Zlín – Sparta 4:6 (kon.) | Liberec – Olomouc 2:1 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.)
K. Vary – Třinec 2:7 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 2:4 (kon.)
Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Pondělí 09.11.2020, 17:30 • Budvar aréna • Tipsport extraliga • 15. kolo

Čekání na první vítězství Motoru tak trvá i nadále, z Budvar arény si dva body odváží Boleslavští. Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne. (19:59:54)

60:38 David ŠŤASTNÝ - 1:2

60:38
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Po necelé minutě končí prodloužení, ve kterém získali bod navíc hosté! Do dobré pozice dostal kotouč DAVID ŠŤASTNÝ a rychlou střelou propálil Čiliaka. Asistence: Radim Zohorna, Martin Ševc.

60:05
    Po buly jsou u kotouče hosté, kteří vymýšlejí první akci v prodloužení.

60:01

Utkání bude pokračovat prodloužením, které zařídil vyrovnávací trefou Martin Ševc.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Ještě dobrá šance pro Christova, který si sjel před branku, ale zakončil jen do brankáře.

58:35
    Nejistý zákrok Růžičky vystrašil hosty. Naštěstí pro Boleslav kotouč vypadl před hostujícím gólmanem.

57:33
    Po dravém průniku Václava Karabáčka se posunula branka, vhazovat se bude v pásmu Boleslavi.

56:14
    Boleslav je kompletní, po dlouhé době jsou oba týmy v plném počtu.

55:54
    Voženílek s Beránkem se drali před branku, ale Růžička udržel kotouč před brankovou čárou.

55:12
    Tentokrát budějovický kapitán přestřelil a kotouč se odrazil až do středního pásma. Boleslav už je mezitím ve čtyřech.

54:28
    Se střelou Pýchy si Růžička poradil, Motor ale zůstává v pásmu.

54:14
    58 vteřin bude hrát Motor přesilovku pěti proti třem! Dvě minuty za hrubost dostal Jan Stránský.

53:12
    Čeká nás dvouminutová přesilovka Motoru, který si může vzít zpět své ztracené vedení.
    52:45 Martin ŠEVC - 1:1

52:45
    Dlouho odolávala budějovická trojka, přesto inkasovala a Boleslav vyrovnává na 1:1! MARTIN ŠEVC dostal od Šťastného nabito a pěknou střelou do růžku rozjásal hostující střídačku. Asistence: David Šťastný.

51:57
    Motor se podruhé v oslabení osvobozuje, přesto ho čekají ještě těžké chvilky.

51:26
    Rychlá dělovka z první od Martina Ševce skončila těsně vedle.

51:12
    Uběhlo pouhých patnáct vteřin od vyloučení Ondřeje Dlapy do konce utkání a najednou tu máme přesilovku 4 na 3 pro hosty!

51:11
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Ondřej Slováček – 2 min., podrážení).

50:57
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Daniel Voženílek – 2 min., sekání).

50:28
    Čeká nás dlouhá přesilovka Motoru, který se může ještě více přiblížit k první výhře v sezoně.

50:12
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ondřej Dlapa – 5 min., bodnutí špičkou hole + 2 min., sekání). Trest odpyká Jakub Kotala.
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Martin Beránek – 2 min., sekání).

49:35
    Nepřehledná situace před Růžičkou, kterému nakonec pomohli pohotoví obránci.

48:15
    V posledních minutách jsou aktivnější domácí, kteří by velice rádi přidali uklidňující druhou branku.

46:36
    Pouze centimetry scházely domácím ke druhému gólu! Allen obkroužil branku, zakončil a Růžičkovi proletěl kotouč těsně vedle tyče.

46:03
    Pro domácí se rodilo zajímavé přečíslení tři na dva, jenže Karabáčkova přihrávka na volného Doležala neprošla.

45:05
    O kotouč bojují oba týmy v rohu kluziště, nakonec ze soubojů vyšel lépe Motor a hraje s kotoučem na holi.

43:02
    Riskantní pas Slováčkovi nevyšel, Boleslav dostala kotouč do středního pásma.

42:26
    Před Růžičkou velmi dobře clonil Beránek, ale i tak si boleslavský gólman našel střelu od Slováčka.

41:45
    Dělovka od modré z hole Karla Plášila skončila jenom na zadním mantinelu.

41:22
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Adam Zbořil – 2 min., krosček).

41:07
    Střela od Allena až na Růžičku neprošla, Zbořil ji srazil do rohu.

40:19
    Domácí se nyní velice zlobí na rozhodčí, protože ujížděli tři na jednoho, jenže sudí přerušil hru kvůli vysoké holi.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:15.

Ve druhé třetině jsme se dočkali první branky zápasu, o kterou se v přesilové hře postaral Daniel Voženílek. I druhá třetina nabídla vyrovnanou podívanou, která se rozhodne až v poslední části.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30
    Na modrou čáru dostal puk rozjetý Christov, ale nedokázal se dostat za obránce.

38:16
    Kotouč skončil v prázdném hledišti, buly ve středním pásmu.

37:01
    Po rychlém přečíslení hledal přes osu hřiště Karabáček rozjetého Christova, který už však byl obsazený.

36:13
    Domácí v plném počtu. Přečkali i další přesilovku soupeře.

35:35
    Přikryl okamžitě po buly vyhodil a rozehrávat musí gólman hostí.

35:07
    Domácí tým znovu podržel Čiliak a Motor tak může vystřídat už poměrně unavenou čtveřici.

34:13
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., podrážení).

33:00
    Velmi tvrdě zasáhl na modré čáře Allen útočícího Strnada, ale vše v rámci pravidel.

32:00
    Už do odkryté branky zakončoval Stránský, ale gólovou radost mu pokazil obětavý zákrok bránícího Pýchy!

31:26
    Dobrá obranná práce od Jonáka, který protečoval kotouč do středního pásma.

30:32
    Zatím bezchybný Čiliak pokračuje ve velmi dobrém výkony. V oslabení nyní podržel svůj tým, když rychlou lapačkou zneškodnil pokus Šťastného.

30:02
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Martin Novák – 2 min., podrážení).

29:23
    Z levého kruhu zakončoval Kousal, ale Čiliaka neohrozil.

28:13
    Rychlý přechod středního pásma, po kterém zakončoval Radek Prokeš střelou bez přípravy.

26:29
    Až nyní se uvolnil Slováček a zakončoval po ledě, ovšem boleslavský brankář předvedl dobrý zákrok.

26:10
    Nevydařená přesilovka Motoru, který se zatím nedostal ani k jednomu zakončení.

25:28
    V oslabení zahrozil Strnad, ale proti přesile protihráčů neměl šanci pořádně zakončit.

25:12
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Oscar Flynn – 2 min., držení).

24:51
    Prudký pokus od Pavla ihned po buly protáhl Růžičku, který vyrazil kotouč pouze před sebe.

24:02
    Pokus od Voženílka přizvednul Fillman a pořádně tím vystrašil Růžičku.

22:57
    Před Čiliaka si sjížděl osamocený Bičevskis, ale naštěstí pro domácí dostal kotouč na brusle a nedokázal si ho zpracovat.

22:10
    Branka platí a Motor tak vede 1:0!

22:10
    Mužstvo Mladé Boleslavi si vybralo možnost trenérské výzvy a sudí půjdou branku překontrolovat k videu.
    22:10 Daniel VOŽENÍLEK - 1:0

22:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Jihočeši se v přesilové hře ujímají vedení! Pavel Pýcha vystřelil od modré a důrazný DANIEL VOŽENÍLEK dokázal na hranici brankoviště dorazit kotouč za Růžičku. Asistence: Pavel Pýcha, Albert Michnáč.

21:05
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Radim Zohorna – 2 min., držení).

20:26
    Zjevně z ní ale nic nebude, protože se po icingu bude vhazovat před Růžičkou.

20:10
    Velice krátká přesilová hra pro Mladou Boleslav.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:18.

Máme za sebou prvních dvacet minut, ve kterých branka nepadla. O něco nebezpečnější byli hosté, kteří si v přesilové hře vytvořili dvě zajímavé příležitosti. V jedné z nich zachránila domácí tyčka.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:27
    Do středního pásma dostal kotouč Christov a Boleslav je s pukem až u Růžičky.

18:31
    Přesilovka Motoru netrvala dlouho. Faulem se provinil Václav Karabáček a hrát se bude 4 na 4.

18:09
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Petr Šidlík – 2 min., držení).

17:15
    Dobré střídání od Motoru, který zatlačil na soupeře a donutil ho vyhodit kotouč přes všechny čáry.

15:50
    Pěknou individuální akcí se prezentoval Michnáč a po delší době přidělal Růžičkovi práci.

15:06
    Exbudějovický obránce Fillman poslal kotouč pouze do bruslí Karabáčka, od kterých se puk ocitl v ochranné síti.

14:45
    Martin Novák chtěl posunout kotouč do útočného pásma, ale poslal ho na střídačku soupeře.

13:56
    Sražená přihrávka do ochranné sítě, přesilovka Boleslavi bude pokračovat po vhazování v pásmu domácích.

13:12
    Do zakončení se mezi kruhy dostal Šťastný, ale ani on si zatím na domácího brankáře nepřišel.

12:45
    Výborný Čiliak. Rychle se přemístil a zlikvidoval další pokus Jääskeläinena.

12:20
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Roman Přikryl – 2 min., sekání).

12:06
    Allen si neporozuměl s Přikrylem a je z toho icing.

11:37
    Vysoký oblouček od Pýchy nenašel nikoho ze spoluhráčů, kotouče se ujal Petr Šidlík.

10:35
    Vhazování před Čiliakem, domácím se provinili zakázaným uvolněním.

08:59
    Po pár vteřinách další! Kotouč si připravil Jääskeläinen a trefil tyč!

08:10
    První velká šance zápasu! Sám před domácím gólmanem se objevil Stránský, zkusil bekhendový blafák, ale trefil jenom beton.

07:52
    Bruslaři si posouvají kotouč po mantinelu a Čiliak tak nemusí zasahovat.

07:25
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Miroslav Indrák – 2 min., podrážení).

07:04
    Dobré nahození od Fillmana, po kterém mohl zakončovat Zohorna, ale nenašel kotouč před Čiliakem.

06:28
    Po ofsajdu Boleslavi následuje první komerční přestávka zápasu.

05:42
    Od modré střílel na teč Pavel Pýcha, ale trefil pouze blokujícího beka soupeře.

05:00
    Boleslav se dokázala osvobodit a Motor musí rozjet novou útočnou akci.

04:14
    První přesilovka pro Motor. Fauloval Martin Ševc, ale z ledu odešel zraněný, takže jeho trest odpyká Oskar Flynn.

03:38
    Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude v pásmu Motoru.

03:10
    Po špatné přihrávce od Fillmana se Motor dostal do pásma a poměrně nebezpečně střílel Doležal. Růžička byl však připraven a jeho pokus zpracoval.

03:01
    Další útok Mladé Boleslavi zastavil ofsajd.

02:25
    První přesilovka zápasu nenabídla žádnou vážnější příležitost a Motor už je v plném počtu.

01:12
    Dva dobré zákroky od Marka Čiliaka, který kryl pokusy Jääskeläinena a Ševce.

00:52
    Dobré čtení hry od Connora Allena, který vystihl přihrávku hostů a vyhodil kotouč.

00:25
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., hákování).

00:01
    Úvodní buly ukořistili hosté, kteří rozehrávají z vlastní třetiny.

00:01

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Patera) – Vydarený, Plášil, Pavel, Allen, Pýcha, Slováček – Prokeš, Christov, D. Voženílek – M. Novák, R. Přikryl, Beránek – Karabáček, Indrák, Z. Doležal – Raška I, Michnáč, Jonák.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Ševc, Šidlík, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Klikorka – Šťastný, R. Zohorna, Lunter – Jääskeläinen, Zbořil, Kotala – P. Kousal, Najman, Flynn – J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

????????????#ALLOUT (???? – Jan Pavlíček)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Bruslaře zastihla vládní stopka už v karanténě. Do té se dostali po posledním utkání se Spartou. Hráči tak po většinou museli trénovat sami ve svých příbytcích, zároveň také byli ve styku s trenéry pomocí digitálního světa. Jakmile jim skončila karanténa, vydali se svěřenci Radima Rulíka a Pavla Patery na otevřenou ledovou plochu v Dobříši.

Poslední utkání proti Spartě zvládli Středočeši vítězným poměrem 4:2. Sparta první dvě třetiny naprosto propadla, čehož domácí využili a po čtyřiceti minutách vedli 4:0. Poté se Pražané konečně prosadili, dva góly už ale byly málo.

Madeta Motor České Budějovice

Na první výhru v extralize Motor čeká už šest zápasů. Dlouho svítala naděje v sobotním utkání, kdy se svěřenci Václava Prospala rvali o každou branku s karlovarskou Energií. Ještě v 49. minutě po dorážce Martina Beránka vedli Jihočeši o dvě branky. Pak ale začali chybovat v obraně a v rozmezí šedesáti sekund toho dokázali využít Lauko a Koblasa k otočení skóre. To už pak udrželi do závěrečné sirény a odvezli si tak tři body za výhru 5:4. Budějovický trenér přirozeně nebyl na tiskové konferenci spokojený. „Další zápas a opět jsme našli způsob, jak ho prohrát. Sice je super, že zase můžeme hrát hokej, ale není super, jak utkání zvládáme jako tým.“

Oba dnešní celky na sebe narazily v samém začátku ročníku. Pro Motor to byl vůbec první extraligový venkovní zápas po sedmi letech, dobře však nedopadl. Marek Čiliak dokázal odolávat sedmnáct minut, pak ovšem kapituloval proti Šťastnému. Motor sice dokázal před polovinou utkání na chvíli uzmout vedení trefami Nováka a Suchánka, víckrát už se hosté ale neprosadili. Za to Středočeši nejen že dorovnali, stihli v poslední desetiminutovce přidat ještě tři rány a zápas tak skončil porážkou 2:5 pro hosty.

Dobrý den, vítám vás z Budvar arény, kde nás čeká 15. kolo Tipsport extraligy mezi domácím Motorem a hosty z Mladé Boleslavi. Utkání začíná v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Filip Kortus

Branky a nahrávky: 23. D. Voženílek (Pýcha, Michnáč) – 53. Ševc (Šťastný), 61. Šťastný (R. Zohorna, Ševc)

Banes Motor České Budějovice: Čiliak (Patera) – Vydarený, Plášil, Pavel, Allen, Pýcha, Slováček – Prokeš, Christov, D. Voženílek – M. Novák, R. Přikryl, Beránek – Karabáček, Indrák, Z. Doležal – Raška I, Michnáč, Jonák.
    BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Ševc, Šidlík, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Klikorka – Šťastný, R. Zohorna, Lunter – Jääskeläinen, Zbořil, P. Kousal – Najman, Flynn, J. Stránský – Bičevskis, J. Strnad, Kotala.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda