Brest – Lille 3:2 (kon.) | Lens – Remeš 4:4 (kon.) | Lorient – Nantes 0:2 (kon.)
Méty – Dijon 1:1 (kon.) | Nîmes – Angers 1:5 (kon.) | Nice – Monaco 1:2 (kon.)
Lyon – Saint-Étienne 2:1 (kon.)
Stade Brestois 29
3:2 (3:1)
Lille OSC
Neděle 08.11.2020, 13:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 10. kolo

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (14:56:21)

Překvapivé vítězství dnes bere domácí Brest, když porazil Lille 3:2 po výborném prvním poločasu. V první půli se trefili Ronaël Pierre-Gabriel, Romain Perraud a Irvin Cardona, za hosty pouze korigoval z penalty Burak Yılmaz. Ten samý hráč přidal i jedinou branku druhého poločasu, takže tři body pro domácí. Hosté ale byli jasně lepším týmem, který celou dobu tlačil svého soupeře, ale chyběla tomu větší kvalita v poslední třetině hřiště. Brest v dalším kole čeká 21.11. Saint-Étienne. Lille se přiště představí o den později doma proti Lorient.

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:15.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává José Fonte (Lille OSC).

90+4
    Dlouhý nákop Brestu končí až u Maignana, poslední šance na útok pro hosty.

90+3
    Po dlouhém nákopu hostů fauloval Burak Yılmaz soupeře. Tohle přesně hraje do not Brestu.

90+2
    Z levé strany centroval do vápna Xeka, který sice našel Bambu, ten byl ale v ofsajdu.

90+1
    Žlutou kartu dostává Julien Faussurier (Stade Brestois 29).

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Začíná poslední minuta zápasu, rozhodčí ale zřejmě něco nastaví. Hosté zamkli svého soka u vápna a snaží se vyrovnat.

89
    Renato Sanches míč centroval do skrumáže před brankou, domácí dokázali míč odkopnout daleko od branky.

88
    Rohový kop v závěru pro hosty.

87
    Žlutou kartu dostává Xeka (Lille OSC).

86
    Až moc důrazný Xeka fauloval při napadání soupeře, čímž ztratil další cenné vteřiny.

85
    Dlouhé přenesení na pravou stranu Weah nečekal a míč tak končí v zámezí.

84
    Timothy Weah se poctivě vrátil a důrazně fauloval soupeře. Může být rád, že se to obešlo bez karty.

83
    Dobrý míč za obranu dostal Burak Yılmaz a z úhlu se pokoušel zakončovat na zadní tyčku. Gautier Larsonneur však byl připraven.

82
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Christian Battocchio.

Ondřej Černý

Branky: 15. Pierre-Gabriel (Perraud), 19. Perraud (Honorat), 42. Cardona (Mounié) – 45+3. B. Yılmaz (pen.), 57. B. Yılmaz (Yazıcı)

Karty:   52. Chardonnet (BST), 56. Mounié (BST), 90+1. Faussurier (BST) – 63. Reinildo (LIL), 87. Xeka (LIL), 90+4. J. Fonte (LIL)

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Duverne (C), Perraud – Honorat (82. Battocchio), Belkebla, Lasne, Faivre – Cardona (78. Le Douaron), Mounié (78. Charbonnier).
    Náhradníci: Cibois – Faussurier, Ludovic Baal, Battocchio, Brassier, Magnetti, Charbonnier, Le Douaron, Tavares.

Lille OSC: Maignan – Pied (76. Weah), J. Fonte (C), Botman, D. Bradarić (46. Reinildo) – Ikoné (46. Lihadji), Soumaré (46. Xeka), Sanches, Bamba – Yazıcı (66. David), B. Yılmaz.
    Náhradníci: Karnezis – Soumaoro, Reinildo, Djaló, Niasse, Lihadji, Xeka, David, Weah.