Mönchengladbach – Šachtar 4:0 (kon.) | Olympiakos – Manchester City 0:1 (kon.) | Atlético – Lok. Moskva 0:0 (kon.)
Bayern – Salzburg 3:1 (kon.) | Inter – Real Madrid 0:2 (kon.) | Marseille – Porto 0:2 (kon.)
Liverpool – Atalanta BC 0:2 (kon.) | Ajax – Midtjylland 3:1 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
4:0 (3:0)
FK Šachtar Doněck
Středa 25.11.2020, 18:55 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Liga mistrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga mistrů má na programu další zápasy základní skupin a my budeme sledovat duel Borussia Mönchengladbach – FK Šachtar Doněck. Favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo získá velmi důležité body.

Německý celek má po třech zápasech pouze pět bodů, ale i přesto to stačí na první místo ve skupině. Domácí nejdříve remizovali na hřišti Interu Milán, poté doma remizovali s Realem Madrid a v zatím posledním utkání vyhráli na hřišti dnešního soupeře, a to vysokým rozdílem 6:0. Dnes tedy domácí bojují o další tři body, které by mohly být v boji o postup nakonec rozhodující. Je ale jasné, že to nebude nic lehkého, protože ukrajinský celek má zkušený tým a do Německa přijel bodovat.
    Příprava domácího celku, který je favoritem tohoto utkání.

Hostující celek totiž stále bojuje o postup do další fáze Ligy mistrů. Ukrajinský celek zatím vybojoval čtyři body, když vyhrál na hřišti Realu Madrid, poté remizoval s Interem Milán a naposledy, jak již bylo napsáno, prohrál doma s dnešním soupeřem. Hosté tedy drží druhé místo a dnes také potřebují bodovat. Čeká nás tedy velká bitva.
    Hostující celek přijel do Německa bodovat.

První vzájemný zápas

Úvodní vzájemný zápas, který se hrál na začátku listopadu v Kyjevě, byl jasnou záležitostí německého celku. Ten vedl v poločase už 4:0 a o vítězi nebylo pochyb. Ve druhém dějství vstřelili hosté ještě dvě branky a nakonec vyhráli vysoko 6:0.

Očekávaný duel začíná už v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Čeká nás velká bitva, tak si jí nenechte ujít, protože si myslím, že se máme na co těšit.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt – Neuhaus, Kramer, Lazaro – Thuram, Stindl (C), Embolo.
    Náhradníci: Grün, Sippel – Lang, Herrmann, Zakaria, Pléa, Traoré, Bénes, A. Poulsen, Jantschke.

FK Šachtar Doněck: Pjatov (C) – Dodô, Kryvcov, Bondar, Matvijenko – Marlos, Stěpaněnko, Patrick – Tetê, Júnior Moraes, Solomon.
    Náhradníci: O. Ševčenko, Trubin – Antônio, Maycon, Vitão, Cipriano, Bolbat, Sudakov, Fernando.

Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči obou celků jsou na trávníku, duel tedy začne za malý okamžik.

Ještě minuta ticha za legendárního Argentince Diega Maradonu, který dnes bohužel zemřel.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Úvodní výkop obstarali fotbalisté ukrajinského celku.

1
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč skončil v zámezí. Vhazovat budou domácí, kteří jsou favoritem utkání.

2
    Ani domácím první útočná akce nevyšla. Začalo se ve vysokém tempo a vypadá to, že nás čeká hodně zajímavé měření sil.

3
    O první střelecký pokus se postaral domácí Marcus Thuram, ale jeho pokus z hranice velkého vápna byl hodně nepovedený a od své branky bude rozehrávat už šestatřicetiletý Andrij Pjatov.

5
    První velká šance domácích! Po přihrávce do vápna byl sám před brankářem Breel Embolo, ale Andrij Pjatov ho skvěle vychytal!
    5. Embolo Pjatova nepřekonal

6
    Domácí ještě zahrávali rohový kop, ale nic z něho nebylo a na první branku si tedy ještě musíme počkat.

8
    Nyní sledujeme pasáž plnou nepřesných přihrávek, takže nic zajímavého se na trávníku neděje.

10
    Domácí na polovině hřiště vybojovali míč, ale jejich rychlá akce skončila jen další nepřesnou přihrávkou a hrát tak může Šachtar.

12
    Další šance domácích! Po rychlé akci přišla zpětná přihrávka a na hranici velkého vápna se zjevil Florian Neuhaus, který byl v dobré pozici, ale branku trefit nedokázal!
    12. Neuhaus v dobré šanci neuspěl

14
    Nyní to domácí hráči zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl úplně přesný a míč sebral pozorný Andrij Pjatov.

15
    Rychlou kombinaci hostujícího celku zastavil rozhodčí, který uviděl útočný faul. Hrát tak mohou domácí fotbalisté.

16
    Po faulu je tu pokutový kop pro domácí!
    16. Penaltový zákrok

17
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    K míči se postavil kapitán LARS STINDL, který to udělal hodně zkušeně. Počkal si, poslal brankáře na druhou stranu a Mönchengladbach jde tedy do vedení 1:0!
    17. Lars STINDL - 1:0

19
    Hosté se hned vydali dopředu, snažili se něco vymyslet, ale nevymysleli vůbec nic a na tahu je znovu Mönchengladbach.

21
    Je za námi úvodních dvacet minutek a domácí celek tedy vede nad ukrajinským soupeřem 1:0. Nutno dodat, že domácí jsou o něco aktivnější a vedou dle mého zaslouženě.

22
    Z dobrých dvaceti metrů to vyzkoušel technicky Breel Embolo. Pokus to byl hezký, povedený, ale pár centimetrů mu chybělo a Andrij Pjatov se štěstím podruhé neinkasoval.
    22. Embolo branku těsně minul

24
    Hosté bojují, tlačí se dopředu, ale zatím se jim na polovině německého celku příliš nedaří a Yann Sommer je bez práce.

26
    Domácí drží míč a kontroluje své vedení. Po úvodní brance již domácí nikam nepospíchají, což je ale zcela logické a pochopitelné.

28
    Hostující brankář Andrij Pjatov dnes nastupuje ke svému 69. utkání v Lize mistrů. Šestatřicetiletý brankář je stále oporou svého celku, což dokazuje i kapitánská páska na ruce.

30
    Júnior Moraes se dral dopředu, ale před vápnem domácího celku po souboji upadl, ovšem k údivu všech rozhodčí faul neodpískal.

32
    Breel Embolo dostal přihrávku mezi stopery, míč si skvěle zpracoval a byl ve vápně. Při zakončení byl ale atakován a branku trefit nedokázal.

34
    Opět v akci Breel Embolo. Znovu dostal přihrávku do vápna, zakončil, ale jeho rána byla zblokována obráncem. Rohový kop pro Mönchengladbach.

34
    A je to 2:0! Po rohovém kopu Stindla se na malém vápně k míči prodral NICO ELVEDI, který nechytatelnou hlavičkou nedal brankáři šanci!
    34. Nico ELVEDI - 2:0

36
    Domácí jsou samozřejmě na koni a po zisku míče se znovu tlačí dopředu. Německý celek na trávníku dominuje a kráčí za dalšími třemi body. Jen zopakuji, že na Ukrajině vyhrál Mönchengladbach vysoko 6:0!

38
    Hosté se také vydali dopředu. Po centru do vápna se do zakončení dral Manor Solomon, ale k míči se nedostal, dobře zafungovala domácí obrana.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

41
    Marcus Thuram se prosadil přes obránce a dral se dopředu, ale nakonec mu byl odpískán útočný faul.

43
    Hraje se na polovině ukrajinského celku, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Andrij Pjatov.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45
    Žlutou kartu dostává Taras Stěpaněnko (FK Šachtar Doněck).

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45+1
    Tak domácí ještě přidávají jednu branku! Po centru se na malém vápně dostal k vysokému míči BREEL EMBOLO, který vystřihl parádní nůžky a uklidil míč do branky. Nádherná branka!
    45+1. Breel EMBOLO - 3:0

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Mönchengladbach potvrzuje roli favorita a nad ukrajinským soupeřem vede 3:0. O první branku se postaral kapitán Lars Stindl, druhou přidal Nico Elvedi a třetí Embolo. Domácí byli v prvním dějství jasně lepší, měli několik zajímavých momentů a hlavně vstřelili tři branky. Hosté směrem dopředu nepředvedli vůbec, ale vůbec nic a vypadá to, že z Německa odjedou s prázdnou. Každopádně ještě mají celý druhý poločas a je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

Druhý poločas začne přibližně v 20:00 hodin.

46

47
    Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.

49
    Žlutou kartu dostává Valentino Lazaro (Borussia Mönchengladbach).

51
    Ve druhém poločase se zatím na trávníku nic zajímavého neděje. Hosté se tlačí dopředu, ale nedaří se jim cokoliv vymyslet.

53
    Za dlouhým míčem se hnal aktivní Breel Embolo, ale skvěle zareagoval Andrij Pjatov, který vyběhl a míč uklidil do bezpečí.

55
    Druhý poločas se hraje o poznání v klidnějším tempu. Nic zajímavého se neděje, domácí se nikam netlačí a na další šanci stále čekáme.

57
    Zajímavou přihrávku vymyslel domácí kapitán Lars Stindl, ale nakonec jí chybě pár centimetrů, takže do zakončení se žádný z jeho spoluhráčů nedostal.

59
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Manor Solomon, přichází Fernando.

61
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Domácí stále vedou o tři branky a vypadá to, že o vítězi tohoto duelu je rozhodnuto. Uvidíme ale, čeho se ještě dočkáme.

63
    Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se další branky?

64
    Po centru se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale ve vápně kraloval hostující Serhij Kryvcov.

66
    Hosté nyní dobře kombinovali na polovině svého soupeře, ale do zakončení se ani tentokrát nedostali.

68
    Ukrajinský celek je stále u míče, ale směrem dopředu se dnes hodně trápí. A dozadu také, protože za nějakých 160 minut vyfasoval od německého soupeře už devět branek!

69
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Patrick Herrmann.
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Denis Zakaria.
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Alassane Pléa.

70
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Marcos Antônio.

73
    Jeden z hostujících hráčů se nyní dostal do zakončení, ale branku trefit nedokázal a Yann Sommer byl tedy bez práce.

74
    Rohový kop pro domácí.

75
    Ani z tohoto rohu nic nebylo. Domácí hráč zůstal po souboji ležet na trávníku a musí být ošetřen.

77
    Domácí budou nyní zahrávat zajímavou standardní situaci, téměř z rohu velkého vápna.

77
    K rozehraní standardní situace se postavil OSCAR WENDT, který jí zahrál skvěle. Míč poslal do vápna, nikdo ho nezasáhl a míč i přesto skončil za bezmocným brankářem!
    77. Oscar WENDT - 4:0

79
    Domácí se i nadále tlačí dopředu. Hostům se vůbec nedaří a cestu za postupem do další fáze Ligy mistrů si pořádně zkomplikovali.

81
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází László Bénes.

81
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Alan Patrick, přichází Maycon.

83
    Tetê poslal míč do vápna domácího celku, ale ani z toho nic nebylo. U míče už jsou opět hráči německého týmu.

84
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Ibrahima Traoré.

86
    Dlouhý míč sebral Yann Sommer, který kráčí za další vychytanou nulou v Lize mistrů. Nutno ale dodat, že dnes měl opravdu hodně málo práce.

88
    Utkání se už pouze dohrává. Ani jeden celek se nikam netlačí a vypadá to, že další branky se nedočkáme.

89
    Hosté zahrávali dva rohové kopy, ale prosadit se nedokázali.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Žlutou kartu dostává Stefan Lainer (Borussia Mönchengladbach).

90+2
    Júnior Moraes ještě vyzkoušel domácího brankáře, ale ten míč směřující pod břevno vyrazil na roh. Z toho hosté nic nevymysleli.

90+3

Je dobojováno. Sledovali jsme utkání, které bylo zcela v režii Mönchengladbachu, který soupeře vůbec nešetřil a nakonec ukrajinskému Šachtaru nastřílel čtyři branky a vyhrál 4:0.Ve dvou odehraných zápasech ve skupině tak domácí nastříleli svému soupeři 10 branek, protože minule vyhráli na Ukrajině 6:0. Domácí na trávníku zcela dominovali, byli jasně lepší a myslím si, že konečný výsledek hovoří za vše.

Držení míče: 47 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:13.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera. (20:47:18)