Rennes – Lens 0:2 (kon.) | Montpellier – PSG 1:3 (kon.)
Montpellier HSC
1:3 (1:1)
Paris Saint-Germain
Sobota 05.12.2020, 21:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji dobrou noc. (23:03:14)

Fauly: 12:14

Zápas je u konce, Montpellier doma nakonec podlehl Paris Saint-Germain 1:3. Nesledovali jsme nijak strhující fotbal z jedné strany na druhou, z minima šancí jsme ale nakonec byli svědky čtyřem brankám. Ve 33. minuty se z první střely na branku dostali do vedení hosté, prosadil se po Di Maríově přihrávce Colin Dagba. Jenže vedení PSG nevydrželo moc dlouho, tři minuty před přestávkou se povedlo vyrovnat na dvakrát Stephymu Alvarovi Mavididimu. Ve druhém poločase se PSG dlouho nedařilo zlomit zápas na svou stranu, až v 77. minutě se trefil prudkou střelou pod víko Moise Kean. Definitivní tečku celému utkání dal v první minutě nastavení střídající Kylian Mbappé, který míč jen uklidil do prázdné brány po skvělé Kurzawově přihrávce.

90+5

90+5
    Tu rozehrál Ángel Di María, ale míč poslal jen nad bránu, takže tímto utkání končí.

90+4
    Timothee Pembele si došel pro faul a PSG tak bude mít ještě jednu standardní sitauci.
    90+3. Ristič trefil tyčku!

90+3
    Na druhé straně se o rychlou odpověď ještě pokusil Mihailo Ristić a trefil tyč Navasovy branky!
    90+1. Kylian MBAPPÉ - 1:3

90+1
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Vůbec mu nemusí vadit, že byl po svém příhodu na trávník téměř neviditelný, protože nyní definitivně rozhoduje o tom, že si PSG odveze z Montpellieru tři body. KYLIAN MBAPPÉ dostal z pravé strany od Kurzawy skvělou přihrávku před prázdnou branku a míč pohodově uklidil do brány. Asistence: Layvin Kurzawa.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Mbappé zatím po svém příchodu na hřiště není moc vidět, nyní jen nepřesně přihrával na Di Maríu.

89
    Útočnou akci PSG podpořil po pravém křídle Timothee Pembele, ale tentokrát se do zakončení ani k centru nedostal.

88
    I s následujícím rohovým kopem si tým z hlavního města Francie dokázal poradit a dál si tak střeží své těsné vedení.

87
    Montpellier pokračoval rohovým kopem a nebyli jsme daleko vyrovnání! PSG ale závar ve vápně ustáli a odkopli na další roh.

86
    Domácí se ještě nevzdávají a snaží se přeci jen ze zápasu vydolovat remízu. Nyní jejich centr zleva zablokoval Thilo Kehrer.

84
    Podél levé postranní čáry dopředu postupoval Junior Sambia a nakonec se rozhodl odcentrovat. Nevymyslel však přesný centr.

83
    Na druhé straně pelášil dopředu krajní obránce Timothee Pembele. Mohl hledat Mbappého, ale rozhodl se střílet a neudělal nejlépe, protože branku netrefil.
    82. Savanier zakončoval z přímého kopu.

Petr Sumbal

Branky: 42. Mavididi – 33. Dagba (Di María), 77. Kean (Rafinha Alcântara), 90+1. Mbappé (Kurzawa)

Karty:   71. Savanier (MON) – 13. Kurzawa (PSG), 23. Kean (PSG)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 10:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:14.
    Montpellier HSC: Omlin – Sambia, Mendes, Congré (C), Ristić – Ferri – Mavididi (74. Škuletić), Mollet (74. Oyongo), Laborde, Savanier – Yun (63. Dolly).
    Náhradníci: Bertaud – Souquet, Hilton, Oyongo, Le Tallec, Dolly, Cozza, Škuletić, Wahi.

Paris Saint-Germain: Navas (C) – Dagba (64. Kehrer), Pembele, A. Diallo, Kurzawa, Bakker (64. Danilo Pereira) – Rafinha Alcântara, Gueye (78. Ruiz-Atil), A. Herrera (64. Paredes) – Di María, Kean (78. Mbappé).
    Náhradníci: S. Rico – Kehrer, Marquinhos, Mbappé, Paredes, Danilo Pereira, Florenzi, Ruiz-Atil, Fadiga.

Rozhodčí: Lesage – Ocak, Jouannaud