Nitra – Nové Zámky 5:3 (kon.) | Trenčín – HC Slovan 4:1 (kon.) | Zvolen – Michalovce 4:1 (kon.)
Košice – Poprad 5:6 (po pr.) | Detva – Miskolc 6:0 (kon.)
HKM Zvolen
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 04.12.2020, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 19.kola Tipos extraligy HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

Zvolen v utorkovej dohrávky zdolal po nájazdoch Nitru 4:3. Rytieri síce tri krát v zápase prehrávali, ale podarilo sa im aj tri krát vyrovnať a nakoniec uspeli v nájazdoch. Čo je pre HKM veľmi nepríjemné je fakt, že opäť sa im zranil Marek Viedenský. Ten si ešte v prvej tretine zlomil prst na ruke a mal by predbežne chýbať tri týždne. Tréneri budú musieť opäť zostavu polepiť. Inak je Zvolen v nekompletnej tabuľke stále na piatom mieste so stratou jedného bodu na štvrtý Slovan. Zvolenu má však stále dva zápasy k dobru.

Michalovce sú na priebežnom siedmom mieste s 23 bodmi, čo je síce len štyri menej ako má Zvolen, ale Líšky odohrali o tri zápasy viac ako Zvolen, takže strata zrejme ešte porastie. V poslednom zápase sa Michalovce nedokázali presadiť strelecky proti Košiciam a nakoniec im podľahli na domácom ľade 0:1 po nájazdoch. Predtým dva krát bodovali naplno v Detve a doma s Trenčínom.

Najproduktívnejší hráči HKM Zvolen:
    Allan McPherson 18b (5+13) 11z, +/- (+6)
    Radovan Puliš 15b (9+6) 13z, +/- (+8)
    Mikko Nuutinen 14b (8+6) 13z, +/- (+3)

Najproduktívnejší hráči HK Dukla Ingema Michalovce:
    Samuel Takáč 15b (6+9) 16z, +/- (+3)
    Christophe Lalancette 14b (7+7) 16z, +/- (-2)
    Jordon Southorn 14b (3+11) 16z, +/- (-3)

Porovnanie štatistík ZV – MI
    (v zátvorke je poradie v lige)
    Využitie presiloviek: 25,81% (1.) – 23,53% (3.)
    Úspešnosť v oslabení: 90,63% (1.) – 75,76% (10.)
    Úspešnosť streľby: 9,71% (6.) – 8,36% (12.)
    Počet trestných minút: 167 (2.) – 211 (5.)
    Úspešnosť pri vhadzovaniach: 48,01% (9.) – 53,43% (4.)

Príjemný podvečer zo Zvolena...

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško, Gubančok – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Helewka, Nuutinen – Stupka, Zuzin, Tibenský – Ďuriš, Chlepčok, Marcinek (tréner – P. Oremus)

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihalik, Ťavoda, Louis, Bdžoch, Mašlonka – Hickmott, Lalancete, Erkinjuntti – Šoltés, Galamboš, Bartánus – Takáč, Mlynarovič, Regenda – Chalupa, Češík, Török (tréner – T. Valtonen)

Rozhodca: Baluška, Korba – Stanzel, Šoltés (video – Jonák).

Na obidvoch stranách môžeme počítať nejaké tie absencie. Hosťom chýbajú Majdan, Matoušek, Korhonen. Domácim okrem Viedenského vypadol zo zostavy aj kapitán Puliš.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:40
    Hickmott zachytil domácu rozohrávku a vysunul Lalanceteho a ten vyslal prvú strelu na Rahma.

01:11
    Hosťujúce mužstvo HC Dukla Ingema Michalovce v obrovskej šanci. Ventelä si položil Rahma, vystrelil a nasledoval fantastický zákrok domáceho obrancu Betkera.

02:05
    Peter Zuzin sa pokúsil vystreliť spoza obrancu a úspešný zákrok má za sebou už aj Tomek v btáne hostí.

03:02
    Zatiaľ opatrný úvod, útoky sa striedajú na oboch stranách.

03:09
    Zakázané uvoľnenie hostí.

03:52
    Mikúš síce dostal puk do útočnej tretiny, ale okamžite ho získali hostia a útočia.

04:17
    Mikko Nuutinen ohrozil Tomeka strelou z prvej, ktorej predchádzala výborná krížna prihrávka Melancona. Tomek pozorný puk chytá.

04:40
    Veľká chyba domácej obrany, ktorá teraz puk doslova namazala súperovi. Zuzin poslal bekhendom puk Chalupovi a ten okamžite strieľal. Rahm puk vyrazil a Törökovu dorážku už Rahm kryje.

04:40
    Hosťom sa však zdalo, že puk predsalen prešiel za bránkovú čiaru a tak sa celá akcia musí posúdiť videorozhodcom.

04:40
    Rozhodca rozpažil, gól to nebol, pokračujeme za stavu 0:0.

04:49
    Zvolenčania si pri rozohrávke nerozumeli a odpískané bolo zakázané uvoľnenie.

05:20
    Hickmottove zakončenie švihom spoza obrancu Rahm v pohode vyráža.

05:50
    Aktuálne na strely 2:9.

06:04
    Opäť chyba domácich a Galamboš dostal puk pred bránu. Okamžite zakončoval, ale mieril vysoko nad bránu.

06:39
    Hostia z Michaloviec si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

07:07
    Hostia pokračujú v dobrom úvode zápasu a opäť majú optický tlak v útočnej tretine, Ťavoda však aktuálne prišiel o pásmo.

07:36
    Domáci kolektív HKM Zvolen v obrovskej šanci. Bondra dostal puk pred bránu, položil si Tomeka, ale nedokázal prehodiť jeho betón. Fantastický hosťujúci gólman Tomáš Tomek.

08:08
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Ťavoda – 2 min., držanie).

08:14
    Mikko Nuutinen sa natlačil z pravej strany, mieril do pravého horného rohu, ale puk Tomek chytá do lapačky.

09:14
    McPherson pokazil prihrávku a domáci následne v presilovke faulovali.

09:47
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Helewka – 2 min., podrazenie).

10:08
    Hostia v plnom počte.

11:07
    Šoltés manévroval s pukom, ale ani na dvakrát nič nevymyslel.

11:20
    Hickmottove zakončenie z pred bránky, ale vysoko nad.

11:25
    Domáci v plnom počte.

11:33
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Erkinjuntti – 2 min., sekanie).

12:21
    Mikúš zakončoval z ideálnej pozície, pýtalo si to však strelu z prvej. Takto Tomek mal viac času na presun a strelu vyráža.

13:13
    Zvolen práve prišiel o útočné pásmo a musí začať znova.

13:33

13:55
    Dukla Michalovce dala gól!
    Hickmott vletel do pásma po ľavom krídle, natlačil sa a pred bránou našiel CHRISTOPHA LALANCETTE. Ten strelou bez prípravy otvára dnešné skóre – 0:1. Pekná rýchla kombinačná akcia hostí.
    Asistencie Jordan Hickmott a Antti Erkinjuntti.

14:26
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Hraško – 2 min., hákovanie).

14:50
    Ďalšia pekná Lalancetteho strela na zatieneného Rahma, ale ten napriek tomu puk vyráža.

15:40
    Obe Šoltésove strely šli mimo brány. Aj prvá švihom a aj tá druhá príklepom bez prípravy. Tou trafil iba Regendu do nohavíc.

16:26

17:02
    Zvolenské útoky sú veľmi neškodná, domáci sú slabučkí na puku a rýchlo ho strácajú.

17:30
    Juraj Mikúš páli k bližšej tyčke, ale Tomek si ju postrážil.

17:41
    Aktuálne na strely 6:15 pre hostí.

17:57
    Kelemenov pokus bekhendom zblokovaný a na druhej strane zakončenie Hickmotta na Rahmovho pleca.

18:44
    Domáci stále nevedia nájsť spôsob ako prekabátiť obranu hostí.

19:04
    Allan McPherson sa natlačil z ľavej strany cez Louisa, ten ho podrazil. Rozhodca ukazuje síce trestné strieľanie, ale z opakovaného záznamu bolo vidieť jasný domáci gól. Potvrdiť to ale musí videorozhodca.

19:04
    Zvolen dal gól!
    Potvrdené videorozhodcom ALLAN McPHERSON vyrovnáva na 1:1 a avizované trestné strieľanie sa tak ruší. McPherson sa natlačil z ľavej strany cez Louisa, ten ho musel podraziť, kanaďan však predsalen dokázal v páde nejako záhadne zakončiť a prekonal Tomeka – 1:1.
    Asistovali Peter Zuzin a T.J.Melancon.

19:50
    Bondra síce dostal puk pred bránu, ale nedokázal sa s ním otočiť a vystreliť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina patrila jasne hosťom. Tí boli od začiatku aktívnejší a mali viac z hry, od úvodu aj diktovali tempo. Logicky preto aj otvorili skóre. Keďže však ďalšie šance nepremenili z ničoho nič udreli v samom závere domáci a gólom do šatne vyrovnali. V druhej tretine tak budeme začínať prakticky od začiatku. Gólovo sa presadili zatiaľ iba Kanaďania Lalancette a McPherson.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:03.

Strely na bránu v prvej tretine 8:16.
    Vhadzovania v prvej tretine 13:14.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:42
    Hostia opäť v pásme ako prví a hneď dve strely Hickmotta a Šoltésa.

21:15
    Slabá Melanconova strela, myslím, že na Tomeka ani nedošla.

21:49
    Teraz s problémami v rozohrávke aj hostia.

22:15
    Louis veľmi silný telom a doslova búra domácich útočníkov pri mantineloch.

23:21
    Domáci so zmenenou taktikou v druhej tretine, vysoko začali forčekovať hostí a tí majú veľké problémy čo i len založiť útok.

24:02
    Southorn s pukom na modrej, mal čas a aj vystrelil, ale iba do Radovana Bondru.

24:30
    Zvolen začína dominovať aj na buly, tretie vyhrané v sérii.

25:13
    Po akcii hostí Hickmott posunul puk na modrú Ventelämu. Ten síce vystrelil, ale Rahm mal pred sebou voľnú diaľnicu a všetko krásne videl.

25:44
    Prečíslenie domácich troch na dvoch. Stupka zadovkou puk prenechal Hraškovi. Ten hneď zakončoval, ale nepresne.

26:09
    Neprehľadná situácia v Tomekovom bránkovisku. Meliškova strela, Marcinekova dorážka, následne závar ktorý končí faulom hostí.

26:09
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mihalik – 2 min., hákovanie).

27:05
    Melancova delovka bez prípravy ale hodne vysoko nad bránu.

27:58
    Krásna Zuzinova prihrávka Kelemenovi na teč, vedľa brány stojaci Kelemen však puk tečuje mimo brány.

28:09

28:58
    Tri krát sa hostia pokúšali zakončiť a tri krát puk končí zblokovaný.

29:31
    Strela od modrej na Rahma, tentokrát puk iba vyrazil pred seba, ale Hickmott na dorážku prišiel neskoro.

30:14
    Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov v strednom pásme sa bude vhadzovať v ich obrannom. Nasleduje buly po ľavici Robina Rahma.

30:27
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (J. Mikúš – 2 min., nedovolené bránenie).

30:30
    Zvolen opäť vyhral buly a puk vyhodil.

31:05
    Šanca hostí po Lalancettovej strele Rahm puk vyrazil iba pred seba na Takáča. Jeho dorážka bola nepresná. Následne ostáva ležať domáci Hraško a hra sa prerušila.

31:33
    Teraz sa hostia vystavili z útočnej tretiny vlastne sami.

32:12
    Hickmottove zakončenie z ľavého uhla. Bola to ale nepripravená akcia hostí a Rahm puk chytá.

32:27

33:33
    Aktuálne sa ani jedno z mužstiev nedokáže dostať k nejakému zakončeniu a útočné akcie veľmi rýchlo končia.

33:44
    Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Robina Rahma.

34:18
    Domáci neboli istý že puk vyvezú a tak Hatala radšej posunul puk na Rahma a ten ho zakryl. Zvolen tak môže prestriedať.

34:51
    Mikúš prekne vysunul Bondru, ten z pravého krídla síce mohol zakončovať, ale predsalen ešte hľadal hokejku Mikúša. Tomu chýbalo niekoľko krokov.

35:18
    Po dlhšom čase zakončenie domácich. Z ľavého krídla švihom tvrdo zakončil Peter Zuzin, Tomek najprv puk neudržal, na druhý krát ho však ukryl pod seba.

36:06
    Ďalšia domáca nepresná prieniková prihrávka a ďalšie zakázané uvoľnenie.

36:12
    Pripomína to šachovú partiu, v ktorej nik nechce urobiť prvý chybný krok. Nie je to aktuálne veľmi atraktívny hokej.

36:50
    Stupkova strela do Tomekovho betóny, vyrazený puk získali hostia.

37:34
    Takáč nabil Török na strelu z prvej, tá ale letela mimo brány.

38:21
    Rozohrávka hráčov HC Dukla Ingema Michalovce končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Tomášom Tomekom.

38:26
    Vyhrané buly Zvolen, strela na bránu a ľahký zákrok Tomeka.

39:17
    Jorodn Southorn získal puk v strednom pásme, vošiel s ním do útočnej tretiny, mal čas aj priestor ale strela cez Kubku končí zblokovaná mimo brány.

39:40
    Michalovce buly vyhrali. Takáčova strela na druhý krát úspešná, obstrelil obrancu ale Rahma už nie.

39:59
    V poslednej sekunde veľká šanca HKM Zvolen. Mikúš pred modrej tesne prestrčil puk na Kelemena. Ten z medzikružia strieľal medzi betóny. Tomek si skontroloval pohľadom za chrbtom a puk má pod betónmi, istý si ale nebol.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina bola veľká nuda. Počet šancí oboch tímov klesol oproti úvodnej tretine a tak ani niet divu, že sme gól nevideli. Videli sme po jednej presilovke na každej strane, ale ani v nich nejaké tutovky neboli. Na rozhodnutie si teda ešte počkáme...

41:52
    Zvolen nasťahovaný v útočnom pásme, Ivan sa na chvílu ocitol sám pred bránou, ale McPherosn ho nevidel.

42:38
    Domáci striedali a prihrávka na útočníka jednou nohou už na striedačke končí opäť zakázaným uvoľnením.

43:20
    Hickmott dlho váhal s prihrávkou až nakoniec hostia o pásmo prišli.

43:52
    Venteläho strela od modrej končí zblokovaná na Kelemenovi.

44:06
    Tomáš Török trafil nepríjemne na solar Betkera, ktorý sa zložil k ľadu a hra bola prerušená.

44:47
    Po skoro polhodine pekná kombinačná akcia. Domáci to zahrali teraz skoro na jeden dotyk. Na konci kombinácie bol medzi kruhmi Helewka. Jeho pokus Tomek vyráža.

45:50
    Zdá sa, že to bola iba ojedinelá akcia a pokračujeme v nudnej šou...

46:49
    Kelemen sa po otočke medzi kruhmi dostal k zakončeniu, ale k ničomu to neviedlo. Dnes proste kraľujú obrany.

47:52
    Zvolen teraz v tlaku, takmer minútu domáci držali útočné pásmo a pokúšali sa streliť vedúci gól. Melanconova strela z prvej, no stále iba 1:1.

48:15
    Branislav Kubka vzal puk na ľavom mantineli a puk nahodil na Tomeka. Ten vyrážačkou puk vyrazil iba do nohavíc spoluhráča, puk spadol na ľade pred voľného VÁCLAVA STUPKU a ten dáva gól do prázdnej brány – 2:1
    Asistencia Branislav Kubka a Peter Zuzin.

48:36
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Bartánus – 2 min., sekanie).

49:20
    Zvolen využíva presilovú hru. T.J.Melancon nahodil puk vzduchom pred bránu a RADOVAN BONDRA vo vzduchu puk dokázal tečovať do siete – 3:1.
    Asistencie T.J.Melancon, Allan McPherson.

50:23
    Prečíslenie hostí troch na dvoch, Mašlonka posunul puk na Takáča, ten mal čas aj priestor vystreliť, ale Rahm vyráža puk vysoko vysoko na bránu.

50:41
    Hosťujúce mužstvo HC Dukla Ingema Michalovce v obrovskej šanci. Southorn sám medzi kruhmi, zakončoval bekhendom. Fantastický zákrok domáceho gólmana Robina Rahma lapačkou.

51:03
    Bartánusova strela cez niekoľko tiel našla pripraveného Rahma, hostia tak získali buly v útočnej tretine.

51:29
    Prerušená hra pred Rahmom. Ten totiž pri zákroku nechtiac vychýlil bránu z jej pozície.

51:39
    Ďalšia pekná rýchla kombinácia domácich, zakončoval po ľade Kelemen.

52:42
    Domáci boli chvíľu pod tlakom, ale rýchlo dostali puk do stredného pásma.

53:01
    Neskorá Takáčova dorážka, Rahm o sekundu rýchlejší a puk ukryl pod seba.

53:25
    Pekná Šoltésova individuálna akcia, následne nahodenie od modrej a Rahm v poslednej chvíli reflexívne vyráža betónom.

54:05
    Hostia na vlastnej modrej síce vypichli puk domácim, ale iba na zakázané uvoľnenie.

54:37
    Hra za Tomekovou bránou čo domácim úplne stačí, hrať musia hostia.

55:42
    Hostia sa ťažko presadzujú. Rovnako aj teraz pochodil pri mantineli Takáč.

56:39
    Hostia ako by sa nikam neponáhľali a predvádzajú veľmi zdĺhavú rozohrávku.

57:23
    Zvolen výborne napáda, čo aktuálne platilo na Ťavodu, ktorý pod tlakom pokazil rozohrávku.

58:02
    Prvá Michalovská úderka takmer neschádza z ľadu, ale len veľmi ťažko sa dostávajú do pásma.

58:30
    Lalancette v útončej tretine predsalen pred bránou našiel Hickmotta. Ten dokázal aj vystreliť, ale strelu si pozorný Rahm postrážil.

58:30
    Oddychový čas hostí.

58:30
    Tomek odvolaný z brány, hostia šiesti.

59:07
    Zvolenčania puk vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.

59:07
    Oddychový čas domácich.

59:10
    Na buly šli Mikúš a Galamboš, vyhral domáci útočník.

59:35
    Juraj Mikúš v strednom pásme vypichol puk Regendovi, o mantinel ho nahodil do útočnej tretiny, kde si ho prevzal voľný RADOVAN BONDRA a strieľa dnes svoj druhý gól – 4:1.
    Asistoval Juraj Mikúš

Vo Zvolene sa extraligový hokej začal hrať až v záverečnej tretine. Až do gólu Stupku to bolo trápenie z oboch strán. Druhý gól domácich upokojil, hneď na to im hostia ponúkli presilovku, ktorou Bondra bejsbolovým pokusom nepohrdol a Radovan Bondra nakoniec mal aj posledné slovo v power play hostí, keď pečatil gólom do prázdnej brány víťazstvo Zvolena 4:1. (20:38:21)

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 20. McPherson (Zuzin, Melancon), 49. Stupka (Kubka, Zuzin), 50. R. Bondra (Melancon, McPherson), 60. R. Bondra (J. Mikúš) – 14. Lalancette (Hickmott, Erkinjuntti)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Tomek (Škorvánek) – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihalik, Ťavoda, Louis, Bdžoch, Mašlonka – Hickmott, Lalancete, Erkinjuntti – Šoltés, Galamboš, Bartánus – Takáč, Mlynarovič, Regenda – Chalupa, Češík, Török (tréner – T. Valtonen)

Rozhodčí: Baluška, Korba – Stanzel, Šoltés (video – Jonák)