Trenčín – Nové Zámky 5:4 (po pr.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 7:5 (kon.) | Zvolen – HC Slovan 2:3 (0:1 po s.n.)
Košice – Banská Bystrica 7:3 (kon.) | Detva – Michalovce 2:4 (kon.) | Miskolc – Poprad 2:3 (po pr.)
po s.n. (0:1)
HKM Zvolen
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Slovan Bratislava
sk Pátek 27.11.2020, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Máme za sebou šláger 17.kola a na ľade sa to len potvrdilo. Videli sme výborný hokej. Zvolen celý zápas prehrával, no v tretej tretine sa mu nakoniec podarilo vyrovnať. V predĺžení domáci zápas mohli rozhodnúť, keďže sa tak nestalo, šlo sa do nájazdov, kde Makarov totálne vynuloval domácich strelcov. Domáci gólman Rahm chytil iba štyri nájazdy, keď ho prekonal Ranford. Bonusový bod teda putuje do Bratislavy. Výborný hokej, kiež by boli všetky také. Ďakuje za pozornosť a príjemný večer. (20:47:11)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Slovan Bratislava.
    Autorom jediného nájazdu a teda víťazného gólu je BRENDAN RANFORD.

5. série
    0:1
    Juraj Mikúš skúsil strelu na lapačku, ale triafa iba Makarova.

0:0
    Zamiešal pukom, ten mu ale skackal a tak ani nezakončil.

3. série
    0:0
    Položil si Rahma, ale bránu následne prestrelil.

2. série
    0:0
    Zakončenie za lapačku, ale iba do Makarova.

Samostatné nájazdy začínajú.

Rozhodnutie stretnutia neprinieslo ani päťminútové predĺženie. Napriek tomu to bolo najlepšie predĺženie za dlhý čas aké som videl. Bavilo ma a bolo v ňom toľko šancí ako možno za jednu celú tretinu. Takže hneď ako rolba postiera ľad sa rozhodne v nájazdoch.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:45
    Bondra teraz telom doslova zbúral Harrisa a akcia hostí tak končí.

64:11
    Kytnár cez domácu trojicu neprešiel.

63:39
    Obrovská šanca Zvolena, Adam Helewka krásne prešiel celým ihrisko, dostal sa sám pred Makarova, ale ten ho práve vychytal.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 40. Puliš (Stupka, J. Mikúš), 53. J. Mikúš (Puliš, R. Bondra) – 11. Harris (Štajnoch, Gašpar), 39. Ranford (Gašpar), rozh. náj. Ranford

0:1   J. Mikúš (ZVO)

HKM Zvolen: Rahm (Húska) – Hraško (A), Kubka, Ivan, Melancon, Betker, Hatala, Meliško – Stupka, Helewka, Kelemen – McPherson, Zuzin (A), Nuutinen – R. Bondra, J. Mikúš, Puliš (C) – Ďuriš, Viedenský, Tibenský – Jedlička (tréner – P. Oremus)
    HC Slovan Bratislava: Makarov (Parks) – Sersen (C), Ališauskas, Bačík, Štajnoch (A), Lee, Valach, Maier – Ranford, Kytnár (A), Studenič – Gašpar, Harris, O´Donnell – Zigo, Urbánek, Jendek – S. Petráš, Bortňák, Kundrík – Jasenec (tréner – R. Stantien)

Rozhodčí: Hronský, Műllner – Šefčík, J. Konc ml. (video – Ország)