Lok. Moskva – Atlético 1:1 (kon.) | Šachtar – Mönchengladbach 0:6 (kon.) | Salzburg – Bayern 2:6 (kon.)
Real Madrid – Inter 3:2 (kon.) | Manchester City – Olympiakos 3:0 (kon.) | Porto – Marseille 3:0 (kon.)
Midtjylland – Ajax 1:2 (kon.) | Atalanta BC – Liverpool 0:5 (kon.)
Atalanta Bergamo
0:5 (0:2)
Liverpool FC
Úterý 03.11.2020, 21:00 • Atalanta Stadium (Bergamo) • Liga mistrů • Skupina D

Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:59:43)

Statistiky utkání

Držení míče: 45 % : 55 %
    Střely na branku: 6:12
    Střely mimo: 2:1
    Rohy: 5:7
    Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:16

Liverpool zůstává s devíti body na kontě stoprocentní, Atalanta zůstává na čtyřech bodech a je ve skupině druhé spolu s Ajaxem.

Zápas je u konce, Liverpool vyhrál na hřišti Atalanty vysoko 5:0, což je pro něj nejvyšší vítězství v Lize mistrů od roku 2018, kdy porazil stejným výsledek v osmifinále Porto. Hlavní hvězdou utkání se stal Diogo Jota, který vstřelil hattrick. První dva góly dal tento Portugalec v prvním poločase, třetí přidal v 54. minutě. To už zvyšoval na 5:0, protože měl Liverpool parádní vstup do druhého poločasu a ve 47. minutě se trefil Mohamed Salah a o minutu později jeho útočný parťák Sadio Mané. Atalanta dnes na Liverpool prakticky v ničem nestačila, přesto nemusela vyjít úplně naprázdno, kdyby proměňovala své šance. V prvním poločase měl dvě Luis Muriel, ve druhém pak hned několik Duván Zapata, který jednou trefil i spojnici břevna a tyče.

90+3

90+3
    Už to vypadalo, že se to Zapatovi opravdu povede, ale Zapata, který překonal Alissona, stál v jasném ofsajdu.

90+2
    Matteo Pessina vybojoval rohový kop a domácí mají asi poslední šanci jak Alissonovi pokazit čisté konto.

90+1
    Nastavují se jen dvě minuty.

90
    Fauloval Joe Gomez, takže Atalanta ještě dostává k dispozici jednu standardní situaci.

89
    Po rohovém kopu Malinovského zakončoval hlavou Matteo Ruggeri. Míč sice směřoval mimo branku, ale Alisson ho i tak chytil.

89
    Sam Lammers se málem dokázal mezi několika hráči Liverpoolu uvolnit ke střele, nakonec mu míč vypíchl Rhys Williams.

88
    Tsimikas se z levé strany dostal k centru, ale ve vápně Atalanty byl připravený Berat Djimsiti.

87
    Další centr Atalanty směřoval někam na zadní tyč, kde byl připravený Lammers, ale míč se k němu nedostal.

86
    Tsimikas byl připravený blokovat centr Atalanty z pravé strany. Řecký mladý obránce nastupuje za Liverpool poprvé po letním přestupu z Olympiakosu Pireus.

85
    Liverpool i v závěrečných minutách nepolevuje a i dál je hladový po gólech. Prosadit se samozřejmě chtějí i střídající hráči.

84
    K hlavičce se po rohovém kopu Reds dostal Sadio Mané, ale mířil jen doprostřed branky.
    83. Salah běžel sám na branku.

83
    Už podruhé se Liverpool mohl prosadit z brejku po rohovém kopu soupeře, ale Salah nedokázal tváří v tvář Sportiela překonat.

Petr Sumbal

Branky: 16. Diogo Jota (Alexander-Arnold), 33. Diogo Jota (Joe Gomez), 47. M. Salah (Jones), 49. Mané (M. Salah), 54. Diogo Jota (Mané)

Karty:   21. Wijnaldum (LIV), 21. Jones (LIV), 74. Klopp (LIV)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:12. Střely mimo: 2:1. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:16.
    Atalanta Bergamo: Sportiello – Tolói, Djimsiti, Palomino – Hateboer (81. Depaoli), Pašalić (63. Malinovskyj), Freuler, Mojica (81. Ruggeri) – A. Gómez (C) (81. S. Lammers) – Muriel (53. Pessina), D. Zapata.
    Náhradníci: F. Rossi, Gollini – S. Lammers, Romero, Malinovskyj, Depaoli, Ruggeri, Al. Mirančuk, Iličić, Traoré, Pessina, Scalvini.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold (82. N. Williams), Joe Gomez, R. Williams, Robertson (66. Keïta) – J. Henderson (C) (66. Milner), Wijnaldum (82. Tsimikas), Jones – M. Salah, Diogo Jota (66. Firmino), Mané.
    Náhradníci: Adrián, Kelleher – Milner, Keïta, Firmino, Minamino, Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, Origi, Matip, Cain, N. Williams.

Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe