a zkusil střelu na bližší tyč, kde pohotově zasáhl Mike Maignan. Připisuje si tak dnes vůbec první zákrok.

78
    Po centru šikovného tureckého fotbalisty zakončoval Boubakary Soumaré, ale tentokrát byl Scott Bain na místě.

77
    Yazici bude zahrávat další rohový kop.

76
    Lille pokračuje ve snažení za otočkou zápasu. Renato Sanches ale minul svojí střelou tři tyče.
    75. Jonathan IKONÉ - 2:2

75
    Lille právě vstřelilo branku!
    První centr z levé strany před Ikoném dokázali hosté ještě odvrátit. Ale poté už obrana Celticu kapitulovala. Míč na pravé straně dostal Celik, jenž znovu poslal balon do ohně a vyzval Yusufa Yaziciho ke střele z první. Tomu sice míč vůbec nesedl, ale Turkovi to nemuselo vadit, neboť ze zkažené střely vznikla přihrávka pro JONATHANA IKONÉHO, jenž míč nekompromisně napálil k tyči. Asistence: Yusuf Yazıcı.

73
    Diego Laxalt po faulu na Ikoného vidí žlutou kartu.

70
    Dvacet minut zbývá do konce základní hrací doby a za pomalé střídání Celticu určitě přijde nějaké nastavení. To je čas, jenž má Lille k dispozici ke srovnání stavu.

68
    Édouard fauloval Botmana a domácí zůstávají u míče.
    67. Zeki CELIK - 1:2

67
    Zbývajících zhruba 25 minut zápasu bude ještě hodně zajímavých. Lille totiž střílí kontaktní branku. Yaziciho rohový kop prodloužil Adama Soumaoro na vzdálenější tyč, kde byl připravený ZEKI CELIK a nedal gólmanovi žádnou šanci. Asistence: Adama Soumaoro.

66
    Nový muž na hřišti, Renato Sanches, se sice ke stele dostal, ale opět je jeho pokus zblokován. Nyní se o to zasloužil Bitton.

64
    Dnes velmi dobře hrající Albian Ajeti střídá a na hřiště jde Odsonne Edouard.

64
    Albian Ajeti navíc za pomalý odchod z placu vidí žlutou kartu, což mu ale vůbec nevadí.

64
    Domácí hned třikrát střídají. Dnes hodně neviditelného Benjamina Andrého nahrazuje Renato Sanches. Z placu jde i Jonathan David, kterého střídá další Turek Burak Yılmaz. A zápas nedohraje ani Jonathan Bamba, který byl vidět hlavně v prvních dvaceti minutách. Místo něj přichází Luiz Araujo.

62
    Celtic se pustil do rychlého protiútoku, hosté totiž viděli okénka v obraně soupeře. Finální kombinace se nepovedla Ryanu Christiemu, který před vápnem pozdržel hru a ani se nedostal ke střele.

61
    Lille předvedlo dobrou kombinaci před vápnem, kterou ale totálně zkazil Domagoj Bradarić, když přetáhl centrovaný míč napříč celým pokutovým územím. Aut pro hosty.

60
    Ani Yazici dneska nemá svůj den. Další sražená střela, stejně jako následný centr téhož hráče.

60
    Nyní už tomu bylo jinak, ale Albian Ajeti se výborně vrátil do vápna a odhlavičkoval míč před nabíhajícím Ikoném. Po další akci Duffy srazil centr Soumarého na roh.

58
    Platonická převaha je francouzskému týmu zatím k ničemu, kombinaci před vápnem Celticu schází moment překvapení.

58
    Scott Brown na pravé straně nenechal odcentrovat Bradariće a skluzem poslal míč do zámezí. Když na to přijde, hraje Celtic hodně obětavě.

55
    Lille to rozhodně nebude mít jednoduché. Když jsou hosté v nebezpečí, ihned posílají míč daleko od své branky. Stejně jako nyní.

54
    Ikoné se snažil o další střelecký pokus, ale Scott Brown byl na místě a gólman Bain tak zasahovat nemusel. Je z toho jen roh Lille.

53
    Je to tak, Kristoffer Ajer jde z placu, což je citelný zásah do obrany Ceticu. Nahrazuje ho Nir Bitton.

52
    Žlutou kartu dostává Scott Bain (Celtic FC).

51
    Albian Ajeti se stal u rohového praporku před svojí brankou obětí faulu Celika. Vážnější problém má ale Ajer, jenž leží na zemi a vidíme klasické gesto na střídání.

50
    I hodně překvapivé kousky přináší Yusuf Yazici. Byl na levé straně vápna, nasměřovaný téměř zády k brance. Opřel se do míče na střílenou přihrávku vápnem, že by si jí někdo z hostí mohl srazit do branky. Nestalo se.

49
    Yazici zase posílal roh na bližší tyč, kde ale byl připravený jeden z hráčů Celticu a odhlavičkoval míč pryč.

49
    Celikův centr z pravé stran byl sražen na rohový kop.

47
    Bain rozehrál přímý volný kop po faulu Yaziciho na Frimponga, nicméně spíše to byla přihrávka ve stylu neztratit míč.

46
    Poločasová přestávka zatím žádné střídání nepřinesla. Oba týmy pokračují ve stejném složení.

Červené karty: 0-0.

První poločas přinesl rozhodně pohledný fotbal. Celtic byl minimálně prvních dvacet minut horším týmem, kdy mohl být rád, že je stav 0:0 po dvou dobrých zákrocích gólmana Scotta Baina. Hosté zahrozili poprvé ve 25. minutě, kdy Ajeti z první zakončil vysoko nad. Ale domácí tuto výstrahu vážně nebrali. Ve 28. minutě tak Mohamed Elyounoussi vybooval míč na Celikovi, udělal pár rychlých kroků a trefil se k levé tyči. Za pět minut pak centrovaný míč Frimponga uklidil ve vápně z první do sítě znovu Mohamed Elyounoussi. Ve 39. minutě nařídil sudí Stavrev penaltu za faul Duffyho na Davida, ale Scott Bain v brance Celticu potvrdil svůj dobrý výkon chyceným pokutovým kopem. A když minutu před koncem nasměřoval Bootman odražený míč jen do břevna, jde se do kabin za poměrně překvapivého stavu 0:2, který ale rozhodně nevadí pražské Spartě.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45
    44. Břevno po střele Bootmana

44
    Následný centr si ale Scott Bain za rámeček nedá, protože se nedomluvil s obránci. Balon mu spadl na hruď a odrazil se před vápno pro Svena Bootmana. Ten ihned zvedl míč a zakončoval do volné branky, ale trefil břevno!

44
    K rozehrávce se staví kdo jiný než Yazici. Turek centroval sice dobře, ale hosté vyhlavičkovali míč pryč od branky.

43
    Yazici byl těsně před levým vápnem faulován Scottem Brownem a je tu ještě jedna šance pro domácí na to, aby před odchodem do šaten vstřelili kontaktní branku.

41
    Žlutou kartu dostává Benjamin André (Lille OSC).
    41. Jonathan David penaltu neproměnil

41
    Jonathan David ale kopl penaltu prachbídně. Ani razantně, ani k tyči. A když si Scott Bain dobře vybral směr a skočil nalevo, dokázal svými nohami míč vyrazit.
    39. Penaltový faul Duffyho na Davida

39
    Severomakedonský sudí Aleksandar Stavrev nařizuje penaltu po tom, co Shane Duffy ve vápně lehce podkopl Jonathana Davida.

38
    Nyní už byla branka Lille v ohrožení! Na centr z pravé strany si ve vápně krásně naběhl kdo jiný než Mohamed Elyounoussi. Šestadvacetiletý útočník s tržní hodnotou kolem deseti milionů Eur ale hlavičkoval těsně nad branku.

38
    Albian Ajeti se nyní hodně zlobil, protože si ho kousek před vápnem vzal do parády Botman a Ikoné. První jmenovaný útočníka Celticu přece jen lehce podrazil, ale na to sudí nereagoval.

36
    Hosté po faulu Bradariće zůstanou u míče.

35
    Již je vidět, že u čáry se rozcvičují dva hráči Lille. Otázka je, zda se domácí trenér Christophe Galtier rozhodne střídat ještě před půlkou. Spokojený být zcela jistě nemůže.
    33. Mohamed ELYOUNOUSSI - 0:2

33
    Celtic právě vstřelil branku!
    Hosté vedou o dvě branky a Lille je po výhře na Spartě rázem v horší situaci! Jeremie Frimpong dostal přihrávku na pravou stranu a potáhl míč k velkému vápnu. Na rohu čtverce se podíval a poslal přihrávku pro MOHAMEDA ELYOUNOUSSIHO, jenž byl chvilku volný. Nor se nijak nerozpakoval a než k němu přistoupili hráči soupeře, rychle vystřelil po zemi. Brankář Maignan toho možná tolik neviděl a natahoval se marně. Míč prošel kolem jeho pravé ruky do sítě. Asistence: Jeremie Frimpong.

31
    Na Yaziciho roh si naběhl David, ale hlavičkou z penaltového puntíku netrefil branku.

30
    Zeki Celik na středové čáře fauloval Albiana Ajetiho a vzápětí mezi oběma hráči trošku vzplály emoce. Sudí si oba hráče volá k sobě a uklidňuje je.
    28. Mohamed ELYOUNOUSSI - 0:1

28
    Jak je to jednoduché. Zeki Celik si šel po levé straně s míčem jako na vycházku, takže MOHAMEDU ELYOUNOUSSIMU stačilo, aby na něj trošku zatlačil. Norský útočník udělal tři nebo čtyři rychlé kroky směrem k vápnu a protože před sebou nikoho neměl, tak vystřelil. Mike Maignan se jen ohlédl, jak míč zapadl k levé tyčce.

27
    Celtic se přece jen výrazně více osměluje. Elyounoussi se odhodlal před vápnem ke střele, ale včas k němu přistoupili obránci a jmenovitě Soumaré pokus zblokoval. Akce ale pokračovala a Elyounoussi předal míč na pravou stranu pro spoluhráče. Na centr si vyskočil Ajeti a hlavičkoval nad branku, ale případný gól by i tak neplatil, jelikož útočník Celticu fauloval Soumaora.

25
    Do vedení tak mohli jít hosté! Ryan Christie z levé strany odcentroval do vápna, kde našel Albiana Ajetiho. Útočník Celticu dostal míč přesně na noh, jenže balon z první poslal vysoko nad horní tyčku.

24
    Yaziciho roh byl přetažený až na pravý roh vápna. Tam zabojoval o balon Jonathan Bamba, který si to do vápna nasměřoval hned přes tři hráče soupeře, čímž neměl moc šancí na úspěch.

23
    Jonathan Ikoné si hledal před vápnem místo ke střele, ovšem obrana Celticu si počínala velice dobře. Po dalším útoku domácích z levé strany posílal Bradarić míč po zemi do vápna, ale skluzem ho dal na roh Jeremie Frimpong.

22
    Olivier Ntcham po ztrátě míče poslal na zem Benjamina Andrého. Protože by domácí šli do rychlého protiútoku, vysloužil si od rozhodčího Stavreva žlutou kartu.
    20. Ajeti byl skutečně v ofsajdu

20
    Albian Ajeti si naběhl za obranu na přihrávku a tváří v tvář Maignanovi se nemýlil, když poslal míč k tyči. Otázka je, jak moc se brankář Lille soustředil na zákrok, jelikož sudí krátce po přihrávce zvedl ruku s praporkem nahoru. Dvoumetrový ofsajd.

19
    André, který před malou chvílí nepřesně zakončoval na bližší tyči, trošku zbytečně přišlápl na středu hřiště Ntchama.

18
    Otázkou určitě bude, jak moc dlouho Celtic tlak soupeře vydrží. Zatím odolává jen díky dvěma dobrým zákrokům gólmana Baina.

17
    Po rohovém kop Yaziciho na bližší tyč se snažil zakončit Benjamin André, ovšem svůj pokus nenasměřoval mezi tři tyče.
    16. Yaziciho střelu likviduje Scott Bain.

16
    Yaziciho rána sice mířila pod břevno, ale do středu branky, kde byl připravený Scott Bain a vyrazil míč na roh.

15
    Na půlce hřiště začíná další akce hostů. Celik si ve středu hřiště hezky vyměnil míč s Bambou, kterého poslal na zem Duffy. Je tu přímý volný kop zhruba 27 metrů od branky a staví se k němu Yazici.
    13. Gólman hostí Bain předvedl dobrý zákrok

13
    No a po Yaziciho rohu bylo před brankou Celticu pořádně horko! Celikova střela byla sražena obráncem, poté ve vápně střílel Soumaré, jehož dělovku výborně vyrazil rukou gólman Scott Bain. Celá akce skončila střelou znovu Zeki Celika, který přeloboval brankáře, ale netrefil se k levé tyči, kde navíc celou situaci hlídal obránce hostí.

12
    Ani jeden z týmů si v první čtvrtině úvodního poločasu nevypracoval žádnou šanci. Třeba tomu bude jinak nyní, kdy Elyounoussi zblokoval střelu domácích na roh.

Také ve druhém utkání skupiny mezi AC Milánem a Spartou je zatím stav bezbrankový. Druhý český zástupce, Liberec, bohužel v úvodu již prohrává s Crvenou zvezdou.

11
    Jenže domácí se nyní podruhé zbytečně zastavili faulem. Tentokrát v podání Zeki Çelika, který se provinil nedovoleným zákrokem na půlce hriště proti Elyounoussim.

10
    A Lille je znovu usazeno na polovině soupeře. Celtic se zatím spíše jen brání. Stejně na tom byla minulý týden Sparta, která navíc v prvních minutách přestála tři gólové šance soupeře.

9
    Jonathan Bamba na středu hřiště fauloval Frimponga a Celtic tak má šanci na chvilku vydechnout.

9
    Favorizovaný domácí tým nyní již delší čas kombinuje na polovině soupeře. Ale poté přišla nepřesná přihrávka přímo na stopera Ajera, jenž bezpečně uklízí míč ke svému brankáři.

8
    S další akcí šel po levé straně Domagoj Bradarić, jenže neměl komu přihrát. Musel tak dát míč zpátky na obránce a daleko se vzápětí nedostal ani Jonathan Bamba.

8
    Jonathan Bamba zkusil na levé straně vápna přešlapovačku, ale obrana Celticu byla pozorná.

7
    Neil Lennon, manažer Celticu, bude určitě za bojovnost Oliviera Nitchama u vápna Lille rád. Snažil se získat zdánlivě ztracený míč a nakonec zbrzdil domácí na autové vhazování.

6
    Boubakary Soumaré ztratil špatnou rozehrávkou míč, když jeho pas na střed před vápno Celtiku přečetl Kristoffer Ajer.

5
    Yazici se krásně protáhl středem hřiště a dal míč na levou stranu vápna pro Davida, který ale nevystřelil.

5
    Na centr si naskakoval Jonathan Daivd, ale těsně se k hlavičce nedostal a Celtic vzápětí poslal míč do bezpečí.

4
    Tentokrát se provinili faulem i hosté, u levé lajny právě Christie zastavil Bradariće. Do vápan bude centrovat Yazici, jenž dal v utkání proti Spartě tři branky.

3
    Ryan Christie zkusil přímou střelu na branku, ale míč zakroutil po zemi hodně vedle levé tyče branky Mike Maignana.

2
    Callum McGregor předvedl dobrý protiútok. Rychle se po levé straně dostal za půlku a přihrál na Elyounoussiho, jehož pětatřicet metrů od branky stáhl na zem Soumaré. Kartu nedostal, ale je z toho slušná šance pro hosty.

1
    V první minutě mají míč na nohou hosté, ale vzápětí o něj přišli, když Elyounoussi poslal míč do autu. Moc se mu to nelíbilo, hnal se k balonu, ale rozhodčí byli jiného názoru.

1

Hráči obou týmů právě nyní nastupují na zelený pažit.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Lille OSC: Maignan – Celik, Soumaoro, Botman, D. Bradarić – Ikoné, André (C), Soumaré, Bamba – Yazıcı, David.
    Náhradníci: Karnezis, Chevalier – Djaló, J. Fonte, Xeka, Araújo, B. Yılmaz, Sanches, Lihadji, Weah, Pied, Reinildo.

Celtic FC: Bain – Frimpong, Duffy, Ajer, Laxalt – S. Brown (C), C. McGregor – R. Christie, Ntcham, M. Elyounoussi – Al. Ajeti.
    Náhradníci: Barkas – Taylor, N. Bitton, Griffiths, Klimala, Soro, Turnbull, Rogic, Edouard, Henderson, Welsh, Dembélé.

Rozhodčí: Aleksandar Stavrev – Dejan Kostadinov (oba Severní Makedonie), Thorsten Shiffner (Německo).

Rohodčí:
    Hlavním sudím je třiačtyřicetiletý Aleksandar Stavrev. Severomakedonský sudí s bydlištěm v hlavním městě Skopje je na listině FIFA od roku 2006 a s Evropskou ligou má poměrně dost zkušeností. V předkolech i hlavní fázi odpískal celkem 46 zápasů. Další čtyři mače přidal v předchůdci této soutěže, poháru UEFA a dvakrát pískal možná již hodně zapomenutý Intertoto Cup. V prestižnější Lize mistrů má na svém kontě šest zápasů, stejný počet mačů odpískal v evropské kvalifikaci na mistrovství světa. Pískal také na mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Na lajnách mu budou pomáhat krajan Dejan Kostadinov a německý sudí Thorsten Shiffner, čtvrtým rohodčím je Dimitar Meckarovski také ze Severní Makedonie.

Jedná se o vůbec první vzájemný zápas obou týmů v Evropské lize.
    Přílet Celticu do Francie

Celtic FC:
    Slavný skotský celek chtěl určitě hrát Ligu mistrů, do jejíž kvalifikace se po výhře v loňském ročníku skotské ligy o třináct bodů před Rangers dostal. Skotové začali již v prvním předkole, kdy doma nadělili 6:0 islandskému KR Reykjavík. Ve druhém předkole ale Celticu vystavil stopku Ferencváros po porážce 1:2. Zelenobílí se tak přesunuli do třetího předkola Evropské ligy, kde ubojovali výhru na hřišti Rigy 1:0. V jednozápasovém play-off pak stejným výsledkem zvítězili v Sarajevu a prošli do základní skupiny. Dle koeficientu je Celtic Glasgow nejsilnějším týmem skupiny, leč koeficient a realita jsou někdy dvě naprosto odlišné věci.

Do Evropské ligy vstoupil Celtic, stejně jako Sparta, domácí porážkou. Proti silnému AC Milán se Skotové neprosadili a prohráli 0:2. V domácí lize je Celtic na druhém místě o šest bodů za městským rivalem Glasgow Rangers, který má ale odehráno 12 zápasů, tedy o jeden více.

Nejlepší střelec Celticu: Albian Ajeti, 5 gólů.

Lille OSC:
    Zajímavé, jaké mohou být osudy fotbalových klubů. Před devíti lety slavil tým ze stejnojmeného města třetí mistrovský titul. Naopak v sezoně 2017/2018 totiž nechybělo mnoho, aby Lille sestoupilo a pouze o jediný bod se vyhnulo baráži o udržení a během sezony francouzská asociace zakázala týmu další přestupy. I přes velké protesty fanoušků se ale závěr soutěže francouzskému týmu povedl a zachránil se. O rok později již tým skončil na druhém místě Ligue 1 a loni skončil čtvrtý, čímž se přímo kvalifikoval do Evropské ligy.

Tým nadále vede Christophe Galtier, jenž před dvěma lety Lille zachránil. A také letos se jeho mančaftu vstup do soutěží povedl. V LIgue 1 je Lille na druhém místě s bilancí pěti výher, tří remíz a žádné porážky při skóre. Evropskou ligu začal francouzský tým vítězstvím 4:1 na hřišti pražské Sparty.

Nejlepší střelec týmu: Burak Yilmaz, 4 góly.

Předchozí zápasy Lille:
    Nice – Lille 1:1
    Sparta – Lille 1:4
    Lille – Lens 4:0
    Štrasburg – Lille 0:3
    Lille – Nantes 2:0.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u druhého kola Evropské ligy. Ve "sparťanské" skupině se proti sobě utká Lille OSC a Celtic FC. Půjde o zajímavý zápas nejen z toho důvodu, že hosté po domácí porážce od AC Milán nutně potřebují body. Ale také díky tomu, že půjde o souboj dvou druhých týmů svých lig. Utkání začíná na stadionu v Lille pět minut před devatenáctou hodinou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.

Tomáš Lysý

Branky: 67. Celik (Soumaoro), 75. Ikoné (Yazıcı) – 28. M. Elyounoussi, 33. M. Elyounoussi (Frimpong)

Karty:   41. André (LIL) – 22. Ntcham (CEL), 52. Bain (CEL), 64. Al. Ajeti (CEL), 73. Laxalt (CEL), 84. M. Elyounoussi (CEL)

Neproměněná penalta: 41. David (LIL), brankář Bain zneškodnil

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:20.
    Lille OSC: Maignan – Celik, Soumaoro, Botman, D. Bradarić – Ikoné, André (C) (64. Sanches), Soumaré, Bamba (64. Araújo) – Yazıcı (83. Weah), David (64. B. Yılmaz).

Celtic Glasgow: Bain – Frimpong, Duffy, Ajer (53. N. Bitton), Laxalt – S. Brown (C) (81. Soro), C. McGregor – R. Christie (81. Rogic), Ntcham (82. Welsh), M. Elyounoussi – Al. Ajeti (64. Edouard).