Ufa – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.) | Jekatěrinburg – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.)
Soči – Riga 3:2 (kon.) | Viťaz – Jokerit 4:3 (3:2 po s.n.)

JOK: Jakub Krejčík • obránce, 29 let, CZE
    → 0+1, --- účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 20:26 (18:32:09)

Statistické okénko

Střely na bránu: 49 – 39; Přesilovka: 2/7 – 1/6; Trestné minuty: 12 – 14; Vhazování: 27 – 33; Útočné pásmo: 13:43 – 13:02.

→ Konečný výsledek:
    Viťaz Moskevská oblast vs. Jokerit Helsinky 4:3 sn

Dnešní utkání Viťaz Moskevská oblast vs. Jokerit Helsinky právě skončilo a domácí hokejisté nakonec uspěli 4:3 po nájezdech. Dovednostní soutěž rozhodl útočník Kaspars Daugavinš, který také poslal utkání do prodloužení.

Hokejisté Viťazu tak odvrátili hrozbu třetí porážky po sobě a v tabulce Západní konference srovnali bodový účet se svým dnešním soupeřem.

65:00 Kaspars DAUGAVINŠ - 4:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz Moskevská oblast.
    Autorem vítězné branky je KASPARS DAUGAVINŠ.

6. série
    3:2
    Kaspars DAUGAVINŠ proměňuje. Znovu se trefil k levé tyči a rozhoduje o vítězi dnešního utkání!

6. série
    2:2
    Jordan SCHROEDER neproměňuje. Minul bránu Ježova. Rozhodnout může Daugavinš.

5. série
    2:2
    Alex GRANT proměňuje. Trefil se přesně k levé tyči. Pokračujeme!

5. série
    2:1
    Alexandr SJOMIN proměňuje. Skvělý blafák do bekhendu! Brankář Kalninš neměl šanci zasáhnout.

1:1
    Brian O'NEILL neproměňuje. Zkoušel to mezi betony brankáře Ježova, avšak nepochodil.

3. série
    1:1
    Justin DANFORTH neproměňuje. Brankáře Kalninše nedokázal prostřelit.

2. série
    1:1
    John NORMAN proměňuje. Povedený blafák do bekhendu, brankář Ježov neměl šanci.

2. série
    1:0
    Kaspars DAUGAVINŠ proměňuje. Trefil se krásně k levé tyči.

1. série
    0:0
    Eeli TOLVANEN neproměňuje. Forhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce.

1. série
    0:0
    Mattias TEDENBY neproměňuje. Zkoušel to na vyrážečku brankáře Kalninše.

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi dnešního utkání rozhodnou až samostatné nájezdy. Prvním exekutorem bude domácí Tedenby.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:48
    Přečíslení 2 na 1 pro Jokerit! O'Neill našel Normana, kterému se ale nepodařilo rozhodnout dnešní utkání.

64:23
    Emoce na střídačce. Po jednom ze soubojů zůstal na ledě domácí Pautov a oba trenéři si vyměnili své názory přes plexisklo, které odděluje obě střídačky.

64:20
    Bardakov se nádherně uvolnil, aby následně z mezikruží přestřelil bránu.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení!

62:26
    Jokerit kombinuje v útočném pásmu... ke střele se dostal Norman.

61:42
    Grant se tlačil zleva před bránu, ale obrana Viťazu si celou situaci pohlídala.

60:58
    Na opačné straně kluziště vyzkoušel brankáře Ježova střelou z levé strany Pakarinen.

60:32
    Po vhazování se kotouče ujali domácí hokejisté, ovšem Kalninše nezaměstnali.

60:01

Střely na bránu: VTZ: 45 vs. JOK: 34.

Po šedesáti minutách vítěze neznáme, rozhodne tedy pětiminutové prodloužení 3 na 3 či samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:38 Kaspars DAUGAVINŠ - 3:3

59:38
    Viťaz právě vstřelil branku!
    3:3! Autorem branky je KASPARS DAUGAVINŠ, který svou střelu bez přípravy umístil krásně pod horní tyč a nedal gólmanovi žádnou šanci. Jeho osmá branka v letošní sezoně! Asistence: Linus Hultström, Justin Danforth.

59:10
    Obrovská šance pro Sjomina, který z těsné blízkosti nepropálil brankáře finského týmu.

59:01
    Probíhá poslední minuta závěrečné periody!

58:37
    Domácí Viťaz zkouší hru bez brankáře!

57:50
    Na opačné straně kluziště Tedenby jen těsně minul bránu Kalninše.

56:55
    Norman najížděl na gólmana soupeře při vlastním oslabení. Skvělý zákrok brankáře Ježova!

56:30
    Velká šance pro domácí tým! Vhazování po pravé ruce brankáře Kalninše.

56:30
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2+2 min, vysoká hůl).

55:11
    Střely na bránu: VTZ: 40 vs. JOK: 30
    53:55 Jesse JOENSUU - 2:3

53:55
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Po vyhraném vhazování Normana pálil od modré čáry Friman a jeho střelecký pokus tečoval JESSE JOENSUU. Jeho druhá branka v krátkém sledu! Asistence: Niklas Friman, Jakub Krejčík.

52:52
    Lavička domácího Viťazu ještě zkusila trenérskou výzvu, která ale nebyla úspěšná. Takže 2:2!
    52:52 Jesse JOENSUU - 2:2

52:52
    Využitá přesilovka helsinského Jokeritu! Prudkou střelu Granta od modré čáry tečoval před bránou JESSE JOENSUU. Jeho šestá branka v letošním ročníku KHL! Asistence: Alex Grant, Brian O'Neill.

51:58
    Před námi je poslední reklamní přestávka.

51:58
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Sjomin.

51:01
    Necelých devět minut do konce závěrečné části. Domácí hokejisté stále drží těsné vedení 2:1.

50:03
    Tým Viťaz Moskevská oblast hraje v plném počtu.

49:40
    Helsinský Jokerit se snaží o vyrovnávací branku... Dobře vystřelil Jensen či Tolvanen, skóre se však nemění.

48:03
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., nedovolené bránění).

46:06
    Střely na bránu: VTZ: 39 vs. JOK: 24

45:36
    Velké štěstí pro helsinský Jokerit! Po střele Malychina se ozvala branková konstrukce.

45:11
    Po reklamní přestávce se vhazuje po levé ruce brankáře finského mužstva.

44:33
    Pautov se nádherně prokličkoval až před Kalninše, který jeho šanci zlikvidoval.

44:07
    Brána za Ježovem je mimo své obvyklé postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:50
    Sjomin dostal pěknou přihrávku od Mojsejeva a málem prostřelil gólmana Jokeritu.

41:07
    Na opačné straně kluziště vystřelil od modré čáry Friman do připraveného brankáře Ježova.

40:38
    Bekhendová střela Mojsejeva z levého kruhu skončila v lapačce Kalninše.

40:16
    Po 16 vteřinách píská čároví rozhodčí zakázané uvolnění domácího Viťazu.

40:01

→ Po 2. třetině:
    Viťaz Moskevská oblast vs. Jokerit Helsinky 2:1

Po 40 minutách platí výsledek 2:1 pro domácí mužstvo, které je zároveň aktivnějším týmem. Hokejisté Viťazu otevřeli skóre utkání ve 24. minutě využitou přesilovkou.

Zatím rozdílovou branku obstaral Zachar Bardakov – jeho premiérová trefa v kariéře. Dočkal se při svém 27. utkání v KHL.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:58
    Danforth vyslal ze své hokejky nebezpečnou střelu, ale brankář Jokeritu měl připravený svůj beton.

37:53
    Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.

36:56
    Norman útočil při vlastním oslabení; na opačné straně kluziště vystřelil Danforth. Oba střelecké pokusy byly nepřesné.

35:53
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2 min., podrážení).

34:18
    Také Sjomin se dostal do velmi dobré šance... Lotyšský brankář ve službách helsinského Jokeritu dával pozor.

33:00
    Joensuu teď vystřelil z dobré pozice, ovšem na brankáře soupeře nevyzrál.

31:56
    Střely na bránu: VTZ: 19 vs. JOK: 16

31:04
    Brankář Kalninš má kotouč ve svém držení, před námi je další reklamní přestávka.
    30:37 Zachar BARDAKOV - 2:1

30:37
    Domácí hokejisté dnes podruhé vedou! Po střele Arťuchina uspěl před bránu ZACHAR BARDAKOV. Měl velké štěstí, že gólmanovi propadl touš mezi betony. Jeho premiérová branka v KHL! Asistence: Jevgenij Arťuchin, Artjom Ivanjuženkov.

30:06
    Zakázané uvolnění v podání domácího týmu. Máme za sebou polovinu utkání.

28:20

28:11
    Laričev útočil při vlastním oslabení, avšak nepochodil. Do návratu jeho spoluhráče každopádně zbývá pár vteřinek.

26:20
    Po reklamní přestávce uvidíme v pořadí čtvrtou přesilovou hru finského mužstva.

26:20
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Fjodor Malychin – 2 min., vysoká hůl).
    25:26 Jordan SCHROEDER - 1:1

25:26
    1:1! Fantasticky to vymyslel Jensen, který se zbavil soupeře a našel před bránou volného JORDANA SCHROEDERA. Jeho šestá branka v letošním ročníku KHL! Asistence: Nicklas Jensen.

25:09
    23:09 Danila MOJSEJEV - 1:0

23:09
    Využitá přesilovka domácích znamená úvodní gól dnešního utkání! DANILA MOJSEJEV prostřelil brankáře finského mužstva, když zkusil své štěstí z pravého kruhu. Jeho třetí branka v letošním ročníku! Asistence: Michail Smolin, Jurij Pautov.

23:02
    Sjomin napřáhl k prudké střele, která skončila v lapačce brankáře helsinského týmu.

22:09
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2+2 min, vysoká hůl).

22:09
    Před Kalninšem nyní bylo docela rušno. Do velmi dobré šance se dostal Danforth.

21:33

20:32
    Jensen dobře hledal mezi kruhy Mäenalanena, který však tečoval puk nepřesně.

20:02
    Helsinský Jokerit zahajuje druhou třetinu přesilovou hrou, když v čase 19:33 byl vyloučen Katičev za sekání.

20:01

→ Po 1. třetině:
    Viťaz Moskevská oblast vs. Jokerit Helsinky 0:0

Úvodní perioda je minulostí, branku jsme zatím neviděli. Start utkání patřil hráčům Viťazu, kteří doslova zasypali gólmana Kalninše. Později se hra vyrovnala a zachytal si také brankář domácích Ježov.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:33
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., sekání).

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

17:58
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Borodkin – 2 min., nedovolené bránění).

17:02
    Aktivní byl v útočném pásmu také Jensen, žádný z jeho pokusů však neprošel na bránu.

17:00

16:31
    Velmi dobrá přesilovka helsinského Jokeritu. Ke střele se dostali Pudas či Schroeder.

15:00
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Michail Smolin – 2 min., držení).

14:04
    Aktivní Daugavinš zkusil své štěstí, když vystřelil z pravé strany. Následuje druhá reklamní přestávka.

12:11
    Střely na bránu: VTZ: 9 vs. JOK: 5

10:37
    Daugavinš se obtočil kolem brány soupeře, ale gólman Jokeritu zůstal bez práce.

09:25
    Pakarinen se prokličkoval do útočného pásma a zaměstnal gólmana domácího týmu.

08:22
    Na opačné straně kluziště vystřelil zprava Jensen, ovšem trefil střed brány, tudíž i náručí gólmana soupeře.

07:55
    Daugavinš zahrozil po přihrávce Danfortha, ale lotyšský gólman ve službách Jokeritu připraven.

06:48
    První práce pro Ježova, kterého vyzkoušel střelou od modré čáry Pakarinen.

05:52
    Máme za sebou první reklamní přestávku. Vhazování po levé ruce gólmana Viťazu.

05:06
    Střely na bránu: VTZ: 5 vs. JOK: 0

04:25

02:25
    Hokejisté Viťazu mají k dispozici 12 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Podaří se domácím rychle udeřit?

02:25
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., držení).

02:10
    Střelecký pokus Sjomina z pravého kruhu pro vhazování, gólman Jokeritu připraven na správném místě.

01:38
    Začala druhá minuta z trestu O'Neilla a gólmana finského mužstva vyzkoušel například Děrgačov.

00:37
    Domácí si zahrají po 37 vteřinách hry první přesilovou hru v dnešním klání. Vhazuje se po pravé ruce Kalninše.

00:37
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., vysoká hůl).

00:01

Na úvodní vhazování se staví Danforth a O'Neill, začínáme!

Z důvodu rozdílných opatření ohledně pandemie koronaviru neodcestovalo na venkovní duely finského týmu sedm hráčů, kteří jsou už však zdravotně v pořádku.

Do dnešního utkání nakonec zasáhne pouze jeden český hokejista, kterým bude obránce Jakub Krejčík.

Kdo se dnes postaví do brankoviště?
    (Pozn.: Statistické údaje = základní část KHL 2020-21)

VTZ: Ilja Ježov • brankář, 33 let, RUS
    → bilance 5-8-3, průměr 3.08, úspěšnost 90.2%, SO 1

JOK: Janis Kalninš • brankář, 28 let, LAT
    → bilance 8-2-0, průměr 2.21, úspěšnost 91.5%, SO 1

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Pylenkov, Vorobej, Katičev, Hultström, Borodkin, Golovkov (A), Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš – Mojsejev, Malychin, A. Sjomin (C) – Smolin, Děrgačov, Laričev – Ivanjuženkov, Bardakov, Arťuchin (A) – V. Popov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – Lööv, A. Grant, J. Krejčík, Pudas, Kivistö, Friman, Viitasalo – Joensuu (A), Mäenalanen, O'Neill (A) – Tolvanen, Schroeder, Nicklas Jensen – Haapala, Norman, Pakarinen – H. Ikonen, Anttila (C), Lahnaviik.

Rozhodčí: Sidorenko, Fatejev – Ivanov, Slavikovskij.

Dobré odpoledne, vítejte ještě jednou při sledování KHL! Dnešní utkání mezi týmy Viťaz Moskevská oblast a Jokerit Helsinky začne co nevidět.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Český obránce Jakub Krejčík ve čtvrtek nastoupil do svého 100. utkání v KHL. Gratulujeme!

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Do dnešního souboje mohou zasáhnout tři čeští obránci. Barvy domácího Viťazu obléká Jakub Jeřábek. Na straně finského týmu jsou Jakub Krejčík a David Sklenička.

Statistické okénko vybraného hokejisty:

JOK: David Sklenička • obránce, 24 let, CZE
    → 17 zápasů, 3+4, +4 účast, 29 střel na bránu, TM 10, Ø čas na ledě 18:34

VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

→ Viťaz Moskevská oblast vs. Jokerit Helsinky

Soutěž dosud pamatuje celkem 12 vzájemných střetnutí, ve kterých se hned devětkrát radovalo finské mužstvo – včetně prodloužení a nájezdů.

Helsinský Jokerit navíc pouze v jednom případě zůstal bodově na suchu a poslední nezdar s dnešním soupeřem zapsal 4. října 2016.

Stručný přehled = základní část KHL 2020-21:

Dnešní utkání je prvním vzájemným v letošním ročníku. Obě mužstva se měla potkat už 19. září v Podolsku, ovšem duel byl odložen vzhledem ke karanténě Jokeritu.

Příští vzájemná utkání: 21. 12. 2020, 22. 02. 2021 & 23. 02. 2021.

JOKERIT HELSINKY • bilance 14-8-1

→ 8. místo v tabulce Západní konference, 29 bodů

Helsinský Jokerit má aktuálně velmi dobrou formu, když dnes v odpoledních hodinách zabojuje o čtvrtý úspěch z posledních pěti utkání.

Ve čtvrtek finské mužstvo prohrálo na ledové ploše týmu Torpedo Nižnij Novgorod těsně 2:3. Oproti svým soupeřům v tabulce sehrálo zhruba o šest utkání méně.

JOK: Peter Regin • útočník, 34 let, DEN
    → 11 zápasů, 4+5, +11 účast, 12 střel na bránu, TM 2, Ø čas na ledě 16:52

VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST • bilance 13-14-2

→ 9. místo v tabulce Západní konference, 28 bodů

Hokejisté Viťazu mají na svém kontě pouze jednu výhru z posledních sedmi duelů a dnes budou odvracet hrozbu třetí porážky po sobě.

Ve čtvrtek mužstvo prohrálo na půdě běloruského týmu Dinamo Minsk smolně 3:4 v prodloužení. Příčinou špatných výsledků je především hra ve vlastním pásmu.

VTZ: Justin Danforth • útočník, 27 let, CAN
    → 28 zápasů, 12+17, +4 účast, 90 střel na bránu, TM 26, Ø čas na ledě 20:55

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne textový přenos z utkání mezi týmy Viťaz Moskevská oblast a Jokerit Helsinky. Úvodní vhazování padne už v 15:30 SEČ.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 24. Mojsejev (Smolin, Pautov), 31. Bardakov (Arťuchin, Ivanjuženkov), 60. Daugavinš (Hultström, Danforth), rozh. náj. Daugavinš – 26. Schroeder (Nicklas Jensen), 53. Joensuu (A. Grant, O'Neill), 54. Joensuu (Friman, J. Krejčík)