Třinec – Sparta 4:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:1 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 6:2 (kon.) | Olomouc – K. Vary 1:3 (kon.) | Liberec – Plzeň 3:6 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 3:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
HC Sparta Praha
Úterý 01.12.2020, 17:00Tipsport extraliga • 23. kolo

Příjemný úterní podvečer z Třince! Ve WERK ARENĚ dnes dojde k dalšímu ze zajímavých zápasů, šlágr kola nabídne souboj mezi HC Oceláři Třinec a HC Sparta Praha. Utkání začíná úderem sedmnácté hodiny.

Hráči pražského "S" aktuálně okupují třetí příčku Tipsport extraligy. V sezóně 2020/2021 se Sparťanům povedlo ze 17 duelů ovládnout rovných 10, pouze jeden z nich až po základní hrací době. Pražané v posledních třech zápasech nezažívali úplně nejlepší období, z této trojice duelů se jim povedlo ovládnout pouze ten s Mountfieldem HK. Poslední utkání odehrála Sparta v neděli proti Litvínovu. Zápas s Vervou došel až do samostatných nájezdů, po kterých se z dvou bodů radovali právě Severočeši. Vítězný nájezd si připsal útočník Lukáš Válek. Malou statistickou zajímavostí je, že právě Sparta je celkem s nejvyšším počtem střel za zápas, Pražané průměrně prověří soupeřova gólmana 32.35 střelami.

Nejproduktivnějším hráčem pražského "S" je se čtrnácti kanadskými body Michal Řepík, ten si v sedmnácti zápasech připsal šest branek a osm asistencí. Nejvíce branek pak má na svém kontě Jan Buchtele, který jich zatím stihl vsítit sedm. Jedničkou v pražském brankovišti je Matěj Machovský, jenž si po čtrnácti odchytaných zápasech drží úspěšnost 91.39%

V této sezóně odehrál Třinec už třináct utkání a ani z jediného neodcházel bez bodů. Nejmenší bodový přísun překvapivě zaznamenali Oceláři v zápase na ledě pardubického Dynama (+1 bod), od té doby ale znovu přemožitele nenašli. V posledních třech zápasech vsítili Oceláři celkem jedenáct branek, z vlastní sítě pak lovili kotouč pouze pětkrát. Samozvanými katy Mountfieldu HK se Slezané stali v neděli, kdy zdolali Hradec podruhé během pěti dnů. Poslední utkání s Mountfieldem ovládli svěřenci Václava Varadi poměrem 2:1.

I přesto, že je konkurence v tabulce produktivity vysoká, vládne jí třinecký útočník Martin Růžička, trojnásobný vítěz České extraligy má po třinácti zápasech na svém kontě čtyřiadvacet bodů (6+18). Neopomenutelnou součástí útočných řad Ocelářů je i Matěj Stránský, který je se čtrnácti góly nejlepším střelcem soutěže. Ze statistik vyplývá, že jedničkou Třince je Jakub Štěpánek, který po osmi odchytaných zápasech drží úspěšnost na 91.41%.

Ještě jednou Vám přeji hezké úterní odpoledne, teď už přímo z komentátorského stanoviště v třinecké WERK ARENĚ. Do začátku utkání zbývá necelá hodinka a za chvíli Vám přineseme kompletní sestavy obou aktérů dnešního souboje.

HC Oceláři Třinec: Kořenář (L. Daneček) – M. Doudera, Gernát, Galvinš, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák.

HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – Piskáček (A), Košťálek, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Kalina – Sobotka, Horák, Tomášek – Rousek, Sukeľ, Řepík (C) – Buchtele, Pech (A), Forman – Kudrna, Vitouch, Zikmund – Dvořáček..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Kromě rozhodčích jsou na ledě už i obě mužstva, Pražané odehrají dnešní utkání v dresech s převládající bílou barvou, domácí Třinec pak oblékne dresy červené.

Teď už ale kluziště patří pouze zahajovacím pětkám, úvodní buly pak nabídne souboj mezi Vránou a Horákem.

00:01

00:02
    A puk je ve hře! Na úvodním vhazování se lépe prezentoval domácí kapitán a kotouč tak získává Třinec.

00:26
    Po šestadvaceti sekundách hry a první útočné akci vyhazuje Sparta na zakázané uvolnění.

00:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    Rychlý vstup do utkání zažívá Sparta zásluhou ROMANA HORÁKA, devětadvacetiletý centr dokázal z levého kruhu přesně najít skulinku v bližším rohu branky a po 45 vteřinách otevírá brankové skóre zápasu. Asistence: Petr Kalina a Vladimír Sobotka.
    00:45 Roman HORÁK - 0:1

02:01
    Stránský zaváží kotouč do útočného pásma a Třinci se nyní podařilo rychle rozkmitat obranu hostů. Matěj Machovský ale nebezpečí před svou brankou řeší zakleknutím kotouče.

02:45
    David Musil teď pouze nahodil kotouč na branku Sparty a Třinec tak ještě na malou chvíli udrží útočné pásmo.

03:28
    Tomáš Kundrátek teď ze středního pásma nahazuje kotouč na branku hostů, Sparťanům se stále nedaří uklidnit hru a dostat domácí celek pod tlak.

04:00
    Rousek teď s Řepíkem v akci 2 na 1 nepřechytračili třineckého beka a o několik sekund později se kotouč vrací na hokejkách domácích opět do pásma Pražanů.

04:40
    Košťálek to zkusil od modré, Kořenář ale střelu vyráží mimo nebezpečí.

05:12
    Na ledě znovu elitní formace Třince, podaří se pětce kolem Petra Vrány srovnat krok?

05:56
    Právě Vrána teď po levém křídle zavezl kotouč do pásma hostů, Sparta na situaci reaguje vyhozením přes všechny čáry.

06:16
    Třinec právě vstřelil branku!
    A máme srovnáno, TOMÁŠ MARCINKO se dokázal zorientovat na sparťanském brankovišti a poslal puk přímo mezi betony Matěje Machovského. Asistence: Erik Hrňa a David Musil.
    06:16 Tomáš MARCINKO - 1:1

06:33
    Úvodní trest zápasu tedy připadne na stranu hostů dvě minuty na lavici hanby si za držení hole odbude Vladimír Sobotka.

07:10
    Hrňa si chtěl na pravém křídle stahovačkou dostat kotouč do palebné pozice, obrana domácích mu ale kotouč vypíchla.

07:37
    Kotouč se při vyloučení Vladimíra Sobotky dostal do branky Sparty, pražský kouč ale využívá trenérskou výzvu a je tedy otázkou, zda se Ocelářům podařilo vsítit druhý gól dne regulérním způsobem.

07:37
    Je to jasné, Oceláři otáčejí vývoj zápasu, ERIK HRŇA se hned druhý zápas po přesunu do "druhé brázdy" prosazuje a zajišťuje Třince průběžné vedení 2:1. Asistence: Petr Vrána a Martin Gernát.
    07:37 Erik HRŇA - 2:1

08:53
    Sobotka vyslal z mezikruží prudkou jedovku, Kořenář je ale pozoný.

09:00
    Podrážení, přesně takový je důvod, proč si odbude třinecký Martin Gernát dvě minuty na trestné lavici.

09:50
    Ocelářům se daří vyhodit a o brejk se dokonce pokouší Miloš Roman.

10:30
    Jeho akce sice zůstala nevyužita, Sparta má ale i přes početní převahu problém vyjet ze své třetiny.

11:16
    Nahození na třineckou branku končí v lapačce Josefa Kořenáře a Sparta tak po uplynutí přesilovky dostává možnost usadit se v pásmu domácích.

11:36
    Forman se Sukeľem sice dobře napadali Oceláře v jejich obranném pásmu, i přes útočné snahy ale hosté kotouč nakonec získat nedokázali.

12:42
    A i nyní je Třinec v držení kotouče, kombinace v útočném pásmu ale znamená jeho ztrátu.

12:58
    Ofsajd zastavuje útočné snažení Pražanů, po komerční přestávce dojde na ledové ploše k měření sil mezi první třineckou pěticí a druhou formací Sparty.

13:09
    Petr Vrána hledal hůl, v rohu kluziště postaveného, Matěje Stránského, obrana pražského "S" ale tento záměr přečetla a zmocňuje se kotouče.

14:02
    Milan Doudera, který platí za málo trestaného beka, si teď odpyká dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

14:11
    Ocelářům se povedlo vypudit Pražany ze svého pásma, ti se při návratu do něj dopouští ofsajdu.

14:21
    Z hole Pražanů se dostává kotouč do ochranné sítě za Kořenářem a hra se přerušuje.

15:03
    Oceláři vyhazují kotouč až za branku Matěje Machovského a obrana Třince může vystřídat.

15:44
    Ani teď nekončí útočné snažení hostů úspěchem a touš znovu končí za klecí pražského celku.

16:24
    MARTIN RŮŽIČKA vybojoval ve středním pásmu kotouč a zcela osamocen ujížděl na Matěje Machovského. Maskovaný Sparťan se sice snažil, seč mu síly stačily, nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy jej ale položil a bekhendem poslal kotouč přímo pod břevno. Bez asistence.
    16:24 Martin RŮŽIČKA - 3:1

16:45
    Další obrovská šance domácích končí neúspěchem, Machovský ve velkém závaru před jeho brankou raději zalehnul kotouč.

17:38
    David Němeček si teď vypomohl krosčekem a hlavní arbitr jej na dvě minuty posílá mimo hru.

18:26
    Vrána teď v mezikruží zblokoval prudký pas Martina Růžičky do středního pásma a pomyslná smyčka, kterou Třinec obmotal pásmo hostů, teď malinko povoluje.

19:22
    Posledních osmatřicet sekund první třetiny, po zákroku Machovského se hra přerušuje.

19:27
    A hvizd rozhodčího se opět rozezněl WERK ARENOU, tentokrát kotouč opustil ledovou plochu ve středním pásmu.

19:41
    Sparťané už jsou v pěti, třetina se i tak dohraje v jejich pásmu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 17:56.

Je za námi úvodní dějství v rámci souboje třineckých Ocelářů a pražské Sparty. Hosté se hned po pětačtyřiceti sekundách hry dostali do vedení zásluhou Horáka, Oceláři ale brankami v sedmé a osmé minutě otočili skóre na svou stranu. O dvoubrankovém vedení Třince pak ještě v sedmnácté minutě rozhodl Martin Růžička, pro kterého je tento zásah 184. gólem v dresu Třince.

Hráči již krouží na ledové ploše, za malou chvíli se vrhneme na druhou třetinu!

20:01

20:02
    I nyní byl na vhazování úspěšnější třinecký centr a Oceláři míří do útoku.

20:43
    Teď už ale přebírá iniciativu družina z Prahy, Kořenář zatím mnoho práce neměl.

21:13
    Po ofsajdu Sparty a následném vhazování se Oceláři zmocnili puku, se kterým míří do útočného pásma.

21:44
    Matěj Machovský se při přesunu zapřel do brankové konstrukce tak silně, že branka vyskočila ze svých kolíků a hra tak musí být znovu přerušena.

22:23
    Michal Kovařčík si na pravém křídle rovnal kotouč příliš dlouho, až o něj přišel a hosté míří na Kořenáře.

23:25
    Třinec ale útočnou akci soupeře ihned řeší a jsou to oni, kdo naopak bude v následujících vteřinách usilovat o vstřelení branky.

23:35
    Machovský teď raději podržel kotouč v lapačce, po jeho zákroku si ještě pár hráčů vyříkalo své spory a hra může pokračovat.

23:56
    A maskovaný Sparťan vytasil svou lapačku i proti střele Davida Musila z mezikruží. Právě pro urostlého příslušníka třinecké obrany je dnešní zápas dvoustým zápasem za Oceláře v extralize.

24:54
    Třinci se přeci jen nepovedlo vytěžit z dlouhé okupace branku a proto musí spěchat zpět a plnit i obranné povinnosti.

25:16
    Sparta se nyní nacházela v ofsajdovém postavení, což neuniklo čárovému rozhodčímu a hosté musí pásmo Třince opustit.

26:10
    Kudrna se pokoušel proniknout přes Musila do pásma Ocelářů, zatím však jeho snažení končí neúspěchem.

27:11
    Vysoké nahození Řepíka od modré nakonec Kořenář vestoje zkrotil do své lapačky.

27:28
    Třinec po vhazování ve svém obranném pásmu spěchal do útoku, Hrňa si ale se svými spoluhráči neporozuměl a situace končí ofsajdem.

28:09
    Zadina nepřesnou zadovkou zkoušel najít jedoucího spoluhráče v mezikruží, puk ale končí na čepelích pražské obrany.

29:10
    Tomáš Kundrátek při svém stém zápase za Třinec, i v ELH, dobrým forčekingem drží kotouč v pásmu soupeře a střídající formace domácích tlačí Spartu k vyhození na zakázané uvolnění.

30:38
    Stránský se pokoušel tečovat nahození Martina Růžičky, kotouč si už ale vyhlédl místo v lapačce Matěje Machovského, kam i nakonec zamířil.

30:45
    Další zakázané uvolnění v podání Sparty, další vhazování před Machovským.

31:19
    Galvinš teď poněkud nedobrovolně musel bránit odražený kotouč, Třinec ale situaci zvládá a míří vstříc soupeřově kleci.

32:29
    Jubilejní zápas dnes zažívá i Tomáš Marcinko, ten dnes naskočil k třístému zápasu v Extralize a nyní se zkoušel prosadit z voleje, jeho střela ze vzduchu ale síť za zády Matěje Machovského nerozvlnila.

32:51
    Lukáš Pech teď po levém křídle pronikl až na úroveň branky Josefa Kořenáře, tam ho ale o kotouč připravil Kundrátek a snažení hostů je tak, pro tuto chvíli, u konce.

33:55
    Michal Kovařčík chtěl v akci 2 na 1 posunout kotouč na hráče v mezikruží, jediný obránce Sparty ale jeho myšlenku přečetl a vysílá prudký pas až na hráče ve středním pásmu.

34:38
    JAN BUCHTELE potvrzuje, proč je aktuálně nejlepším střelcem Sparty, když s kotoučem obkroužil klec Ocelářů a z pravé části kluziště poslal puk pod betony Kořenáře. Asistence: Jan Piskáček.
    34:38 Jan BUCHTELE - 3:2

35:19
    Další útočné snažení Sparty se pro tuto chvíli odkládá, Pražané se totiž nacházeli v ofsajdu.

35:47
    Jaroměřský nakonec v rohu kluziště zkrotil poskakující kotouč a domácí míří do pásma soupeře.

36:19
    Tomáš Marcinko je potrestán za nesportovní chování a Oceláři musí čelit početní převaze Sparty.

36:52
    PETR VRÁNA to udělal parádně, v mezikruží nabral rychlost a s kotoučem na holi dojel až téměř na úroveň brankové čáry. Matěj Machovský se sice proti jeho střele položil, třinecký kapitán ale zavěsil kotouč přímou do odlehlého horního rohu a rozjásal své spoluhráče. Bez asistence.
    36:52 Petr VRÁNA - 4:2

38:13
    Necelých 10 sekund před koncem trestu Tomáše Marcinka okupuje Sparta pásmo Třince, Oceláři zatím v defenzivní práci nechybují.

39:01
    Poslední minuta prostřední části hry je tu, kotouč je aktuálně v držení hostů z Prahy.

39:40
    Milan Doudera si připisuje na své konto další dvě trestné minuty, tentokrát za hákování.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Gólově chudší, i tak neméně zajímavá. Tak by se dala stručně shrnout druhá dvacetiminutovka v podání obou aktérů. V pětatřicáté minutě snižoval na 2:3 nejproduktivnější Sparťan – Jan Buchtele, perfektním sólem na konci sedmatřicáté minuty ale odpověděl třinecký Petr Vrána. Stejně jako po první třetině, i nyní vedou Oceláři o dvě branky a v poslední periodě tak můžeme očekávat stíhací jízdu v podání Pražanů.

Zahajovací pětky už netrpělivě vyhlížejí začátek třetí třetiny, pojďme tedy na to!

40:01

40:02
    Úvodní vhazování vyšlo tentokrát lépe Horákovi, Sparta tak může vyrazit do úvodního náporu této třetiny.

41:05
    Košťálek teď při střele od modré zlomil hokejku, Pražané tak musí s útokem chvíli počkat.

41:43
    Doudera je zpět ve hře, Kořenář si ještě ale musí poradit se střelou z pravého křídla.

41:55
    Pražané se stále drží v pásmu Třince a Ocelářům se nedaří vyvézt kotouč ven z obranné třetiny.

42:25
    Úmyslný ofsajd Sparty přesouvá hru až před Matěje Machovského a Třinec tak má znovu možnost ochutnat, jak chutná pobyt v útoku.

42:46
    Řepík teď svou dělovkou chtěl provětrat Josefa Kořenáře, střela nakonec zamířila mimo branku a mladík v brance Třince kotouč vyrážet nemusel.

43:40
    Pražské "S" stále aktivnější, o kontaktní branku se bude snažit Pechova lajna.

44:15
    Jako na bojišti se teď střílí na branku Josefa Kořenáře, gólman ve službách Třince teď likvidoval střelu Petra Kaliny.

44:23
    Václav Varaďa reaguje na nepříznivě vyhlížející situaci oddechovým časem.

44:31
    Piskáček střelou na zadní zkoušel překvapit Kořenáře, střelecký pokus levého beka ale úspěchem neskončil.

45:18
    Stránský teď pouze vyprášil betony Matěje Machovského, od nich se ale kotouč odrazil přímo do holenního chrániče Petra Vrány a skoro skončil v brance!

45:40
    Václav Varaďa ukázal svůj cit pro hru, po oddechovém čase vypadá herní projev Třince lépe, než v úvodu třetiny.

46:34
    Ani Forman ve středním pásmu nezískal kotouč pro hosty, Sparta tak získala puk až po chybě Třince na útočné modré.

47:28
    Erik Hrňa se prezentoval jedovkou z mezikruží, další rána ale znovu mezi tři tyče nezamířila.

48:10
    Růžička dobrou zadovkou změnil trajektorii přihrávky Sparty a kotouč končí na hokejkách domácího celku.

49:10
    Sparta znovu přitvrzuje, Třinci se znovu nedaří přerušit její útočné snahy.

49:53
    Až nyní si třinecké obranné řady odpočinou, špatná rozehrávka Sparťanů končí na zakázaném uvolnění.

50:09
    Oceláři opět zahrozili, druhá útočná lajna zatím v pásmu soupeře páchá větší škody, než ostatní pětky.

50:18
    Formace s Filipem Zadinou, Erikem Hrňou a Tomášem Marcinkem dostala důvěru i po komerční přestávce, jejich kombinace po buly ale končí ofsajdem.

50:41
    Martin Růžička předvádí i svůj defenzivní um a vyseknutím kotouče zastavuje nebezpečnou akci Sparty.

51:48
    Kudrna nyní sportovně odvolal faul na svou osobu a Třinec zůstává v plném počtu.

52:20
    I tak ale Třinec mnoho šancí nemá, teď se sice Oceláři prezentovali ojedinělou útočnou akcí, záhy ale musí změnit kurs směrem ke své brance.

53:07
    Ocelářům teď může dopomoci komerční přestávka, po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

53:19
    Tomáškova diagonála do mezikruží nenašla hůl spoluhráče a domácí se mohou od tlaku osvobodit.

54:15
    Elitní formace Třince opět brousí ledovou plochu, jejich útok ale brzdí ofsajd.

54:41
    Stránský sice drží kotouč v útočném pásmu, po jeho přihrávce se však kotouč dostává do moci Sparty a Pražané míří na branku Třince.

55:28
    Hrňa lobem donutil Spartu k návratu za branku Machovského, Sparta tedy musí na malou chvíli odložit své útočné choutky.

56:20
    Josef Kořenář nyní před střelou jednoho z hostů vykopl branku z kolíků a hra se přerušuje. Jelikož, již zmíněná, střela mířila mimo, žádný trest domácímu brankáři nehrozí.

56:20
    Sparta odvolává gólmana a zkusí se prosadit v šesti.

56:40
    Do Kořenářovy masky se kotouč odrazil po střele z pravého kruhu, třinecký gólman ale zatím drží svému týmu dvoubrankový náskok.

57:32
    Sparťanský tlak se stále stupňuje, z mezikruží zkoušel propálit obranu Třince Rousek.

58:20
    Už dvě minuty hrají Pražané v šesti, zatím jim Oceláři gólovou radost nedopřáli.

58:43
    Řepík teď z levého křídla mohl střílet, raději však volil přihrávku a dal Ocelářům možnost akci hostů přerušit.

59:10
    Josef Kořenář si připisuje další zákrok, po střele od modré ale bude čelit Třinec dalšímu vhazování.

59:20
    Dravecký po zblokované střele vytečoval kotouč ven z pásma a Sparta musí útočnou třetinu opustit.

59:33
    Úmyslný ofsajd Sparty znamená návrat Matěje Machovského zpět do hry a tady to už vypadá na bezpečné vítězství domácích.

59:53
    Spartě se ještě povedlo udržet puk v pásmu soupeře, více toho Pražanům čas nedovolí a zápas se dohraje za brankou Josefa Kořenáře.

Máme za sebou další vyrovnané utkání, ve kterém domácí Oceláři poráží pražskou Spartu poměrem 4:2. Poslední část hry patřila bezesporu hostům, Josef Kořenář ale nedovolil hostům z hlavního města skórovat a ve šlágru kola tak získávají domácí Oceláři už devětatřicátý bod na své konto.

Z mé strany to tedy bude pro dnešní den vše, budu se na Vás těšit u dalšího ze zápasů třineckých Ocelářů. (19:27:58)

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 7. Marcinko (Hrňa, D. Musil), 8. Hrňa (P. Vrána, Gernát), 17. Martin Růžička, 37. P. Vrána – 1. Horák (Kalina, Sobotka), 35. Buchtele (Piskáček)