Zlín – Sparta 4:6 (kon.) | Liberec – Olomouc 2:1 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.)
K. Vary – Třinec 2:7 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 2:4 (kon.)
Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Mountfield HK
Pondělí 09.11.2020, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Po delší přestávce se vám znovu přihlásíme z vítkovické Ostravar arény, odkud Vám přineseme podrobný textový onlajn přenos z 15. kola Tipsport extraligy mezi domácími Vítkovicemi a hostujícím Mountfieldem HK.

Vítkovice, které do nucené pauzy odehrály jen tři utkání a jsou v neúplné tabulce na 9. místě s bilancí 0-1-1-1, pasivním skóre 9:10 a 3 body se postaví Mountfieldu, který má na svém kontě o dva odehrané zápasy více, v neúplné tabulce mu patří 3. místo a dosud neochutnal hořkost porážky – bilance 4-1-0-0 a aktivní skóre 22:9 mu navíc vynesla 14 bodů.

Domácí nucenou pauzu vyplňovali tréninky ve venkovním prostředí, poté se jim podařilo zajistit si také tréninky na ledě a to v nedalekém polském Jastrzebie. Trenéři tedy z poklesu výkonnosti nemají přehnané obavy. Pauza prospěla také některým hráčům, kteří měli prostor k doléčení šrámů a různých zranění. Jediným hráčem, který ještě není připraven zapojit se do zápasového procesu, je útočník Zbyněk Irgl. Také dva obránce fanoušci domácích už ve vítkovickém dresu, alespoň v dohledné době, neuvidí, a tím jsou Jesse Dudas a Michal Barinka. Královehradečtí však také nezaháleli, soustředění v Německu jim sice nevyšlo, ale zajistili si tréninky na nekryté ledové ploše v Dobříši. Trenér Růžička nemusel před sezónou řešit příliš mnoho změn, většinu kvalitního kádru se podařilo udržet pohromadě a vhodně doplnit a posílit. Je pravděpodobné, že zápas nestihne bek Filip Hronek, který je aktuálně s reprezentací ve Finsku. Jinak by měl být soupeř Vítkovic do vzájemného duelu připraven maximálně.
    Vyhraje Hradec Králové první duel po restartu?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Koch, Trška, R. Černý – L. Krenželok (A), Marosz, Schleiss – V. Polák, Hruška (A), Lakatoš – Dej, J. Mikyska, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Zámorský, Hronek, Blain, Šalda, F. Pavlík (A), R. Pilař – Orsava, Cingel, Smoleňák (C) – J. Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Lev – R. Pavlík, Koukal, Jergl.

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Špůr.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhrávají hosté.

00:23
    První formace Mountfieldu se rozjela na Dolejše, ale ten byl ve střehu.

00:40
    Na opačnou stranu se rozjeli domácí, Krenželokova rána končí na zadním plexiskle.

01:19
    Blain rozehrával útočnou akci, díky teči se hosté dostávají do pásma.

01:44
    Hosté střídají a drží kotouč na své půli.

02:01
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení, po Hronkově přihrávce se podél mantinelu protáhl JORDANN PERRET do výhodnější pozice a poslal puk k lapačce Dolejše – 0:1. Asistence: Filip Hronek, Vladimír Růžička.
    02:01 Jordann PERRET - 0:1

04:18
    Oba týmy střídají, vítkovičtí mají puk pod kontrolou.

04:57
    Vítkovičtí se drží u hostující branky, ale Mazanec má celkem slušný výhled.

05:31
    Dej dostal rychlou přihrávku zpoza branku, ale nastřelil jen Mazance, skákavý puk se pak několikrát odrazil od gólmanovy výstroje a poté mimo branku.

06:17
    Krenželok s Romanem Polákem si sjeli k brance Východočechů, Mazanec měl menší problémy, ale skóre se nemění.

06:52
    Domácí vystihli hostující přihrávky v útočném pásmu, vyrazili k Mazancovi ve třech, ale ani důrazný Polášek úspěšný nebyl.

07:13
    Vítkovice znovu ohrožují hostující branku, Vojtěch Polák chtěl vypíchnout kotouč pod gólmanem, ale ani napodruhé puk za jeho záda nedostal. Následuje komerční přestávka.

07:36
    Hosté na skok v pásmu, ale za Dolejšovou brankou přišli o kotouč.

07:50
    Bude se vhazovat ve středním pásmu, puk končí v hledišti.

08:10
    Ofsajd pro vítkovické barvy.

08:20
    Stejná chybka odpískaná také na opačné straně.

08:49
    Hráči Mountfieldu vyhráli u mantinelu puk a Dolejš se připravuje na nápor.

09:29
    Hostující Sklenář zakončuje do Dolejše.

09:57
    Perret se rozjel s pukem do pásma, ale nakonec jen odevzdal kotouč a odjel na střídačku.

10:12
    Štencel před obrannou modrou přibrzdil puk a hosté tak ztratili rychlost.

10:31
    Zbrklá přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

10:54
    Hosté mohli vést už o dvě branky, Smoleňák dostal puk k opačné tyči, ale Dolejš se na čáře včas roztáhl a puk tak vytěsnil do tyče.

11:01
    Další zakázané uvolnění pro domácí.

11:24
    Kovářovo nastřelení na branku od modré se odráží od Mazance.

12:16
    Trška na červené vybojoval kotouč a posílá jej k Dolejšovi, hráči Mountfieldu se derou do pásma, ale je z toho ofsajd. Následuje komerční přestávka.

12:41
    Kubalík se za hostující branku dostal k puku, nahrál jen před Mazance, ale nikdo z jeho spoluhráčů u branky nebyl.

13:07
    Dočekal se propracoval až před hostující branku, ale Mazanec byl na jeho pokus připraven.

13:43
    Domácí rychle změnili směr útoku, Krenželok to myslel dobře, ale Mazancova lapačka byla rychlejší.

14:08
    Hostující gólman se rychle dokázal zorientoval v nepřehledné situaci, střelu Hrušky zpoza hráčů příliš neviděl, s dorážkou Lakatoše si ale poradil na výbornou.

14:50
    Klima se dostal až před Dolejše, ale zblízka nebyl úspěšný.

15:14
    Hostující Lev se napřáhl z pravého kruhu, ale na Dolejše to dojem neudělalo.

16:25
    Mountfield se drží na své útočné polovině.

16:44
    K brance si rychle nabruslili domácí Polášek s Vojtěchem Polákem, ale urostlý vítkovický bek zajel příliš za branku.

17:32
    Vítkovičtí se znovu rychle protáhli do pásma ve třech, Vojtěch Polák jen označil Mazancovy betony, odražený puk letěl mimo vítkovické hokejky.

18:24
    Domácí musejí rozehrát od své klece, ale hosté je nechtějí pustit z obranného pásma.

18:49
    Od modré vypálil Blain, ale Dolejš byl připraven.

18:55
    Rychlá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

19:20
    Hosté se usadili v pásmu jako při přesilovce.

19:44
    Cingel neudržel kotouč, Krenželok se snaží dostat puk pod kontrolu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 18:22.

Střely na branku:
    1/3 – 17:11

Po první třetině, která se obešla bez vyloučení, vedou hosté těsným jednobrankovým rozdílem, o který se postaral přesně mířící Perret. Domácí si vypracovali několik slibných šancí a předvedli několik rychlých protiakcí, žádná z nich ale za Mazancovými zády neskončila. Mountfield mohl vést o dvě branky, ale Smoleňák nastřelil jen tyč.

20:01

20:19
    Domácí se rychle nahrnuli před hostující branku, ale Mountfield si dokázal udělat před svou brankou pořádek.

20:34
    Vítkovičtí se drží v pásmu, ale jejich hra je neurovnaná.

21:14
    Polášek a Mallet zahrozili u Mazancovy klece, ale puky se od hostujícího gólmana odrážejí.

22:00
    Dočekal dobře clonil před Mazancem, z otočky ale puk neumístil přesně.

22:16
    Hosté přesunuli hru k domácí kleci, kde má Dolejš okamžitě plné ruce práce.

22:26
    Za hru vysokou holí je na trestnou lavici odeslán domácí Trška.

22:42
    Vítkovickým se daří držet puk v bezpečí středního pásma.

23:01
    Hosté museli rozehrát od své branky, nyní se usazují v pásmu.

23:24
    Zámorský si na modré řekl o přihrávku Růžičku, ale jeho dělovka končí mimo branku.

23:54
    Vítkovičtí sehrávají své oslabení poměrně dobře, daří se jim držet puk v bezpečné vzdálenosti od branky.

24:11
    Mazanec rozdává zbloudilé puky rychle a přesně na spoluhráče, ale ti si nedokáží v této fázi vynutit souvislejší tlak na Dolejšovu klec.

24:26

25:04
    Perret se prodral s pukem až k brance, ale byl vytěsněn do rohu.

25:13
    Přesilovku si zahrají také domácí, Perret byl vyloučen za hákování.

25:53
    Vítkovičtí se zatím nedokázali usadit u Mazancovy branky.

26:31
    Dej zkusil střílet z kruhu, ale střela mu nesedla.

26:52
    Hosté v krátkém sledu podruhé posílají puk k Dolejšovi.

27:13
    Mountfield v plném počtu.

27:27
    Přetahovanou o puk ukončuje hostující Mazanec, následuje komerční přestávka.

27:47
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!! Marosz našel mezi bránícími hokejkami hůl ROMANA POLÁKA, který přesnou střelou srovnává na 1:1. Asistence: Rostislav Marosz, Jan Schleiss.
    27:47 Roman POLÁK - 1:1

28:23
    Vítkovičtí se nahrnuli k brance, Vojtěch Polák ale skulinku v Mazancově kleci nenašel.

28:34
    Zakázané uvolnění pro domácí.

29:02
    Zašlápnutý puk v obranném pásmu Vítkovic vydolovali domácí a posílají jej do pásma před Mazance.

29:21
    Zakázané uvolnění pro Východočechy.

30:01
    Hosté se chtěli rychle zbavit puku, ale je z toho další zakázané uvolnění.

30:13
    Valná hromada před hostující brankou, ale puk je stále ve hře.

31:00
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

31:18
    Vítkovičtí se kostrbatě dostali do pásma, pokus Poláška ale Mazanec kryje.

31:39
    Marosz na obranné modré uhlídal puk proti o hlavu vyššímu Filipovi Pavlíkovi a prostrčil jej do středního pásma.

31:50
    Znovu v akci vítkovický Marosz, ale Mazanec měl dobrý výhled i čas se na jeho střelu připravit.

32:04
    Dolejš si na opačné straně poradil s pokusem Smoleňáka a může následovat komerční přestávka.

32:51
    Příliš prudká a rychlá přihrávka končí na zakázaném uvolnění Královehradeckých, kteří toto rozhodnutí akceptují s nevolí.

33:37
    Rychlé útočné akce se střídají v pravidelných intervalech na obou stranách.

34:12
    Trška zavezl puk do pásma, ale jeho přihrávka na Mikysku byla příliš rychlá.

34:40
    Zakázané uvolnění je odpískáno tentokrát domácímu celku.

35:00
    Domácí Kubalík si nahrál s mantinelem, ale z útočné akce nakonec nic nezbylo.

35:04
    Nedovoleným bráněním si vypomohl domácí Štencel a bude potrestán.

35:20
    Síly na ledě sportovně srovnává hostující Orsava, který je za katr odeslán za sekání. Oba týmy hrají ve čtyřech.

35:48
    Kevin Klíma se dostal do blízkosti branky, ale nahrál zpět na spoluhráče, který domácí klec minul.

36:12
    Vítkovičtí se vymanili z obranného pásma a mohou zaútočit.

36:35
    Hosté velmi zdatně narušují domácí souhru.

36:51
    Vítkovičtí se dostávají do vedení, Vojtěch Polák nahrál k tyči dojíždějícímu JANU HRUŠKOVI, který prostrčil puk přímo do branky, na dorážku připraven Roman Polák už byl bez práce – 2:1. Asistence: Vojtěch Polák.
    36:51 Jan HRUŠKA - 2:1

36:51
    Oba týmy hrají stále ve čtyřech.

37:04
    Kratičkou přesilovku mají před sebou Vítkovice.

37:20

37:58
    Domácí využívají střídání svého soupeře, Roman Polák se probíjí do útoku.

38:20
    Nakonec je to přece jen domácí gólman, který úspěšně zasahuje proti střele Růžičky.

38:32
    Rozjetý Schleiss končí v brance místo puku a strhává k zemi i Mazance.

38:41
    Koch tečoval puk na útočné modré, hosté musejí svou rozjetou akci změnit.

39:31
    Hosté mají puk pod kontrolou, Hronek si najel do pásma, počkal si na Koukala, který se dostal mezi kruhy, ale mířil vedle.

39:57
    Vhazuje se u hostující branky.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 19:14.

1/3 – 17:11
    2/3 – 15:5

I v této třetině domácí svého soupeře přestříleli, navíc dvěma góly otočili skóre na světelné tabuli, díky čemuž teď vedou hubeným, jednobrankovým rozdílem. Dolejš měl o něco méně práce, než v první části, ale celá dvacetiminutovka je ještě před námi a ani jeden z týmů nemůže složit zbraně.

40:01

40:16
    Vyhrané úvodní vhazování poslalo domácí k brance Mazance, ten byl ale připraven a puk předal spoluhráčům.

41:06
    Hra se přelévá ze strany na stranu v poklidném tempu, gólmani zasahovat nemusejí.

42:36
    Domácí Dočekal se valil na branku jako velká voda, ale puk mu byl odebrán.

43:12
    Cingel dostal přihrávku a bude rozehrávat.

43:36
    Krenželok se Schleissem se snažili dobýt hostující branku, ale marně.

44:06
    Hosté v pásmu, puk se odráží od Dolejšových betonů na hokejky jeho spoluhráčů.

44:44
    Mallet s Mikyskou bojovali před Mazancovou brankou, ale skóre se ani tentokrát nemění.

45:28
    Werbikova střela nenašla ten správný cíl.

46:15
    Pohledná kombinace vítkovické trojice se vysněného konce nedočkala.

47:00
    Hosté se zdrželi před brankou Dolejše, ale domácí si brzy převzali kotouč pod svá křídla a míří k hostující brance.

47:50
    Dej z otočky napálil bránícího beka hostů.

48:18
    Závar kolem vítkovické branky, ale zdá se, že Dolejš má vše pod kontrolou.

48:52
    Cingel vystihl domácí přihrávku, ale Trška ho svedl z přímé cesty do branky.

49:17
    Hosté se drží v pásmu, od modré pálil Hronek, ale s nepřesnou střelou nebyl spokojen.

50:05
    Dolejš udržel puk v lapačce, bude se vhazovat po jeho pravici.

50:05
    Vítkovičtí trenéři si vybírají oddechový čas.

50:46
    Hosté začínají vystrkovat růžky, další puk zadržela gólmanova lapačka. Následuje komerční přestávka.

50:57
    Filip Pavlík od modré tvrdě ostřeluje vítkovické beky.

51:32
    Oba týmy střídaly, Lakatoš dostával dlouhou přihrávku do pásma, ale k puku se první dostává Mazanec, který jej odehrává spoluhráčům.

52:32
    Zašlápnutý kotouč v rohu u domácí branky dostali pod kontrolu hosté, domácí se snaží urychleně vystřídat.

52:53
    Za nesportovní chování je mezi trestoměřiče odvelen hostující Hronek.

53:09
    Hruška si sjel do rohu pro puk, ale k brance se nikdo z domácích nepřiblížil dostatečně.

53:36
    Roman Polák nahrál zpoza branky puk před Mazance, ale ten se odráží od bránícího soupeřova hráče.

54:08
    Mallet si bere za svou brankou kotouč a rozehrává.

54:35
    Do pásma si s pukem sjel Dej, ale ani Mallet, ani další jej za Mazance nedokázali dostat.

54:53

55:28
    Dolejš je v pohotovosti, Mountfield se usazuje před jeho brankou, ale střela Sklenáře zůstává v jeho náručí. Následuje komerční přestávka.

55:31
    Vyzrát na domácího gólmana chtěl i Filip Pavlík, ale nepodařilo se.

55:58
    Vítkovice se protáhly do pásma, ale jen na skok, musejí spěchat na pomoc Dolejšovi.

56:29
    Hosté se bleskově protáhli do pásma, Pilař našel najetého Perreta, ale bleskově natažená lapačka zabránila hostujícímu útočníkovi srovnat stav.

57:20
    Mountfield se drží kolem vítkovické klece, domácí bojují.

57:49
    Hosté vydolovali puk od mantinelu, ale poslali ho přímo na hůl Dočekala, který uklidňuje hru.