Ufa – Barys 4:1 (kon.) | Magnitogorsk – Čerepovec 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Dynamo Moskva 2:5 (kon.)
Nižněkamsk – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Petrohrad – Chabarovsk 5:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Severstal Čerepovec
Neděle 22.11.2020, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Kontinentální hokejové ligy. Ta má v neděli 21.11. na programu čtyři zápasy a jedním z nich je mač v Metallurg Aréně, kde domácí Metallurg Magnitogorsk přivítá Severstal Čerepovec. Utkání dvou týmů podobného tabulkového postavení, ale z jiných konferencí, začíná přesně ve 13 hodin.

Metallurg Magnitogorsk:
    Domácí tým sice patří ke špičce Východní konference, ale na vedoucí Kazaň ztrácí po osmadvaceti odehraných zápasech již devět bodů. Magnitogorsk si zatím zapsal 16 výher a 12 porážek, přičemž tři prohry byly za bod, a celkově má 35 bodů. Skóre týmu z obrovské průmyslové oblasti je 72:63 – z hlediska defenzívy jsou domácí na třetí pozici tabulky, ale v produktivitě jim to zatím trošku vázne. Během posledních pěti zápasů Metallurg hned čtyřikrát bodoval, ale zvítězil pouze dvakrát.

Severstal Čerepovec:
    Ačkoliv mají hosté o sedm bodů méně, přesněji 28 bodů, jsou v porovnání se šestým Magnitogorskem na Východu ve své Západní konferenci pouze o pozici horší. Za silnou šestkou, zahrnující tři moskevské týmy CSKA, Spartak, Dynamo, dále Petrohrad, Jaroslavl a Minsk, se Severstal pere o své místo na slunci. Mezi ním a šestým Spartakem se ale začíná tvořit malý rozdíl, jenž je aktuálně čtyřbodový. Čerepovec tak potřebuje zabrat, tím spíše, že poslední tři zápasy prohrál a vybojoval v nich jen bod. Aktuální bilance Severstalu je 13 zápasů při stejném počtu proher (dvě za bod) při skóre 55:71.

.Poslední vzájemné zápasy:
    Z posledních deseti vzájemných zápasů vyhrál Magnitogorsk hned osmkrát a je v tomto ohledu mírným favoritem.
    Čerepovec – Magnitogorsk 4:5 (23.10.2020)
    Čerepovec – Magnitogorsk 1:2 (12.10.2019)
    Magnitogorsk – Čerepovec 4:2 .(4.9.2019)
    Čerepovec – Magnitogorsk 1:2 (10.8.2019)
    Čerepovec – Magnitogorsk 1:2 pr. (21.10.2018)
    Čerepovec naposled porazil svého soupeře v listopadu 2017, kdy na kluzišti Magnitogorsku vyhrál 3:2 po prodloužení.

Československá stopa v týmech:
    Andrej Nestrašil (MET): 24 zápasů, 12 bodů (7+5)
    Adam Liška (CER): 21 zápasů, 5 bodů (2+3)
    Jindřich Abdul (CER): 6 zápasů, 2 body (2+0).

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Pašnin, Minulin, N. Chlystov, Nikolajev, Sjomin – S. Plotnikov (A), Prochorkin, Pesonen – Mozjakin (C), A. Nestrašil, Karpov – Beck, Rasmussen, Čibisov – J. Platonov, Potěchin, Švyrjov – Košelev.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, Provolněv, Matuškin, M. Chabarov, Kudako, Lalonde (A), Rogov, Adamčuk – Jo. Nättinen, A. Garejev, Roberts Bukarts – Kodola, Vovčenko (A), Petunin – Kapustin, Geraskin (C), Guslistov – J. Jakovlev, J. Morozov, Dumbadze.

Rozhodčí: Sergej Morozov, Pavel Ovčinnikov – Anton Ponamarenko, Maxim Stroganov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Arénou v Magnitogorsku hrají světoznámé hity, třeba Jump od Van Halena. Utkání za malý okamžik začne!

00:01

00:51
    Harri Pesonen se uvolňoval na levém kruhu, jenže se střelou o něco déle váhal a následně byl faulován.

00:59
    Arťom Garajev jde ven na dvě minuty za sekání.

01:50
    Domácí hráči kombinují před Podjapolskym, ale zatím se jim vážněji ohrozit branku nepodařilo.

02:17
    Jegor Jakovlev dojíždí za brankou vyhozený puk a čeká, až mu spoluhráči najedou, aby mohl rozjet další útočnou akci.

02:46
    Pašnin na modré dával kotouč k pravé straně pro Prochorkina, který střelou z první jen vyprášil betony gólmana.

02:59
    Při návratu vyloučeného Garajeva to hned dvakrát zkoušel z pravého kruhu znovu Nikolaj Prochorkin, ale ani jednou se po ráně z první neradoval, opět jen trefil gólmana Podjapolského do výstroje.

04:06
    A znovu Nikolaj Prochorkin. Nyní si sjel k levé tyči, aby do tohoto prostoru dostal zadovku od Mozjakina, ale trefil jen boční síť.

05:10
    Metallurg je jasně lepším týmem a nepouští Čerepovec vůbec ke své brance.

05:41
    Další útočná akce, tentokrát v podání Bogdana Potěchina, skončila už ve středním pásmu, ale domácí se i přesto dostali na druhou stranu.

06:17
    Poměrně výmluvná je také statistika střel na branku – 8:0 pro Metallurg.

06:36
    Potěchin dostal puk po přejetí modré a jeho nahození před branku jen těsně minul Igor Švyrjov.

07:32
    Opět je tu to, na co jsme v KHL zvyklí. Hraje se již tři a půl minuty bez přerušení.

07:35
    Joonas Nättinen si sjel zničehonic před brankáře Olkinuoru, ale ve finském minisouboji svého krajana nepřekonal. Ačkoliv brankáře Metallurgu rozhýbal, následně puk nezasunul k levé tyči. Kotouč mu sjel z hole.

08:23
    Ostré tempo hry na okamžik přestane, neboť je zde první komerční přestávka.

Střely na branku: 9-0.

09:22
    Nyní je v prvním vážnějším tlaku i Severstal. Střela Ivana Rogova od modré nebyla přesná, protože jí jeden z útočníků Magnitogorsku zblokoval těsně vedle levé tyčky.

09:56
    Domácí tým dobrým napadáním získal puk v útočném pásmu, jenže přihrávka na Andreje Nestrašila od Arťoma Minulina nebyla přesná. Metallurg tak začíná znovu od své branky, útok vede Michail Pašnin.

10:44
    Opět obětavý zákrok domácích. Jeden z hráčů v tmavém se natáhl před brankovištěm, kudy tak nemohla projít přihrávka na volného Robertse Bukartse.

11:15
    Přihrávka na Sergeje Plotnikova, jednu z největších hvězd KHL, nebyla přesná. Zakázané uvolnění Magnitky.

11:42
    Dobrá šance Metallurgu! Jegor Jakovlev se uvolnil na levé straně po výborné přihrávce od Pesonena. Ale na bližší tyč se netrefil a to bylo jediné štěstí pro gólmana Podjapolského, který by se asi nestihl přesunout, jelikož čekal Pesonenovu střelu z mezikruží.

12:15
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Po reklamní přestávce se již domácí radují. BOGDAN POTĚCHIN končí své čekání na branku v tomto ročníku KHL. Byl ve zdánlivě obtížné pozici za brankou hostí čelem k mantinelu, ovšem vymyslel to nejlepší, co mohl – výbornou kličku. Díky ní se zpoza branky dostal právě k levé tyči a z takřka nulového úhlu procedil kotouč do sítě mezi tyčkou a betonem Vladislava Podjapolského, který tento prostor dostatečně nepokryl. Bez asistence.
    12:15 Bogdan POTĚCHIN - 1:0

14:10
    Kombinace Severstalu v útočném pásmu končí nepřesnou přihrávkou. Právě nepřesnosti jsou tím, kvůli čemu je zatím Magnitogorsk jednoznačně lepší.

15:01
    Mohlo být vyrovnáno a gól Čerepovce by přišel jako blesk z čistého nebe. Kirill Kapustin dostal krásnou přihrávku přesně mezi dvěma obránci a jel sám na Jussiho Olkinuoru, který ale střelu na vyrážečku vykryl!
    15:01 Olkinuora vychytal Kapustina

15:55
    Klasický obrázek první třetiny – Metallurg je opět nastěhován před brankou soupeře a kombinuje.

16:11
    Ale do rychlého protiútoku vyrazili hosté. Joonas Nättinen na ose hřiště předal kotouč na levou stranu pro Robertse Bukartse, který si chvilku počkal a vystřelil. Ovšem Olkinuora je stále bezchybný a není se čemu divit, že jeho průměr obdržených branek je na cifře 1,65.

17:07
    Ve středním pásmu přijal puk rozjetý Taylor Beck a v souboji jeden na jednoho si to namířil přímo k Podjapolskému. Snažil se oklamat beka Čerepovce stahovačkou, ale ten ho dobře vystál a druhý nejproduktivnější útočník Metallurgu se poté s pukem dostal až za branku.

18:19
    Hra se opět přestěhuje k brance Čerepovce, neboť obránce Jegor Jakovlev v klidu pohlídal zakázané uvolnění.

18:28
    Kirill Adamčuk nechal v souboji s Michailem Pašninem koleno, respektive vystavil útočníkovi Metallurgu u své branky stopku. A jde ven na dvě minuty za nedovolené bránění.

18:36
    Nikolaj Prochorkin to dneska již popáté za první třetinu zkoušel střelou z první z pravého kruhu. Nyní mířil těsně nad ledem na vzdálenější tyč, ovšem Vlado Podjapolskij byl znovu na místě.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:10
    Dennis Rasmussen v dobré pozici na levé straně nevystřelil, naopak ještě zakombinoval a hráči v tmavém o puk přišli.

19:35
    Rychlý protiútok Čerepovce musel zakončit Vladislav Kodola, jelikož už neměl nikoho, komu by přihrál a ani sil neměl nazbyt. Jussi Olkinuora si připisuje další úspěšný zákrok.

19:51
    Hosté vyhazují puk k Olkinuorovi a Metallurg již asi další útok nestihne.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je minulostí a Metallurg v ní byl naprosto jasně lepší, o čemž nejvíce vypovídá poměr střel 22:8. Dvacetiminutovku k převaze domácích nasměřovala již první přesilovka z konce úvodní minuty. Nápor Metallurgu poté rostl, ovšem Čerepovec hrozil rychlými protiútoky. Jeden z nich mohl zakončit Joonas Nättinen, který se hezky prosmýkl před branku, ale puk k tyčce nezasunul. Přišla tak odpověď Bogdana Potěchina, jenž byl s kotoučem za brankou, ale hezkou kličkou se dostal k levé tyči a z velkého úhlu propasíroval kotouč mezi levý beton a tyč Podjapolského. Hosté mohli srovnat, ale Kapustin se v úniku proti Olkinuorovi neprosadil – 1:0.

Další třetina začne přibližně v 13:51.

Týmy už jsou znovu na ledě a druhá třetina za okamžik začne.

20:01

20:02
    Domácí tým začíná druhou třetinu dohrávanou přesilovkou, má k dobru ještě něco málo přes dvacet sekund.

20:28
    Metallurg stačil pouze zavést puk do útočného pásma, kde se ale nyní úspěšně drží.

21:10
    Podražení, ukazuje sudí Ovčinnikov pro Andreje Nestrašila, který je tak prvním vyloučeným hráčem Metallurgu v dnešním utkání.

21:41
    Nahození Shawna Lalondeho od modré se stalo snadnou kořistí pro Jussi Olkinuoru, který na puk viděl a stáhl ho do lapačky.

22:05
    Metallurg se osvobozuje a Sergej Plotnikov ještě málem úspěšně napadal za brankou Podjapolského jeho rozehrávku.

22:36
    Daniil Vovčenko si vybruslil na levý kruh, rychle se otočil směrem k brance a vystřelil, ovšem finského gólmana nepřekonal ani on.

23:10
    Magnitogorsk se úspěšně ubránil a hraje v plném počtu.

24:30
    Arťom Minulin viděl, že je před Vladislavem Podjapolským pořádně rušno, tak zkusil střelu těsně nad ledem. Ruský strážce svatyně si jí při svém jednadvacátém startu v sezoně pohlídal.

25:02
    Po komerční přestávce přichází druhá přesilovka Severstalu. Michail Pašnin se provinil sekáním.

25:10
    Krátce po buly se ke střele z vrcholu levého kruhu dostal Joonas Nättinen, ovšem kotouč do sítě nedostal.

25:27
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Nyní už se hosté prosazují. Kodola zkusil střelu z pravého kruhu, kterou srazil Geraskin přesně k pravé tyči pro ALEXANDRA PETUNINA, jenž už měl snadnou práci a pohotově doklepl kotouč podél roztahujícího se gólmana do volné části branky. Asistence: Igor Geraskin, Vladislav Kodola.
    25:27 Alexandr PETUNIN - 1:1

26:37
    Trable Metallurgu pokračují dvěma minutami za vysokou hůl Igora Švyrjova.

26:55
    Maxim Karpov mohl jet sám na branku, ovšem dobrou přihrávku do jízdy nezpracoval. Puk mu dvakrát uskočil od hole a poté už byl hodně blízko před brankou, takže neměl dostatek prostoru na zakončené u levé tyče brankáře. Podjapolskij si celou situaci bezpečně pohlídal.

27:26
    Domácí hned po buly ve středním pásmu zkoušejí zaútočit i ve čtyřech.

27:45
    Další dobrá práce Metallurgu, který se bleskově osvobozuje a posílá puk až k brance hostí.

28:23
    Vladislav Provolněv zkusil střelu krátce po vyhraném buly a po tom, co ho na ránu z první dobře vyzval spoluhráč. Olkinuora je opět jistý.

28:37
    Domácí hrají v plném počtu.

29:17
    Čeepovec je ale ve druhé třetině lepším týmem. Tím spíše, že nyní uzamkl soupeře ve svém útočném pásmu, u kterého má střídačku. Hosté kombinují, střídají a pětice hráčů Magnitogorsku už je unavená.

29:51
    Až nyní dokázali ale hosté vystřelit. Pokus Kirilla Kapustina vyrazil Olkinuora a v minisouboji proti ruskému forvardovi vede již 2:0.

30:19
    Zbytečný faul hostí. Ivan Rogov podrazil ve středním pásmu protihráče, ačkoliv měl na obranné modré ještě parťáka z obrany. Tím ofenzívní choutky Severstalu prozatím končí.

30:43
    Jegor Jakovlev si musel za brankou déle počkat, než se mu někdo ze spoluhráčů uvolní.

31:03
    Přesilovka Magnitogorsku je zatím hodně mdlá, Podjapolskij zasahovat nemusel.

31:19
    Nyní dobře zabojoval Sergej Plotnikov, který na modré dokázal udržet zdánlivě ztracený puk. Jenže jeho snaha přišla následnou špatnou přihrávkou vniveč.

32:19
    Sergej Plotnikov byl mezi kruhy připravený na teč střely od Arťoma Minulina, ale kotouč se mu nepodařilo sklepnout mezi betony Podjapolského. Tím přesilovka domácích končí.

33:28
    Jeden z domácích hráčů šel na levé straně modré do útoku přes dva protihráče a samozřejmě neměl moc šancí uspět. Proto založili domácí protiútok, při kterém otáčí průběžný stav zápasu. MAXIM MATUŠKIN se dostal na ose útočného pásma ke střele z první po výtečném pasu od Kodoly a zamířil naprosto přesně kolem vyrážečky Olkinuory pod horní tyč. Nechytatelná rána! Vladislav Kodola, Kirill Adamčuk.
    33:28 Maxim MATUŠKIN - 1:2

35:11
    Domácí se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, ale druhá třetina určitě zatím nebude nejpovedenější částí jejich sezony.

35:34
    Trenér Metallurgu tak bude mít svým svěřencům během komerční přestávky hodně co říct.

36:04
    Po zakázaném uvolnění Čerepovce se hra přestěhuje znovu k Vladislavu Podpapolskému.

36:26
    Nikolaj Prochorkin je dnes hodně aktivní. Měl kotouč mezi kruhy, což je ideální pozice na střelu a tu také na gólmana vyslal. Jenže domácí se po závaru k dorážce nedostali.

37:57
    Metallurg sice kombinuje v pásmu před Čerepovcem, ale útok je zatím velmi bezzubý bez momentu překvapení.

39:00
    Do konce druhé třetiny chybí posledních šedesát sekund.

39:37
    A hosté, zdá se, průběžné vedení přenesou do třetí části. Drží se totiž před brankou Olkinuory a nic nenasvědčuje, že by měl Metallurg srovnat stav.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina se Metallurgu naopak vůbec nevydařila a vše jakoby předznamenalo vyloučení Andreje Nestrašila. To ještě domácí zvládli, ale v dalším oslabení po vyloučení Pašnina již inkasovali. Kodolova střela se odrazila od Geraskina k volnému Alexandru Petuninovi, jenž rychle doklepl puk kolem betonu Olkinuory do sítě. Do šance se poté dostával Karpov, ale domácí forvard při úniku nezpracoval dlouhou přihrávku. Čerepovec pak bez potíží přestál oslabení, aby sám otočil průběžný stav. Kodola zavezl puk po levé straně do pásma a předložil ho mezi kruhy pro Maxima Matuškina, jenž vyslal parádní ránu pod horní tyčku – 1:2.

40:35
    Jakovlev předal puk za brankou pro Becka, který se ale dostal jen do středního pásma.

40:45
    Z protiútoku zkusil střelu od pravého kruhu aktivní Vladislav Kodola, který dnes již dvě asistence zaznamenal. Ale Olkinuora srazil jeho pokus do ochranné sítě.

41:15
    Kudako byl na levém kruhu dostoupen protihráčem, proto přihrál mezi kruhy na Igora Geraskina. Také tento forvard Čerepovce už má dnes kanadský bod, ale další nepřidá. Olkinuorova lapačka byla na místě.

41:42
    Hosté pokračují v aktivní hře a Olkinuora zapisuje další úspěšný zákrok.

42:22
    Aktivní Prochorkin se dostal u levé tyčky k odraženému puku, ale už neměl čas zasunout ho do sítě. Sklepl ho tak mezi kruhy pro Michaila Pašnina, jenž si sjel do pásma z druhé vlny, ale bek Magnitogorsku trefil jen dobře postaveného brankáře.

43:17
    Na druhé straně se Kirill Kapustin nijak nerozpakoval a hned po buly zkusil prověřit Olkinuoru, který zapisuje další zákrok během pěti sekund.

43:36
    Obrovská šance domácích. Sergej Plotnikov už nedostihl puk před brankou, proto jej zpoza klece nahodil před gólmana Vladislava Podjapolského. K puku se dostal Vladislav Sjomin, ale střelou na bližší tyč neuspěl.

43:37
    Ihned po akci se do sebe pustili Makar Chabarov a Bogdan Potěchin, jenž dostávají oba dvě minuty za hrubost.

44:38
    Musím se opakovat, ale Niko Prochorkin dnes hraje jednoznačně nejaktivněji z domácí komandy. Prošel přes útočnou modrou a servíroval puk pro Pašnina, kterému ale uskočil od hole.

44:46
    Bek Metallurgu ale ještě před tím zahrál vysokou holí. Ačkoliv se to Maximu Pašninovi zhola nelíbí, jde ven na dvě minuty.

45:00
    Přesilovka Severstalu je využitá a hosté jsou výrazně blíže k tomu, aby vylepšili hodně negativní bilanci s Metallurgem z posledních deseti zápasů. Lalonde dostal pas podél modré a tvrdě vystřelil. Gólman Jussi Olkinuora puk vyrazil před sebe, kde ho Joonas Nättinen se štěstím posunul napravo pro ARŤOMA GARAJEVA a ten už měl snadnou práci. Asistence: Joonas Nättinen, Shawn Lalonde.
    45:00 Arťom GAREJEV - 1:3

45:11
    Maxim Karpov se uvolnil přes obránce a měl před sebou už jen brankáře Podjapolského. Vší silou se opřel do střely a z kruhů zkusil zamířit pod horní tyč, kde byla lapačka gólmana.

45:37
    Oba týmy hrají v plném počtu.

46:45
    Andrej Nestrašil v obranném pásmu trefil hokejkou Daniila Vovčenka, který před ním udělal kličku. Jde tak dnes podruhé ven, nyní za sekání.

47:19
    Dá se čekat, že Čerepovec se v přesilové hře nebude nikam hnát.

47:34
    Trenér Ilja Vorobjov se nyní hodně zlobí na sudí, kteří poslali ven na dvě minuty i Sergeje Plotnikova za krosček. Nicméně o faul se opravdu jednalo a hosté budou mít minutovou přesilovku pět na tři.

48:12
    Výhra pro Severstal je nyní už prakticky jistá. Domácí využívají přesilovku pět na tři, když Daniil Vovčenko poslal podél modré puk pro Maxima Matuškina. Po jeho střele odvedl dobrou práci v předbrankovém prostoru Geraskin, jenž přiklepl kotouč pro VLADISLAVA KODOLU a ten svůj dobrý dnešní výkon završuje úspěšnou dorážkou. Asistence: Igor Geraskin, Maxim Matuškin.
    48:12 Vladislav KODOLA - 1:4

48:45
    Metallurg hraje v plném počtu.

50:00
    Do konce zápasu chybí deset minut a aby domácí ještě zvrátili stav utkání, museli by se co nejdříve alespoň dvakrát prosadit a dostat se na kontaktní branku.

50:33
    Dennis Rasmussen obkroužil branku a předložil puk na pravý kruh pro Bogdana Potěchina, jehož střela z první byla sražená a Podjapolskij nemusel zasahovat.

51:26
    Až nyní se Metallurg dostává trošku do souvislejšího tlaku. Ale zatím bez vážnějších šancí.

51:36
    Sergej Mozjakin se uvolnil a zpoza branky si to namířil před Vladislava Podjapolského. Začínající nebezpečí hasil podražením Vadim Kudako a dává Metallurgu možná poslední naději.

51:56
    Podražení dostává také Joonas Nättinen, který poslal k ledu Sergeje Plotnikova. Tohle je velká šance pro domácí v podobě dlouhé přesilovky pět na tři.

52:35
    Domácí si zatím v útočném pásmu přihrávají a až nyní se dostali ke střele, ale rána z první z kruhů nebyla přesná. Jegor Jakovlev mířil mimo.

53:11
    Z ochozů Metallurg Areny se začíná ozývat řádný pískot.

53:21
    Taylor Beck svojí ránou z levé strany málem přerazil levou tyčku, která zachránila Podjapolského.
    53:21 Střela Becka končí na tyči

53:36
    Magnitogorsk nevyužil minutu a 40 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, hosté jsou ve čtyřech.

53:56
    A nyní i v pěti.

54:41
    O osudu zápasu tak není sebemenší pochyb, hosté navíc aktivně napadají rozehrávku za brankou Olkinuory.

54:51
    Daniil Vovčenko to ale nyní přehnal se sílou a na mantinel tvrdě poslal Igora Švyrjova, který k němu byl zády. Krosčekem tak dává Magnitogorsku ještě malou naději.

55:32
    Jegor Jakovlev si zpracoval puk na modré, posunul jej blíže k brance a tvrdě vystřelil. I nyní je ale Vladislav Podjapolskij bezchybný a zatím je s jednou obdrženou brankou základním stavebním kamenem dvou bodů pro Čerepovec.

56:20
    Kombinace Mozjakina a Jakovleva ohrožení branky Čerepovce nepřinesla a hosté se následně osvobozují.

56:51
    Severstal je opět v pěti hráčích a dělá zřejmě poslední krok k vítězství.

57:40
    Olkinuora zachycuje nahozený puk mířící na jeho klec a přerušuje tak hru. Do konce utkání zbývá 140 sekund.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

59:31
    Domácí už vypadají hodně odevzdaně, prakticky se ani nedokáží dostat do útočného pásma. Od diváků tak slyší pískot.

Výkon Metallurgu snesl vážnější parametry jen v první třetině, kdy domácí svého soupeře přestříleli naprosto jasně poměrem 22-8, jenže z mnoha šancí dali jen jednu branku po poměrně šťastné trefě Bogdana Potěchina.

Ve druhé části přepustil Magnitogorsk iniciativu svému soupeři, který po ubráněném oslabení vyrovnal. Alexander Petunin doklepl do sítě Geraskinem sraženou střelu Kodoly. To ale nebylo z repertoáru Severstalu vše. Vítěznou branku zařídil v času 33:28 Maxim Matuškin, který po Kodolově přihrávce poslal nechytatelný projektil pod víko.

Třetí třetina nepřinesla očekávanou iniciativu Metallurgu, naopak hosté v pohodě bránili své vedení. A navíc ve 45. minutě vstřelili třetí branku. Olkinuora vyrazil střelu Lalondeho před sebe, Nättinen posunul puk na Arťoma Garajeva a ten měl s doražením kotouče do sítě při přesilovce pět na tři snadnou práci. Navíc o čtyři minuty později dal branku i muž zápasu Vladislav Kodola, který využil dobré práce Geraskina před brankou a také se radoval po dorážce. Také Magnitogorsk dostal dlouhou přesilovku pět na tři, ale byl v ní bezzubý a jedinou následnou šanci měl pak Beck, který trefil tyčku – 1:4.

Využití: 0-2.

S konstatováním, že Severstal Čerepovec po špatné první třetině naprosto zaslouženě ve zbývajících dvou částech otočil vývoj zápasu o 0:1 na konečných 4:1 a po celých třech letech se raduje z vítězství nad Magnitogorskem, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (15:29:54)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 13. Potěchin – 26. Petunin (Geraskin, Kodola), 34. Matuškin (Kodola, Adamčuk), 45. A. Garejev (Jo. Nättinen, Lalonde), 49. Kodola (Geraskin, Matuškin)

Rozhodčí: Sergej Morozov, Pavel Ovčinnikov – Anton Ponamarenko, Maxim Stroganov