Švédsko – Rusko 1:2 (1:2 po s.n.) | Finsko – Česko cz 0:2 (kon.)
Finsko
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Česko
Sobota 07.11.2020, 16:35 • Hartwall Arena, Helsinki • Euro Hockey Tour

To už je z mé strany pro dnešek vše. Nedělní souboj s Rusy, který rozhodne o vítězi turnaje, je na programu od 12:30. Na shledanou! (19:06:33)

Střely na branku – 24:31 (6:13, 6:14, 12:4)

Čeští hokejisté vítězí i ve druhém utkání na turnaji Karjala. Domácí Finy poráží 2:0 a v zítřejším duelu proti ruským mladíkům jim bude stačit k celkovému vítězství i bod! Národní tým byl v prvních čtyřiceti minutách jasně lepší. Soupeře přehrával pohybem a nápady a dokázal také dvakrát skórovat. Ve 13. minutě se trefil po hezky sehrané situaci po buly Andrej Nestrašil a hned po nástupu do prostřední části se prosadil ze samostatného úniku Jan Ordoš. Ve třetí dvacetiminutovce se už hokejisté Česka do útočení moc nehrnuli, navíc se museli několikrát bránit v oslabení. Defenzivní hru však zvládali bezchybně a navíc měli za svými zády Dominika Hrachovinu. Ten při svém reprezentačním debutu předvedl velmi dobrý výkon a udržel čisté konto.

59:54
    Tomáš Zohorna napadá rozehrávku Finů u jejich branky. Domácí už nestihnou ani snížit!

59:35
    Smejkal dokázal po mantinelu vyhodit!

59:18
    Kemiläinen vystřelil od modré a puk je pod Hrachovinou! Důležitý zákrok.

59:04
    Time-out si vyžádal Filip Pešán.

59:04
    Vyhození Vojtěcha Mozíka minulo opuštěnou finskou branku. Je z toho zakázané uvolnění.

58:35
    Domácí odvolávají brankáře!

58:00
    Dvě minuty před koncem Češi vyhazují do finského obranného pásma. Tedy bez zakázaného uvolnění.

57:22
    Radek Koblížek zavezl puk do útočného pásma. Tam už byl proti přesile, alespoň ale ušetřil cenný čas.

56:17
    Střelu obránce Viliho Saarijärviho vyrazil Hrachovina. Ten bojuje o čisté konto.

56:08
    Také Lenc na ledě, už jsem v plném počtu. necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny.

55:29
    Roman posunul puk za finskou branku. Domácím utíká čas.

55:04
    Pokus Jukky Peltoly z pravé strany vyrazil pozorný Hrachovina.