Magnitogorsk – Kazaň 2:3 (1:2 po s.n.) | Ufa – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Riga – Novosibirsk 2:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Ak Bars Kazaň
Středa 25.11.2020, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:02 (17:51:06)

Statistiky utkání:

Střely na branku – 32:26.
    Zblokované střely – 12:12.
    Vyloučení – 6:8.
    Využití přesilovek 1/8 – 0/6.
    Vhazování – 29:28

Je konec! Třetí třetina nám nakonec nabídla jednu branku na obou stranách, což znamenalo, že jsme museli do prodloužení. I v něm jsem sledovali vyložené šance obou celků, jenomže k rozhodnutí utkání zkrátka nedošlo. Kazaň vstoupila velice dobře do následných nájezdů, přičemž se jí povedlo zužitkovat hned ten první. Metallurgu se ovšem povedlo odpovědět v poslední sérii, nicméně přesto si druhý úspěšný nájezd připsal Dawes, který se stal hrdinou tohoto zápasu.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Ak Bars Kazaň.
    Autorem vítězné branky je NIGEL DAWES.
    Nigel DAWES

6. série
    1:2
    Na opačné straně byl podruhé úspěšný Dawes, který v tomto případě mířil naprosto přesně po ledě mezi betony.
    Nikolaj PROCHORKIN

6. série
    1:1
    Ke svému druhému nájezdu se přihlásil Prochorkin, který trefil pouze připraveného brankáře.
    Jegor JAKOVLEV

5. série
    1:1
    Nůž na krku totiž měl obránce Jakovlev, který uspěl se střelou nad pravý beton.
    Danis ZARIPOV

5. série
    0:1
    Hostující kapitán Zaripov zápěstím mířil do připraveného Košečkina, domácí tak mají ještě šanci.
    Andrej NESTRAŠIL

4. série
    0:1
    O srovnání se tedy pokoušel Nestrašil, kterému se rovněž nepovedlo najít mezeru mezi betony.
    Viktor TICHONOV

4. série
    0:1
    Na opačné straně se rozjel také Tichonov, který se snažil brankáře vymíchat, což mu nevyšlo.

3. série
    0:1
    Třetí hráč domácích Prochorkin to zkoušel kličkou do bekhendu, se kterou si Biljalov poradil.
    Stéphane Da Costa

3. série
    0:1
    Na hostující straně se pokusil svůj celek poslat do vedení o dvě branky Da Costa, který nemířil přesně mezi betony.
    Maxim KARPOV

2. série
    0:1
    O srovnání se tak pokoušel domácí Karpov, jehož střela mezi betony nebyla úspěšná.
    Alexandr BURMISTROV

2. série
    0:1
    Ke slovu se poté přihlásil také Burmistrov, který se dostal příliš blízko brankáři, načež mířil nad.
    Harri PESONEN

1. série
    0:1
    Za domácí se pro změnu představil Pesonen, který neuspěl se střelou po ledě.
    Nigel DAWES

1. série
    0:1
    Jako první se rozjel hostující Dawes, kterému se povedlo po forhendové kličce přesně zamířit.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:20
    Vorovnkov se po hezkém manévru přeci jenom dostal do zakončení, které ovšem proletělo vedle domácí branky.

63:40
    Hrubice na straně domácích znamenala stoprocentní šanci, se kterou si Košečkin poradil. Porté od poloviny hrací plochy uháněl sám na branku Beck, který neuspěl.

63:20
    Magnitogorsk poměrně dlouho okupoval útočné pásmo, jenomže k žádnému zakončení to nakonec nevedlo. Plotnikov se poté dostal s pukem za vlastí branku.

62:36
    Máme za sebou polovinu prodloužení a zatím měl největší šanci na své hokejce domácí Beck, který ovšem nedokázal uspět.

62:08
    Vítěznou branku měl na své hokejce domácí Beck, který z mezikruží trefil pouze brankáře Biljalova, jenž poté skočil po volném kotouči.

61:13
    Menší zdravotní problém měl domácí brankář Košečkin, přičemž sudí raději přerušil hru. Nakonec to nevypadá na nic vážného a Košečkin by měl pokračovat.

60:40
    Hned v úvodu prodloužení to na sebe zkoušel vzít hostující Petrov, který nejprve objel branku, načež se mu před ní nepovedlo najít svého spoluhráče.

60:01

O osudu zápasu nerozhodla ani třetí třetina, následovat budě pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:15
    Za vlastní brankou to na jedničku zvládl obránce Jakovlev, který navíc velice přesně rozehrál do jízdy na Pesonena, jenž se rychlostně dostal do pásma.

58:40
    Sám na branku mohl uhánět domácí Pesonen, na poslední chvíli ale vložil hokejku proti nahrávce protihráč.

58:06
    Po delší době si s pukem zahrál také hostující brankář Biljalov, který zkoušel okamžitou rozehrávkou najít u opačné modré čáře osamoceného spoluhráče.

57:12
    Azevedo oslovil vedle stojícího obránce Wikstranda, který to zkoušel z jedničky na domácí branku. Košečkin podržel svůj celek a puk ukořistil do lapačky.

56:20
    Dawes zvolil riskantní postup vpřed, při kterém nakonec o mantinel nedokázal najít na modré čáře číhajícího Judina. Kazaň se tak musí znovu vracet zpět.

55:54
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., sekání).

55:15
    Domácím se přesilové hry stále moc nedaří. Tentokráte kousek za modrou čárou přišel o kotouč Prochorkin, čehož okamžitě dokázal využít zadák Ljamkin.

54:22
    Nestrašilovi se sice povedlo ukořistit touš zpět, jenomže u pravého hrazení ho přeci jenom dokázal přetlačit Wikstrand, který ho okamžitě odpálil do bezpečí.

53:58
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kristian Chenkel – 2 min., držení).

53:15
    Kazani se povedlo přečkat i další oslabení, tentokráte byl soupeř o poznání nebezpečnější. Krátce po skončení se Metallurg Magnitogorsk prezentoval ofsajdem.

53:00
    Posléze se domácímu celku povedlo vybojovat kotouč zpět. Čibisov ho zkoušel poslat před branku, kde k němu neměl daleko Nestrašil.

52:36
    Po dalším vhazování se povedlo daleko na druhou stranu hrací plochy vyhodit hostujícímu Pedanovi. Zpět k vlastní svatyni tak pro změnu musí Zemčonok.

51:48
    U pravého kruhu se poté k odraženému touši jako první dostal Pesonen, který při snaze o zakončení zlomil vlastní hokejku.

51:17
    Magnitogorsk se znovu dokázal prosadit na vhazování, jenomže nikterak dobře to neprovedl obránce Minulin, jehož střelecký pokus mířil hodně vedle branky.

50:58
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., vysoká hůl).
    48:58 Michail GLUCHOV - 2:2

48:58
    Kazaň vstřelila branku!
    Jenomže hostující celek odpovídá poměrně bleskově! Nejprve to nesmírně nebezpečně zkoušel Lukojanov, který mířil kousek nad branku. Následně jsme sledovali nahození kotouče od levého hrazení, o které se postaral MICHAIL GLUCHOV. Ten trefil hokejku brankáře Košečkina, od které se touš odrazil od domácího hráče přímo do za záda brankáře.
    Asistence: Arťom Lukojanov.

48:40
    Dnešní utkání sleduje 2076 diváků.

48:05
    Prudkým nástřelem za červenou čárou to zkoušel hostující Chenkel, který sice mířil vedle domácí branky, avšak přesto se jako první k puku dostal Burmistrov.

47:22
    Kazaň to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně opět obrátit.
    46:21 Maxim KARPOV - 2:1

46:21
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí se vůbec poprvé v tomto duelu dostávají do vedení! Hostující obrana znovu propadla a sledovali jsme přečíslení dva na jednoho. Nakonec to na sebe vzal MAXIM KARPOV, který měl před sebou pouze brankáře Biljalova. Domácí útočník to proto vyzkoušel zakončením pod horní konstrukci, které mířilo naprosto dokonale.

46:01
    Přes střed hrací plochy se poté vydal domácí Čibisov, jehož ránu srazil protihráč pouze do ochranné sítě. Na řadu přichází první komerční přestávka třetí třetiny.

45:20
    V oslabení se vydal do útoku hostující Gluchov, který nasbíral cenné vteřinky, načež se mu povedlo přihrát na hokejku Lukojanova.

44:28
    Domácímu mužstvu se ani tato přesilová hra zrovna moc nedaří. Na modré čáře sice převzal přihrávku Jakovlev, jenomže nahozením trefil prvního protihráče do zad.

43:59
    Posléze se povedlo hostujícímu celku vyhodit kotouč do středního pásma, kde se k volnému kotouči jako první dostal Sjomin.

43:26
    Metallurg se po vhazování usadil v pásmu soupeře, kde to od pravého kruhu zkoušel Prochorkin. Jeho rána nebyla vůbec přesná, Biljalov nezasahoval.

42:58
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., držení).

42:36
    Při následném protiútoku měl v mezikruží nabito hostující Gluchov, který příklepem mířil poměrně vysoko nad branku.

42:20
    Na ledovou plochu se dostala druhá formace Metallurgu. Ta ihned prodlužovala kotouč do útočného pásma, za brankou dokázal puk zachytit Biljalov.

41:20
    Při rozehrávce chyboval Wikstrand, čehož se pokoušel využít napadající Beck. Jeho rána z úhlu nakonec nemířila mezi tři tyče, nápor domácích ale pokračuje.

40:33
    Podél levého hrazení si to následně namířil domácí Pašnin, který to zkoušel nahrávkou na pravou stranu, kde měl k puku hodně daleko Dawes.

40:10
    Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který se s pukem dostal do vlastního pásma, načež to nahozením z dálky vyzkoušel Ljamkin.

40:01

Střely na branku (celkem): 17 – 15.

Máme za sebou také druhou periodu, která nám znovu nabídla poměrně vyrovnanou podívanou. Kazaň se v úvodu radovala ze druhé branky, jenomže domácí celek si vzal trenérskou výzvu, která navíc byla úspěšná. To paradoxně vedlo k vyrovnávací brance, přičemž si výzvu vzal také hostující celek, avšak bez úspěchu. Do konce třetiny jsme se žádné další branky nedočkali, výsledek je tedy i nadále nerozhodný.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:15
    Kazaň nepředvedla nic světoborného, za celou dobu ani jednou neprověřila brankáře Košečkina. Vypadá to, že i druhá třetina přinese pouze jednu branku.

39:00
    Minuta do konce druhé třetiny.

38:22
    Domácímu celku se povedlo odpálit kotouč na druhou stranu, což znamenalo osvobození. Volného puku se tak ujal Burmistrov, který ihned zavezl touš zpět.

37:49
    O útočné snažení se pokoušel také Metallurg, avšak bez úspěch. Krátce poté to na sebe vzal Da Costa, jehož rána ramenem trefila pouze pravé rameno.

37:15
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikolaj Prochorkin – 2 min., nedovolené bránění).

36:33
    To snad není možné! Před hostujícím hráčem nyní číhala prázdná branka, brankář Košečkin tygřím skokem podržel svůj celek!

36:18
    Burmistrov si počkal na podporu od svých spoluhráčů, načež za brankou soupeře zkoušel najít Gluchova, který ovšem neustál souboj s protihráčem.

35:12
    Na opačné straně bojoval o kotouč Lukojanov, který ho nakonec vybojoval před dvojicí protihráčů. Tentýž hráč se natlačil před Košečina, který ale odolal.

34:10
    Metallurg se ovšem ve dvou hnal na Biljalova! Čibisov zkoušel nahrát do tandemu na Nikolajeva, jenomže s náramným čistým skokem po puku přispěchal Pedan.

33:30
    Domácí Beck se pokoušel překvapit rozhozenou obranu soupeře, jenomže neměl potřebnou rychlost. Čistě ho tedy odzbrojil Ljamkin, který založil protiakci.

32:58
    Biljalov si připsal další rutinní zákrok, jednalo se o nahození od pravého kruhu, které se sneslo přímo do rukavice hostujícího brankáře.

32:11
    Hodně hraničně si před malým momentem počínal hostující Galijev, který zezadu hákoval protihráče. To mu nakonec prošlo a hra může pokračovat.

31:30
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Chlystov – 2 min., podrážení).

31:08
    Magnitogorsk měl na svědomí další sympatický protiútok. Pesonen to zkoušel nahrávkou z otočky, jenomže Biljalovovi se povedlo kotouč vykopnout nohou.

30:28
    Na vhazování byl úspěšnější hostující Da Costa, který vyhrál za sebe na obránce Wikstranda. Švéd to okamžitě zkoušel nástřelem podél levého hrazení.

30:20
    Znovu byl k vidění boj o kotouč u pravého hrazení, nicméně i tentokráte měli sudí puk pod kontrolou. Nakonec se ho povedlo vydolovat domácímu Pesonenovi.

30:00
    Máme za sebou rovnou polovinu zápasu, zatím jsme se dočkali dvou branek. Magnitogorsku se povedlo srovnat krok, nyní ale aktivnější právě protivník.

29:30
    Sled nepřesností pokračuje i nadále. Ve středním pásmu se poté dostal ke kotouči domácí Nikolajev, který se dostal do protiútoku, při kterém nahrával nepřesně.

28:47
    U levého mantinelu poměrně dlouho operoval Lukojanov, který poté místo zakončení ještě zkoušel najít Burmistrova.

28:20
    V mezikruží ještě usiloval o kotouč hostující Tichonov, který ovšem neměl proti přesile protihráčů sebemenší šancí. Magnitogorsk se přesto daleko nedostal.

27:55
    Kazaň navíc pokračovala v aktivitě a nabídkou před branku to zkoušel Azevedo, kterému se ovšem nepovedlo najít Voronkova.

27:15
    V posledních minutách nesledujeme zrovna pohlednou podívanou. Změnit se to pokoušel hostující obránce Pedan, jehož nahození od modré směřovalo vedle.

26:44
    Přihrávka o levé hrazení měla najít hostujícího Azeveda, který ovšem vzdal snahu o zisk kotouče. K němu se totiž dostal Sjomin, který rozehrál na Rasmussena.

26:10
    Následovala hodně nepřesná nabídka směrem na Karpova, který neměl šanci na puk dosáhnout. V krátkém časovém sledu je tu další zakázané uvolnění.

25:15
    Snadná práce pro domácího brankáře Košečkina, který si poradil se slabým zakončením. Následně se mu před zvukem píšťalky povedlo rozehrát do strany.
    23:59 Sergej MOZJAKIN - 1:1

23:59
    Jenomže šťastná branka nakonec znamená využitou přesilovou hru! Na modré čáře si o nahrávku řekl kapitán SERGEJ MOZJAKIN, který poté nabízel kotouč před branku. Vypadalo to, že Biljalov má puk pod kontrolou, jenomže přesto skončil za brankovou čárou. Jako střelec branky je nakonec označen právě Mozjakin. Také Kazaň zkoušela trenérskou výzvu, avšak bez úspěchu.
    Asistence: Arťom Minulin.

23:33
    Magnitogorsk se přeci jenom usadila kolem branky soupeře, jenomže k žádným zakončením to stále nevede. Navíc se Ljamkovi povedlo vyhodit kotouč.

22:49
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Mikael Wikstrand – 2 min., držení).
    22:40 Neuznaná branka hostů - ofsajd.

22:40
    Kazaň se sice radovala ze druhé branky, avšak ta nakonec neplatí! Metallurg si vzala trenérskou výzvu, která odhalila ofsajdové postavení.

22:16
    Nyní se mohlo znovu klidně vylučovat. Karpov totiž dokázal proskočit do útočného pásma, kde ho lehce kolenem atakoval protihráč. Vylučovat se ale nebude.

21:11
    Krátce po dalším vhazování se do zakončení dokázal natlačit domácí Prochorkin. Před brankářem zkoušel tečovat Plotnikov, avškak zcela bez úspěchu.

20:36
    Sledovali jsme nahození od modré čáry, které se ovšem Biljalovovi povedlo vyrazit do ochranné sítě.

20:10
    Úvodní vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro hostující celek, který znovu zavezl puk do vlastního pásma, odkud to rozehrávkou na levou stranu zkoušel Judin.

20:01

Střely na branku: 5 – 9.

Máme za sebou první třetinu, která nám nakonec přinesla jedinou branku, o kterou se postaral hostující Nigel Dawes. Kazaň byla v první třetině výrazně nebezpečnějším celkem, oproti domácímu celku si vytvořila celkem dost šancí, přičemž další z nich skončila na horní tyči. Metallurg toho zatím směrem dopředu moc nepředvedl, nepomohla mu k tomu ani přesilová hra, kterou si zahrál také soupeř. Kazaň se do kýženého vedení dostala v patnácté minutě, což vydrželo až do konce.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., hrubost).

20:00
    V závěru periody ještě velká strkanice, zcela určitě se budou udělovat tresty.

19:12
    V předbrankovém prostoru skončil po souboji na zemi domácí Rasmussen, nicméně o nedovolený zákrok se nejednalo a hosté táhnou kontr.

19:00
    Minuta do konce první třetiny.

18:33
    Málo prostoru měl před sebou hostující Judin, který před napadajícím protihráčem pouze odpaloval na druhou stranu. Jeho formace dokázala vystřídat.

17:44
    V krátkém časovém sledu další zakázané uvolnění domácích, hra je tedy znovu přerušena.

17:11
    Poté se jednomu z domácích povedlo kotouč ztečovat, nicméně přesto se jednalo o překvapivé zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Košečkinem.

16:26
    Poté se k volnému kotouči jako první dostal hostující Petrov, který ovšem nepovedeně zkoušel před brankou najít Galijeva. Metallurg tak zkouší další protiútok.

15:46
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Arťom Minulin – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Patrice Cormier – 2 min., bitka).

15:12
    Při dalším přerušení přichází na řadu další komerční přestávka tohoto zápasu. Krátce po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:51
    Aktivita hostujícího celku nakonec přináší vytouženou vedoucí branku! Tichonov dokázal dostat kotouč za modrou čáru, kde ještě přenechal do tandemu na Zaripova. Ten nahrávkou našel ještě lépe postaveného NIGELA DAWESE, jenž zápěstím zamířil přesně pod břevno. Sudí nejprve rozpažil, nicméně puk přeci jenom skončil v domácí brance.
    Asistence: Stépháne Da Costa, Roman Rukavišnikov.

14:40
    Švyrjov dokázal před protihráčem bekhendově zakončit, poté ale neustál rovnováhu a tvrdě narazil do mantinelu.

13:28
    Kazaň poměrně dlouho operovala v útočném pásmu, kde byla k vidění střela vedle branky. Do případného protiútoku vyrazil Plotnikov, který daleko nedojel.

13:11
    Domácí Beckovi se povedlo před modrou čárou ztečovat kotouč k zadnímu hrazení. Tam se k němu jako první dostal obránce Chenkel, který přesně rozehrál.

12:33
    Hodně dobrou pozici na vstřelení první branky měl hostující Galijev, který to zkoušel střelou mezi ruku Košečkina, jenž se ovšem dokázal včas přesunout.

12:20
    Da Costa si tak dlouho hledal palebnou pozici, načež ještě nahrával k levé tyči na Azeveda, kterému se před brankou nepovedlo najít kolegu Voronkova.

11:11
    Tak nakonec nikoliv. Ve hře totiž byl případný odraz puku za brankovou čáru, který se nakonec nekonal. Pokračuje se vhazováním po levici Košečkina.

11:11
    Ak Bars nebyl daleko od vedení! U levého kruhu měl napřaženo Galijev, který trefil horní konstrukci. Dost možná se bude celá situace zkoumat.

10:13
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Arťom Zemčonok – 2 min., podrážení).

10:00
    Máme za sebou úvodní desetiminutovku, která nám zatím branku nepřinesla. Sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou, obě obrany působí zodpovědně.

09:22
    Sledovali jsme skrumáž u pravého hrazení, kde si celkem agresivně počínal hostující Judin. Kotouč byl dlouhou dobu u mantinelu, kde ho vybojoval Rasmussen.

08:15
    Následovalo prudké zakončení od modré čáry, při kterém nemusel brankář Biljalov vůbec zasahovat. Posléze se hostujícímu celku povedlo odpálit touš do bezpečí.

07:44
    Čtveřice Ak Barsu se dokázala ubránit i dalšímu zakončení, které pro změnu srazil Pedan. Hosté se dokázali osvobodit, navíc se jim povedlo i včas vystřídat.

07:00
    Magnitogorsku se povedlo uspět na vhazování, načež se usadil kolem branky soupeře. Sledovali jsme chytré nahození od Pašnina, který mířil vedle branky.

06:19
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nigel Dawes – 2 min., vysoká hůl).

06:13
    V krátkém časovém sledu je tu další přerušení, po kterém přichází na řadu první komerční přestávka zápasu.

05:44
    Hraje se celkem dlouhou dobu bez přerušení. Nyní jsem sledovali vyloženou šanci domácího Karpova, kterému se nepovedlo zasunou touš za brankáře.

04:55
    Do zajímavé pozice si před malým momentem sjel Nikolajev, který se ještě snažil v palebné pozici najít Nestrašila. Nahrávka ovšem směřovala za paty.

04:10
    U levého hrazení poté převzal nahrávku hostující Zaripov, který pouze nahazoval do útočného pásma, kde se jako první ke kotouči dostal brankář Košečkin.

03:33
    Do protiútoku se dostával Beck, který šikovně přenechal za sebe na Rasmussena, jenž ovšem o hrazení vyhnal své spoluhráče až k vlastní svatyni.

02:13
    Hned dva zákroky si připsal domácí brankář Košečkin, který v prvním případě vytasil dobrý zákrok proti ráně Galiejva. Magnitogorsk odpálil na druhou stranu.

01:58
    U pravého kruhu to z otočky zkoušel Gluchov, který ovšem trefil pouze před sebou stojícího protihráče. Hra je znovu přerušena, puk se dotkl ochranné sítě.

01:13
    Nyní musel Košečkin rozehrávat, zkoušel to o zadní mantinel. Kazani se za modrou čárou povedlo vystihnout kombinaci, to ale vedlo k postavení mimo hru.

00:36
    Do útočného pásma se dokázal prodrat hostující Voronkov, kterému se nakonec nepovedlo zakončit. Puk přesto skončil pod Košečkinem.

00:10
    Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do vlastního obranného pásma, odkud zkoušel rozehrát Jakovlev.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Olkinuora) – Sjomin, J. Jakovlev (A), Pašnin, Minulin, Zemčonok, Nikolajev, N. Chlystov – Beck, Rasmussen, Pesonen – S. Plotnikov (A), Prochorkin, Karpov – Čibisov, A. Nestrašil, Mozjakin (C) – Švyrjov, Potěchin, Několenko – Jurov.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – Judin, Ljamkin, Pedan, Wikstrand, Žuravljov, Chenkel, Rukavišnikov – Zaripov (C), Azevedo (A), Voronkov – V. Tichonov, S. Da Costa, Dawes – M. Gluchov, Burmistrov, Lukojanov (A) – Galijev, Cormier, K. Petrov – Safonov.

Rozhodčí: Oskirko, Hribik – Zacharov, Šalagin.

Andrej Nestrašil (MET) – 12 bodů (7+5)

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je Kazaň. Ak Bars se nachází na již zmiňované vedoucí pozici východní konference, avšak druhý Omsk má o dva zápasy méně. Kazaň v minulém kole přišla o čtyřzápasovou sérii bez ztráty bodů, nepovedl se jí totiž duel právě se druhým Avangardem, kterému se na domácím stadionu povedlo zvítězit poměrem 3:0. Kazaň se v tabulce venkovních celků nachází na třetí pozici, nicméně vedoucí Traktor má pouze o dva body více. Kazaň však z posledních tří venkovních duelů hned dvakrát prohrála, ani jednou ale neprohrála dvakrát v řadě. Ak Bars se pokusí o rozjetí nové vítězné série, na ledové ploše Magnitogorsku to bude mít hodně složité.

Nejproduktivnější hráči týmu:

1. Stéphané Da Costa
    - 23 bodů (10+13)
    2. Justin Azevedo – 22 bodů (5+17)
    3. Stanislav Galijev - 19 bodů (9+10)

Hokejisté Magnitogorsku se po devětadvaceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné šesté pozici východní konference, což není nikterak oslnivé umístění. Metallurg momentálně ztrácí na vedoucí celek konference, tedy Kazaň devět bodů, avšak má zápas k dobru. Magnitogorsk z posledních pěti zápasů vyhrál pouze jedinkrát, navíc ani v tomto duelu to nebylo před koncem řádné hrací doby. Metallurgu se totiž po nájezdech povedlo uspět proti Barysu, jenomže na tuto výhru se mu nepovedlo navázat. Ihned poté přišly na řadu dvě porážky, jedna proti Chabarovsku, ta druhá pro změnu proti Čerepovci.

1. Sergej Plotnikov
    - 19 bodů (4+15)
    2. Taylor Beck – 18 bodů (7+11)
    3. Andrej Čibisov - 15 bodů (5+10)

Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! KHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Metallurg Magnitogorsk a Ak Bars Kazaň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

David Suchý

Branky a nahrávky: 24. Mozjakin (Minulin), 47. Karpov – 15. Dawes (S. Da Costa, Rukavišnikov), 49. M. Gluchov (Lukojanov), rozh. náj. Dawes