Hranice – Plzeň 24:24 (kon.) | SHC Maloměřice – Dukla 25:39 (kon.) | Kopřivnice – Frýdek-M. 31:31 (kon.)
Zubří – Královo Pole 19:20 (kon.) | Jičín – Karviná 18:29 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
31:31 (18:15)
Pepino SKP Frýdek-Místek
Sobota 28.11.2020, 18:00 • Sportovní hala ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice • Chance Extraliga mužů • 12. kolo

KH ISMM Kopřivnice – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:31 (18:15)
    Nejvíce branek: Hanus 6, Donoso 5/1, Fulnek 5 – Chudoba 11/8, Sklenák 6, Strack 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 – 8/8. Vyloučení: 8:7. ČK: Strack, Mynář (FRM). (20:07:44)

Z mé strany je to tak už vše! Mějte se krásně, užívejte závěru víkendu a někdy příště se na vás u házené budu těšit. Třeba u ženského Eura, které startuje za necelý týden. Do té doby napočtenou!

Dnešnímu zápasu zkrátka nechybělo vůbec nic. Snad jenom divácká kulisa, to ale zůstane zřejmě ještě dlouhou dobu v rámci opatření zapovězeno. Ani jeden tým tak ještě od restartu soutěže nevyhrál, ale dnes předvedl každý z nich skvělý výkon.

Kopřivnice má méně času na regeneraci, již ve středu totiž hraje předehrávku 13. kola před televizními kamerami v Brně, Frýdek se poté v sobotu postaví Lovosicím a dá se očekávat podobně vyrovnaný souboj, jako tomu bylo v dnešním večeru.

Zkušená dvojice rozhodčích rozdala celkem 15 dvouminutových trestů, velký počet z nich padl v rozmezí 40. – 45. minuty, kdy šli Kopřivničtí dokonce do tří hráčů v poli, k vidění pak byl dlouhou dobu redukovaný počet hráčů z obou stran. Přišlo dokonce i na červené karty, šest minut před koncem ji vyfásl Strack za nepříjemný faul na Hanuse v trháku, poté v samotném závěru Mynář za zahozený míč.

Jinak ale mělo nejzkušenější duo na české půdě zápas plně pod kontrolou a ukázalo, proč je nejenom v Evropě ceněno tak vysoko a nasazováno na ty nejtěžší duely pohárů a šampionátů. Po téhle stránce tak patří oběma za dnešní zápas veliká pochvala.

Odveta moravskoslezského derby je za námi a i tentokrát to byl házenkářský zážitek na maximum! Padlo dohromady 62 branek, které si nakonec oba celky rozdělily rovným dílem. Těžko říci, kdo nakonec bod bere, a kdo smutní. Tomuhle souboji zkrátka remíza asi slušela, Kopřivnice si body zasloužila za výborný úvod zápasu, ve kterém vedla už o šest branek, Frýdek poté za bojovnost a výborný comeback v rámci druhého poločasu.

Tříbrankový náskok domácích vzal ve druhé půli za své už deset minut po začátku poločasu, kdy srovnával na 22:22 Jakub Ondrušík. Od té doby měli navrch zase Frýdečtí, kteří si stále drželi mírný distanc branky až dvou, a když 47 sekund před koncem proměnil sedmičku Chudoba, bylo to 29:31. Tedy zdánlivě neřešitelná situace. Jenže Pérez půl minuty před koncem snížil na jednu branku a Kopr vytáhl osobku. V čase 59:58 odebrali rozhodčí za pasivitu Frýdku míč, Mynář jej ale zahodil, čímž si vysloužil červenou a po čase zahrávali domácí sedmičku plynoucí z udělení ČK, kterou Donoso úspěšně zakončil.

Konec zápasu. (31:31)
    60
    A Donoso to ustál! Pyška překonal střelou do levého horního rohu a tenhle fantastický zápas končí remízou! (31:31)

60
    Domácí mají úplně poslední možnost, jak to ještě srovnat! Mynář udělal nebetyčnou klukovinu, po odpískaném přestupku zahodil netakticky u kopřivnické střídačky míč a podle pravidla posledních 30 sekund dostává v čase 59:58 oprávněnou červenou kartu!

Ale! Vzhledem k tomu, že se toho dopustil právě v posledních 30 sekundách, tak podle pravidel následuje automatické nařízení sedmimetrového hodu proti Frýdku, nehledě na to, kde k přestupku došlo! Tohle může SKP ještě hodně bolet. (30:31)
    60
    Pérez proměňuje těžkou pozici z křídla a půl minuty před sirénou Kopřivnice hraje osobní obranu! (30:31)

60
    42 sekund před koncem dostává Ondrušík za nepovolený zákrok na Brita dvě minuty, hrát se bude do konce 5 na 5! (29:31)

60
    Trenér Veřmiřovský bere oddechový čas. Kopřivnice musí tento útok proměnit, poté to zkusit pravděpodobně přes osobní obranu, aby ještě dokázali získat bod! (29:31)
    60
    Chudoba 47 sekund před koncem těžký moment ustál a vypadá to, že Frýdek i ve druhém derby sezony vyhraje! (29:31)

60
    Na začátku poslední minuty domácí sice reklamovali prorážení Petrovského, hra ale pokračovala a Musalík si došel pro sedmičku! (29:30)

59
    Čas 58:47, Daniel Valo bere poslední oddechový čas, jaký má k dispozici! Pokud SKP tento útok promění, pak pravděpodobně vyhraje. (29:30)

59
    Fulnek zezadu čapnul Sklenáka a zápasnickým chvatem s ním švihnul na zem. Až do konce zápasu tak bude špílmachr Kopru sedět na lavičce, protože má za tento zákrok dvě trestné minuty! (29:30)

59
    105 sekund do konce, domácí potřebují nutně ubránit. Mají to rozjeté dobře, Frýdek je v pasivní hře. (29:30)

58
    V pasivní hře Donoso zakončoval přetahem z levé spojky, nemělo to ale razanci a Pyško zapisuje dost možná klíčový zákrok zápasu! (29:30)

57
    Hanus nejprve nezakončil úspěšně náskok z křídla, Pyško následně zkoušel vytrestat domácí za hru bez gólmana, napříč celým hřištěm ale prostor mezi tyčemi míjí! (29:30)
    57
    Radim Chudoba zcela v pohodě sedmičku proměnil a načíná tak třetí desítku hostujících branek. (29:30)