Třinec – Motor ČB 6:3 (kon.) | Litvínov – Zlín 1:0 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 0:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 2:3 (po pr.) | Liberec – Vítkovice 0:3 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 2:1 (kon.)
Olomouc – Plzeň 1:2 (po pr.)
Mountfield HK
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 17.11.2020, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 13. kolo

Pro tuto chvíli je to ode mě z ČPP Arény již vše. S přáním příjemně stráveného zbytku Dne za svobodu a demokracii se s vámi loučím a někdy příště u extraligových on-line přenosů na shledanou! (18:26:06)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 11 (33)
    Karlovy Vary – 4 (20)

Je tomu tak, sváteční klání právě skončilo a stejně tak naděje Hradce na vstřelení čestné branky. Karlovy Vary byly dnes lepším mužstvem, když v prvních dvou třetinách dobře bránily a forčekovaly, využily dvě přesilovky a další dvě trefy přidaly při hře v pěti. Východočeši si sice nějaké šance vypracovali, a i když soupeře přestříleli (největším rozdílem ve třetí třetině), dnes končí jako poražené mužstvo. Filip Novotný totiž neinkasoval ani v jednom ze dvou dvojnásobných oslabení, ani v tlaku, který si domácí hráči v poslední periodě přeci jen dokázali vytvořit. Karlovarští se tak mohou radovat nejen z výhry 4:0, ale také z vychytané nuly svého gólmana!

59:54
    Kombinace domácích ale vedli jenom k nepřesné střele a vypadá to, že Energie si už čisté konto vzít nenechá.

59:40
    Jakub Lev vystřelil do výstroje Novotného, vhazovat se bude před hostujícím brankářem.

59:24
    Vary vyvezly touš na druhý konec hřiště, Hradec má ale ještě čas na další útok.

59:17
    Ještě se vylučuje a Mountfield bude mít možnost snížit v početní výhodě, Petr Šenkeřík totiž vyfasoval trest za podrážení.

58:58
    Karlovarská brána se vychýlila ze své obvyklé pozice, a tak ji ledaři ještě 62 vteřin před, myslím, že můžeme už říci, koncem zápasu vrací na původní místo.

58:32
    Hradec Králové hraje v plném počtu, musel se ale mít na pozoru – jeden z hostů totiž obdržel nahrávku na levý kruh a měl dostatek prostoru ke střele, Lukeš se však přesunul od tyče k tyči a pokus vyrazil!

58:08
    A znovu domácí vyhodili přes všechny čáry, tentokrát ještě upalovali na střídačku.

57:28
    Na druhé straně drželi domácí puk v souboji a šetřili cenné vteřinky při hře ve čtyřech.

57:05
    Jiří Černoch napřáhl na pravém kruhu, kotouč však poslal mimo vymezené území.

56:41
    Ondřej Kaše hned po buly vystřelil, Štěpán Lukeš byl ale připraven.

56:32
    Za hákování je teď navíc poslán na trestnou lavici Jakub Orsava, což znamená dvě minuty v přesilovce pro Karlovy Vary.

55:37
    I nadále se Lvi snaží vstřelit alespoň čestnou branku, v útoku se jim ale nedaří vytvořit nebezpečnou příležitost.

54:57
    Filip Pavlík vypálil od modré lajny, na jeho střelu Filip Novotný dobře viděl a odklonil ji pryč.

53:38
    Filip Hronek i Martin Kadlec zamířili za vyrovnanou bitku do kabin a obdrželi shodné tresty – 2+2 minuty za hrubost a 10 minut za bitku.

53:38
    Než rozhodčí udělí tresty, přichází čas pauzy určené komerčním účelům.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 8. Koblasa (Šenkeřík, D. Kaše), 12. D. Kaše (Šenkeřík), 30. O. Beránek (Pulpán, Zábranský), 35. Zábranský (Kohout, Pulpán)

Mountfield HK: Š. Lukeš (Sajdl) – Zámorský, Nedomlel (A), Hronek, Jank, F. Pavlík (A), Šalda, R. Pilař – Smoleňák (C), Cingel, Orsava – Kelly Klíma, V. Růžička, J. Sklenář – M. Chalupa, Lev, Perret – Jergl, Koukal, R. Pavlík.
    HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Graňák, Zábranský, Pulpán (A), D. Mikyska – Flek, D. Kaše, Hladonik – M. Zabloudil, T. Mikúš, O. Beránek – Kohout, Černoch, Koblasa – Vondráček, Skuhravý (C), M. Kadlec.

Rozhodčí: Sýkora, Šír – Brejcha, Gerát