K. Vary – Plzeň 1:0 (kon.) | Sparta – Olomouc 7:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:4 (kon.)
Pardubice – Třinec 7:6 (po pr.) | Kometa Brno – Zlín 5:3 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Mountfield HK – Litvínov 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
7:6 (2:4, 1:2, 3:0 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 22.11.2020, 17:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 20. kolo

Ode mě je to v tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:30:47)

Neuvěřitelný scénář mělo dnešní utkání po Kunětickou horou. K vidění bylo 7 branek domácích, Dynamo přitom dosud zvládalo vstřelit jen něco přes 1,5 gólu na zápas. Trenér Král ale našel dobrou taktiku na jemu dobře známý Třinec a nový realizační tým Východočechů může slavit první úspěch svého působení u týmu. Nutno dodat, že zasloužený, protože oproti minulým utkáním bylo na Dynamu vidět daleko větší úsilí a snaha. Jako kdyby s novým trenérem přišla i nová energie.

62:53 Marek ĎALOGA - 7:6

62:53
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dnes hraje svůj 100. zápas za Dynamo, a tak to musel náležitě oslavit. MAREK ĎALOGA stál na konci gólové souhry v prodloužení, jeho bekhendový blafák znamená výhru Pardubic! Asistence: Patrik Poulíček a Radoslav Tybor.

62:00
    Po jedné šanci na obou stranách teď pokračovalo prodloužení. Vrána ani Camara ale se svými střelami neuspěli.

60:20
    Svačina po neplánované otočce udržel kotouč na holi, po nepřesné přihrávce Tybora už se ale všichni domácí museli vrátit dozadu.

60:01

Přichod Richarda Krále na lavičku Pardubice probral, ačkoli v utkání jeho mužstvo tahalo za kratší konec, ve strhující třetí třetině Dynamo díky třem přesným střelám vyrovnalo na 6:6!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:31 Vladimír SVAČINA - 6:6

59:31
    Hra v šesti přinesla Pardubicím kýžený výsledek, z levé strany trefil vyrovnání VLADIMÍR SVAČINA svým volejem. Asistence: Jakub Nakládal a Jan Kolář.

58:20
    Po oddechovém čase domácích vypálil Jan Kolář těsně vedle branky.

58:02
    Claireaux vybojoval puk a posunul jej na Jakuba Nakládala. Střela pardubického kapitána způsobila zmatek v brankovišti, k odraženému kotouči se dostal zmíněný Claireaux, jenže trefil tyč téměř úplně odkryté klece!

57:03
    Po zakázaném uvolnění Třince je tu šance pro Dynamo. Na srovnání skóre má tři minuty.

56:00
    Hrádek dobrým pohybem zabránil Zadinovi v pokračování akce a puk mu sebral.

55:05
    Dynamu se nedaří rozjet akci ani jedním z mnoha způsobů.

53:40
    Camara nepřešel přes Draveckého a puk je znovu u Kantora.

52:30
    Gernátův pokus tečoval Jašek a Kantor měl co dělat, aby stihl zareagovat.

51:00
    Třinec už je v ploném počtu, Dynamo je avšak i nadále usazené před Kořenářem.

49:54
    Nejprve střílel Blümel, jehož pokus zblokoval třinecký Roman.Posléze Jakub Nakládal od modré pouze trefil oblouk brankové konstrukce.

48:53
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Gernát – 2 min., podrážení).

46:02
    Třinec se snaží znovu získat kotrolu nad utkáním, Pardubice jsou ale posilněné dvěma brankami a Paulovič teď mohl přidat další, jenže trefil jen Kořenáře.

44:08
    Další ohrožení Kořenářovy jistoty, až do brankoviště se totiž prosmýkl jeden z útočníků domácích, k dorážce puku se ale nedostal.
    42:59 Anthony CAMARA - 5:6

42:59
    Další krásná přihrávka přes šířku hřiště, tentokrát v oslabení zakončoval ANTHONY CAMARA, který tak přidává svou druhou trefu v Dynamu. Asistence: Juraj Mikuš.

42:36
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Zdráhal – 2 min., podrážení).

42:18
    Blümelovi jeden bod nestačil, po nadějné ráně z první zkusil i střílenou přihrávku do brankoviště, jenže ta nenašla adresáta. Po chvíli hry se pak k puku po zaváhání Pardubic dostal Miloš Roman, ve vlastním oslabení ale Kantora nepřekonal.

41:24
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jan Jaroměřský – 2 min., vysoká hůl).
    41:04 Juraj MIKUŠ - 4:6

41:04
    Zápas dostává nový náboj, JURAJ MIKUŠ byl hostující obranou ponechán zcela volný mezi kruhy. Nabídnuté pozice Mikuš využil a snižuje na 4:6. Asistence: Valentin Claireaux.

40:23
    Na obou stranách byl k vidění jen nahozený kotouč na zadní mantinel.

40:01

Pohledný hokej nabídla i prostřední část hry, kterou ovládli Slezané 2:1. Zvládli využít přesilovou hru, když Stránský s Růžičkou přidali další body do své sbírky. Za Dynamo se sice prosadil Jakub Nakládal, Třinec si to ale nenechal líbit a jeho kombinace po útočném buly vedla k zásahu Jana Jaroměřského. Do třetí třetiny jde tak celek Václava Varadi již s tříbrankovým náskokem.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:27
    V přesilové hře Pardubic na Kořenáře sice letělo několik střel, žádná z nich však nebyla natolik nebezpečná, aby vedla ke snížení rozdílu ve skóre.

37:21
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lukáš Jašek – 2 min., podrážení).
    36:28 Jan JAROMĚŘSKÝ - 3:6

36:28
    Třinec právě vstřelil branku!
    To, co se nepovedlo Zadinovi, zvládl předvést JAN JAROMĚŘSKÝ. Z levého kruhu vypálil dělovku pod horní tyč Kantorovy klece. Asistence: Tomáš Kundrátek, Michal Kovařčík.

36:22
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Hollan– 2 min., sekání). Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Aron Chmielewski – 2 min., sekání).

35:23
    Poulíček a Svačina znovu v akci, společně s Tyborem udrželi puk v rohu kluziště, nic víc se jim však nepodařilo.

34:55
    Hrádkovu přihrávku vystihl útočník Jašek, větší problém ale domácím nezpůsobil, Pardubice se ke kotouči vrátily a před koncem druhé třetiny se snaží třineckým zatopit.

33:38
    Pardubičtí se snaží Třinci vyrovnat, momentálně kombinuje v útoku první domácí formace.

32:40
    Hokej se nyní hraje spíše u mantinelů, otevřená hra z první části je minulostí.

31:56
    Na pardubických hokejistech je oproti minulým zápasům vidět větší odhodlání a lepší pohyb. Bohužel pro ně je Třinec ve formě, vyhrává souboje a domácím nenechává příliš času na nějaké akce.

30:00
    Díky práci Lukášše Jaška se do přečíslení dvou na jedoho dostali bratři Kovařčíkové, Ondřejovi ale kotouč v kritické chvíli sjel z hole a Kantor tak ani nemusel zasahovat.

29:19
    Kusý ztratil puk dvakrát za krátkou chvíli, do útoku tak jel Tomáš Marcinko, kterého ale zastavil ofsajd.

28:10
    V obraně Pardubic teď bylo rušno, kvalitní napadání hostů kazilo všechny plány na rozehrávku.
    26:43 Jakub NAKLÁDAL - 3:5

26:43
    JAKUB NAKLÁDAL přesně zamířil k tyči a Dynamo rychle snižuje na dvoubrankový rozdíl. Asistence: Radoslav Tybor.
    26:10 Matěj STRÁNSKÝ - 2:5

26:10
    Přesnou gólovou přihrávku poslal Martin Růžička MATĚJOVI STRÁNSKÉMU, kterého už čekalo jen jednoduché doklepnutí do branky. Asistence: Martin Růžička, Martin Gernát.

25:43
    Stejná akce teď byla k vidění hned dvakrát: Zadina dostal přihrávku na levou stranu a a svojí dělovkou zkoušel zamířit pod horní tyč. Na jeho rány byl ale Kantor v obou případech připraven se svou lapačkou.

24:57
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matej Paulovič – 2 min., nedovolené bránění).

24:45
    Kundrátek dorážel u Kantorovy tyče, brankář domácích ho ale vychytal, stejně jako Stránského o chvíli později.

24:25
    Camara objel branku soupeře a našel volného Lukáše Anděla, ten však z mezikruží nepřekonal brankáře hostů!

22:48
    Třinec je i ve druhé části zatím aktivnějším celkem, před Kantora se však zatím nedostal.

21:58
    Mikuš vyhodil puk přes všechny čáry a Dynamo tak oslabení zvládlo bez obdržené branky.

20:01
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Mandát – 2 min., podrážení).

20:01

Divoká první třetina nabídla 6 branek! Dynamu se opět povedlo vstřelit rychlý první gól, již po půl minutě hry se radoval Tybor. Třinecká odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat, během 241 vteřin dokázali Oceláři nastolit neuvěřitelně svižné tempo a výsledkem byla trojnásobná kapitulace Kloučka. Na rozdíl jedné branky pak v přesilové hře dokázal snížit Vladimír Svačina a Dynamo dostalo zpět naději na slušný výsledek. Před první přestávkou ovšem ve středním pásmu získal puk Filip Zadina a přečíslení dvou na nikoho vyřešil gólově Martin Růžička. Právě po jeho brance se při srážce s Janem Zdráhalem zranil brankář Pardubic Klouček a následujících 40 minut tak odchytá Pavel Kantor.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49
    Třinec domácí hráče rychle odzbrojil a vyrazil sám dopředu, kde krátce před koncem první části vytvořil zmatek v obraně soupeře.

19:00
    Dynamo rychle zakládá svou poslední akci v první třetině.

18:39
    Po srážce se spoluhráčem ze hry odstupuje zraněný brankář Klouček.
    18:38 Martin RŮŽIČKA - 2:4

18:38
    Do přečíslení dvou na brankáře se po chybě domácích ve středním pásmu dostali MARTIN RŮŽIČKA s Filipem Zadinou. Klouček neměl šanci je zastavit. Asistence: Filip Zadina, Petr Vrána.

16:30
    Svačina po přihrávce od Nakládala střílel na modré čáře, chvíli poté Blümel zkoušel snížit stav utkání Blümel. Třinecká obrana ale oba pokusy zblokovala.

15:37
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Matěj Stránský – 2 min., sekání).
    14:42 Vladimír SVAČINA - 2:3

14:42
    Autorem branky je VLADIMÍR SVAČINA, který dostal krásně nabito přes celou šířku kluziště od Matěje Blümela. Svačina pak z první přesně vypálil do poloprázdné klece. Asistence: Matěj Blümel a Jakub Nakládal.

14:10
    Tlak domácích pokračuje, třiněčtí hráči ani nestihli vystřídat.

13:42
    Blümel dvakrát zkusil štěstí z pravého kruhu, poprvé jej Kořenář vychytal, podruhé zazvonila spojnice tyčí třinecké branky!

13:17
    Šance pro domácí, jak změnit vývoj utkání. Vstřelí teď Dynamo branku na 2:3?

13:16
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Marcinko – 2 min., nedovolené bránění).

12:15
    V praxi nyní předvedl tvrdost Martin Gernát, když k zemi srazil Kusého.

10:24
    Mikuš pouze nahazuje za branku hostí. Oceláři totiž domácí tvrdě dohrávají a nenechávají jim ani prostor, ani čas.

09:18
    Zadina teď v útočné třetině předvedl své umění, nejprve v rohu vybojoval puk a přihrával Kundrátkovi na tvrdou střelu, posléze sám z vrcholu kruhu vyslal nepříjemnou ránu na pardubického brankáře.
    08:40 Petr VRÁNA - 1:3

08:40
    Kloučkovi pardubická obrana vůbec nepomáhá, Třinec se rozjel a nikdo z domácích ho nedokáže zastavit. Přesilovkový gól přidává PETR VRÁNA, jehož důraz na brankovišti znamená vedení 3:1. Asistence: Martin Růžička, Martin Gernát.

08:12
    Třinec po vyhození Pardubic zvládl zavézt puk zpět do pásma.

07:45
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Radoslav Tybor – 2 min., podrážení).
    05:51 Matěj STRÁNSKÝ - 1:2

05:51
    Třinec střílíl další branku!
    MATĚJ STRÁNSKÝ se dostal přes pardubického obránce a nadvakrát překonal Milana Kloučka. Asistence: Martin Růžička, Martin Gernát.
    05:09 Tomáš KUNDRÁTEK - 1:1

05:09
    Tvrdá střela příklepem končí až v síti! Autorem branky je TOMÁŠ KUNDRÁTEK, jehož pokus Klouček nezvládl vyrazit. Asistence: Jan Jaroměřský, Vladimír Dravecký.

04:30
    Nyní je puk zpět na holích Dynama, Třinec ale v soubojích stále zkouší puk získat a rozjet protiútok.

04:10
    Třinec po buly v útočné třetině párkrát vyslal pokus na Kloučka, ten ale vše pochytal.

03:48
    Dynamo stále s pukem na holi, z této převahy ale nebyla ani střela na branku soupeře.

03:05
    Domácí kombinovali v útočné třetině, posléze se ale nepřesnou přihrávkou vyhnali sami až za brankáře Kloučka.

02:25
    Nepovedené rozehrávky na obou stranách jsou nyní k vidění v enteria areně.

01:42
    Pardubice pokračují v ofenzivě, zpoza modré čáry střílel Matěj Paulovič, Kořenář již ale chytil tento pokus.
    00:29 Radoslav TYBOR - 1:0

00:29
    Svačina nakonec ze souboje vyjel s pukem na holi, krátce poté dostal doboru přihrávku Poulíček, jehož střelu dorazil za brankovou čáru RADOSLAV TYBOR! Asistence: Patrik Poulíček a Vladimír Svačina.

00:15
    Svačina s Poulíčkem bojují o puk v rohu u branky Třince.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kantor) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, Ďaloga, J. Zdráhal, Holland – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát (A), Claireaux – Blümel, Anděl, Rohlík – Kusý, Paulovič, Zeman.

HC Oceláři Třinec: Kořenář (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Zadina, Marcinko, Chmielewski – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A) – Hrňa.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda.

Dnešní utkání bude 127. vzájemným duelem Pardubic a Třince. Tyto dva celky mají mezi sebou zajímavý vztah. Ve Slezsku totiž dosud působilo mnoho bývalých hráčů Pardubic. Kromě Richarda Krále a Marka Zadiny šlo dříve například o Ladislava Lubinu, Jiřího Malinského, Petra Jančaříka, nebo Josefa Hrabala. V této tradici se pokračuje i nyní, pardubickým rodákem a odchovancem je Filip Zadina, momentálně nejtalentovanější mladý útočník v extralize. A-týmem Dynama nedávno prošli také Tomáš Marcinko a Jakub Štěpánek, naopak zkušenosti z Třince mají Radoslav Tybor, Vladimír Svačina, a Pavel Kantor. Obě mužstva se naposledy utkala ve finále Generali Česká Cupu. Třinec tehdy na domácím ledě vyhrál 3:0 a v pardubické odvetě remizoval 3:3.

Třinečtí hokejisté si i nadále udržují exkluzivní formu. Podařilo se jim zdolat i vedoucí Plzeň, ke které se tak dotáhli na rozdíl dvou bodů. Po rychle obdržené brance v první minutě utkání zvládli Oceláři vývoj zápasu otočit, když se jim vyplatilo především velké střelecké úsilí. Na brankáře Plzně totiž vyslali 38 pokusů! Po dvou gólových situacích ze 7. a 20. minuty tak Třinec vedl 2:1 a výhru nad lídrem z Plzně potvrdil na konci zápasu brankou do prázdné klece Milan Doudera.

„Zápas pro nás začal smolně, ale na druhou stranu nás to nakoplo, tým se semknul. Čekali jsme těžké utkání, což se potvrdilo. Mělo to vysoké parametry. Za výhru jsme velmi rádi, protože Plzeň hrála velmi dobře,“ zhodnotil utkání asistent Ocelářů Marek Zadina, jinak také velký kamarád Richarda Krále.

Třinec ale nemá velký důvod řešit výměnu trenérů v Pardubicích. V pátek proti Plzni získali Slezané deváté letošní vítězství v řadě, což je nejlepší start Ocelářů do sezony za šestadvacet let klubové historie v elitní soutěži. Od roku 1993 navíc neměl žádný jiný extraligový tým úspěšnější začátek sezony. Podaří se mužstvu Václava Varadi prodloužit tuto sérii?

Pardubicím se úvod sezony příliš nepovedl, po deseti utkáních mají na svém kontě pouze šest získaných bodů. Kromě posledního místa v tabulce mají také nejhorší produktivitu a hru v oslabení. Situaci zatím nezvrátily ani příchody posil Marka Ďalogy a Anthonyho Camary, ani výměna na postu trenéra brankářů.

Vedení klubu tak sáhlo k dalšímu kroku a odvolalo trenérský štáb ve složení Milan Razým, Michal Mikeska a Petr Čáslava. Hlavním trenérem Dynama se nově stal Richard Král, asistovat mu bude David Havíř a trenérem dovedností bude Petr Sýkora. Další pardubický srdcař Tomáš Rolinek obsadil pozici manažera týmu.

„Nejsme spokojení s herním projevem týmu, a proto dochází k tomuto kroku,“ okomentoval výměnu trenérů sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický. Nový realizační tým ale nečeká lehká práce. „Očekávání jsou velká, zápasů je opravdu hodně, bude to zápřah. Ale zároveň je to výzva a já se na ni těším. Mám k sobě super kluky a věřím, že tým bude fungovat a že to půjde,“ řekl o svém návratu na extraligovou lavičku Richard Král.

Dosavadní šéftrenér mládežnické akademie v Pardubicích přitom prožije svou letošní extraligovou premiéru právě proti Třinci, kde jako hráč strávil 11 let kariéry! Duel je o to pikantnější, že na soupeřově lavičce se objeví Marek Zadina, Králův dlouholetý spoluhráč a bývalý asistent trenéra u pardubické mládeže.

Hezký den z pardubické enteria areny!

U přenosu utkání 20. kola Tipsport extraligy vás vítá Dominik Dubovči, který vás bude provázet hokejovým večerem. Od 17:00 hodin se na východočeském ledě utká pardubické Dynamo s třineckými Oceláři. Ti letos ještě neprohráli a v tabulce jsou na druhém místě. Oproti tomu Pardubice jsou se šesti získanými body poslední.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dominik Dubovči

Branky a nahrávky: 1. Tybor (Poulíček, Svačina), 15. Svačina (Blümel, Nakládal), 27. Nakládal (Tybor), 42. Mikuš (Claireaux), 43. Camara (Mikuš), 60. Svačina (Nakládal, J. Kolář), 63. Ďaloga (Poulíček, Tybor) – 6. Kundrátek (Jaroměřský), 6. M. Stránský (Martin Růžička, Gernát), 9. P. Vrána, 19. Martin Růžička (Zadina), 27. M. Stránský (Martin Růžička), 37. Jaroměřský (Kundrátek)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (19. Kantor) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Ďaloga, J. Zdráhal, Holland – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát (A), Claireaux – Blümel, Anděl, Rohlík – Kusý, Paulovič.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda