Ústí n/L – Třebíč 0:4 (kon.) | Havířov – Kolín 3:2 (kon.) | Jihlava – Slavia 3:4 (po pr.)
Prostějov – Kladno 4:5 (po pr.) | Vsetín – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Přerov 1:4 (kon.)
Kadaň – Vrchlabí 1:5 (kon.) | Sokolov – Šumperk 8:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
HC Slavia Praha
Úterý 01.12.2020, 16:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Chance liga • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemné hokejové odpoledne z Jihlavy!

Po znovuobnovení ligy se v dnešním utkání Chance Ligy střetne domácí Jihlava proti pražské Slavii.

Dukla v posledním odehraném zápase nechala všechny body ve Vrchlabí a okupuje po 10 odehraných zápasech třetí místo tabulky za první Porubou a druhými Benátkami.

Slavia se postaví teprve do prvního zápasu od opětovného rozehrání soutěže. Poslední zápas odehrála 10.10. proti Přerovu, ve kterém podlehla domácím 4:2. Po osmi odehraných zápasech se nachází na šestém místě.

HC Dukla Jihlava: Jan Brož (Fučík) – D. Krenželok, Eliáš, T. Černý, Strejček, Bilčík, Mareš – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Jiránek, Fronk, V. Brož – T. Harkabus, Lichanec, Pekr – T. Havránek, Čermák, Chlubna.

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Buchta, J. Novák (C), D. Krejčí, Hejda, Gaspar, Veber, Barák – Kafka, Všetečka, Šmerha – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Jar. Brož – M. Ondráček, Vlček, Petrov.

Rozhodčí: Souček, Hucl – Jindra, Bělohlav.

00:01

00:05
    Domácí se ujímají kotouče po zahajovacím buly první třetiny.

00:20
    Zakázané uvolnění Slavie. Hra se přesune zpět před Michajlova.

00:30
    Michajlov si připisuje první zákrok dnešního klání.

01:00
    Slavia se dostává do svého prvního útoku po ztrátě kotouče domácích v útočném pásmu.

01:20
    Kotouč je opět na holích domácího celku po nepřesné rozehrávce hostů ve středním pásmu.

02:15
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Pekr – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Veber – 2 min., držení).

02:40
    Hra ve čtyřech se odehrává nyní ve středním pásmu.

03:13
    Slavia právě vstřelila branku!
    Do úniku po přihrávce od Baráka se dostal TOMÁŠ ŠMERHA a blafákem do forhendu překonává Brože – 0:1! Asistence: Jindřich Barák
    03:13 Tomáš ŠMERHA - 0:1

03:58
    Ofsajd přerušuje útočné snažení pražské Slavie.

04:05
    Dukla nyní po delší době vyslala na Michajlova střelu po kombinaci v útočném pásmu.

04:25
    Oba celky nyní v plném počtu.

05:10
    Do kombinace v útočném pásmu se dostala Slavie, nepřesná rozehrávka však akci ruší a kotouče se ujímají domácí.

06:02
    Čermák nastřelil z levého kruhu pouze pravou tyč branky Michajlova!

06:32
    Marek Tomica dostal nabídku ke střele v předbrankovém prostoru, Brož však akci likviduje!

07:09
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Kuťák – 2 min., faul loktem).

07:22
    Dukla kombinuje v útočném pásmu a snaží se o využití první přesilové hry v dnešním utkání.

08:05
    Pekr pálil z pravého kruhu, Michajlov zasahuje svoji lapačkou a přerušuje hru.

08:30
    Domácí musí založit svůj útok znovu po vyhození kotouče až k jejich brance.

09:09
    Hosté opět v plném počtu, domácím se nepodařilo početní výhodu jednoho muže na ledě využít.

10:30
    Lichanec vyváží kotouč z obranného pásma a jeho lajna míří na střídačku.

10:49
    Brož přerušuje hru, vhazovat se bude na levém kruhu před jeho svatyní.

11:35
    Illéš zavezl kotouč do útočného pásma, ale vzápětí o něj přišel, poněvadž nenašel v útočném pásmu nikoho, komu by mohl kotouč předat dál.

12:00
    Krenželok vypálil z modré, Michajlov zasahuje svými betony.

12:16
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jaroslav Brož – 2 min., hákování).

12:30
    Krenželok opět z modré, Michajlov zasahuje.

13:09
    Dukla právě vstřelila branku!
    DANIEL KRENŽELOK se dostal ke kotouči po přihrávce od Pekra na pravém kruhu a střelou k pravé tyči srovnává stav na 1:1! Asistence: Matěj Pekr, Tomáš Čachotský.
    13:09 Daniel KRENŽELOK - 1:1

13:41
    Na druhé straně zasahuje Brož. Vhazovat se bude na pravém kruhu po jeho zákroku lapačkou.

14:42
    Úmyslný ofsajd přesouvá hru do obranného pásma pražské Slavie.

15:32
    Strejček vypálil z levého kruhu, Michajlov vyráží vyrážečkou kotouč do rohu.

16:46
    Z větší části se nyní hra odehrává spíše ve středním pásmu a provází ji řada nepřesností z obou stran.

17:27
    Fronk se dostal do úniku, jeho střela bekhendem ale nevyšla podle plánu a Michajlov opět vyráží!

18:43
    Skořepa pálil z pravého kruhu, kotouč se odráží od betonů gólmana Slavie do pravého rohu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Po první třetině je stav v CZ LOKO Aréně nerozhodný 1:1.

Skóre otevřel ve čtvrté minutě Tomáš Šmerha, následně ve 14. minutě srovnal Daniel Krenželok.

Druhá třetina začíná za 14 minut.

20:01

20:05
    Po zahajovacím buly druhé třetiny se do útoku dostává domácí Dukla.

20:55
    Michajlov si připisuje první zákrok ve druhé třetině.

21:20
    Fronk se dostal ke střele z levého kruhu, Michajlov zasahuje lapačkou.

22:10
    zakázané uvolnění přerušuje hru a přesune ji zpět před klec Brože.

22:30
    pískáno další zakázané uvolnění.

23:00
    Harkabus pouze nahodil kotouč do rohu.

23:11
    MATĚJ PEKR se po přihrávce od Mareše dostal ke kotouči na levém kruhu a střelou k horní tyči navyšuje na 2:1! Asistence: Lukáš Mareš.
    23:11 Matěj PEKR - 2:1

24:11
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., krosček).

24:30
    Šmerha pálil z levého kruhu, Krenželok střelu zablokoval.

25:14
    Brož se dostal i ve vlastním oslabení do útočného pásma a stačil i překvapit Michajlova střelou z pravé strany.

25:54
    Bednář pálil zleva, Černý střelu zblokoval nešťastně kolenem.

27:08
    zakázané uvolnění hru přesune zpět před branku Brože.

27:25
    Pískáno třetí zakázané uvolnění v řadě.

28:00
    Bednář se dostal ke kotouči nikým nehlídaný před brankou Brože, jeho střela mezi betony však nevyšla!

28:32
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Marek Tomica – 2 min., faul kolenem).

28:53
    Čachotský posunul kotouč zleva na modrou na Krenželoka, ten se ale ke střele nedostal a Dukla musí založit svůj útok znovu od své kelce.

29:46
    Čachotský vypálil zleva, Michajlov vyráží!

30:15
    Ke kotouči ve skrumáži v předbrankovém prostoru se dostal jako první JAKUB ILLÉŠ a menším lobem překonal Michajlova – 3:1! Asistence: Tomáš Chlubna, Tomáš Jiránek.
    30:15 Jakub ILLÉŠ - 3:1

31:20
    Eliáš se dostal ke střele z levého kruhu, střela šla však nad klec Michajlova a do protiútoku se rázem dostala pražská Slavie, která z něj vytěžila přesilovou hru.

31:28
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min., držení).

31:56
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Josef Skořepa – 2 min., podrážení).

32:18
    Nepřesná rozehrávka vyhání Slavii pryč z útočného pásma.

32:54
    JAROSLAV BEDNÁŘ se dostal ke kotouči po odrazu na levém kruhu a doklepnout ho do prázdné branky už mu nedělalo žádný problém – 3:2! Asistence: Lukáš Buchta, Filip Kuťák.
    32:54 Jaroslav BEDNÁŘ - 3:2

34:40
    Havránek pouze nahodil kotouč do útočného pásma a jeho lajna míří na střídačku.

36:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Marek Tomica – 2 min., držení).

37:09
    po zakázaném uvolnění se hra přesune zpět před Brožovu klec.

38:00
    Harkabus dostal nabito na levý kruh, jeho střela však skončila na betonu Michajlova.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jednu minuta.

40:00

Ve druhé třetině padly celkem tři góly. Dva na straně domácí Dukly, kdy se trefili Pekr s Illéšem. Za Slavii následně Jaroslav Bednář.

Třetí třetina začíná za 14 minut.

40:01

40:05
    Dukla se ujímá kotouči v možná poslední třetině dnešního klání.

40:40
    Hosté nahazují kotouč do pásma a obě lajny míří na střídačku.

41:50
    Řada nepřesností na obou stranách nyní. Hosté zakládají nový protiútok z vlastního pásma.

43:10
    Kafka zavážel kotouč do útočného pásma, akci však přerušil ofsajd.

43:50
    Čachotský se snažil najít Skořepa v předbrankovém prostoru, kotouč k němu ale nedošel a dopředu míří hosté.

45:05
    Fronk pálil z mezikruží ale kotouč si nenašel cestu do prostoru tří tyčí a skončil na mantinelu za brankou Michajlova.

46:00
    Zakázané uvolnění přerušuje hru. Vhazovat se bude na levém kruhu před klecí Brože.

46:15
    V předbrankovém prostoru si jako první kotouč vyšťoural DANIIL PETROV a střelou mezi betony srovnává na 3:3! Asistence: Filip Vlček, Martin Ondráček.
    46:15 Daniil PETROV - 3:3

47:07
    Havránek vyhazuje kotouč po mantinelu až k brance Michajlova, který kotouč zakryl. Bude se vhazovat na pravém kruhu.

48:12
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune opět před Brože na pravý kruh.

49:00
    Pekr zakládá útok Dukly a zaváří kotouč až do útočného pásma.

50:05
    Čachotský po rychlém sprintu nejspíš špatně došlápl a svíjí se na ledě, hra je přerušena.

52:30
    Dukla nyní zavřela Slavii v útočném pásmu a snaží se o ohrožení branky Michajlova.

53:21
    Hra je kvůli přihrávce rukou přerušena. Následuje komerční přestávka a vhazování ve středním pásmu.

54:25
    Pekr se dostal k brance Michajlova po pravé straně kluziště, ke střele se ale k jeho smůle nedostal.

56:00
    Fronk pálil tvrdě z mezikruží. Kotouč mířil do pravé šibenice, Michajlova lapačka byla ale rychlejší a akce je u konce!

56:55
    Pekr trefil z levého kruhu tyč! Stav zůstává stále 3:3.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:25
    Kafka se dostal do vyložené šance. Před Brožem byl úplně sám, ale jeho střela zamířila nad branku!

60:00

Po 60 minutách je stav v CZ LOKO Aréně nerozhodný 3:3 a následuje prodloužení. Ve 47. se o vyrovnání zasloužil Daniil Petrov.

Prodloužení začíná během pár minut.

60:01

60:10
    Po začátku prodloužení se kotouče ujala první Dukla.

61:00
    Šmerha se dostal do úniku, Brož zlikvidoval akci betonem!

61:52
    Z pravé strany kotouč posunul VÁCLAVU VEBEROVI na mezikruží Doležal a ten střelou mezi betony zajišťuje pro svůj tým druhý cenný bod z dnešního zápasu. Asistence: Jiří Doležal, Filip Kuťák.
    61:52 Václav VEBER - 3:4

V dnešním utkání vítězí pražská Slavie. V prodloužení si připsal vítěznou trefu Václav Veber a druhý možný bod si připisují Pražané.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera! (18:23:24)

Milan Horák

Branky a nahrávky: 14. D. Krenželok (Pekr, Čachotský), 24. Pekr (Mareš), 31. Illéš (Chlubna, Jiránek) – 4. Šmerha (Barák), 33. Jaroslav Bednář (Buchta, Kuťák), 47. Petrov (Vlček, M. Ondráček), 62. Veber (J. Doležal, Kuťák)

Rozhodčí: Souček, Hucl – Jindra, Bělohlav