Barys – Kunlun 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 5:1 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 0:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 5:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 1:3 (kon.)
N.Novgorod – Minsk 6:3 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Red Star Kunlun
Pátek 30.10.2020, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Československá stopa v zápase
    Andrej Šustr (KUN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:58
    Šimon Hrubec (KUN) 46 střel, 2 góly (16:51:28)

Střely 46:18
    Trestné minuty 8:37
    Vyhraná vhazování 30:37
    Zblokované střely 12:16
    Hity 13:15

Body z tohoto zápasu bere domácí celek, který vyhrává těsně 2:1. Barys se dostal do dvoubrankového vedení, ale hosté ve druhé třetině v přesilovce dokázali snížit. Vyrovnat se Kunlunu nepovedlo ani při hře šest na čtyři v závěru zápasu.

59:42
    Barys vyhazuje až k brance soupeře.

59:25
    Cory Kane (Kunlun) měl na hokejce vyrovnání, ale jeho rána končí vedle.

59:10
    Kunlun se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje, Joni Ortio byl pozorný.

58:54
    Hosté hrají v šesti.

58:54
    Oddechový čas pro hosty.

58:54
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Anton Sagadejev – 2 min., podrážení).

58:46
    Joni Ortio rozehrává ta svou brankou, následně vypadl kotouč mimo hrací plochu, bude se vylučovat.

58:23
    Šimon Hrubec (Kunlun) má kotouč za svou brankou, Kunlun se nemůže propracovat stabilněji do útoku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, Red Star rozehrává od své branky.

57:42
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

56:04
    Kunlun rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

55:30
    Buly před domácí brankou, ale kotouč vybojoval Red Star.

55:10
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stále platí těsné vedení domácích.

54:30
    Barys se nastěhoval na útočnou část hrací plochy, kde kombinuje. Následná rána od modré byla zblokovaná.

53:34
    Přesilovku hraje domácí celek, Jakob Lilja se dostal do střelecké pozice, jeho pokus končí mimo branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Lilja (Valk, Michajlis), 14. Frattin (R. Starčenko, Ševčenko) – 24. Nikolišin (Lockhart, Larionov)

Barys Nur-Sultan: Ortio (Karatajev) – Dietz, Metalnikov, Blacker, Svedberg, Šalapov, Kleščenko, Gajtamirov – Frattin, Videll, Šestakov – Michajlis, Valk, Lilja – Ševčenko, R. Starčenko, Sagadejev – Musorov, Petuchov, Gurkov – Asetov.
    Red Star Kunlun: Hrubec (Šikin) – Chelios, Sproul, T. Murphy, Lofquist, Šustr, Baldajev, Starikov – Wellman, Shinkaruk, Wong – Lockhart, Foo, Foo – Werek, Kane, Toropčenko – Bakanov, Larionov, Nikolišin – Monachov.

Rozhodčí: Kuljov, Morozov – Gorděnko, Zacharov