Chrudim – Prostějov 1:2 (kon.) | Táborsko – Varnsdorf 1:2 (kon.) | Vyšehrad – Třinec 0:2 (kon.)
Hr. Králové – Ústí n. L. 5:1 (kon.)
konec
FC Slavoj Vyšehrad
0:2 (0:1)
FK Třinec
Sobota 21.11.2020, 13:30 • Stadion Evžena Rošického (Strahov), Praha 6 • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 8. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Máme tu konec utkání, ve druhém poločase se jako jediný dokázal v 83. minutě prosadit z rychlého protiútoku Třince střídající Bronislav Stáňa, který tak upravil na konečných 2:0 pro hosty. Ti zaznamenali druhou výhru v řadě, Vyšehrad naopak zůstává přikovaný na dně tabulky s jediným bodem a znovu bez vstřelené branky. Na počtenou se s vámi loučí David Sokol. (15:27:19)
   
  90
  Konec zápasu.
   
  90
  Tak nakonec nebyla Gáčova žlutá karta tou poslední v zápase, pár okamžiků před závěrečných hvizdech dostává barevný kartonek ke svému jménu domácí Jiří Januška (VYS).
   
  90
  V poslední minutě základního hracího času využívá Třinec hned dvě střídání najednou, ze hry odchází Christian Attah a Lukáš Cienciala, na jejich místech je nahradí Tomáš Zlatohlávek a Jakub Bolf.
   
  90
  Asi poslední žlutou kartu utkání vidí hostující David Gáč (TRI) za svůj nevydařený skluz těsně před polovinou hřiště.
   
  89
  A nyní už Pastornický uklidňuje hru a šetří cenné vteřiny.
   
  88
  Z následného rohu nakonec dokázal nejvíce vytěžit Jan Kubala, ovšem ani on neprocpal svůj pokus skrz chuvel červeně oděných těl.
   
  88
  Tomáš Dočekal zachytil nepřesnou rozehrávku Slezanů a z hrany vápna zkoušel své střelecké štěstí, napálil však jen před sebou stojícího obránce.
   
  87
  Třinec už jen dohrává a drží míč především daleko od své branky.
   
  86
  Tentokrát Felix Čejka našel vepředu postaveného Králíčka, ke kterému se ale okamžitě seběhla trojice soupeřů a domácí forvard zůstal bez šance.
   
  84
  Čejka nacentroval pouze na nohu Janoščína, který odklízí do bezpečí.
   
  83
  Třinec právě vstřelil branku!
  A je zřejmě rozhodnuto. Christian Attah tentokrát dostal dostatečně kvalitní balón, o milimetry se udržel mimo ofsajd a následně poslal na BRONISLAVA STÁŇU, který z kraje vápna poslal nechytatelnou ránu k bližší tyči.
   
  82
  Alexandrovi podklouzla noha a hned z toho byl zajímavý protiútok hostí, ten ale Martin Samiec zakončil nepřesnou přihrávkou na Attaha.
   
  81
  Drobílek našel na hranu malého vápna dobíhajícího Janušku, ovšem než stihla domácí šestadvacítka zakončit, ukopl jí balón jeden z hostujících beků.
   
  80
  Januška ale nakonec vymyslel jen centr do vápna, který dostal z předbrankového prostoru Pastornický.
   
  79
  Gáč judisticky zezadu stáhl na zem Králíčka a o pár sekund později se faulu dopouští i Vaněk. Vyšehrad má možnost zklidnit hru a vymyslet jeden z posledních útoků.
   
  78
  Ke stejnému kroku se záhy rozhodují i hosté, ti do hry posílají Martina Samiece a na střídačku stahují Tomáše Webera.
   
  76
  Další pár čerstvých nohou pro domácí, Denise Laňku nahrazuje Jiří Januška.

  David Sokol

  Branky: 39. Javůrek (pen.), 83. Stáňa

  Karty:   37. Alexandr (VYS), 69. Šandera (VYS), 90. Januška (VYS) – 29. R. Vaněk I. (TRI), 56. Hýbl (TRI), 90. Gáč (TRI)


  FC Slavoj Vyšehrad: Babka – Laňka (76. Januška), T. Jablonský, Šandera, Dočekal – Kubala, Alexandr, M. Černý (C), Vaněk (53. Čejka) – Drobílek, Králíček.
  Náhradníci: Otáhal – Burda, Vandas, Januška, Kříž, Košút, Čejka.

  FK Třinec: Pastornický – Hýbl, Janoščín (C), Celba, Gáč – R. Vaněk I., Weber (78. Samiec) – Habusta, Javůrek (66. Stáňa), Cienciala (90. Bolf) – Attah (90. Zlatohlávek).
  Náhradníci: Ciupa – Zlatohlávek, Samiec, Foltyn, Bolf, Ngimbi, Stáňa.

  Rozhodčí: Černý – Hok, Novák