Lovosice – Zubří 32:39 (kon.) | Nové Veselí – Kopřivnice 24:24 (kon.) | Královo Pole – Jičín 27:28 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
24:24 (10:11)
KH ISMM Kopřivnice
Sobota 14.11.2020, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 10. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice 24:24 (10:11)
    Nejvíce branek: Bartůněk 5, Kocich 5, Melichar 5 – Bukovský 4, Brito Benítez 4, Petřík 3/3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/0 – 5/3. Vyloučení: 4:5. ČK: Kocich – Hardt. (18:56:48)

Z mé strany je to tak vše. Byl to dnes krásný a dramatický zápas, po němž se bude v domácí kabině velmi dlouho slavit. Přeji vám krásný zbytek víkendu a někdy příště se odtud, z Nového Veselí, budu těšit zase napočtenou!

U Kopřivnice se ukázalo, jak moc jí chyběl v zápase Patrik Fulnek, jehož test na koronavirus byl pozitivní. Sice výborně fungovala souhra mezi spojkou a pivotem, jenže hosté se často dopouštěli technických chyb a nepřesností. Navíc se příliš nedařilo ani brankařům, sice dvakrát dokázal Petr Chalupa chytit sedmimetrový hod, ale hosté na to nedokázali navázat dále. Pro ně je to tak určitě ztráta, zatímco pro domácí velice cenný zisk.

Přitom to měli hosté rozehrané parádně. V 58. minutě dostal za faul z křídla přímou červenou kartu Kocich a Hiraldo mohl srovnat ze sedmičky, jenže i přesto, že mu Studený ležel na zemi, tak mu trefil ruku, kterou domácí brankář vystrčil do vzduchu. Právě Michal Studený byl jedním z pilířů dnešního úspěchu Veselí, zejména v závěru totiž předvedl několik zákroků, které Sokol udržely ve hře.

Následně ale zbytečně fauloval Hardt Kocicha na deseti metrech, dostal třetí dvojku a i on tak závěr zápasu musel sledovat mimo palubovku. Právě ve hře 5 na 5 tak měli domácí možnost rozhodnout, ale nakonec z toho bylo drama až do posledních sekund.

Zápas 10. kola v Novém Veselí je za námi a viděli jsme dnes neskutečný špíl, který hosté ztratili především hlavou. Veselí celých 60 minut dřelo a nevypustilo jediný souboj, i díky tomu Kopřivnici nepovolilo odskočit na větší gólový rozdíl. Zápas se dlouho tahal, v závěru tam byly neskutečné emoce, které pokračovaly ještě relativně dlouho po zápase. Domácí ale nervy na uzdě dokázali udržet a v kritické poslední minutě, kdy nedali svůj poslední útok, to úspěšně ubránili a Kopřivnice už nedokázala s devítkou po čase zvrátit výsledek na svoji stranu.

Konec zápasu. (24:24)

60
    Hiraldo ale blok nepřekonal a Veselí slaví neskutečně cenný zisk jednoho bodu! (24:24)

60
    Ještě z toho bude devítka po čase! Hanus byl na křídle faulován a Kopřivnice má devítku z hodně nevýhodné pozice. (24:24)

60
    Domácí poslední útok neskutečně překombinovali a přihrávka na Melichara už byla dlouhá! Šest sekund před koncem má Kopřivnice poslední útok, bude vhazovat u své střídačky a bere oddechový čas! (24:24)

60
    Filip Hardt zezadu zatáhl při ruské kličce Ptáčníka, dostává třetí dvě minuty a závěr se tak dohraje 5 na 5! (24:24)

60
    54 sekund před koncem si bere domácí lavička oddechový čas! (24:24)
    59
    Pérez z pravého křídla ustál těžký moment a na začátku poslední minuty zde máme srovnaný stav! (24:24)

59
    Devítku zahrávanou na Ptáčníka dokázal Izard Admella vyrazit mimo tři tyče a Kopřivnice je na tahu! (24:23)

59
    Domácí mají minutu z oslabení pryč, jsou však v pasivní hře a dá se očekávat, že trenér Kostka vezme oddechový čas. (24:23)

58
    Tohle byl dost možná zákrok sezóny! Hiraldo šel na sedmičku, Studený při náznaku upadl, ale konečky prstů dokázal vytěsnit střelu mířící do vrchní části branky! (24:23)

58
    Vážný problém pro domácí! Donosovu střelu Studený vyrazil, ale jenom na křídlo pro Hanuse, kterého nešťastně nešetrně nabral ve výskoku tělem Kocich. Tady je to oprávněná červená karta, po níž má Kopřivnice sedmičku! (24:23)
    57
    Melichar to opět vzal na sebe a s jeho pokusy si gólmani zatím nedokáží poradit. (24:23)
    57
    Hanus nakonec z pravého křídla gól dává, ačkoliv k tomu došel poměrně šťastným způsobem. Na to se ale nikdo ptát nebude. (23:23)