Bordeaux – Montpellier 0:2 (kon.) | PSG – Rennes 3:0 (kon.)
Paris Saint-Germain
3:0 (2:0)
Stade Rennes
Sobota 07.11.2020, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 10. kola Ligue 1 Uber Eats mezi týmy Paris Saint-Germain FC a Stade Rennes FC. Zápas se odehraje na stadionu Parc des Princes v Paříži.

Paris Saint-Germain FC

PSG je nejbohatším a v posledních letech také nejúspěšnějším francouzským klubem. Domácí titul vyhrálo sedmkrát z posledních osmi sezon, v té minulé vyhrálo kromě mistrovského titulu také oba domácí poháry a došlo až do finále Ligy mistrů. Aktuálně je PSG s 21 body první v ligové tabulce se dvoubodovým náskokem na druhé Lille. Méně se mu daří v Lize mistrů, kde má po třech zápasech na kontě jen tři body za jednu výhru a dvě porážky, naposledy PSG prohrálo 1:2 na hřišti Lipska. Doma zatím PSG v lize odehrálo čtyři utkání s bilancí tří výher a jedné porážky, naposledy porazilo Dijon 4:0. PSG se potýká se zraněními svých největších útočných es, mimo hru by stále měli být Neymar a také Kylian Mbappé.

Stade Rennes FC

Rennes je taktéž tradičním francouzským klubem, který v současné době zažívá parádní období. V sezoně 2018/19 skončilo Rennes v lize až desáté, ale minulou sezonu už bylo třetí a následně se kvalifikovalo do základní skupiny Ligy mistrů, ve které je ovšem zatím s jedním bodem za jednu remízu a dvě porážky poslední. V domácí soutěži však forma Rennes pokračuje a patří mu výborné třetí místo s 18 body a s pouze tříbodovou ztrátou na vedoucí PSG. Z posledních čtyř soutěžních utkání ovšem Rennes čtyřikrát prohrálo, naposledy v rámci LM 0:3 na hřišti Chelsea. Venku Rennes zatím v této sezoně v lize odehrálo čtyři utkání s bilancí dvou výher a dvou remíz. Naposledy venku v lize remizovalo 1:1 na hřišti Dijonu.

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy utkaly dvakrát. Nejprve v Superpoháru vyhrálo PSG doma 2:1, v lize pak doma vyhrálo Rennes taktéž 2:1. Z posledních pěti vzájemných zápasů PSG čtyři vyhrálo. Doma PSG Rennes porazilo pětkrát z šesti posledních utkání.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Kehrer, Marquinhos (C), A. Diallo, Kurzawa – A. Herrera, Paredes, Gueye – Florenzi, Kean, Di María.
    Náhradníci: S. Rico, Letellier – Bakker, Dagba, Pembele, Rafinha Alcântara, Danilo Pereira, Ruiz-Atil, Fadiga.

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Truffert – N'Zonzi – Gboho, Siliki, Bourigeaud, Doku – Guirassy.
    Náhradníci: Salin – Nyamsi, Dalbert, Assignon, Grenier, Del Castillo, Hunou, Tait, Terrier.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání brzy začne.

Domácí PSG bude hrát tradičně v modro-červených dresech, hosté z Rennes se dnes představí v bílé variantě.

Rozhodčí už je připraven poprvé v zápase písknout do píšťalky.

1

1
    Rennes se pokusilo dostat dopředu dlouhým nákopem, ten byl však nepřesný, takže hrát mohou domácí.

2
    Hosté se málem dopustili velké chyby v rozehrávce, nechybělo málo, aby se k míči dostal Ángel Di María.

3
    Pařížané také rozehrávají zezadu a i oni nepůsobí příliš jistě, Rennes docela vysoko napadá.

4
    Ve středu pole fauloval Španěl Ander Herrera Damiena Da Silvu a hned dostává žlutou kartu.

5
    Hosté do rozehrávky raději zapojili i brankáře Gomise, který míč nakopl dopředu a brzy na to zase rozehrával na druhé straně Navas.

6
    Oba týmy mají v úvodu utkání ještě hodně sil a hodně agresivně napadají rozehrávku soupeře. Výsledkem je, že se ani jedno z mužstev zatím ani nepřiblížilo k zakončení.

7
    Z pravé strany centroval Yann Gboho, ale v prostoru přední tyče nikoho ze spoluhráčů nenašel.

8
    Di Maria byl zastaven jen za cenu faulu, domácí tak budou v klidu rozehrávat z vlastní poloviny.

9
    Hosté pomalu začínají získávat územní převahu, ostatně jsou velkým favoritem dnešního utkání.

11
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou z první střely na branku do vedení! Hosté předvedli už podruhé dnes liknavou rozehrávku a tentokrát se ;jim to už vymstilo. K míči se za vápnem dostal MOISE KEAN, který svou střelu pravačkou umístil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Ángel Di María.
    11. Moise KEAN - 1:0

12
    Nějaké zdravotní komplikace má Idrissa Gueye, bude muset střídat.

13
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Rafinha Alcântara.

14
    Už to mohlo být 2:0 pro domácí! Ángel Di María dnes zatím doslova hýří aktivitou a tentokrát se dostal i ke střele a trefil tyč!
    14. Di María trefil tyč!

16
    Kurzawa reklamoval, že byl faulovaný, ale podle rozhodčího byl jeho souboj s Gbohem v pořádku.

17
    Domácí znovu napadají rozehrávku Rennes, hosté opravdu dnes v této činnosti nepůsobí moc jistě.

18
    Za obranou čekal na přihrávku Do María, ale byl v ofsajdu.

20
    Di María centroval z levé strany, ale našel jen hlavu připraveného Adriena Trufferta. Pak ještě z dálky střílel Paredes, ale branku minul.

22
    ÁNGEL DI MARÍA je dnes opravdu mimořádně při chuti a k asistenci přidává i branku! Argentinec dostal od Herrery parádní míč za obranu a krásným obloučkem překonal brankáře Gomise. Asistence: Ander Herrera.
    22. Ángel Di María - 2:0

23
    Rozhodčí si ještě nechal potvrdit od kolegy u videa, že se nejednalo o ofsajd a vše bylo v pořádku, gól platí.

24
    Gboho se hnal dopředu a byl faulovaný, takže hosté zahrávali standardní situaci z pravé strany. K hlavičce se dostal Steven N'Zonzi, ale míč poslal vysoko nad.

25
    Rozhodčí si všiml, že jako poslední se dotkl míče někdo z hráčů Rennes a PSG tak bude mít rohový kop.

26
    Z levé strany po rychlém brejku centroval Adrien Truffert, ale skvěle se stihl vrátit Rafinha a odvrátil míč na rohový kop.

27
    Rozhodčí není spokojený se situací v šestnáctce, takže se rozehrávka rohového kopu prodlužuje.

28
    Rohový kop byl rozehrán a k hlavičce se dostal Steven N'Zonzi, který však hlavo znovu branku netrefil.

30
    Alfred Gomis zvládl situaci před svou branku a centrovaný míč z pravé strany bez problému stáhl ze vzduchu.

31
    Hosté rozehrávali standardní situaci téměř z poloviny hřiště, přesto se ale rozhodli nakopnout míč až do vápna. Nic nebezpečného z toho však nebylo.

33
    Ke střele zevnitř šestnáctky se dostal Sehrou Guirassy. Jeho rána byla zablokovaná a poté míč vyboxoval Navas.

34
    Rennes pokračuje ve své aktivitě! Zpoza pokutového území střílel pravačkou Jeremy Doku, ale branku netrefil.

36
    Také Thilo Kehrer má zdravotní trable a bude z toho už druhé vynucené střídání PSG.

37
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Thilo Kehrer, přichází Mitchel Bakker.

38
    Po dalším centru z pravé strany zakončoval na zadní tyči z voleje Jéremy Doku, ale těžký kop nezvládl a branku netrefil.

39
    Stade Rennes se snaží za každou cenu snížit ještě před přestávkou, ale nyní se jim znovu málem vymstila chyba v rozehrávce. Tu hasil až Gomis, který byl u míče nakonec dřív než Kean.

40
    PSG zahrávalo rohový kop, ale ten pro branku Rennes nebyl nijak zvlášť nebezpečný.

42
    Domácí se pomalu vyrovnávají s tím, že už s prvním poločase museli kvůli zraněním už dvakrát střídat a začínají znovu kontrolovat hru.

43
    Na zemi teď zůstává ležet Ángel Di María, jeho zranění by bylo pro domácí doslova tragédií. Argentinec je ale naštěstí nakonec v pořádku.

44
    Po standardní situaci se k hlavičce ve výborné pozici dostal Moise Kean, ale svůj druhý gól v zápase nepřidal, protože mířil příliš vysoko.

45
    Sehrou Guirassy dokázal procpat míč do vápna a zakončoval Yann Gboho. Keylor Navas se však překvapit nenechal a míč zpacifikoval.
    45. Gbohovo zakončení.

45+1
    Nastavují se tři minuty.

45+1
    Hosté zahrávali standardní situaci, ale málem je zase z brejku potrestal Di María. Toho dokázal skvělým obranný zákrokem zastavit Hamari Traoré.

45+2
    Pařížané drží míč na svých kopačkách a rádi by už pokud možno v klidu dohráli poločas.

45+3
    K zakončení se ještě dostal Sehrou Guirassy, trefil však Marquinhose. Rennes ještě bude zahrávat rohový kop.

45+4
    Nebezpečně zahraný rohový kop nakonec dokázali domácí odvrátit.

45+4

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi, PSG vede na domácím hřišti nad Rennes 2:0 a míří k vítězství. Domácí se dostali do vedení už v 11. minutě, kdy se po chybě v obraně Rennes prosadil Moise Kean. Za dalších jedenáct minut už to bylo 2:0, tentokrát se elegantním obloučkem prosadil Ángel Di María. Argentinec ještě trefil tyč. Pařížané museli v prvním poločase hned dvakrát nuceně střídat, zranili se Gueye a Kehrer.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:09.

46

46
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Colin Dagba.

47
    Jeremy Doku se snažil pronikat po levém křídle a byl zastaven jen za cenu faulu.

48
    Na zadní tyči hlavičkoval po standardní situaci Damien Da Silva a vybojoval alespoň rohový kop.

48
    I rohový kop dokázal domácí tým úspěšně ubránit.

49
    Colin Dagba fauloval unikajícího Jeremyho Dokua a po čtyřech minutách na hřišti dostává žlutou kartu.

50
    Rennes je zatím ve druhém poločasu rozhodně aktivnějším týmem. Tentokrát centroval Yann Gboho, ale míč už nestihl na hrací ploše.

52
    PSG se nyní snaží znovu převzít kontrolu nad zápasem a kombinuje na vlastní polovině.

53
    Rennes už je zataženo před svým pokutovým územím, ale zatím se brání bez problému.

55
    Průniková přihrávka PSG nevyšla, pro Keana to byl příliš prudký míč.

56
    Na druhé straně se zase po zakončení natahoval Jeremy Doku, na poslední chvíli ho dokázal čistě ubránit Kurzawa.

57
    Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Clément Grenier.
    Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Martin Terrier.

58
    Ze střední vzdálenosti zakončoval Benjamin Bourigeaud, ale jeho ráně chybělo hodně, aby se vešla mezi tři tyče.

60
    Di Maria skončil po souboji s Hamari Traorém na trávníku, po jasném faulu budou rozehrávat z vlastní poloviny domácí.

62
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Danilo Pereira.

63
    Mitchel Bakker si pomohl při zpracování míče rukou, k míči se tak dostanou hráči Rennes a mohou založit svou vlastní akci.

65
    Bakker znovu není spokojený s výrokem rozhodčího, tentokrát je to kvůli tomu, že Nizozemec chtěl zahrávat rohový kop a místo toho je to aut pro Rennes.

67
    Po rychlém autovém vhazování získal trochu volného prostoru Di María a po jeho centru vznikly zmatky ve vápně Rennes. Nakonec však skončily jen útočným faulem.

69
    Hosté reklamují ruku Paredese v pokutovém území, uvidíme, co na to rozhodčí.

69
    Podle rozhodčího se o ruku nejednalo, hosté tedy mají jen rohový kop.

70
    Po rohovém kopu se dostal do zakončení Adrien Truffert, ale hradbu těl hráčů PSG před sebou neprostřelil.

71
    Tentokrát střílel z dálky Martin Terrier, ale jeho rána byla hodně nepřesná a Keylor Navas tak mohl zůstat v klidu.

73
    Z první šance ve druhém poločase se domácí prosazují a pravděpodobně definitivně rozhodují dnešní utkání. Rennes dnes doplatili na to, že ÁNGEL DI MARÍA má dnes skvělý den a hraje výborný zápas. Tentokrát se trefil střelou z dálky po zemi přesně k tyči. Bez asistence.
    73. Ángel Di María - 3:0

74
    Trenér Rennes Julien Stephan dostává žlutou kartu za své protesty na adresu rozhodčího.

75
    Rafinha skončil po jednom ze soubojů na trávníku a zatím se mu nechce zpět na zemi.

76
    Už se zase hraje, Rafinha zkusí své drobné zranění ještě rozběhat.

76
    Hosté mohli snížit na 1:3, ve velké šanci se ocitl Sehrou Guirassy. Jeho ránu však dokázal Kelyor Navas skvělým zákrokem vyrazit.

78
    Rennes se stále ještě nevzdává a i dál se snaží dobývat branku PSG. Domácí se ale zatím brání dobře.

79
    Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Romain Del Castillo.

80
    Bakker dnes nehraje úplně ideální zápas, znovu mu nevyšlo zpracování míče po přenesení hry a míč tak skončil v autu.

81
    Marquinhos fauloval Guirassyho těsně před pokutovým územím a Rennes tak má k dispozici standardní situaci z hodně nebezpečné pozice.

82
    Keylor Navas musel do akce, bez problému dokázal vyboxovat prudký centr na první tyč.

84
    Dagba už si chystal míč na střelu, ale nakonec ho ještě předal Rafinhovi, který vypálil levačkou. Jeho technickou ránu dokázal Alfred Gomis fantastickým zákrokem vytěsnit.
    84. Rafinhova nebezpečná rána.

85
    Následný rohový kop dokázali hosté ubránit, ale i dál prohrávají o tři branky a neživí velké naděje na body z dnešního utkání.

86
    Layvin Kurzawa byl později v souboji s Del Castillem a za tento svůj faul dostává žlutou kartu.

87
    Rennes zahrávalo rohový kop, ale ani z něj se do střelecké listiny nezapisuje.

90
    Zápas se nezadržitelně blíží ke svému konci, hlavním cílem PSG je už nyní udržení čistého konta Keylora Navase.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+2
    Marquinhos se ocitl v obležení hráčů Rennes, ale ve složité situaci dokázal míč udržet a následně ho předal dál.

90+3
    Rennes zahrávalo rohový kop a k zakončení hlavou se dostal Steven Nzonzi. Kelyor Navas předvedl ještě jeden výborný zákrok.

90+4

Zápas je u konce, Paris Saint-Germain na domácím hřišti porazilo Stade Rennes 3:0 a potvrdilo tak roli favorita utkání. Domácí se dostali do vedení už v 11. minutě, kdy se po chybě v obraně Rennes prosadil Moise Kean. Za dalších jedenáct minut už to bylo 2:0, tentokrát se elegantním obloučkem prosadil Ángel Di María, který ještě předtím trefil tyč. Ve druhém poločase byli hosté aktivní a pokoušeli se minimálně o snížení. PSG se však dobře bránilo a když se v 73. minutě dostal k první střele na branku ve druhém poločase Ángel Di María, skončilo to brankou na konečných 3:0.

Fauly: 19:15

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (23:04:14)