Plzeň – Zlín 7:5 (kon.) | Třinec – Litvínov 4:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 4:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 1:5 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:1 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
HC Olomouc
Pátek 04.12.2020, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga (ČR) • 24. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
  51:07 Peter SCHNEIDER - 5:1
   
  51:07
  Kometa právě vstřelila branku!
  Hattrick PETERA SCHNEIDERA po další ukázkové akci. Kotouč si musel po přihrávce Petera Muellera do předbrankového prostoru nejprve zpracovat, následně však s ledovým klidem zakončil přesně do pravého horního rohu. Asistence: Peter Mueller, Petr Holík.
   
  50:48
  Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., hákování).
  48:29 Peter SCHNEIDER - 4:1
   
  48:29
  Kometa právě vstřelila branku!
  Kometa nakonec přece jen skóruje z úniku v oslabení. Karel Plášek nabídl tuto možnost PETERU SCHNEIDEROVI, který nebyl před Konrádem nikým bráněn a bekhendem zakončil nad pravý beton. Asistence: Karel Plášek.
   
  47:29
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jakub Zbořil – 2 min., podrážení).
  46:04 Peter MUELLER - 3:1
   
  46:04
  Kometa právě vstřelila branku!
  Martin Zaťovič zastavil olomouckou přihrávku přes modrou čáru a vybídl PETERA MUELLERA k brejku. Konrád si proti střelci povyjel, ale Mueller situaci vyřešil bez zaváhání a procedil puk mezi betony. Asistence: Martin Zaťovič.
  41:46 Rostislav OLESZ - 2:1
   
  41:46
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Hosté zkraje třetí třetiny ukrojili z náskoku Komety. Ondrušek nahodil kotouč na branku od modré čáry. Na hranici brankoviště převzal puk Jakub Valský, kterému se nepovedlo přehodit Vejmelkův pravý beton a kotouč zůstal v modrém půlkruhu nehlídán. V následné tlačenici se nejlépe zorientoval ROSTISLAV OLESZ, který si připisuje první gól olomouckého celku v dnešním duelu. Asistence: Jakub Valský.
   
  36:25
  Vyloučení v týmu HC Olomouc (Martin Vyrůbalík – 2 min., vysoká hůl).
   
  34:06
  Zcela sám jel vstříc olomouckému gólmanovi Horký. Konrád jeho pokus vytěsnil do pravé tyče, odkud se puk odrazil do bezpečí.
   
  24:50
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Schneider – 2 min., podrážení).
  06:31 Peter MUELLER - 2:0
   
  06:31
  Kometa právě vstřelila branku!
  Následná kombinace už končí druhým gólem v Konrádově síti. Domácí se stáhli okolo brankoviště a finální střela patřila PETERU MUELLEROVI, na kterého, stejně jako v předešlém případě na Schneidera, čekala odkrytá pravá polovina branky. Asistence: Petr Holík.
   
  04:55
  Vyloučení v týmu HC Olomouc (Martin Vyrůbalík – 2 min., sekání).
  03:59 Peter SCHNEIDER - 1:0
   
  03:59
  Kometa právě vstřelila branku!
  Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, a i když se Kucsera snažil převzít kontrolu nad pukem, stejně uspěli Brněnští. Michal Gulaši poslal kotouč od mantinelu před branku, kde si jej vyměnili Jakub Klepiš s PETEREM SCHNEIDEREM, který vystřelil k nehlídané pravé tyči. Asistence: Jakub Klepiš, Michal Gulaši.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 4. Schneider (Klepiš, Gulaši), 7. Mueller (P. Holík), 47. Mueller (Zaťovič), 49. Schneider (Plášek ml.), 52. Schneider (Mueller, P. Holík) – 42. Olesz (Valský)


  HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – J. Zbořil, Pyrochta, Freibergs, O. Němec, Gulaši, F. Král – Zaťovič, P. Holík, Mueller – L. Horký, Klepiš, Schneider – T. Svoboda, Süss, Vincour – Plášek ml., Malý, Kunc – Matěj Svoboda.
  HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Dujsík, Ondrušek, A. Rutar – Burian, J. Knotek, Bambula – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – Gřeš, Kusko, V. Tomeček.

  Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda