Litvínov – K. Vary 1:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (0:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:4 (po pr.)
Mountfield HK – Olomouc 4:0 (kon.) | Pardubice – Sparta 1:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 1:5 (kon.)
Třinec – Zlín 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
HC Sparta Praha
Neděle 15.11.2020, 17:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 18. kolo

Pro dnešek se s Vámi loučím, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:33:03)

O vítězství Sparty rozhodla především povedená první třetina, během které zvládlo mužstvo Josefa Jandače otočit vývoj utkání. Dynamo oproti tomu nedokázalo navázat na gólový úspěch z první minuty, přestože druhá a třetí část hry již byly vyrovnané. Hlavním důvodem dnešního nezdaru domácích je tedy horší produktivita.

Brankou do prázdné klece skončily naděje Pardubic na výhru v dnešním utkání. Sparta po hbitějším výkonu získává zasloužené tři body.

58:49 Lukáš ROUSEK - 1:3

58:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Jen několik vteřin po buly v obranném pásmu a máme tu čtvrtou branku utkání. Ne však v síti Sparty, ale Pardubic. Autorem gólu je LUKÁŠ ROUSEK. Asistence: Michal Řepík a Tomáš Dvořák.

58:40
    Oddechový čas Dynama Pardubice. Domácí zkusí závěr zápasu sehrát v šesti.

57:07
    Sparta se očividně stáhla do obrany, útoky Pardubic rozhání ve středním pásmu. Zatím jí tato taktika vychází, Dynamu se nejde dostat před Neužila.

56:23
    Podobně teď skončila i další akce hostů, icing se ale nepískal a dopředu tak jde Dynamo.

55:40
    Příliš rychlá nahrávka vedla k zakázanému uvolnění Sparty.

54:23
    A Kantor si nadále vylepšuje statistiky, tentokrát ukázal mrštnou lapačku při střele soupeře z vrcholu kruhů.

53:11
    K odraženému kotouči se v mezikruží dostal Robert Říčka, Kantor se tedy musel hodně rychle přesunout, aby na Říčkovu ránu dosáhl.

52:32
    Neužil si teď v brankovišti užil víc než dost – v rozmezí minuty jej chtěli překonat Claireaux, Mandát i Blümel, mladý brankář si všechny střely pardubických hráčů pohlídal.

50:04
    Paulovič si obhodil beka soupeře a zadovkou vyzval Tybora, kterému puk v rozhodující chvíli utekl z hole.

49:31
    Sukel' objížděl brankoviště, jenže se střelou váhal tak dlouho, až skončil za brankou.

49:05
    Další ze zblokovaných střel Sparty, tentokrát se odvážil Paulovič.

47:58
    Jan Buchtele dostal přesnou přihrávku do jízdy, natlačil se do brankoviště a nadvakrát zkoušel zakončit. Kantor v leže zasáhl svým levým betonem.

46:32
    Nakládal s Tyborem i přes aktivní napadání Pražanů založili akci. Jenže netrvala dlouho, na jejím konci bylo postavení domácích mimo hru.

46:00
    Z přesilové hry branka opět nepadla, Sparta je v plném počtu a po hvizdu sudího nyní následuje komerční přestávka.

Dominik Dubovči

Branky a nahrávky: 1. Poulíček (J. Zdráhal, Svačina) – 5. Říčka (Němeček), 8. Tomášek (Říčka, M. Jandus), 59. Rousek (Řepík, Tomáš Dvořák)

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – Mikuš, Vála, Bučko, Ďaloga, J. Kolář (A), J. Zdráhal, Nakládal (C) – Zeman, Tybor, Blümel – Anděl, Machač, Claireaux – Svačina, Poulíček, Paulovič – Kusý, Mandát (A).
    HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – Mikliš, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, M. Jandus, Piskáček (A), Němeček – Rousek, Dvořáček, Vitouch – Kudrna, Pech (A), Sukeľ – Řepík (C), Buchtele, Horák – Říčka, Forman, Tomášek.

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Bryška

Diváci: Bez diváků