Mountfield HK – Sparta 1:2 (kon.) | Třinec – Liberec 6:4 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Zlín – Madeta Motor ČB 2:3 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:1 (po pr.) | Olomouc – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Pardubice – Litvínov 2:1 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
6:4 (2:2, 2:1, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 27.11.2020, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 21. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  59:58
  Zadina z levého kruhu ještě trefuje bližší tyč Pavelkovy klece.
   
  58:38
  Liberec bude dohrávat utkání ve čtyřech, za hrubost míří na lavici hanby Jan Šír.
  58:27 Milan DOUDERA - 6:4
   
  58:27
  Třinec právě vstřelil branku!
  Stejně jako proti Plzni, i nyní se MILAN DOUDERA prosazuje trefou do prázdné branky a s jistotou pečetí vítězství Třince. Bez asistence.
  57:06 Ronald KNOT - 5:4
   
  57:06
  Liberec právě vstřelil branku!
  Pod Javorovým se utkání znovu dramatizuje, po zpětné přihrávce Michala Birnera ze z druhé vlny prosazuje RONALD KNOT a Oceláři znovu vedou pouze o gól. Asistence: Michal Birner a Michal Bulíř.
   
  52:59
  Po diskuzi mezi kapitány vyměřují hlavní rozhodčí Matěji Stránskému dvouminutový trest za vysokou hůl + desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Dvouminutový trest odpyká Filip Zadina.
   
  47:08
  Vladimír Dravecký si odpyká dvě minuty na trestné lavici za podrážení, ke kuriózní situaci ale došlo po odpískání, Patrik Hrehorčák přeslechl hvizd hlavního arbitra a pokračoval i s pukem na čepeli vstříc liberecké kleci.
  44:25 Jan JAROMĚŘSKÝ - 5:3
   
  44:25
  Třinec právě vstřelil branku!
  Perfektní příklep JANA JAROMĚŘSKÉHO zpoza levého kruhu míří přímo do pravého horního růžku Pavelkovy klece. Asistence: Lukáš Jašek a Michal Kovařčík.
   
  41:37
  Dvířka na trestné lavici Třince se znovu otevírají, za sekání je vyloučen David Musil.
   
  38:36
  Dlouho ale hra v plném počtu nevydržela, Jaroslav Vlach byl poslán na trestnou lavici po vyloučení za hrubost.
   
  36:13
  Po nedovoleném zákroku na Zadinu se do jednoho z hráčů Liberce pustil Chmielewski, ten si odpyká dvě minuty za napadení. Na trestné se chvíli ohřál i Zadina, ten ale po úderu hokejkou do mantinelu dostává trest do konce utkání, zbylý trest za něj odpyká Ondřej Kovarčík. Na druhé straně pak dvě trestné minuty za hrubost odpyká Tomáš Hanousek.
  35:36 Matěj STRÁNSKÝ - 4:3
   
  35:36
  Třinec právě vstřelil branku!
  A zároveň i Třinec do vedení! MATĚJ STRÁNSKÝ po dobré práci před Pavelkou trefuje kotouč z voleje a přidává čtvrtou trefu na adresu domácích. Asistence: Erik Hrňa a Martin Růžička.
   
  35:19
  Nedovolený zákrok v podobě podrážení z dílny Marka Zachara posílá Liberec do oslabení.
  32:32 Radan LENC - 3:3
   
  32:32
  Liberec právě vstřelil branku!
  Ve WERK ARENĚ je znovu srovnáno, Rosandič na sebe natáhl hned trojici Ocelářů a osamocený RADAN LENC z mezikruží překonal Jakuba Štěpánka. Asistence: Mislav Rosandič a Michal Birner.
   
  28:43
  Na svou hokejku si teď nedal pozor liberecký Tomáš Hanousek a po zásahu obličeje Filipa Zadiny stráví dvě minuty na lavici hanby.
  21:47 Petr VRÁNA - 3:2
   
  21:47
  Třinec právě vstřelil branku!
  Tak po relativně dlouhé době opouští hlavní arbitr box trestoměřičů a jeho paže směřuje na středový puntík. PETR VRÁNA je tak autorem třetí třinecké trefy a Oceláři se poprvé dostávají do vedení. Asistence: Filip Zadina a David Musil.
  19:46 Marian ADÁMEK - 2:2
   
  19:46
  Třinec právě vstřelil branku!
  Premiérová trefa MARIANA ADÁMKA v tomto ročníku tuzemské nejvyšší soutěže srovnává vývoj utkání na 2:2. Oceláři to teď udělali opravdu perfektně, Miloš Roman si počkal na přesun Jaroslava Pavelky a diagonálou napříč mezikružím vybídl právě Mariana Adámka ke střele do odkryté klece. Asistence: Miloš Roman a Ondřej Kovařčík.
   
  16:53
  Růžičkova střela z pravého kruhu končí pouze na tyčce, kotouč je znovu ve hře.
   
  16:30
  Druhé vyloučení na straně hostů, Michal Bulíř nekompromisním zákrokem poslal jednoho z domácích na tyčku Pavelkovy klece a odpyká si dvě minuty za napadení.
  14:45 Aron CHMIELEWSKI - 1:2
   
  14:45
  Třinec právě vstřelil branku!
  Pod Javorovým snižují domácí náskok Liberce na rozdíl jediné branky, Zadina se asi třikrát pokoušel dostat kotouč za záda Pavelky, šťastným střelcem se ale nakonec stává ARON CHMIELEWSKI.Tomu se z voleje podařilo rozvlnit síť v liberecké kleci. Asistence: Filip Zadina a Tomáš Marcinko.
   
  10:16
  Tomáš Filippi si odbude dvě minuty na lavici handy za vysokou hůl.
   
  09:59
  Další dvě minuty oslabení pro domácí, Jan Zahradníček v mezikruží tvrdým bodyčkem poslal k zemi jednoho z hostů a paže jednoho z hlavních arbitrů hned vylétla nahoru.
  07:23 Tomáš FILIPPI - 0:2
   
  07:23
  Liberec právě vstřelil branku!
  Poněkud nešťastně teď David Musil špičkou hole zasunul kotouč mezi betony Jakuba Štěpánka, TOMÁŠ FILIPPI je tak po dobrém forčekingu a střele z pravého kruhu sladce odměněn. Asistence: Tomáš Rachůnek a Petr Jelínek.
   
  05:28
  Tak jediné, čeho se Matěj Stránský pro toto střídání dočká, je vyloučení, třinecký bek si odpyká dvě trestné minuty za vysokou hůl.
  03:32 Mislav ROSANDIĆ - 0:1
   
  03:32
  Liberec právě vstřelil branku!
  Stejně jako v prvním vzájemném utkání se i nyní dostávají Bílí Tygři do vedení, za záda Jakuba Štěpánka propadlo nahození MISLAVA ROSANDIČE, který se s pukem rozloučil na modré čáře. Bez asistence.

  Jakub Kotajny

  Branky a nahrávky: 15. Chmielewski (Zadina, Marcinko), 20. M. Adámek (Roman, O. Kovařčík), 22. P. Vrána (Zadina, D. Musil), 36. M. Stránský (Hrňa, Martin Růžička), 45. Jaroměřský (Jašek, M. Kovařčík), 59. M. Doudera – 4. Rosandić, 8. Filippi (T. Rachůnek, P. Jelínek), 33. Lenc (Rosandić, Birner), 58. Knot (Birner, Bulíř)


  HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kořenář) – D. Musil, M. Doudera, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák – Hrňa.
  Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), A. Musil – Šír, Najman, M. Zachar – Hrabík.

  Rozhodčí: Hodek, Kika – Ganger, Klouček