Barys – Soči 2:0 (kon.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 2:0 (kon.) | Omsk – Kazaň 3:0 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Minsk 1:5 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
CSKA Moskva – Kunlun 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 2:6 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Severstal Čerepovec
Úterý 01.12.2020, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Československá stopa v utkání
    Do zápasu nezasáhl žádný Čech ani Slovák (19:24:17)

Zápas nakonec končí výsledkem, který bychom po první třetině určitě neočekávali. Třetí třetina byla ale jasně veprospěch domácí Jaroslavle, která třemi góly dovršila debakl. Nejprve se prosadil Kraskoviskij, čtyři minuty po něm Barancev a ve vlastním oslabení poslal kotouč do prázdné branky Severstalu i poslední střelec utkání Averin. Lokomotiv tak připisuje další dva body a v tabulce dotahuje Petrohrad, který ke stejnému počtu bodů potřeboval ještě o jeden zápas více. Čerepovec je stále osmý, ale s devátým Viťazem má pořád stejně bodů, už však za stejný počet zápasů.

59:30
    Adamčuk získal po buly k modré ještě kotouč, avšak jeho ledabylá rána nebyla absolutně problémem pro Pasqualeho beton.

59:18
    Domácí drží kotouč za brankou a střídají. Čerepovec je v pěti na ledě a mohl by klidně napadat, ale už se mu do toho nechce. Zápas už má jasně prohraný.

58:43
    Čerepovec ještě vystartoval do útočného pásma, ale nakonec to řešil jen nahozením puku k zadnímu mantinelu, který už nezískal.

58:20
    Alexejev se octl s kotoučem v mezikruží a tvrdě vypálil. Podjapolskij ale kotouč ukral ve výstroji poté, co ho zasáhl do hrudi.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.
    56:09 Jegor AVERIN - 5:1

56:09
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté to ještě při přesilovce chtěli vyzkoušet v šesti. Jenže před útočnou modrou v útočném pásmu Čerepovce puk najednou získal JEGOR AVERIN a v pádu dokázal bekhendem kotouč nasměrovat přes celé hřiště až do prázdné branky.

55:45
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min., hráčská lavice – příliš mnoho hráčů).

55:32
    Lander naodil do pásma a sprintoval za kotoučem. Následně se k němu v útočné třetině i jako obránce dostal, ale byl atakován u mantinelu v rohu.

54:59
    Čerepovec se hnal do útočného pásma, ale zastavil ho čárový rozhodčí, který odpískal postavení mimo hru.

54:10
    Dumbadze vypálil z velké dálky, ale jeho střela byla velmi tvrdá a přesná, Pasquale ji vytáhl na poslední chvíli.

53:48
    Berjozkin uháněl za kotoučem do rohu útočné třetiny, ale u mantinelu ho atakoval soupeř a poslal ho k zemi.

53:26
    Ivanov chtěl proniknout do útočného pásma, ale nepohlídal si ofsajd a navíc si ho poté podala soupeřova obrana.

52:48
    Jaroslavl v pohodě kombinuje ve své obraně a ve středním pásmu. Čerepovec právě nyní vypadá, jako by zápas a body už odevzdal soupeři.
    50:35 Denis BARANCEV - 4:1

50:35
    Domácí se konečně prosadili v přesilovce. Puk se od mantinelu na pravou stranu k modré odrazil k Averinovi. Ten ho předal na střed Landerovi, který se s ním ale také nezdržoval a okamžitě posunul na střed k modré, kde byl v tu chvíli DENIS BARANCEV. Jeho výstavní dělovka proletěla rychle celou třetinu a nic jí v cestě od modré až do branky nezastavilo. Asistence: Anton Lander a Jegor Averin.

50:06
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Anton Sizov – 2 min., podrážení).

49:44
    Čerepovec se již v plném počtu rychle propracoval do útočného pásma a puk dostal k modré Kodola. Ten rychle pálil, ale vystřelil nad branku.

49:07

48:55
    Osipov nedosáhl na kotouč, který mu diagonálním pasem z rohu poslal spoluhráče. Pro Jaroslavl je to velká škoda, protože Osipov by před sebou měl volnou branku.

48:12
    Nynější průběh hry vůbec neodpovídá tomu, že Lokomotiv hraje přesilovku. Domácí dnes přesilovky opravdu nemají vůbec dobré.

47:36
    Čerepovec dobře vyhodil kotouč. Poté, co se Jaroslavl opět dostala do útočného pásma, tak ho hosté rychle sebrali a opět vyhodili.

47:07
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vladislav Provolněv – 2 min., podrážení).
    46:12 Pavel KRASKOVSKIJ - 3:1

46:12
    Domácí opět odskakují do dvoubrankového vedení! Kajumov předal za branku PAVLU KRASKOVSKÉMU, který se kolem branky obtočil. Podjapolskij sice nastavil beton, od něj se však kotouč odrazil zpět k centru Jaroslavle a ten zavěsil pod břevno. Asistence: Artur Kajumov a Jegor Korškov.

45:54
    Probíhá předposlednní komerční pauza tohoto utkání.

45:16
    Domácí sehráli kombinaci, jeden z nich zakončoval přímo z předbrankového prostoru, ovšem Podjapolskij byl připraven.

44:54
    Ve středním pásmu nyní proběhlo několik soubojů o kotouč, ze kterých nakonec vyšel jako vítěz Lokomoiv.

43:59
    Lokomotiv vyvezl kotouč do útočného pásma. Hosté ho přebrali, ovšem vypálili ho přes všechny čáry, na zakázané uvolnění.

43:43
    Čerepovec je ale stále v tlaku. Soupeř vesvém obranném pásmu jen brání a spoléhá na brankáře Pasqualeho.

43:13
    Oddechový čas pro domácí. Severstal nevyužil ani jednu z přesilovek.

42:27
    Jaroslavl už hraje ve čtyřech, protože Kovalenko se už vrátil na led.

42:19
    Vovčenko dostal na mezikruží kotouč z rohu kluziště a okamžitě vypálil. Jeho dělovku ale Pasquale parádně vyrazil.

41:50
    Vovčenko dorážel u branky Petuninovu dělovku, ale puk za záda Pasqualeho neprošel.

41:32
    Hosté v plném počtu. Začíná přesilovka Severstalu 5 na 3.

41:15
    Jaroslavl vyhrála buly a vypálila kotouč co nejdále od branky.

41:13
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., podrážení).

40:27
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Kovalenko – 2 min., hákování).

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál Čerepovec, který ještě stále pokračuje v oslabení z předchozí třetiny.

40:01

Skončila nám i druhá třetina. Ta byla gólově o něco málo bohatější. Dokázaly se prosadit oba dva týmy. Do dvou minut po začátku jsme tu už měli branku Kovalenka, ovšem ještě před polovinou zápasu se podařilo snížit Petuninovi. Celkově však již začínal mít převahu domácí Lokomotiv.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:28
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Michal Tichonov – 2 min., držení).

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Geraškin se dostal do dobré pozice v útočném pásmu, ale následně mu při střele ujel kotouč od hokejky a vypálil naprázdno.

37:47
    Čerepovec kombinoval v útočném pásmu, ale nějakého zakončení jsme se nedočkali.

36:51
    Geraškin zkusil vypálit od modré, ale jeho ránu si bez problémů našel hostující gólman a puk ukryl do lapačky.

36:34
    Kovalenkova rána nebyla moc dobrá, Podjapolskij proti ni nastavil beton a v pohodě ji zlikvidoval.

35:45
    Marčenko vybruslil zpoza branky a najednou předla kotouč nad kruhy na Čerepanova, který okamžitě tvrdou ránou prověřil bystrost Podjapolského.

35:03
    Marčenko dostal kotouč na útočnou modrou a okamžitě vypálil. Jeho rána nakonec proletěla až k Podjapolskému, který musel zasahovat.

34:38

34:38

34:15
    Čerepovec bojuje v útočném pásmu. Po vovčenkově střele ale kotouč ukrávý Edward Pasquale.

33:58
    Rychlá hra ve čtyřech pokračuje. Hraje se nyní opravdu hokej nahoru-dolů.

32:38
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Osipov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Dmitrij Mojsejev – 2 min., hrubost).

Probíhá druhá komerční pauza této třetiny.

32:36
    Za brankou Pasqualeho se po písknutí strhla hromadná šarvátka, do které se zapojili všichni hráči, kteří byli zrovna na ledě, kromě brankářů.

32:26
    Jakovlevdostaldo jízdy na mezikruží velmi dobrý kotouč, ovšem Pasquale byl na jeho ránu připraven.

32:08
    Severstal se dalšímu tlaku domácích bránil pouze vyhozením puku na zakázané uvolnění.

31:50
    Misjul vypálil od modré,ovšemjeho rána byla zablokována jedním z hráčů Severstalu, od kterého se navíc puk odrazil mimo třetinu.

30:31
    Vittasmaki vypálil od modré, ale jeho rána byla sražena do rohu kluziště a nakonec tedy mířila jen do rohu kluziště.

30:08
    Geraškin si sjel do mezikruží, odkud také vypálil, ale jeho rána šla mimo branku.

29:45
    Čerepovec je nakopnutý vstřelenou brankou a nyní velmi dobře kombinuje v útočném pásmu.
    27:57 Alexandr PETUNIN - 2:1

27:57
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté snižují! Kodola předal do mezikruží na Geraškina, který napřáhl a vypálil. Kotouč se ale od jednoho z hráčů Jaroslavle odrazil příhodně pro ALEXANDRA PETUNINA do levéhokruhu,který neváhal a okamžitě vypálil krásnou ránu přímo pod víko.. Asistence: Igor Geraskin a Vladislav Kodola.

27:17
    Kovalenko vyvezl kotouč do útočného pásma, kde ho ještě několik sekund držel.

26:51
    Jaroslav začala přesilovku výborně. Pomalu vyhodila kotouč, který klouzal až ke gólmanu Podjapolskému.

26:26
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., hákování).

25:53
    Je tady první komerční přestávka tohoto dějství.

25:53
    Až po ldlouhé době nyní od modré vypálil Misjul, který se ale trefil přímo do hrudi hostujícího gólmana. Ten puk zastavil a podržel.

25:45
    Jaroslavl dobře kombinuje v útočném pásmu, ale nedostává se do šancí.

25:30
    Čerepovec se chtěl osvobodit a vystřídat. Obloučkem tak nahodil do středního pásma kotouč, který ale projel až na druhou stranu kluziště.

24:53
    Kudrjavcev vypálil z blízkosti branky, ale nevyzrál na připraveného Podjapolského.

24:35
    Alexejev prohodil kotouč obranou Severstalu a sprintoval pro něj. U mantinelu byl ale atakován.

23:53
    Čerepovec zdatně napadal na útočné modré, ale nedokázal sebrat kotouč a Jaroslavl se nakonec prokombinovala až do útoku.

23:10
    Alexejev sprintoval podél mantinelu, ale nedosáhl na kotouč, který mu poslal obloučkem jeden z obránců.
    21:35 Nikolaj KOVALENKO - 2:0

21:35
    Lokomotiv se i v druhé třetině rychle prosazuje! Kudrjavcev posunul po mantinelu kotouč na Alexejeva, který zpoza branky okamžitě přihrával do mezikruží NIKOLAJ KOVALENKO obdržel kotouč a okamžitě propálil brankáře Podjapolského.. Asistence: Denis Alexejev a Pavel Kudrjavcev.

20:10
    Podjapolskij musel zasahovat proti rychlé ráně jednoho z domácích. Poradil si ale, a následně puk ukryl.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Jaroslavl.

20:01

První dějství je za námi. V něm si po gólové stránce vedla domácí Jaroslavl. Jinak byl ale zápas docela vyrovnaný. Na obou stranách jsme viděli hezké střely a šance. Padl jen jediný gól, který obstaral ve čtvrté minutě Marčenko.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Čerepovec se ještě dostal do útočného pásma, ovšem opět se nedostává do zakončení.

19:09
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:54

18:29
    Jaroslavl se stále v přesilové hra nedostala k žádné střele na branku.

17:56
    Čerepovci se vyhodit podařilo poprvé až nyní. Přesto už ale zbývá z přesilové hry méně, než minuta.

17:23
    V rohu kluziště, kousek od branky Podjapolského, se utvořil chumel hráčů ,kteří dolují kotouč. Už jsou tam přes dvacet sekund.

16:54
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vadim Kudako – 2 min., podrážení).

16:26
    Rychlý průnik Čerepovce do útočné třetiny zastavuje ofsajd.

16:02
    Misjul pálil od modré čáry, ovšem branku hostujícího týmu vůbec netrefil.

15:22
    Provolněv si najel s kotoučem do středového kruhu, odkud ale vyslal prudkou a tvrdou ránu k tyči. Pasquale musel zasahovat.

14:45
    Jaroslavl dostala kotouč do pásma a dokonce najížděla do šance tři na dva, ovšem hráče s pukem se nevyhl obránci a ten ho jednoduše obral.

14:16
    Podjapolskij nyní dost zariskoval, vyjel za branku v těsné blízkosti soupepeře, který byl za brankou v držení kotouč, ovšem tomu se nakonec nepodařilo puk naservírovat před branku.

13:29
    Jakovlev se protáhl mezi obránce Jaroslavle k puku a vypálil z mezikruží. Pasquale měl co dělat, ale nakonec kotouč pokryl.

13:11
    Geraškin dostal dobrý pas do levého kruhu a okamžitě vypálil směrem na šibenici. Pasquale ale natáhl lapačku.

12:28
    Kudrjavcev se protáhl do pásma a následně vypálil zpoza hostujícího hráče. Podjapolskij jen taktak vyrazil kotouč betonem.

11:58
    Střelecký pokus Severstalu pohotově ukrývá ve své výstorji gólman Pasquale.

Nyní následuje druhá komerční pauza této třetiny.

11:23
    Darjin se snažil bekhendem poslat kotouč do středu na svého spoluhráče, ale jeho přihrávka byla zastavena jedním z host, který do ní skočil.

10:56
    Sledujeme nezáživnou pasáž hry, ve které oba týmy jen ztrácejí a vybojovávají kotouč ve středním pásmu.

09:28
    Alexejev se po výjezdu z trestné lavice dostal k puku, ovšem na středové lajně ho poslal k ledu jeden z protihráčů.

09:02

08:56
    Čerepovec zase skvěle vyhodil a už se hodně přiblížil k úspěšnému odbránění přesilovky.

08:02
    Beljavjev se chtěl protáhnout skrze dva obránce na modré útočné, ovšem ti ho hitem poslali tvrdě k zemi.

07:48
    Po Kudakově vyhození zachytil kotouč těsně za modrou jeden z domácích a okamžitě ho vhodil zpět do třetiny, kde se ale nacházel ještě pořád jeho spoluhráče a píská se ofsajd.

07:08
    Čerepovci se podařilo ihned po buly ve vlastním pásmu vyhodit a navíc následně i podržet hru v útočném pásmu.

07:02
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Andrej Alexejev – 2 min., hákování).

07:01
    Čerepanov se nakonec ve výhodě dostal ke střele od modré, ale jeho rána nebyla problémem pro Podjapolského.

06:42
    Domácí hrají ve výhode a kombinují ze svého obranného pásma.

06:08
    Lokomotivu se podařilo uvolnit, ovšem následně ztratil kotouč a musel rychle spěchat zase d obrany.

05:36
    Hráči Jaroslavle si teď moc nerozumněli a poslali kotouč ze svého obranného pásma až k brance Podjapolského. Zakázané uvolnění.

05:28
    Čerepovec se snaží kombinovat v útočném pásmu, ovšem nenachází žádnou dobrou pozici ke střele.
    03:42 Alexej MARČENKO - 1:0

03:42
    Domácí jdou docela rychle do vedení! Kajumov dostal kotouč do útočného pásma. Následně poslal kotouč z otočky na střed Korškovovi, který si po odrazu od brusle kotouč zpracoval a posunul ho po ose doprava, kde se nacházel ALEXEJ MARČENKO, který okamžitě z první propálil gólmana Podjapolského. Asistence: Jegor Korškov a Artur Kajumov.

03:03
    Kraskovskij se sanžil zakrýt zrak brankáře Podjapolského, ovšem rána jeho spoluhráče nemířila na branku.

02:45
    Osipov dostal skvělý pas na levý kruh, odkud si nachystal střelu, ale jeho rána nakonec mířila jen do bránícího hráče Severstalu.

02:01
    Sizov získal volný kotouč na pravém kruhu a okamžitě se ho poslal na branku, ovšem jeho rána byla zablokována Pasqualem.

01:39
    Petunin poslal kotouč zpoza branky po mantinelu, ale nikdo z jeho spoluhráčů ho nedokázal zachytit ještě v útoném pásmu.

01:18
    Čerepovec zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam nemůže nalézt žádnou střeleckou pozici.

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrál Lokomotiv, který se okamžitě pustil do útoku.

00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale – M. Osipov, Rafikov, A. Marčenko (A), Čerepanov, Barancev, Misjul, Malyšev – Korškov, Kraskovskij, Kajumov – J. Averin (C), Lander (A), Darjin – Kovalenko, Alexejev, Kudrjavcev – Berjozkin, Beljajev, Ivanov – Iljenko.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij – Vittasmäki, Provolněv, Sizov (A), Adamčuk, Lalonde (A), Kudako, M. Tichonov – Roberts Bukarts, Jo. Nättinen, A. Garejev – Petunin, Kodola, Vovčenko – J. Morozov, J. Jakovlev, Geraskin (C) – Nevolin, Dumbadze, A. Alexejev – Mojsejev..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jindřich Abdul (ČER)
    Adam Liška (ČER)

SEVERSTAL ČEREPOVEC

Čerepovec drží osmou příčku zuby nehty. V posledních dvou zápasech se mu nedařilo, v obou byl ale outsiderem. Kazaňské AK Bars vede východní konferenci, zatímco Petrohrad je v západní konferenci na druhé příčce. Severstal má stejně bodů, jako devátý Viťaz, ovšem ten odehrál o zápas více. Sedmý Jokerit má taktéž třicet dva bodů, avšak jen dvacet pět odehraných zápasů, a tak nejbližší soupeř je spíš Spartak Moskva na šesté pozici, který mý za stejný počet zápasů o dva body více. Čerepovci se ani v posledních pěti zápasech moc nedařil, když z nich hned tři prohrál a nebodoval.

LOKOMOTIV JAROSLAVL

Lokomotiv rád prodlužuje. V posledních třech zápasech dvakrát prohrál a jednou vyhrál, všechny zápasy až po základní části. Celkově se mu nyní tolik nedaří, i když stále okupuje třetí pozici v tabulce Západní konference. Se čtyřiceti dvěma body to dělá devítibodovou ztrátu na první CSKA, ovšem to má o dva zápasy víc. Jaroslavl má ale nejlepší defenzívu. Za třicet zápasů dostala jen 54 branek, což je z celé soutěže jednoznačně nejméně.S osmdesáti třemi vstřelenými brankami už to zas tak slavné není. V posledním zápase však Lokomotiv dokázal přehrát Dynamo z Minsku 3:2.

Teemu Pulkkinen – 14 bodů (9+5)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 4. A. Marčenko (Korškov, Kajumov), 22. Kovalenko (Alexejev, Kudrjavcev), 47. Kraskovskij (Kajumov, Korškov), 51. Barancev (Lander, J. Averin), 57. J. Averin – 28. Petunin (Geraskin, Kodola)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – M. Osipov, Rafikov, A. Marčenko (A), Čerepanov, Barancev, Misjul, Malyšev – Korškov, Kraskovskij, Kajumov – J. Averin (C), Lander (A), Darjin – Kovalenko, Alexejev, Kudrjavcev – Berjozkin, Beljajev, Ivanov – Iljenko.
    Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, Provolněv, Sizov (A), Adamčuk, Lalonde (A), Kudako, M. Tichonov – Roberts Bukarts, Jo. Nättinen, A. Garejev – Petunin, Kodola, Vovčenko – J. Morozov, J. Jakovlev, Geraskin (C) – Nevolin, Dumbadze, A. Alexejev – Mojsejev.