Čerepovec – Viťaz 2:1 (kon.) | Kunlun – Chabarovsk 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 5:1 (kon.)
Minsk – Jaroslavl 2:1 (po pr.) | Jokerit – Dynamo Moskva 6:1 (kon.) | Petrohrad – Barys 4:3 (kon.)
Soči – Spartak Moskva 3:5 (kon.)
Severstal Čerepovec
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Úterý 24.11.2020, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Československá stopa v utkání

- Do utkání nezasáhl žádný Čech ani Slovák (19:23:56)

Zápasje u svého konce. Poslední třetina byla asi nejatraktivnější a nejútočnější ze všech. Několikrát se hrálo přes tři minuty bez přestávky, viděli jsme několik šancí, ovšem pouhý jeden gól. O ten se postaral až v 58. minutě Provolněv, který svou parádní dělovkou zajistil dva body z dnešního zápasu domácímu Čerepovci.

59:49
    Domácí propasírovali kotouč až do útočné třetiny, ale nepodařilo se jim vypálit na branku a tak maí hosté ještě chvíli naději.

59:15
    Čerepovec vyhodil k odkryté brance, ale kotouč se nedostal až do ní a hosté ho stihli v pohodě dojet. Následně zamířili opět rychle kupředu.

59:00
    Probíhá poslední minuta poslední třetiny tohoto zápasu.
    57:46 Vladislav PROVOLNĚV - 2:1

57:46
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Máme tady gól! VLADISLAV PROVOLNĚV obdržel kotouč, který chvíli držel, popojel si do středu, kouske od modré čáry a pak vypálil krásnou dělovku, kterou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Byl to první přesilovkový gól dnešního zápasu. Asistence: Daniil Vovčenko a Alexander Petunin.

56:10
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Pavel Vorobej – 2 min., nedovolené bránění).

56:04
    Viťaz vyhrál buly ve vastním pásmu, následně se rychle rozjel do útoku, jenže dlouhá přihrávka nenašla hráče na křídle a zamířila až na icing.

55:53
    Čeká nás pravděpodobně poslední komerční pauza tohoto zápasu.

55:53
    Až po čtyřech minutách a deseti sekundách se hra opět přerušila. Ježov si připsal úspěšný zákrok. DOmácí kapitán ale míří něco prodiskutovat se sudím.

55:10
    Adamčuk držel kotouč na modré, poté popojel dva kroky a vyslal tvrdou dělovku, která zasáhla jen brusle jednoho z hráčů.

54:35
    Morozov dostal puk na útočnou modrou, ale přilepl si ho a on mu ujel. Následně schytal hit u mantinelu.

53:50
    Opět se dlouho nepřerušuje a puk lítá ze strany na stranu a z hokejky na hokejku.

53:16
    Tedenby byl atakován u hrazení. Poté, co vstal, se do něj ruský hráč pustil znovu. Nakonec toho ale nechal, protože si všiml upřeného zraku sudího.

52:59

52:38
    Viťaz přesilovku vůbec nevyužívá podle představ trenéra. Je pasivní, nestřílí a hodně času tráví dokonce v obranném pásmu.

51:53
    Ve vlastním oslabení musel Ježov rychle vyjet a rozehrál až na vcholku kruhu, protože se k němu nebezpečně blížil jeden z domácích hráčů.

50:59
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min., hráčská lavice – příliš mnoho hráčů).

50:55
    Až nyní se hra po třech minutách a čtyčiceti dvou sekundách přerušila. Čerepovec totiž hrál v šesti hráčích a bude za to nyní pykat. Přesilovka pro Viťaz.

50:40
    Nyní se hraje opravdu v neskutečném tempu, po pár sekundách je hra na opačné straně hřiště a pak rychle zase zpátky. Už dlouho se nepřerušovalo.

49:55
    Laričev se dostal do samostatného úniku. Měl hodně času a prostoru na zakončení, ale nakonec volil jen ránu mezi nohy. Podjapolskij zavřel betony a zmařil tak velkou šanci hostů.

49:33
    Garejev se dostal ke kotouči a vypálil z mezikruží, ovšem jeho rána nebyla problémem pro připraveného Ježova.

48:35
    Kodola napadal domácí rozehrávku na modré, ale po zisku kotouče ho jeden z domácích okamžitě poslal k zemi. Tvrdý hit, ale v rámci pravidel.

47:40
    Až nyní se Viťaz dostal z tlaku v obranném pásmu. Bylo to však pouze díky tomu, že pětice domácích už byla vyčerpaná a musela střídat.

47:11
    Do velké šance se dostal Kodola, který dostal kotouč přímo před branku. Se zakončením ale váhal, nakonec potáhl kotouč, ale už bylo pozdě, protože se pod něj vrhl hráč soupeře.

46:40
    Vyhození hostů mířilo přes všechyn čáry. Píská se icing a vhazovat se bude před Ježovem.

46:25
    Domácí dlouho krouží v útočném pásmu, ale nějak se nemají ke střele. Stále si vyměňují puky a hledají lepší střelecké pozice, ovšem ty nepřicházejí.

45:53
    Charabov byl sražen za brankou Ježova, ale rychle se zvedl a vybojoval kotouč zpět pro svůj tým.

45:34
    Právě začala první komerční pauza poslední třetiny dnešního zápasu.

45:34
    Vittasmaki si chtěl najet do úniku a pro dlouhý pas si zajel do útočného pásma, ovšem byl tam dřív, než kotouč, a píská se tak ofsajd.

44:58
    V rohu kluziště u branky Ježova došlo k tvrdému souboji, po kterém se jeden z domácích hráčů dlouho zvedal z ledu, ovšem podle sudích byl tento zákrok v rámci pravidel.

44:36
    Tempo hry se již zase zrychlilo na úroveň, jakou mělo ke konci druhé třetiny. Hraje se nahoru-dolů.

43:42
    Tvrdou ránou se prezentoval Děrgačov z kruhu, ovšem Podjapolskij byl připraven a skvěle zasáhl.

43:00
    Další vyhození Viťazu bylo tentokrát už v pořádku a Čerepovec si pro puk musel zajet ke svému brankáři.

42:12
    Viťaz se chtěl z tlaku vymanit a tak vyhodil kotouč. Jenže ten přešel všechny čáry a pískal se icing.

41:58
    Nyní to zkusil z levého kruhu Provolněv, ovšem jeho rána byla zablokokvána hokejkou jiného hráče a tak se puk odrazil do rohu hřiště.

41:31
    Oba týmy do poslední třetiny nevkročily nijak aktivně. Zatím si jen vyměňují puky a do ádných větších akcí se nepouštějí.

40:01

Druhé dějství skončilo. V něm jsme se již dočkali branek. Tu první obstaral Děrgačov již v první minutě, kdy se prosadil dokonce ve vlastním oslabení. Následně jsme opět viděli několik nevyužitých přesilových her. Domácím se podařilo srovnat až ve 38. minutě. Morozovova teč se ještě přezkoumávala na videu, ovšem gól byl regulérní a do třetí třetiny tak půjdeme za vyrovnaného stavu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:34
    Oba týmy ještě bojují o puk a poslední minutu se hraje snad v největším tempu, jaké jsme za zápas zatím viděli

39:00
    Probíhá poslední minuta druhého dějství.

38:43
    Danforth se s pukem procpal až před Podjapolského, ale protihráč mu holé odrstrčil kotouč, takže kana%dan zakončoval naprázdno.

37:57
    Sudí už mají jasno. Morozovova branka platí! Máme tedy srovnáno, 1-1.

37:57
    Situace se ale ještě nyní posuzuje na videu. Stav 1-1 tak ještě není definitivní!
    37:57 Jegor MOROZOV - 1:1

37:57
    Srovnáno! Z předbrankového prostoru se puk dostal na modrou čáru k Provolněvovi, který vypálil vzdušnou dělovku od modré. Tu tečoval před brankou právě JEGOR MOROZOV a puk prošel za Ježova. Asistence: Vladislav Provolněv.

37:50
    Morozov si sjel do kruhu a vypálil potáhnutím. Ježov ale byl proti a kotouč za svá záda nepustil.

37:25
    Nyní to z opačného kruhu, ale taktéž z velkého úhlu zkusil Kapustin, ten se však netrefil.

36:40
    Nattinen dostal dlouhý pas po mantinelu a v útočném pásmu mu nikdo nenajížděl, a tak si sjel do kruhu a z velkého úhlu pálil. Jeho rána ale neohrozila Podjapolského branku.

36:08
    Oddechový čas pro hosty.

36:08
    Tři minuty a osm sekund se hrálo bez přerušení. Dlouhý čas až nyní sudí zastavil kvůli zakázanému uvolnění hostujícího týmu.

35:41
    Za hostující brankou se srazili dva hráči Viťazu s pukem, ale i po kolizi dokázali puk udržet na svých hokejkách.

34:54
    Domácí vzali puk za svou svatyni a střídali. Viťaz je při tom nebezpečně napadal.

34:17
    Vittasmaki dostal naservírovaný kotouč diagonálním pasem přímo k tyči, ovšem promáchl a velkou šanci nezakončil.

33:36

33:12
    Zakončení Jakovleva nebylo z nejlepších a puk se navíc od gólmana odrazil k mantinelu, podél kterého odjel až do obranného pásma Čerepovce.

32:41
    Dlouho domácí kombinují. Střely na branku však vůbec nepřichází. Ledabylá přesilovková hra se Viťazu líbí, protože se hráči v oslabení nemusí nikam honit.

31:46
    Hned z úvodu přesilovky Viťaz získal kotouč a vyhodil ho do útočného pásma. Navíc za ním dva z hostů vysprintovali a zdrželi tak Čerepovec, který si musel ve vlastní přesilovce hlídat rozehrávku u své branky.

31:36
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., vysoká hůl).

31:36
    Probíhá druhá komerční pauza za tuto třetinu.

30:38
    Jeden z hráčů Čerepovce byl v útočném pásmu faulován přímo před zraky rozhodčích, ovšem ti neodpískali.

29:45
    Petunin zachytil vyhození hostů z pásma a bruslil rychle k brance, ovšem kotouč mu ujel za ní.

28:55
    Morozov dostal dlouhý pas až na útočnou modrou.Jenžesi nepohlídalpostaveníatakdo úniku šel s porušením ofsajdového pravidla. Sudí tedy museli odpískat.

28:37
    Dlouhou dobu se držel Čerepovec v útočném pásmu , ovšem soupeř mu nedovolil žádnou střelu.

27:15
    Probíhá první komerční pauza této třetiny.

27:15
    Charabov zkusil zblízky dorazit kotouč za brankáře Ježova, ovšem zabránil mu právě gólmanův beton.

26:29

25:53
    Teď se podařilo vyhodit hostům a domácí při následném dalším pokusu o tlak v útočném pásmu ztratili kotouč, který jim vyjel ven ze třetiny.

25:17

24:45
    Zápas pokračuje hrou ve čtyřech proti čtyřem. Puk za Ježovovou brankou doluje hned několik hráčů z obou týmů.

Probíhají ještě menší úpravy ledu poblíž střídačky hostujícího celku.

24:29
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min., hráčská lavice – příliš mnoho hráčů).

24:07
    Severstal do třetice vyhazuje, zatímco je už minuta z přesilovky pryč.

23:41
    Další vyhození Čerepovce. Puk velmi pomalu klouzal až k Ježovovi, čímž domácí ušetřili spoustu času.

23:20
    Domácí hokejisté vyhráli buly a puk přes všechny čáry vyhazují.

23:17
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Kodola – 2 min., podrážení).

22:56
    Buly v útočném pásmu Viťazu vyhráli právě hosté, kteří chtěli okamžitě pálit, ale místo toho jeden z domácích rychle kotouč vyhodil.
    20:26 Alexandr DĚRGAČOV - 0:1

20:26
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Tak tohle je start! Viťaz se dostal do útoku ve vlastním oslabení. Daugavinš si počkal a následně předal puk napravo ALEXANDRU DĚRGAČOVOVI, pro kterého již nebyl problém prostřelit Podjapolského. Puk po jeho ráně v kleče vymetl pravou šibenici. Asistence: Kaspars Daugavinš.

20:01

Skončila nám první třetina, ve které jsme se gólu nedočkali. Hra byla vyrovnaná, oba týmy vyslaly na gólmana soupeře přes deset střel. Ani přes celkových 7 přesilovek (dohromady z obou týmů) a dokonce i dvojnásobnou přesilovku pět na tři se nikomu z hráčů nepodařilo vstítit. Hokej byl atraktivní, rychlý a koukatelný. Snad se ale nějakých branek v dalších částech hry dočkáme.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:43
    Nyní dokonce Kazakov vyvezl kotouč až před domácího brankáře a v útočném pásmu už ho drží u mantinelu.

19:11
    Viťaz opět úspěšně vyhodil až za branku Podjapolského a tak ušetřil další cenné sekundy.

19:00
    probíhá poslední minuta první třetiny.

18:56
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Justin Danforth – 2 min., držení).

18:40

18:17
    Viťazu se ale rychle podařilo vyhodit a domácí tak ztratili hodně času zajížděním pro kotouč.

17:43
    Domácí jsou již v plném počtu a nyní hrají zkrácenou přesilovou hru.

17:33
    Puk se po střele jednoho z domácích odražil od hokejky a vyletěl mimo hrací plochu. Vhazovazt se bude ve středním pásmu.

16:26
    David Dumbadze vyjel z trestné lavice, sebral kotouč a rychle odjel do samostatného úniku. Puk si dal do kličky na levo, ovšem proti Ježovovu betonu neuspěl.

16:24
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., podrážení).

15:10
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Shawn Lalonde – 2 min., krosček).

15:10
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Děrgačov – 2 min., krosček).

14:52
    Nyní už domácí vyhodili až do svého útočného pásma, ovšem Ježov si vyjel z branky až skoro k čáře a vyslal kotouč zpátky do útočného pásma hostů.

14:24
    Čerepovci se podařilo vyhodit, ale jen do středního pásma, a tak jsou hosté rychle zpátky a kombinují u Podjapolského branky.

14:10
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (David Dumbadze – 2 min., držení).

13:38
    Dlouhé nahození až do útočné třetiny zachytil Popov a rychle předal kotouč Kazakovi, který pak pálil, jenže Podjapolskij nastavil beton.

12:59
    Domácí hokejisté kombinují v pásmu soupeře, ovšem stále se moc nedostávají do zakončení.

12:04
    Buly u své branky vyhrála Moskevská oblast, ovšem dlouhou chvíli se neokázala pořádně dostat ani zpoza vlastní branky.

11:57
    Máme tu další komerční pauzu. Na minutku se přestává hrát.

11:41
    Viťaz dobře oklamal linii hráčů v černých dresech ve středním pásmu a okamžitě se pustil do útoku, jenže nedokázal zakončit.

11:05

10:53
    Hostům se opět podařilo vyhodit kotouč až za domácí branku.

10:44
    Prozvolněv zakončoval přihrávkovou kombinaci Čerepovce, ovšem jeho rána od modré mířila do Ježovovy hrudi.

09:51
    Po úspěšném buly u Ježova Voronkov odpálil kotouč až na druhou stranu kluziště.

09:32
    Hosté ihned ze startu přesilovky Čerepovce dokázali vyhodit až k brankáři.

09:05
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Borodkin – 2 min., podrážení).

08:35

07:50
    Jeden z hostujících hráčů byl tvrdým hitem sražen k zemi. Jeho puk se ale dostal k Popovovi a ten okamžitě pálil. Nedokázal ale propálit Podjapolského.

07:20
    Smolin z kruhu naservíroval kotouč Malychinovi, který okamžitě pálil na branku, ovšem jen do hrudi Podjapolského.

06:50
    Viťaz zatím v přesilovce vyslal jednu střelu, se kterou ale Podjapolskij neměl žádnou práci. Po ní zatím už nevystřelil.

06:35
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Arťom Garejev – 2 min., držení hole).

06:15
    Poté, co Podjapolskij ukořistil kotouč a schoval ho pod lapačku se do sebe pustili Provolnev a Daugavinš. Sudí dvojičku rychle odtrhli.

05:40
    Vorobev chtěl na středové čáře vyslat spoluhráče do úniku, ale jeho puk se odrazil od hokejky protihráče až k brankáři Podjapolskému.

05:11
    Probíhá první komerční pauza tohoto utkání.

04:46
    Druhá lajna Severstalu stále svírá hosty u branky Ježova, ovšem nyní hráči dolují kotouč od Geraškina v rohu kluziště.

04:13
    Z vrcholku levého kruhu to ostře zkusil Kapustin, ale jeho rána nemířila do branky, nýbrž na zadní mantinel.

03:22
    Zajímavou kombinaci v útočném pásmu chtěl zakončit Guslistov, který ale před brankářem nedokázal zpracovat přihrávku a akce tak neskončila střelou.

02:04
    Úspěšný zákrok si na druhé straně připsal taktéž Ježov, který ránu z levéhu kruhu ukryl ve výstroji.

01:28
    Po střele Děrgačova musel Podjapolskij ukrýt kotouč pod lapačku. Po hvizdu sudího se strhla menší potyčka, ale rozhodčí žádnou velkou bitku nedovolili.

01:14
    Čerepovec je ze začátku hry více na puku a vyvíjí na soupeře tlak v útočném pásmu.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Lalonde (A), Kudako, Matuškin, M. Chabarov, Rogov, Adamčuk – A. Garejev, Jo. Nättinen, Vicharev (C) – Geraskin (A), Guslistov, Kapustin – Petunin, Kodola, Vovčenko – J. Morozov, J. Jakovlev, Dumbadze.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kočetkov) – Vorobej, Pylenkov, Hultström, Voronkov, Golovkov (C), Borodkin, Pautov – Daugavinš (A), Danforth, Tedenby – Mojsejev, Děrgačov, Grebenščikov – Laričev, Malychin (A), Smolin – Ivanjuženkov, V. Popov, Kazakov – Bardakov..

Jindřích Abdul (ČER)
    Jakub Jeřábek (VIT)
    Adam Liška (ČER)

HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST

Viťaz nyní nemá vůbec dobrou formu. V posledním zápase sice zvítězil 4:1 právě s Čerepovcem, ovšem tomu předcházely čtyři porážky z posledních pěti zápasů. I díky tomu Viťaz klesl až na deváté místo Západní konference a předposlední páté místo Bobrov divize. Skóre má lepší než Čerepovec – 76 ku 81. Dokonce tři nejproduktivnější hráči Viťazu se vlezou do top 20 v produktivitě KHL.

SEVERSTAL ČEREPOVEC

Čerepovec se zatím nachází na sedmé příčce západní konference KHL a zároveň také na třetí příčce Bobrov divize. Zatím se tedy pohybuje na pozicích, které zaručují play-off. Forma z posledních zápasů ale není úplně nejlepší. Z posledních pěti zápasů vyhrál Severstal jen dva, z toho jeden až po nájezdech. Celkově si za dvacet sedm zápasů vybojoval třicet bodů. Skóre má ale záporné, padesát devět vstřelených branek ku sedmdesáti dvěma inkasovaným. Poslední zápas se Čerepovci povedl, když na venkovním ledě porazil Magnitogorsk 1:4.

Forma: V – P – P(pp) – P – V(sn)

Magnitogorsk – Čerepovec 1:4
    Spartak Moskva – Čerepovec 4:3pp

Alexander Petunin – 19 bodů (8+11)
    Vladislav Kodola – 14 bodů (5+9)
    Igor Geraškin – 10 bodů (5+5)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 38. J. Morozov (Provolněv), 58. Provolněv (Vovčenko, Petunin) – 21. Děrgačov (Daugavinš)

Rozhodčí: D. Naumov – K. Olenin